Reklama

Reklama

Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel

  • USA Starship Troopers 3: Marauder (více)
Trailer

Před osmi lety vedl pozemské oddíly proti Arachnidům a díky Paulu Verhoevenovi se z něj stala hvězda. A nyní se Casper Van Dien vrací, opět coby John Ricco, protože brouci to zdaleka nevzdali a na Zemi se valí další hrozba. Bývalé vojenské ucho, nyní vysoce postavený důstojník, a jeho hvězdná pěchota jsou znovu povoláni do frontové linie a musí urychleně odcestovat na vzdálenou planetu OM-1, kde ztroskotala loď s Nebeským Maršálem Omarem Anokem. A úkol komanda z projektu Marauder je jediný - zachránit všechny přeživší a zlikvidovat každého brouka, který se postaví před hlaveň. Naneštěstí je zde ale jeden menší problém - zrádce s ne zcela jasnými pohnutkami, motivy a především schopnostmi. Legendární militaristická space opera se po hororové dvojce vrací ve třetím pokračování zpět k ironické poetice z veleslavného prvního díla a stejně tak nabízí další porci dokonalých triků a bojových sekvencí, které nenechají žádného milovníka vědecké fantastiky v klidu. V tomhle filmu není pro milovníky zvířat místo, brouci budou umírat po tisících. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (321)

AGAMENON 

všechny recenze uživatele

Byl jsem nadšený z jedničky, dvojka se mi líbila, ale trojka mne velmi zklamala. Návrat původního sekáče mohl být sakra lepší, největší podíl viny má scénář a režie, obojí obstaral jeden člověk, takže ukažme si na něj. Scénář není moc zábavný, málo akce a i ta je odfláknutá (vždy při pěstních soubojích je vidět, že pěst nedopadá na obličej), nejvíc mne však naštvali triky. Za to měl někdo dostat pořádně nakopáno do prde.e, starší televizní dvojka je měla rozhodně kvalitnější. Hudba fádní, herci nemají co hrát a Jolena se mi nikdy nelíbila. ()

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

11.6.2010 ~ Trojka je sice také sračka, ale ne až tak veliká, jako dvojka. Tady se totiž dalo dohromady více států a tak se do koprodukce podařilo dostat o něco víc financí. Dostane se nám tak nových počítačových (chudě počítačových) brouků, lepšího prostředí a exteriérů, lepšího příběhu... No vůbec, tohle mělo být pokračování č. 2, ovšem ne až za 11 let. ~ Na stáří filmu trpí hlavně tak trochu vyčpělost námětu a pak taky trochu stáří a unylost hlavní postavy, Caspera Van Diena. Ten má jako velící na povel jednu ze základen odrážejících nápory brouků. Přilétá ale dvojice jeho známých s vyššími hodnostmi, kteří po menším nedorozumění svých prýmek využijí a zbaví Caspera velení. Bohužel zrovna v době, kdy se něco hodně podělá a základna je zaplavena brouky. Zodpovědným je učiněn Capser a postaven pod oprátku. Jeden ze záchranných modulů, prchajících z planety, ale musí znovu přistát a jediným, kdo může osádku zachránit, je Casper. A do toho tu máme ještě mírné politické pletichaření mezi hvězdným maršálem a admirálkou. Brouci totiž vědí nějak moc. ~ Tohle je pravý návrat k výborné béčkovosti jedničky, ovšem ztrácí už dost na šťávě, což je škoda. Navíc epesní počítačové efekty připomínají filmečky k prvních intrům k PC hrám, což u filmu z roku 2008 nepůsobí dobře. ~ Jednička, v závěsu s trojkou jsou kvalitní blbosti na divné večery, od kterých nesmíte nic čekat a tak dostanete přesně to, co čekáte. Dvojku by měli dodatečně přejmenovat a zahodit. Když ji vynecháte, nic se nestane, trojka s touhle epizodkou špatných Krajních mezí nemá absolutně nic společného. Jen doufám, že už nikdo další Hvězdné pěchoty natáčet nebude. Pro dobrou lidí i brouků. ()

Reklama

Dharter 

všechny recenze uživatele

Když Dhartéřikovi bylo asi sedm let, tak poprvé, a naposledy viděl první Hvězdnou pěchotu. Nevím, jestli mi to něco vproKLAMovalo do mozku, ale po nepříliš povedené dvojce dorazila třetí HP, která dosahuje kvality prvně viděné. Řekl bych, že je snad možná i lepší. Jediné mínus, které snižuje hodnocení, je ta animace brouků a použití rozpoznatelných atrap zbraní. Ty asi byly zakoupeny v nedalekém slumu v Bahrajnu. :) Herci hráli relativně skvěle, satira byla v příznivém množství, a protože jde o direct-to-dvd, je vhodné (do)ocenit umělecký talent tvůrců. Což jsem udělal. ✔ ()

DJ Obelix 

všechny recenze uživatele

Přesně na pomezí mezi 1. a 2. dílem = totální průměr. Jednička byla v mých očích geniální, dvojka oproti tomu holá zhovadilost. Trojka má konečně alespoň podobné aspekty jako jednička, což jest černý humor, satira a i ten Casper Van Dien sem prostě patří. Navíc jsou tu opět geniální náborové televizní spoty, které sice nedosahují kvalit těch u z prvního dílu, ale na druhou stranu tu máme geniální pěvecké vložky s hity jako "It's A Good Day To Die" nebo "Stop Bugging Me"(sice jen v titulcích, ale rád bych ji slyšel). Hlavní ženská hrdinka je sympatická asi jako osina v zadku, triky odpovídají rozpočtu, ale nemohu říci, že bych se nějak výrazně nudil (snad jen při zbytečně dlouhých konverzačních pasážích o víře apod.). Naopak jsem rád, že se série dokázala vyškrábat z hlubin filmového bahna, kam ji zavedl druhý díl a blahopřeji Neumeierovi k poměrně slušné režisérské premiéře a završení své scénáristické trilogie alespoň průměrným filmem. Čistých 50% zde na CSFD myslím plně vystihuje tento film... ()

eraserhead666 

všechny recenze uživatele

Podle části obsazení by mě nijak nepřekvapilo, kdyby tohle režíroval Jim Wynorski. Van Dienův návrat prakticky bezvýznamný. Proč někteří lidé kazí filmy náboženskými kecy? Jasně, tady se to dá brát jako kritika (i když to vypadá spíše jako propagace), ale i tak se mi z nich svíral žaludek. Konec je divnej, takový ten nerozhodný předěl mezi epic a shit. 2.5* ()

Galerie (28)

Zajímavosti (16)

  • V barové scéně na planetě Roku San, kdy ke stolu zasedají John Rico (Casper Van Dien), generál Dix Hauser (Boris Kodjoe) a kapitán Lola Becková (Jolene Blalock), přičemž poslední uvedená sejme z hlavy tzv. lodičku, kterou ovšem v následujícím záběru má opět na hlavě. Chyba se následně ještě několikráte zopakuje. (AGAMENON)
  • V čase cca 62:30 je vidět 6 přeživších, kteří jdou po hřebenu duny. Doktor je stále v záběru, přestože zemřel o několik minut předtím. Při prolínání s další scénou je v jeden okamžik vidět 6 lidí v jedné scéně a 5 v druhé. (Musak)
  • Tento film je díky přítomnosti některých prvků, především využíváním bojových skafandrů (powered armor), tajné planety Sanctuary (jejíž polohu se Arachnidi nesmí za žádnou cenu dozvědět) a Nova bomb (zbraní schopných zničit planetu), paradoxně mnohem blíže původní knižní předloze od Roberta Henleina, než první film v sérii. (vojtaruzek)

Reklama

Reklama