Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel

Starship Troopers 3: Marauder

Vesmírna pechota 3

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Jihoafrická republika / Německo, 2008, 105 min

Na to, že to je VIDEO FILM, tak má skvělé fimové triky! Bohužel mne tam štvala herečka Jolene Blalock! Já jsem se prostě na ten její ksicht s napíchaným botulínem ve rtech, nemohl dívat - "huba, přes celý ksicht"! Jo a ještě jedna věc mne vytočila - propagace náboženství! Jako v každém filmu v poslední době! Když si dvě krávy klekly a začaly se modlit, tak jsem zuřil a když si ještě jedna z nich dala na závěr, podmínku mít svatbu v kostele, protože se dala na víru..... nevydržel jsem! Přál bych si, aby se už konečně OBJEVIL SATAN a všem těmto fanatickým pánbičkářům na světě ukázal, kdo je tu pánem! ........Jinak brouci skvělí! No, jako oddychový film doporučuji!(20.7.2008)

• SOLOM.

Do třetice všeho dobrého a zlého. Po otřesné dvojce přišla s návratem Caspera a přítomnosti atraktivní Jolene Blalock trocha oživení. i když děj samotný mě moc nezaujal, tak jsem se tady zas až tolik nenudil. Sice to pro mě není ještě ani průměrný film, ale má k tomu velmi blízko. Asi to je i tím, že byl děj rozdělený do dvou částí z nichž mě zajímala jen ta odehrávající se na planetě s šesticí trosečníků.(12.4.2010)

• Zeck

Sledování Hvězdné pěchoty mi přerušil spánek, proto jsem viděl první polovinu v jeden večer a závěrečnou druhý den. Zatímco první půlka byla slibná, kvalitně zamaskovaná nízkorozpočtová "bomba" (nadsazené), druhá byla naprostá sračka. Jediné, co v druhé polovině drží tento film nad vodou, jsou opět velmi kvalitní reklamní masáže a propaganda. Van Dien si očividně užíval návrat ke své jediné pořádné roli v životě a trikař dělal v programu pro základní školy. Aby veškerá počítačová animace byla věrohodnější v roce 1997 než o 11 let později při současné technice mi nepříjde moc šťastné. Každopádně, scénář je správně ujetý a pokud by ho celý nepokazily megalomanské triky a příšerné herecké výkony v poslední dvacetiminutovce, tři hvězdy by si to zasloužilo. 44%(23.7.2011)

už dlouho jsem nebyl tak spokojený po tom, co jsem ohodnotil film 3 hvězdičkami.. ze subjektivního hlediska bych dal možná i 4*, ale musím být trochu objektivní, tak zůstanu u silných 3*:) ... po bombasticky béčkové jedničce (dvojku jsem přeskočil, při hodnocení 21% jsem si na ni vážně netroufl) je tohle přesně to pokračování, které jsem čekal - tzn. opět silně béčkové, parodické a tak trochu úchylné.. jasně, je tam hodně nesmyslů, nelogičností, stupidit a blbostí (proto taky ty 3*), ale já jsem to všechno čekal a dostalo se mi toho ještě spoustu navíc, takže jsem vážně spokojen :)(22.6.2009)

Druhý diel Hviezdnej pechoty si každý predstavoval úplne inak a trojka preto sľubovala návrat k prvému dielu vrátane hlavného hrdinu. Jednička patrí medzi legendy dvojka bola katastrofa a tretí diel je niekde medzi nimi. Poteší návrat známych z prvého dielu aj spôsobu akým je film podávaný. Nepotešia nedotiahnuté triky, ak teda nejaké vôbec boli a celkovo dosť chudobná výprava filmu, od ktorého sa čaká pravý opak. Inak najslabšia na filme je asi dejová línia, potešil ale návrat k starému dobrému "Chcete vedieť viac?". Mňa film celkovo potešil, pretože pripomínal jednotku, ale väčšie hodnotenie tomu dať nemôžem.(3.1.2015)

• - V cca 83 minutě, když Lola praští Nebezkého Maršála, je vidět, že se její pěst vůbec nedotknula jeho tváře. (Musak)

• - Edward Neumeier, který tímto filmem debutoval jako režisér, je zároveň scenáristou všech tří pokračování filmové série. (korbitch22)

• - V čase 21:12 až 21:18 je v levém horním rohu vidět část klečícího vojáka jakoby ve zdi. Jak se kamera zvedá, je voják už v pořádku vidět nahoře na zdi. Navíc herec se třese jakoby střílel ze zbraně, ale na záběru nejsou vidět záblesky ani slyšet střelba. (Musak)