Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel

Vesmírna pechota 3

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Jihoafrická republika / Německo, 2008, 105 min

• FilmFan24

Johnny Rico alias Casper Van Dien se vrátil do třetího pokračování, které přestože je produkcí "direct to video" je docela zábavné. Zůstal satirický antimilitaristický podtón, který bohužel sráží příliš náboženské vyznění konce filmu. Škoda jen, že díky malému rozpočtu film doplácí právě na to hlavní, na které divák znalý původního filmu čeká, a sice brouky. Neuškodil by svižnější střih ve scénách nepovedené animace brouků, kteří vypadají, jakoby si odběhli z průměrné videohry do sci-fi spektáklu. Průměrná záležitost.(11.9.2008)

• kalap

Hviezdna pechota z Vatikánu atrapa panenky Marie v uniforme.Pôvodne tam mal hrať aj Ježiš,ale niekto bol proti,že on nebol kresťan,ale žid a druhý zas,že vraj vôbec nebol žiadny bitkár a zabiják tak čo by tam robil,ale vraj v 4 bude určite. Žiadna hviezda,ale zaujimavý pohľad,ako asi budú vyzerať nahony ovečiek do svojich košiarov.(21.9.2008)

• tron

Vizuálna stránka žalostná: triky na elektrické kreslo, výprava televízna, mizerné kostýmy, zúfalé rekvizity (nechcene komické obrie zbrane). Edward Neumeier (zakladateľ tejto absurdnej série, napísal jednotku aj dvojku a potom si povedal, že je ten správny čas na réžiu) sa snaží po vážnej dvojke vrátiť sériu k sarkastickým začiatkom, takže plno reklám, náborových videí a cenzurovaného spravodajstva. Nie je to vtipné. Už v jednotke mi to nepripadalo vtipné, ale ocenil som v nej iné veci (akciu, atmosféru, obdivuhodnú prácu s nehercami). Tu som neocenil nič, len som trpel, lebo nejakému nesvojprávnemu hollywoodskemu hovädu napadlo je*núť tomu neskutočne nenormálnych 105 minút. Strih akčných scén je taký hrozný, že to už nie je ani nechcene smiešne. Je to proste len smutné a nedá sa na to pozerať. Finále s Transformermi komentovať nemienim, to už bolo vážne úplne mimo. Vesmírnu pechotu 3 nikto nemohol myslieť vážne. Scenár je príšerný (linka s „vševedúcim Nebeským maršálom“ si koleduje o hospitalizáciu na psychiatrii, ideálne dlhodobú) a herci neskutoční (Casper prekvapivo nie je najhorší, lebo má iba maličký priestor). Oproti tomuto je aj béčkarská dvojka vydarený film.(2.1.2017)

Tak to bylo milé překvapení vzhledem k řadě negativních hodnocení a komentářů. Jak vidno, mnozí nepochopili, že se jedná o satiru a parodii, tedy kritiku společnosti (nu, kolik takových různých vypatlanců a kariéristů o nás rozhoduje, že?) a zesměšnění žánru. Chápu, že pokud někdo vzal film vážně, pak byl brzy v koncích. Zpočátku mi vadily ty kydy o náboženství, než jsem pochopil, že i z něho si tvůrci střílí. Rozkošné! Hvězdu ubírám za průměrné triky, které byly místy velmi mizerné, místy podařenější, a za to, že jsem si nemohl vychutnat megavýbuch, když mi ti dva stínili. Znám tolik odpadových sci-fi, že tohle je vedle nich hotový skvost!(14.10.2013)

Starship Troopers prodělali návrat ke kořenům a po hororovém druhém díle (který sice nebyl zrovna povedený, ale na rozdíl od ostatních jsem se na něj vydržel celkem v pohodě dívat) jsme dostali satirickou akční sci-fi. Nevěřil bych, že se tak stane, ale film mě bavil víc tehdy, když hrál na tu ironickou propagandu, než když došlo na akční řež s brouky. Pár lidí tu vytýká propagaci náboženství, ale to bych se bál říci, poněvadž když jsou záběry na modlící se dívky prokládány záběry na střílející zbraně, tak to za propagaci lze považovat jen těžko. Výprava a efekty mají sice blíž k seriálové Hvězdné bráně než filmové Hvězdné pěchotě, ale u video filmů jsem s něčím takovým smířený. Navíc ta závěrečná velká potvora byla docela pěkná. Od filmu jsem dostal asi tak to, co jsem od něj čekal - tedy průměrnou zábavu. PS: Ta písnička je docela chytlavá :D(20.7.2008)

• - V čase cca 62:30 je vidět 6 přeživších, kteří jdou po hřebenu duny. Doktor je stále v záběru, přestože zemřel o několik minut předtím. Při prolínání s další scénou je v jeden okamžik vidět 6 lidí v jedné scéně a 5 v druhé. (Musak)

• - V cca 83 minutě, když Lola praští Nebezkého Maršála, je vidět, že se její pěst vůbec nedotknula jeho tváře. (Musak)

• - Původně měla roli Admirála Enolo Phid hrát Sarah Douglas, nakonec ji však dostala Amanda Donohoe. (Musak)