Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel

Starship Troopers 3: Marauder

Vesmírna pechota 3

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Jihoafrická republika / Německo, 2008, 105 min

"Dnes se bude dobře umírat, pane." Tak pěchota evidentně dobře zná svou roli v boji a těší se na ni. Já bych tedy hvězdným pěšákem být nechtěl, ale Nebeským Maršálem určitě ano. Moje propagandistické hity by na ČT vyhrávaly hudební soutěže a další a další mladí muži by se hlásili do armády jako potrava pro brouky. Já samozřejmě nikoli, neboť bych byl ten Maršál, ale konec snění, protože tohle je vážný film. Zrádci a sedláci se v něm popravují, zachraňuje se lidstvo a patrně to sponzorovala nějaká církev, protože se to celé neustále obrací k Bohu. Já tedy proti Bohu nic nemám, občas spolu pokecáme a proto vím, že společně nesnášíme náboženství a církve. Jenže mě se přesto tahle hovadina celkem líbila.(7.9.2017)

Marauder se vrací tam, kde skončil první film - totiž k ironii a parodii na totalitní systémy, navíc jde ještě dál v tvrzení, že pro propagandistické účely se dá použít naprosto vše včetně náboženství. Je tu znát vyšší rozpočet než u Hero of the federation, přesto se mi druhý díl líbil o něco více. Zajímavostí je i odcitování několika hlášek z původní Heinleinovy knihy ("Do toho, vy vopičáci, to chcete žit věčně?") atd.(24.6.2011)

Na to, že to je VIDEO FILM, tak má skvělé fimové triky! Bohužel mne tam štvala herečka Jolene Blalock! Já jsem se prostě na ten její ksicht s napíchaným botulínem ve rtech, nemohl dívat - "huba, přes celý ksicht"! Jo a ještě jedna věc mne vytočila - propagace náboženství! Jako v každém filmu v poslední době! Když si dvě krávy klekly a začaly se modlit, tak jsem zuřil a když si ještě jedna z nich dala na závěr, podmínku mít svatbu v kostele, protože se dala na víru..... nevydržel jsem! Přál bych si, aby se už konečně OBJEVIL SATAN a všem těmto fanatickým pánbičkářům na světě ukázal, kdo je tu pánem! ........Jinak brouci skvělí! No, jako oddychový film doporučuji!(20.7.2008)

Pozor, brouci opet utoci!!!!! ..........................Starship Troopers 3: Marauder, ma sice svoje brouky, ale je to neuveritelne vtipne!!!!.............. Song: It´s good day to die! me dostal do kolen.....................Skoda ze to neslo do kin!!!.......................Would you like to know more? ................. Yes, I would.(23.7.2008)

• Webb

Podprůměrný film, který se od druhého dílu kvalitativně zlepšil. Má lepší část režijní i scénáristickou. Opět si zde zahrál Casper Van Dien, jako v jedničce a dějově také spíše navazuje tento třetí díl na jedničku. Akce je však bohužel hodně mizerná a společně s velkou mírou propagandy (která je už sakra neoriginální) sráží zbytečně tento film. U poslední půl hodiny mi přišlo, jako by se tvůrci vystřídali, protože jak jinak si vysvětlit ten znatelný úpadek kvality, který ho směřuje spíše k odpadu? Nejlepším dílem této trilogie i nadále zůstává Verhoevenova jednička. 30%(23.12.2008)

• - V čase cca 62:30 je vidět 6 přeživších, kteří jdou po hřebenu duny. Doktor je stále v záběru, přestože zemřel o několik minut předtím. Při prolínání s další scénou je v jeden okamžik vidět 6 lidí v jedné scéně a 5 v druhé. (Musak)

• - Edward Neumeier, který tímto filmem debutoval jako režisér, je zároveň scenáristou všech tří pokračování filmové série. (korbitch22)

• - V cca 67 minutě, když se Ricův tým svléká, tak Link Manion (ta uplně vpravo v záběru) si svléká tričko 2x. (Musak)