Hvězdná pěchota 3: Skrytý nepřítel

Starship Troopers 3: Marauder

Vesmírna pechota 3

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný / Thriller

USA / Jihoafrická republika / Německo, 2008, 105 min

Přesně na pomezí mezi 1. a 2. dílem = totální průměr. Jednička byla v mých očích geniální, dvojka oproti tomu holá zhovadilost. Trojka má konečně alespoň podobné aspekty jako jednička, což jest černý humor, satira a i ten Casper Van Dien sem prostě patří. Navíc jsou tu opět geniální náborové televizní spoty, které sice nedosahují kvalit těch u z prvního dílu, ale na druhou stranu tu máme geniální pěvecké vložky s hity jako "It's A Good Day To Die" nebo "Stop Bugging Me"(sice jen v titulcích, ale rád bych ji slyšel). Hlavní ženská hrdinka je sympatická asi jako osina v zadku, triky odpovídají rozpočtu, ale nemohu říci, že bych se nějak výrazně nudil (snad jen při zbytečně dlouhých konverzačních pasážích o víře apod.). Naopak jsem rád, že se série dokázala vyškrábat z hlubin filmového bahna, kam ji zavedl druhý díl a blahopřeji Neumeierovi k poměrně slušné režisérské premiéře a završení své scénáristické trilogie alespoň průměrným filmem. Čistých 50% zde na CSFD myslím plně vystihuje tento film...(28.7.2008)

• Kryton

Casper Van Dien se z céčkových stupidit hodlal vrátit tam, kde byl naposledy v kinech. Hvězdná pěchota 3 ho má prvních deset minut a pak posledních deset minut. Po zbytek velmi levného filmu se neustále kecá, kecá, modlí, kecá a kecá. Já už jsem dlouho neviděl ukecanější film. Levnost filmu nabízí většinou jen tři lokace a brouci jsou animovaní hrozně až běda. Béčkovost to neskrývá, ale nemá to ani zábavnost béček.(26.8.2012)

Tak to bylo milé překvapení vzhledem k řadě negativních hodnocení a komentářů. Jak vidno, mnozí nepochopili, že se jedná o satiru a parodii, tedy kritiku společnosti (nu, kolik takových různých vypatlanců a kariéristů o nás rozhoduje, že?) a zesměšnění žánru. Chápu, že pokud někdo vzal film vážně, pak byl brzy v koncích. Zpočátku mi vadily ty kydy o náboženství, než jsem pochopil, že i z něho si tvůrci střílí. Rozkošné! Hvězdu ubírám za průměrné triky, které byly místy velmi mizerné, místy podařenější, a za to, že jsem si nemohl vychutnat megavýbuch, když mi ti dva stínili. Znám tolik odpadových sci-fi, že tohle je vedle nich hotový skvost!(14.10.2013)

• Shit

No po dokonalý jedničce sem na skouknutí dvojky nikdy nesebral odvahu,ale trojka vypadala slušně akčně a ještě se vrátil Casper Van Dien jako John Rico, takže nebylo co řešit. Nicméně je to sračka, ze začátku to dokonce vypadá jako nějaká trapná komedie, to bylo fakt úděsný a Rico v ní bohužel hrál hlavní roli, následně se naštěstí film přesune na akčnější notu a už je to mnohem lepší, dokonce můžu říct, že ta akce je velice slušně udělaná na to co jinak tenhle film nabízí, jenže jí bohužel nehorázným způsobem sráží skoro až ubohý triky, ještě tak nějaký rozdrcený hlavy a usekaný končetiny nejsou tak špatný, ale to co se tam děje na poli animace brouků, to je na blití, na to se skoro ani nedá koukat a když se ještě naplno projeví otřesnej scénář s prvky náboženství, tak je celkem těžký to přetrpět. Naštěstí to ale v některých momentech silně zachraňuje velice dobrá hudba a jak už bylo zmíněno, až na triky, slušná akce.(18.7.2008)

• korbitch22

Nejzvrhlejší,nejodpornější,nejprimitivnější a nejzfanatizovanější film všech dob! Casper Van Dien se sice vrátil do role Johnyho Rica,to je ale úplně jediné malinké plus,v téhle náboženské sračce,ano slyšíte správně...náááboženské!!!! Dien hraje ve filmu všeho všudy 20 minut,jinak ve filmu chodí po planetě plné brouků partička ochotníků,ve které vévodí uječená slepice,která pořád mele o spáse,bohu,hříchu,smilstvu a všemu vévodí vrchní církevní farař federace,jen totiž víra,víra,víra nás může spasit.Snad nikdy se mi nechtělo tak strašně u filmu zvracet.Náboženská propaganda,která nemá s Hvězdnou Pěchtou nic společného,za celý film se na začátku 2 minuty střílí a pak asi ještě jednou nebo dvakrát během celé stopáže. Dien na konci vleze s partičkou stejně dobrých herců do robotů vytvořených v adobe after efect 0001 a valí zachránit zbytky tý náboženský skupiny.Povede se mu zachránit jednu dívku,jedním výstřelem a to je konec kolem akce,konec filmu,konec mých nadějí že Dien má mozek a že Neumeier je člověk,není. 0%.(31.8.2012)

• - V čase cca 62:30 je vidět 6 přeživších, kteří jdou po hřebenu duny. Doktor je stále v záběru, přestože zemřel o několik minut předtím. Při prolínání s další scénou je v jeden okamžik vidět 6 lidí v jedné scéně a 5 v druhé. (Musak)

• - Původně měla roli Admirála Enolo Phid hrát Sarah Douglas, nakonec ji však dostala Amanda Donohoe. (Musak)

• - V cca 67 minutě, když se Ricův tým svléká, tak Link Manion (ta uplně vpravo v záběru) si svléká tričko 2x. (Musak)