• Česko

Heidi děvčátko z hor

Heidi, dievčatko z hôr

Rodinný

Velká Británie, 2005, 104 min

Myslel jsem, že u takového žánru nevydržím a nasraně to vypnu, jak to často dělávám. Tento romantický filmeček o malé holce a prudivém starci ( Max von Sydow ) je tak šikovně udělán, má poutavou hudbu i kameru, že jsem se dodíval do konce. Ach, kdyby svět takový byl! Clara chodila, hory hořely v západu slunce a lidi se měli rádi. Jenomže svět i lidé stojí bohužel za vyliž prdel a s tím je nutno počítat.(30.7.2012)

Ďalší z radu knižných príbehov, ktoré sú "odsúdené" na stále nové a nové adaptácie ... A konkrétne táto (čo ako je malá Emma Bolger rozkošná ) patrí k tým, ktoré nezachránia ani hory, ani Vianoce, ani zázračné uzdravenie Kláry, ani Geraldine Chaplin. A to sa už radšej nebudem rozpisovať o strašnom dabingu (osobne si myslím, že slovenský dabing je oproti českému vo všeobecnosti lepší, prepáčte mi to, drahí susedia, no v tomto prípade ide naozaj o výnimku). Možno keby som mala tak o desať, alebo radšej o pätnásť rokov menej ...(23.3.2012)

Celkem povedeně zfilmovaný nesmrtelný příběh o Heidi, děvčátku z hor. Výprava je jednoznačně parádní, hory tam opravdu byly. Hudba také výborná. Horší už to bylo s dialogy, některé se mi zdáli takové umělé a nepatřičné, ovšem zcela to vyvážili Max von Sydow a neuvěřitelná Geraldine Chaplin, na tu byla radost se dívat. Konec mi také přišel takový nějaký moc uspěchaný, což filmu uškodilo. Ale nemůžu hodnotit podprůměrně, protože jsem u toho neusnul a vydržel až do konce, a přitom jsem byl fakt hodně unavený:-) To se cení ne?(18.2.2009)

Tenhle krásnej příběh by si zasloužil delší stopáž. Tvůrci se s tím sice poprali statečně, ale všechno bylo tak nějak osekaný. Scény při kterých jsem jako malá měla na krajíčku (tu knížku jsem četla snad stokrát) tu byly sotva zmíněný (stesk po domově, židlička pro Heidi, Petrova babička...). A vrcholem byl až moc zázračnej zázrak v podobě chodící Kláry, páni, jak zničeho nic vstala, ts ts ts... No ale přesto pěkný, musím pochválit hudbu.(14.2.2009)

proti 93 je toto splašený kůň deda:-) teta Detie je pěkná mrcha , děda Alf Max von Sydow je krásný dědek :-) souhlasím s tahitem, že 1993 byla lepší :-) 3 body za blbý scénář to se režizérovi moc nepovedlo, Max von Sydow , Sebastián a babička jsou však vynikající na rozdíl od ostatních herců ,všechno zkurvil režisér deda:-) 4.4.2o2o(24.2.2019)