V temném lese

• Španělsko Bosque de sombras (více)
Trailer

Mladí manželé, Ledoyen i Considine, přijíždějí na návštěvu ke svému příteli. Když v lese najdou děvčátko se znetvořenými dlaněmi, jejich klidný letní výjezd se promění v horror. Pokoušejí se ji pomoci a vezmou ji pryč z domu, kde byla vězněna. Bohužel její ochránci, místní vesničané spustí hon na manželský pár v lese... který tak dobře znají! (LIVINGDEAD)

Trailer

JASON_X

Oblíbený námět měšťáci kontra divní a nepřátelští burani, tentokrát z kastilského venkova sedmdesátých let. Tři hvězdy mi přišly málo, protože tohle není jen tak obyčejný oddechový thriller, je v něm i něco málo psychologizování a několik výrazných a dobrých herců. Postavy se sice chovají trochu divně (hlavně Lucy), ale vem to čert, atmosféru má tenhle film tak hustou, že by se dala krájet. Závěr s holčičkou s opičími packami a hracím strojkem je hodně působivý, Španělé opět zabodovali. ()

VenDulin85

Tak z tohoto filmu mám lehce rozporuplné pocity, ale převažují klady. Možná to bude tím, že filmy podobného ražení moc nesleduji, takže nemám v malíčku, jestli vykradl jiné snímky, možná taky Garym :-), jehož jsem skalním fanouškem. Každopádně film má atmosféru, poněkud zvláštní konec, ale rozhodně stojí za shlédnutí. Pokud při koukání nevaříte ani nehrajete PC hry, musíte cítit to napětí ve vesnici, do které přijede pár cizinců, z nichž naštěstí jeden mluví španělsky, takže izolace není úplná. Chtěla bych vidět tu delší verzi, která zřejmě není k sehnání, protože mi tam chyběly některé souvislosti, např. proč ti vesničani schovávali to děvčátko a taky samozřejmě ten konec :-). ()

LiVentura

Souhlasím, Strašáci mi naskočily na mysl hned při prvních krocích té vesnicko-bratrské bandy. Leč jedná se o skvěle zpracovaný snímek s opravdu dobrými herci, v popředí pan Oldman a šéf bandy, dva opravdu solidní protivníci. Žánr je skutečně někde mezi dobrodružným a westernovým příběhem s lehkou mystikou. Bavil jsem se dobře, vřele doporučuji k shlédnutí. :-) PS: Režisér se zde nezapře, dozvěděl jsem se, že má rád temnou atmosféru-horrory. Skutečně se mu to vyvedlo.! ()

kingik

V tomhle temném lese divák spolehlivě nezabloudí, kvůli zajímavému hereckému obsazení a neotřelému námětu, jež apeluje na realistické pojetí. Mrazivý thriller s bezútěšnou atmosférou se odehrává v roce 1978 na severu Španělska a čtyřem přátelům (Oldman, Ledoyen, Considine a Sánchez-Gijon) se idylický pobyt na odlehlé usedlosti rázem změní poté, co objeví v lese zuboženou holčičku zamčenou ve zchátralém domě, a s kterou bylo nakládáno jako se zvířetem. Události se dají do pohybu v okamžiku, kdy místní usedlíci zjistí, že holka zmizela a začnou na výletníky pořádat hon. Sice se nedozvíme, proč vlastně malou holku tak nelidským způsobem týrali, ale napětí, hutné atmosféry a skvělých hereckých výkonů, včetně výtečné španělštiny Garyho Oldmana a pohledné Virginie Ledoyen, si užijeme do sytosti. Zajímavý thriller s nepříliš optimistickým závěrem. ()

AppleCore

Podhodnocený film řekl bych. Film má bezvadnou kameru, zajímavou atmosféru a výborný herce. To všechno je občasně doprovázený zvláštní hudbou. Před více než třiceti lety s něčím podobným přišel Peckinpah s filmem Strow Dogs, což je asi jediná rozumná volba na srovnání. Hitovka od Sama je sice dokonalá, to nic ale nemění na tom, že Bosque de sombras dosahuje stejných kvalit, ba i větších. Hrozně rád bych viděl verzi co má 153 minut. V té kradší je moc znát, že ta hodina tam zkrátka chybí (proč tu holku drželi v tý díře? ptám se! Našel bych i další otázky, který pravděpodobně souvisí s tím utnutím). Až na to je film parádní. A není to horor :) ()