The Rage

John Bisson

Kostýmy:

Connie Cadwell
  • J*A*S*M

The Rage aneb naprostý opak umělecky hodnotného filmu. Pokud máte chuť na silně krvavé a silně brakové zpracování Příhod šíleného vědce, směle si tento snímek pusťte. Musíte se ale smířit s tím, co je pro takové filmy typické - tedy cca céčkovými hereckými výkony, laciností a špatnými triky (lidští mutanti byli v pohodě, ale s ptačími mutanty už to bylo horší). Zrovna u tohoto filmu jsem s to pochopit diametrálně odlišné hodnocení - ze spousty důvodů bych to mohl ohodnotit odpadem, avšak v mých očích je zábavná sračka lepší než nudná sračka, přičemž The Rage je ten první případ. Tak za to ty dvě hvězdičky (chvíli jsem uvažoval i o třech, ale to už by bylo fakt dost přehnaný).(1.3.2008)

Tak tohle je maso, film postavený jen na gore efektech a hlavně zábavnosti a já za sebe říkám sakra jo. Takovejhle film mi bodnul. Ano dávám tomu jen 3* ale jde o to že si film u něj parádně odpočine, žádné přemýšlení jen vypnutí mozku a koukat na Kurtzmanovo dílo. Navíc Bannister je tady parádní vůl, a Divoff je strašnej uchyl. Efekty jsou slabé ale to je úplně jedno, gore je už lepší, občas sice zaškobrtne ale je to fuk je to prostě sakra zábava. Pro mě se jedné o docela překvapení.(12.8.2012)

Sympatický pokus zo strany v hororovom fachu sa už nejaký ten piatok pohybujúceho Roberta Kurtzmana, ktorý v The Rage dokázal, že je filmárom dostatočne otrlým na to, aby sa neštítil napríklad aj v žánri minimálne preferovaného násilia na malých deťoch. Poctivých splatterov sa v posledných rokoch netočí veľa a Zúrivosť disponuje všetkým, čo má poriadny splatter mať. Krviprelievanie a devastácia ľudských tiel nemajú konca a masky mutantov sú správne hnusoidné, snímka však v niektorých momentoch fatálne zlyháva po vizuálnej stránke (otrasné CGI supy či explózie), čo je vzhľadom k tomu, že Kurtzman je mimo iného skúseným odborníkom na špeciálne a vizuálne efekty a mal tu k dispozícii nie najhorší 2 miliónový rozpočet možno trochu divné. The Rage je kúskom, ktorý možno nie je určený pre širokú divácku obec, zarytých hororových fanúšikov by však mal potešiť.(16.12.2010)

Čakal som neakú amatérsku sračku, aké sa na mňa v posledných mesiacoch kydajú z každých strán (serverov :-) ) A ono to bola sračka, ale: Perfektné goré scény /chudák decká/, toto je ten správny GOREFEST... Stále sa niečo zaujímavé dialo, nebola šanca sa nudiť. Potešili béčkari Andrew Divoff, Misty Mundae, Reggie Bannister... kua, to musela byť sranda na placi. Takže, čakal som málo, dostal som viac, odporúčam.(12.12.2010)

Přiznám se, že nevím jak tenhle kousek hodnotit... Na jednu stranu, je to neskutečná kokotina, s naprosto debilními dialogy, šíleným přehrávaním všech herců, příšernými digitalními efekty a vlastně žádným příběhem, ale na druhou stranu je to neskutečný gorefest... Takže pokud dokážete vypnout mozek a jen se bavit u hodně zvrácených jatek (tak jako já), tak tenhle kousek musím doporučit... Jinak se The Rage vyhněte obloukem...(23.12.2010)

• - V jedné ze scén Ben (Reggie Bannister) mluví o filmu Phantasm (1979). Představitel Bena Reggie Bannister si ve snímku Phantasm (1979) sám zahrál. (Campbell)