The Rage

John Bisson

Kostýmy:

Connie Cadwell
  • Bloody13

Kurtzman je především skvělej maskér, za kamerou už je to ale bída (samozřejmě s výjimkou Wishmastera). Popravdě, nechápu moc myšlenkový pochody tvůrců, co disponují omezeným rozpočtem, avšak i přesto do svýho filmu prdnou věci, který bez větších prachů prostě nenatočíte. V takových případech ke slovu přichází otravné CGI. Takže tu máme digitální karavan s rozmazanou boční projekcí, digitální oheň i výbuchy a hlavně digitální supy, kteří nejen že vypadají hnusně, ale hrajou tady celkem zásadní roli. "Herecké" osazenstvo je v podobných bracích nutné zlo, takže k tomu bez komentáře, ale co lze opravdu pochválit, tak právě tu maskérskou práci, co tenhle céčkový splatter táhne alespoň do průměrných čísel.(3.4.2016)

Tento horror polští horroroví maniaci zvolili v roce 2008, "horrorem roku". Já jsem se u horroru také bavil, krve bylo požehnaně, přesto mám pár připomínek. Nejdřív ale pochválím masky, ty byly fakt na úrovni a mutanti vypadali ohavně. Bohužel, hůř to dopadlo se zvířaty. Pijavice budiž, ale ti supi? Nakažení supi vypadali jako nakreslení. Jasně, byli zákeřní a krvelační, ale vypadalo to dost komicky. Divím se jen, že nebyli pověšeni na prádelní šňůře, jako ptáci v horroru BIRDEMIC :-) 50%(1.9.2008)

Tohle se mi těžko hodnotí, protože na jednu stranu to je příšerná nuda, ale kdyby se pod tento film podepsala TROMA a divák ho bral jako nízkorozpočťák, tak ho v pohodě skousne ... Ale ono i tak se jedná prostě o vydařený kousek. Jednoduše jak to popsat ...? MASAKR !!! Jeden velkej šílenej GORE-SPLATTER masakr od začátku do konce. Krev, různý tekutiny, tečou pomalu z obrazovky, počet brutálností nebere konce. Rozšmelcovaná těla, umlácené a snědené děti, zombie, agresivní ptáci (něco jako sup) co párají oběti na kusy, atd., atd. ... Jenže film má příšerné dialogy, herci úžasně přehrávají a spousta věcí je doplněna digitálními efekty, což je fakt někdy hrůza, do toho tam běhají zombie "gumáci" apod. A proč teda nakonec dávám tak vysoké hodnocení? Protože je to prostě zábavné! Ten film se nebere vůbec vážně, dělá si srandu ze sebe i z diváka, obsahuje tolik gore, co jsem neviděl roky (něco jako ve své době třeba Bad Taste (1987) apod.) a hlavně pořád se něco děje. To je prostě výborné, že furt je nějaká akce a furt lítaj střeva, cáká krev, všichni řvou, sekaj a nabodávaj se čím se dá, sranda tam je ... Prostě já se výtečně bavil, vypnul jsem mozek, řekl si "Jo, je to prostě taškařice ... jako před léty řada splatterů." a po závěrečném masakru byl vyloženě spokojen. Berte to moje hodnocení ale opravdu s rezervou, pro někoho to může být slátanina non plus ultra, ale mě ten film fakt strašně bavil, tak proč ho zbytečně kritizovat ...(18.10.2009)

Najdi si někoho své velikosti, ty trpasličí transvestito! Vysaju ti oči a pochčiju ti mozek... Ehm, strašná haluz. Vážne strašná, v oboch absolútnych významoch toho slova. Na jednu stranu sa často asi išlo na prvý pokus, dialógy a vlastne aj herci stoja úplne za hovno a efekty level asylum; na druhú stranu je to masakrálna céčková guilty pleasure zábava. A trpaslíkové hlášky nemali chybu. Sayonara fuckers!(22.6.2013)

• J*A*S*M

The Rage aneb naprostý opak umělecky hodnotného filmu. Pokud máte chuť na silně krvavé a silně brakové zpracování Příhod šíleného vědce, směle si tento snímek pusťte. Musíte se ale smířit s tím, co je pro takové filmy typické - tedy cca céčkovými hereckými výkony, laciností a špatnými triky (lidští mutanti byli v pohodě, ale s ptačími mutanty už to bylo horší). Zrovna u tohoto filmu jsem s to pochopit diametrálně odlišné hodnocení - ze spousty důvodů bych to mohl ohodnotit odpadem, avšak v mých očích je zábavná sračka lepší než nudná sračka, přičemž The Rage je ten první případ. Tak za to ty dvě hvězdičky (chvíli jsem uvažoval i o třech, ale to už by bylo fakt dost přehnaný).(1.3.2008)

• - V jedné ze scén Ben (Reggie Bannister) mluví o filmu Phantasm (1979). Představitel Bena Reggie Bannister si ve snímku Phantasm (1979) sám zahrál. (Campbell)