poster

The Rage

Horor

USA, 2007, 85 min

Režie:

Robert Kurtzman

Scénář:

John Bisson

Kamera:

Robert Kurtzman

Střih:

Andrew Sagar

Scénografie:

John Bisson

Kostýmy:

Connie Cadwell
(další profese)
 • Bloody13
  **

  Kurtzman je především skvělej maskér, za kamerou už je to ale bída (samozřejmě s výjimkou Wishmastera). Popravdě, nechápu moc myšlenkový pochody tvůrců, co disponují omezeným rozpočtem, avšak i přesto do svýho filmu prdnou věci, který bez větších prachů prostě nenatočíte. V takových případech ke slovu přichází otravné CGI. Takže tu máme digitální karavan s rozmazanou boční projekcí, digitální oheň i výbuchy a hlavně digitální supy, kteří nejen že vypadají hnusně, ale hrajou tady celkem zásadní roli. "Herecké" osazenstvo je v podobných bracích nutné zlo, takže k tomu bez komentáře, ale co lze opravdu pochválit, tak právě tu maskérskou práci, co tenhle céčkový splatter táhne alespoň do průměrných čísel.(3.4.2016)

 • LIVINGDEAD
  ***

  Tento horror polští horroroví maniaci zvolili v roce 2008, "horrorem roku". Já jsem se u horroru také bavil, krve bylo požehnaně, přesto mám pár připomínek. Nejdřív ale pochválím masky, ty byly fakt na úrovni a mutanti vypadali ohavně. Bohužel, hůř to dopadlo se zvířaty. Pijavice budiž, ale ti supi? Nakažení supi vypadali jako nakreslení. Jasně, byli zákeřní a krvelační, ale vypadalo to dost komicky. Divím se jen, že nebyli pověšeni na prádelní šňůře, jako ptáci v horroru BIRDEMIC :-) 50%(1.9.2008)

 • Flipnic
  ****

  Tohle se mi těžko hodnotí, protože na jednu stranu to je příšerná nuda, ale kdyby se pod tento film podepsala TROMA a divák ho bral jako nízkorozpočťák, tak ho v pohodě skousne ... Ale ono i tak se jedná prostě o vydařený kousek. Jednoduše jak to popsat ...? MASAKR !!! Jeden velkej šílenej GORE-SPLATTER masakr od začátku do konce. Krev, různý tekutiny, tečou pomalu z obrazovky, počet brutálností nebere konce. Rozšmelcovaná těla, umlácené a snědené děti, zombie, agresivní ptáci (něco jako sup) co párají oběti na kusy, atd., atd. ... Jenže film má příšerné dialogy, herci úžasně přehrávají a spousta věcí je doplněna digitálními efekty, což je fakt někdy hrůza, do toho tam běhají zombie "gumáci" apod. A proč teda nakonec dávám tak vysoké hodnocení? Protože je to prostě zábavné! Ten film se nebere vůbec vážně, dělá si srandu ze sebe i z diváka, obsahuje tolik gore, co jsem neviděl roky (něco jako ve své době třeba Bad Taste (1987) apod.) a hlavně pořád se něco děje. To je prostě výborné, že furt je nějaká akce a furt lítaj střeva, cáká krev, všichni řvou, sekaj a nabodávaj se čím se dá, sranda tam je ... Prostě já se výtečně bavil, vypnul jsem mozek, řekl si "Jo, je to prostě taškařice ... jako před léty řada splatterů." a po závěrečném masakru byl vyloženě spokojen. Berte to moje hodnocení ale opravdu s rezervou, pro někoho to může být slátanina non plus ultra, ale mě ten film fakt strašně bavil, tak proč ho zbytečně kritizovat ...(18.10.2009)

 • dr.horrible
  ***

  Najdi si někoho své velikosti, ty trpasličí transvestito! Vysaju ti oči a pochčiju ti mozek... Ehm, strašná haluz. Vážne strašná, v oboch absolútnych významoch toho slova. Na jednu stranu sa často asi išlo na prvý pokus, dialógy a vlastne aj herci stoja úplne za hovno a efekty level asylum; na druhú stranu je to masakrálna céčková guilty pleasure zábava. A trpaslíkové hlášky nemali chybu. Sayonara fuckers!(22.6.2013)

 • J*A*S*M
  **

  The Rage aneb naprostý opak umělecky hodnotného filmu. Pokud máte chuť na silně krvavé a silně brakové zpracování Příhod šíleného vědce, směle si tento snímek pusťte. Musíte se ale smířit s tím, co je pro takové filmy typické - tedy cca céčkovými hereckými výkony, laciností a špatnými triky (lidští mutanti byli v pohodě, ale s ptačími mutanty už to bylo horší). Zrovna u tohoto filmu jsem s to pochopit diametrálně odlišné hodnocení - ze spousty důvodů bych to mohl ohodnotit odpadem, avšak v mých očích je zábavná sračka lepší než nudná sračka, přičemž The Rage je ten první případ. Tak za to ty dvě hvězdičky (chvíli jsem uvažoval i o třech, ale to už by bylo fakt dost přehnaný).(1.3.2008)

 • - V jedné ze scén Ben (Reggie Bannister) mluví o filmu Phantasm (1979). Představitel Bena Reggie Bannister si ve snímku Phantasm (1979) sám zahrál. (Campbell)