Pohřbena zaživa

Mark Alan Duran

Kostýmy:

Barcie Waite
  • BLStryker

Kdyby se ke konci nezačalo konečně NĚCO dít, bylo by to zralé na odpad. Připadá mi, že režisér filmu (který je mimochodem na IMDb uveden jako tvůrce make-upu u 70 filmů včetně tohoto) si řekl, že už dlouho nevytvořil pěknou masku nějaké opravdu hnusné zrůdy a nechal si proto na koleně splácat scénář, na kterém nebyl vůbec důležitý děj, ale přítomnost ohnilé mrtvoly a tím pádem potřeba dobré masky. A tak se i stalo - maska je povedená, příběh a to ostatní ne. Konkrétně třeba na nahotu a ukazování koz mladých rádoby hereček nejsem v hororu vůbec zvědavý a že zde hraje i na plakátu zmiňovaný Tobin Bell mi je ukradené. Tomuto filmu by nepomohlo ani obsazení Karla Gotta do role zombie... nebo ano? 1½*(18.6.2010)

• unagi

Kedy to už tý hlúpi američania pochopia? Natočiť dobrý film nespočíva v tom, že obsadia do filmu štíhle kurvičky s krátkymi sukňami a umelo vsadené príčiny na to, aby sa furt vyzliekali a ukazovali svoje vnady! Opísal by som to asi teenegerský horor, keď mladý američania majú pubertu a aj pri horore mohli kukať na nahaté scénky! Herecké výkony oničom! Maskéry mali asi málo zaplatené (všetky veľké prachy šli pipkám, aby ukazovali čo najviac). Dej mal nejaký náznak niečoho, ale nakoniec aj to bolo odveci! odpad!(21.3.2010)

Zane se svojí sestřenicí a několika dalšími přáteli se vypraví navštívit dům svého otce. Po cestě má vidiny, ve kterých zahlédne dlouhovlasou, ohavnou stařenu se sekerou a přisuzuje tyhle vidiny extázi, kterou požil. Na místě je uvítá podivínský Lester, který dům spravuje. Posléze na povrch vypluje dávná kletba, ve které se ze záhrobí vrací přízrak stařeny, která si přišla vyřídit účty za svou smrt z dob zlaté horečky se všemi svými pokrevními příbuznými. Pánské herecké osazenstvo mě moc nezajímalo, ale dámské osazenstvo tedy stálo za to a není mně známo, kam příroda na ty nápady chodí. Režisér trojici sličných hereček Leah Rachel, Erin Reese a Lindsey Scott hned zkraje nezlikvidoval, nechal je dokonce asi třikrát svléknout, takže si divák nemrava přišel na své. S vražděním si tento horor dává na čas, ale to vůbec nevadilo, protože film se nebral až tak vážně, navíc v roli správce Lestera se objevuje charismatický Tobin Bell po své anabázi v Saw a filmem zní dobrá hudba, jejíž autorem je Terence Jay, který si zahrál hlavní roli. Film se blýskl dobrým a celkem originálním námětem, což jsem ocenil. Konec neměl chybu. Příjemný horor, který mě překvapil. 100%(17.3.2011)

• Mordenroth

Prečo som dal tomuto filmu len jednu hviezdičku? No, ak behom prvej pol hodiny zistíte, že sa dívate na relatívne stupídny príbeh, nemusí to byť ešte žiadna katastrofa. Aj debilný a nudný úvod môže (v horore) ešte veľa vecí zachrániť. Problém je v tom, že nuda pokračuje skoro do úplného konca filmu (výnimkou je posledných cca 15 minút). Napätie prakticky žiadne a kvalitné gore efekty tiež nečakajte. K prvej smrti príde presne v štyridsiatej minúte (mimochodom veľmi neefektnej), kedy už začínate byť riadne nervózni z vlečúceho sa deja a podráždení z výkonov mladých krásnych ľudí, ktorí hrať príliš nevedia. Najhoršie je, že sa film tvári v celku vážne a pritom by práve jemu možno svedčali nejaké tie komediálne prvky. (Miestami sa síce pravdepodobne zasmejete, ale hlavne na tuposti, čo určite nebol zámer tvorcov). V takom prípade by ale scenárista musel nad písaním scenára stráviť trochu viac času a režisérom by asi musel byť niekto iný. Zároveň by bolo nevyhnutné angažovať iných hercov. Len „Jigsaw“ by mohol ostať nevymenený... Ak vás však snímka nechytí ani zaujímavým príbehom, hustou atmosférou či hektolitrami krvi, stále je tu nádej v podobe krásnej masky. To je bohužiaľ jediné pozitívum. Takže preto len 20%.(23.10.2007)

• Pepinec

Vážně se mi má líbit film jen proto, že v něm běhají krasavice nahoře bez (místy i dole), průtok krve se počítá na hektolitry, veškerý děj se odehrává po tmě (snad aby nebylo nic vidět) a je prošpikován hláškami úrovně druhého ročníku pomocné školy? Ne ne ne, takhle to nefunguje. S děvčaty bych si to klidně rozdal, ale film je předurčen přesně k tomu, oč si říká vlastním názvem. Ani Jingsaw ve mně neprobudí slitování.(22.11.2011)