Pohřbena zaživa

Robert Kurtzman

Art Monterastelli

Terence Jay
  • Heroine

Tohle by mohlo sloužit jako odstrašující příklad "jak nemá vypadat horor!". Všechno je tu špatně. Parta příšerných idiotů se vydává na výpravu, tak akorát vhodnou pro příšerné idioty, mezi nimiž jsou navíc takové zvláštní vztahy, že se to asi nedá nazvat jinak, než jeden velký mrdník. Potom je tu špatná zápletka, špatné triky, nesnesitelně blbé chování postav, a ještě jedna specialita tohohle filmu je, že CO JE STRAŠIDELNÉ, TO TAM DÁME VÍCKRÁT! Takže strašidelnou babici v poli vidíme hned třikrát, jedovaté hady máme v kuchyni hned dva, a opakujem a opakujem. Úžasně špatný, trapný, a nezvládnutý film.(23.2.2013)

• Mordenroth

Prečo som dal tomuto filmu len jednu hviezdičku? No, ak behom prvej pol hodiny zistíte, že sa dívate na relatívne stupídny príbeh, nemusí to byť ešte žiadna katastrofa. Aj debilný a nudný úvod môže (v horore) ešte veľa vecí zachrániť. Problém je v tom, že nuda pokračuje skoro do úplného konca filmu (výnimkou je posledných cca 15 minút). Napätie prakticky žiadne a kvalitné gore efekty tiež nečakajte. K prvej smrti príde presne v štyridsiatej minúte (mimochodom veľmi neefektnej), kedy už začínate byť riadne nervózni z vlečúceho sa deja a podráždení z výkonov mladých krásnych ľudí, ktorí hrať príliš nevedia. Najhoršie je, že sa film tvári v celku vážne a pritom by práve jemu možno svedčali nejaké tie komediálne prvky. (Miestami sa síce pravdepodobne zasmejete, ale hlavne na tuposti, čo určite nebol zámer tvorcov). V takom prípade by ale scenárista musel nad písaním scenára stráviť trochu viac času a režisérom by asi musel byť niekto iný. Zároveň by bolo nevyhnutné angažovať iných hercov. Len „Jigsaw“ by mohol ostať nevymenený... Ak vás však snímka nechytí ani zaujímavým príbehom, hustou atmosférou či hektolitrami krvi, stále je tu nádej v podobe krásnej masky. To je bohužiaľ jediné pozitívum. Takže preto len 20%.(23.10.2007)

• Hunter2222

Zlé to nie je, ale ani veľká pecka určite nie. Vo filme mi vadilo hlavne kopec teenagerských srandičiek a blbostí, ktorých si tu za celý film užijeme požehnane. Samozrejme je tu veľa nudy, aj keď scény zo ženou na začiatku sú super a vraždy taktiež. Na to, že je to nízkorozpočtový film so slabými hereckými výkonmi, gore efekty sú na úrovni, len ich je bohužiaľ málo. Posledných dvadsať minút to ide na plno, miestami si hovoríte, či je to ten istý film, v ktorom sa nič nedialo. Záver bohužiaľ sľubuje pokračovanie, dúfajme snáď v lepšej kvalite.(16.6.2010)

• Zyne

nuda, celou dobu se nic nedeje, vypada to jak nejaka teen road movie s prkenyma nehercema, mezi nimiz je aspon jedna holka, ktera se neboji ukazat kozy. neco se zacne dit asi tak 15 minut pred koncem, kdy se to tam zacne konecne i kosit, ne happy-end i docela potesil, ale stejne je ta jedna hvezdicka prece jen nejspis za ty docela hezke kozy (:(22.11.2011)

• PORTER44

T.Bell si odskočil ze SAWU do téhle slaboty.Klasický hororový příběh parta mlaďochů si udělá výlet na samotu pak se objeví jaký si vraždící duch a přežije jen jeden,třičtvtě filmu je nic moc až poslední třetina je zajímavější nejdřív trochu povzbuzení v podobě nahoty mladých bab a pak když se objeví T.Bell který je první oběť se zjeví duch a začne zabíjačka,začnou se objevovat dobrý triky a začne to být jako horor.(24.7.2014)