Pohřbena zaživa

Robert Kurtzman

Art Monterastelli

Terence Jay
  • SOLOM.

Tenhle film patří do kategorie těch podprůměrných ačkoliv je zde k vidění několik velice zajímavých pasáží. Jeho největší slabinou je hodně slabý scénář i samotné herecké výkony. Jediné co nám zde dívky nabídnou jsou letmé pohledy na jejich odhalená těla, která by určitě stála za hřích, ale v hororovém filmu se od nich přece jenom čeká i něco víc. Asi nejlepší co nám tento film nabídl je ztvárnění vraždící ženy, ale to je dost málo na to, že film trvá přes hodinu a půl.(23.5.2010)

• MFZB

Keby sa tento film niesol celý v duchu poslednej cca 20 minutovky, tak je z toho výborný film, ale bohužial. Serie ma na týchto niektorých hororoch, že ich treba brať z nadhľadom a v konečnom dôsledku ide aj tak o komédiu. Prakticky počas celej stopáže sa film tvári ako nejaká neúspešná teenege komédia, ktorá je v niektorých minimum momentoch aj vtipná, ale ako ako horor ani omylom. Síce bolo tam zopár fajných gore efektov, ale to nestačí k úspechu. Takže ide aj tak o kokotský film, v ktorom stáli za to jedine tie dve ženské, aspoň sa bolo na čo pozerať, ako horor je to odpad...(3.2.2012)

• Vaklaf

Tak už jsem zase dlouho neviděl něco vyloženě špatnýho. Už gumová babice na obalu dávala tušit, že se nebude jednat o žádný klenot, ale zase ve mě vzbudil jisté očekávání nápis "bez cenzury". To byl asi jeho účel, protože jsem ve filmu nenašel nic, co by bylo k cenzurování. Odseknutí obličeje (vcelku trapný) nebo rozseknutí vejpůl teda za nic moc strašnýho nepovažuju. Kdyby tam aspoň byly pořádně vidět kozy nabo ňáký takový prasečinky - prostor by se určitě našel. Takhle je to zkrátka předvídatelný, trapný a nudný. Snad jen ten závěr byl jakž takž. Což nakonec oproti zbylým 90 procentům filmu není takovej problém. Takže vzato poměrem je to tak na 10%.(27.3.2011)

Zane se svojí sestřenicí a několika dalšími přáteli se vypraví navštívit dům svého otce. Po cestě má vidiny, ve kterých zahlédne dlouhovlasou, ohavnou stařenu se sekerou a přisuzuje tyhle vidiny extázi, kterou požil. Na místě je uvítá podivínský Lester, který dům spravuje. Posléze na povrch vypluje dávná kletba, ve které se ze záhrobí vrací přízrak stařeny, která si přišla vyřídit účty za svou smrt z dob zlaté horečky se všemi svými pokrevními příbuznými. Pánské herecké osazenstvo mě moc nezajímalo, ale dámské osazenstvo tedy stálo za to a není mně známo, kam příroda na ty nápady chodí. Režisér trojici sličných hereček Leah Rachel, Erin Reese a Lindsey Scott hned zkraje nezlikvidoval, nechal je dokonce asi třikrát svléknout, takže si divák nemrava přišel na své. S vražděním si tento horor dává na čas, ale to vůbec nevadilo, protože film se nebral až tak vážně, navíc v roli správce Lestera se objevuje charismatický Tobin Bell po své anabázi v Saw a filmem zní dobrá hudba, jejíž autorem je Terence Jay, který si zahrál hlavní roli. Film se blýskl dobrým a celkem originálním námětem, což jsem ocenil. Konec neměl chybu. Příjemný horor, který mě překvapil. 100%(17.3.2011)

• Kosmik 1

Připojuji se k zdejší kritice. Nuda, zívačka a vše podstatné se odehraje na konci filmu během několika minut. Tyhle teenagerské americké filmy už jsou takovým klišé. Zároveň mě štve to věčné pištění hysterických holek, což o to kdyby alespoň za něco stály....ale ta blondýna byla obzvlášť tupé stvoření. Samozřejmě se to snaží zachránit odhaleným poprsím, ale tady už opravdu nepomůže nic. Za finální lekačky alespoň jednu hvězdu dám.(22.11.2011)