O oblíbenosti u studentů se v případě učitelky dějepisu paní Tingleové rozhodně nedá mluvit. Je věčně nespokojená, despotická, žáky umí jen ponižovat a každý náznak individualismu bez milosti trestá. Jednou z těch, jimž není dopřáno se prosadit, je i Leigh Ann Watsonová, velmi nadaná žačka, toužící po prospěchovém stipendiu a po odchodu na univerzitu. Po malém konfliktu se Tingleová rozhodne, že zničí Leighinu budoucnost a že ji nepřipustí ke zkoušce. To však Leigh, ani její přátelé, nehodlají připustit a rozhodnou se, že si na dějepisářku trochu vyšlápnou. To je ale velká chyba. Pořekadlo "na hrubý pytel hrubá záplata" totiž nemusí platit vždy. Démonická Tingleová se ukáže být více než vyrovnaným soupeřem. Oboustranný teror může začít. (oficiální text distributora)

Pohrobek

Zpočátku tuctový teenagerský film překvapí hodně originální zápletkou a zajímavým překřížením různých pohledů na morálku, jak tu školní, studentskou (Na nějakém tom podvůdku nakonec nesejde.), tak i staromilskou, tak neoblíbenou učitelskou. Hlavní trojice studentů je sice silně zjednodušeným vzorkem studentsva, ale jejich uvažování i chování je asi záměrně zkarikované až s jakousi hororovou příchutí. Název jsem však pochopil trochu jinak, než jak se nakonec ukázalo, a tak jsem všechno předkládané bral pouze jako návnadu a hromadění důvodů pro skutečnou pomstu paní Tingleové a už jsem se těšil na co nejšťavnatější trochu zminimalizovanou vyvražďovačku. Vše se však bohužel obrátilo možná ještě nerealističtějším směrem, a tak jsem se nakonec přes docela obstojné pasáže v nadějně rozjetém filmu spíše zklamal. ()

tron

Panebože, veď ten chlap napísal prvé dva VRESKOTY a mal veľkú zásluhu na tom, ako (výborne) dopadol HALLOWEEN: H20! Ako pod jeho rukami mohla vzniknúť takáto nevydarená nuda? Priviazať Helen Mirrenovú k posteli ako vo VYHÁŇAČOVI DIABLA, no to je mi jéminenky umenie, Kevin! Zostalo zopár pekných tváričiek (Katie Holmesová) a kuša. ()

EdaS

Mám takový pocit, že tohle je hlavně pomsta Kevina Williamsona jeho seriálu Dawsonův svět - a to nejen kvůli Katie Holmesové v jedné z hlavních rolí. Williamson už z těch středoškoláků řešících pořád ty stejné problémy asi začal cvokatět, a tak si napsal a debutově i zrežíroval tenhle úlet. Ústřední postava paní Tingleové je tak obludně nadsazená, že se člověk přece jen musí bavit. I sám Satan by zbledl závistí vedle téhle démonické učitelky. Hodně úchylná a politicky nekorektní (ve světle tragedií na školách v USA či Německu), ale docela zábavná záležitost. Mimochodem - původně název filmu měl být Killing Mrs. Tingle! ()

D.Moore

Helen Mirren coby děsivá saň, před níž v hrůze uskakují studenti i učitelé, se mi líbila moc. Ani mi nevadilo, že její postava byla taková přehnaná karikatura... Vlastně nejen její, o trojici studentů, kteří si ji vezmou do prádla, to platilo dvojnásob. Škoda ale, že když došlo na intriky, psychologické finty, zvraty a podobné lahůdky, nevěřil jsem Pomstě skoro nic. ()

JohnnyD

Druhotriedny Joss Whedon menom Kevin Williamson si zažil svoje hviezdne aj horšie okamihy. K tým druhým patrí aj Killing Mrs Tingle, čoby odľahčený tínedžerský thriller, ktorý v princípe neurazí. Skvelý námet sa ale časom mení na búchanie hlavou o stôl, ako tak klasický príbeh, ktorý by si chcel každý študent minimálne na jednom učiteľovi zažiť, mohol niekto pochovať v takej vykonštruovanej rutine. Odložiť do šuflíka, vybrať o tri roky, prepísať a do istoty nechať odležať ešte rok. To mal urobiť Kevin Williamson s týmto scenárom. A vlastne so všetkým čo po roku 1998 napísal. ()

pornogrind

Mix né moc vtipný komedie a né moc napínavýho thrilleru. Na jedno zkouknutí asi OK ale nejde o nic co by stálo za větší pozornost. ()

klerik

FAKULTA+TAMARA Kevin Wiliamson (Vreskot, Tajomstvo minulého leta) sa odhodlal zrežírovať teen horor podla svojho scenára. Uvedomuje si svoje takmer kultové postavenie v žánri vyvražďovačiek a nesnaží sa ohúriť - zabáva a ide mu to dobre. Celé to možno pôsobí ako epizodá z nejakého seriálu, ale má to spád, fajn humor a prekvapivo výbornú Katie Holmes. Ak majú filmy podla Wiliamsových scenárov niečo spoločné (až na nepodarené Prekliatie), tak vynikajúce vystihnutie školskej atmosféry a to dobodky spĺňa aj Pomsta aj keď je dej značne jednoduchší a do hororových vôd tak úplne nezachádza. Solídny predstaviteľ žánru... ()

Jinny

Williamson zhustil všechny svá témata a neuvědomil si, že jsou jenom dvě nebo tři a že už se opakuje asi popáté. Chytni se za mozek, Keve... ()

fishki

Slavnému scénaristovi filmov ako Vreskot, Vreskot 2, Vreskot 3, Fakulta, ... sa filmovy debut nevydaril na 100%, ale i tak velmi slusne. ()

Orlau32

Nic moc. Ani myšlenkově ani scénaristicky. Až se divím, že v tom HELEN MIRREN hrála. Tedy lépe řečeno, že takovou roli vzala. ()

Desperado

Teenagerská báchorka, ktorá neurazí, ani nenadchne. Jediné, čo mi zostalo po rokoch hlbšie v pamäti, bol výkon Helen Mirren. ()

Aleee89

Film jsem si sehnala jen kvůli Helen Mirren, která je mou oblíbenou herečkou. Námět mě docela zaujal, protože jsem tušila, že to Helen v roli démonické učitelky dává velké pole pro hraní, což ona umí skvěle. A taky že jo, její psychologické hrátky jsou v tomto filmu skvělé. Tak skvělé, že ji budete nenávidět. Se scénářem, který se plácá na pomezí thrilleru, hororu, komedie a nevím čeho ještě, je to horší. Je tam taková spousta zvratů a kliček, které se místy vylučují, postavy někdy jednají dost divně (to je scenáristická chyba, motivy postav apod. jsou hodně důležité)... Až někdy nebudete vědět, na co se to vlastně díváte. Dost šílená věc, místy fajn, skvělá Helen Mirren a docela dobří teenagerští představitelé. ()

OG_Swifty

Uz si vubec nevzpominam, proc jsem si pred rokem stahnul tenhle film, ale uz me sral a a chtel jsem to smazat tak jsem to zkouknul.... zpocatku zajimavej film, kterymu postupne dojde dech a korunuje to naprosto debilnim koncem. Katie Holmes hraje sprta a Helen Mirren prisnou ucitelku dejepisu. Ucitelka nahodou pristihne Holmesovou s kopii ukradenyho testu (kterou Holmesovy podstrcil kamarad, co ve skole pije piva) a chce to oznamit rediteli, kterej uz ve skole neni. Holmesova s kamarady jde k ucitelce domu a vymejslej si picoviny, aby jim uverila a Holmesovou neudala, na coz jim neskoci. Tak se s ni poperou a spoutaj ji doma v loznici, kde ji drzej jako rukojmi po dobu min dvou dni a noci, behem kterych ji krmej, ale sere a chcije asi do postele... kazdopadne ji zacnou vydirat, zmanipulujou znamky tak, aby sprt Holmesova byla ve skole nejlepsi. Pak se konecne ucitelka uvolni z provazu a nasleduje dalsi bitka, ktera skonci tim, ze ucitelku shodej ze schodu a ona pak po Holmesovy streli kusi, coz trefi rivalku Holmesovy. Pak prijde reditel a ucitelku vyhodi a Holmesova se stane recnikem tridy behem promoci...... a pak si reknete CO TO DO PRDELE JE???? Ucitelka nacapa zakyni pri podvodu, chce ji udat, a oni ji fyzicky napadnou u ni doma, drzej ji jako rukojmi, vydiraji ji, znova ji fyzicky napadnou a vysledkem je, ze ucitelku skola propusti a ty tri kostata v klidu odpromujou a Holmesova je vitez?? What the FUCK? Holmesova ma celou dobu sebejisty sprti kecy a odpornou steneci drzku a celou dobu jsem fandil "zly" ucitelce, aby to vyhrala. Helen Mirren jedina ve filmu hraje, ostatni jsou debilove a srali me. PS: Na stredni v Americe je asi normalni, ze jinej ucitel rika zakovi o ucitelce "she's a bitch" a behem suplovany hodiny dejepisu se dozvidame, ze Josefina sukala po celym meste zatimco Napoleon byl malej parchant a valcil venku... ()

cariada

Příjemná černá komedie. No , když je učitelka semetrika, tak co s ní. Co mě nebylo jasný , kde se vzala ta kuše v domě učitelky? Vždyt oni jí tam sebou neměli? Úpřímě řečeno se nedivím , že se vraždí , když už se něco podobného semele. Oni jí rovnou odtáhnou do postele a svážou aniž by nák extra panikařili (já bych asi přinejmenším utekl). Uča se probere a je stále pěkně jedovatá. Nafotit s ní náký lehtivý fotky proč né. Po příchodu tělocvikáře mě bylo divný , že on vůbec nepoznal jiný hlas. Celý se to pak docela divně zamotává a je tam až moc zvratů. Přijde mě , že to tvůrci příliš ten závěr překombinovali. ()

Aargh

Helen Mirren je skvělá, teenageři průměrní, Williamsonovi se tentokrát scénář dost nepovedl. Škoda, mohl to být mnohem lepší film. ()

-dRaGoN-

Kevin Williamson po Vřískotu, Fakultě a Dawsonově světě nevěděl coby a tak si vymyslel tenhle absurdní příběh cílený na šíleně zatrpklou profesorku u nějž se poprvé ujal i režie. Pomstu drží nad vodou jen výborná Helen Mirren a skvělé narážky na Vymítače ďábla. Ostatní je zklamání a ani náznak logického uvažování ve filmu hledat nemůžeme... :) 65% ()

Sedmý Vřískot vítá staré známé

Sedmý Vřískot vítá staré známé

12.03.2024

Kolem vřískající série bylo v nedávných měsících poměrně velké rušno. Poslední Vřískot 6, jenž měl premiéru zhruba před rokem, v kinech vydělal slušné peníze, stejně jako jeho předchůdce pátý díl,… (více)