Pomsta

Teaching Mrs. Tingle

Komedie / Thriller

USA, 1999, 96 min

• Pohrobek

Zpočátku tuctový teenagerský film překvapí hodně originální zápletkou a zajímavým překřížením různých pohledů na morálku, jak tu školní, studentskou (Na nějakém tom podvůdku nakonec nesejde.), tak i staromilskou, tak neoblíbenou učitelskou. Hlavní trojice studentů je sice silně zjednodušeným vzorkem studentsva, ale jejich uvažování i chování je asi záměrně zkarikované až s jakousi hororovou příchutí. Název jsem však pochopil trochu jinak, než jak se nakonec ukázalo, a tak jsem všechno předkládané bral pouze jako návnadu a hromadění důvodů pro skutečnou pomstu paní Tingleové a už jsem se těšil na co nejšťavnatější trochu zminimalizovanou vyvražďovačku. Vše se však bohužel obrátilo možná ještě nerealističtějším směrem, a tak jsem se nakonec přes docela obstojné pasáže v nadějně rozjetém filmu spíše zklamal.(10.1.2005)

Příjemná černá komedie. No , když je učitelka semetrika, tak co s ní. Co mě nebylo jasný , kde se vzala ta kuše v domě učitelky? Vždyt oni jí tam sebou neměli? Úpřímě řečeno se nedivím , že se vraždí , když už se něco podobného semele. Oni jí rovnou odtáhnou do postele a svážou aniž by nák extra panikařili (já bych asi přinejmenším utekl). Uča se probere a je stále pěkně jedovatá. Nafotit s ní náký lehtivý fotky proč né. Po příchodu tělocvikáře mě bylo divný , že on vůbec nepoznal jiný hlas. Celý se to pak docela divně zamotává a je tam až moc zvratů. Přijde mě , že to tvůrci příliš ten závěr překombinovali.(14.1.2009)

• tron

Panebože, veď ten chlap napísal prvé dva VRESKOTY a mal veľkú zásluhu na tom, ako (výborne) dopadol HALLOWEEN: H20! Ako pod jeho rukami mohla vzniknúť takáto nevydarená nuda? Priviazať Helen Mirrenovú k posteli ako vo VYHÁŇAČOVI DIABLA, no to je mi jéminenky umenie, Kevin! Zostalo zopár pekných tváričiek (Katie Holmesová) a kuša.(30.10.2004)

Druhotriedny Joss Whedon menom Kevin Williamson si zažil svoje hviezdne aj horšie okamihy. K tým druhým patrí aj Killing Mrs Tingle, čoby odľahčený tínedžerský thriller, ktorý v princípe neurazí. Skvelý námet sa ale časom mení na búchanie hlavou o stôl, ako tak klasický príbeh, ktorý by si chcel každý študent minimálne na jednom učiteľovi zažiť, mohol niekto pochovať v takej vykonštruovanej rutine. Odložiť do šuflíka, vybrať o tri roky, prepísať a do istoty nechať odležať ešte rok. To mal urobiť Kevin Williamson s týmto scenárom. A vlastne so všetkým čo po roku 1998 napísal.(31.8.2012)

FAKULTA+TAMARA Kevin Wiliamson (Vreskot, Tajomstvo minulého leta) sa odhodlal zrežírovať teen horor podla svojho scenára. Uvedomuje si svoje takmer kultové postavenie v žánri vyvražďovačiek a nesnaží sa ohúriť - zabáva a ide mu to dobre. Celé to možno pôsobí ako epizodá z nejakého seriálu, ale má to spád, fajn humor a prekvapivo výbornú Katie Holmes. Ak majú filmy podla Wiliamsových scenárov niečo spoločné (až na nepodarené Prekliatie), tak vynikajúce vystihnutie školskej atmosféry a to dobodky spĺňa aj Pomsta aj keď je dej značne jednoduchší a do hororových vôd tak úplne nezachádza. Solídny predstaviteľ žánru...(2.10.2006)