poster

Murim yeodaesaeng

 • Jižní Korea

  무림여대생

 • anglický

  My Mighty Princess

Drama / Romantický

Jižní Korea, 2008, 119 min

 • Pethushka
  ****

  Abych řekla pravdu, tolik jsem od tohoto filmu ani nečekala. Min-a Shin mi do své role ohromně padla (ne že by mi někdy někam nepadla). Všechny ty její obličeje, trapasy a pohyby mě moc bavily. Nadšená jsem také z hudby, která se mi okamžitě dostala pod kůži. Romantická stránka je podle mého gusta, flashbacky byly hezké zpestření. Jediné, co mě trochu nudilo byla linie wuxia otců. 4,5*(28.10.2012)

 • Sysel_CZ
  ****

  Tak nebýt té wuxia linie, tak to pro mě nemělo chybu. Celá ta civilní část, romance i vtípky a nadlidské schopnosti mě dokonale bavily. Ovšem jakmile se začne poletovat po lesích a mávat meči, je zle. Pokud by to zůstalo na 'obyčejné' rovině, neměl bych co řešit - jako romantická komedie to u mě prostě pracuje - ale ty prvky mi to prostě trošku okyselily. Jinak gut.(27.12.2008)

 • molotov
  ***

  Má to svoje silná místa, ale režisér jako by točil dva fimy najednou a vůbec se nevěděl rozhodnout, co chce vlastně natočit. Je to takový podivný guláš z příměsí, které sami o sobě jsou fajn, ale dohromady to moc nechutná. Je úplně jedno, kterou ze dvou linek vyhodit, ale hlavně se měl rozhodnout. Jako bych si každých dvacet minut přepnul kanál v televizi a koukal se na jiný film ze stejnými herci. A to dvouvteřiné cameo Cha Tae-hyeona je vážně úlet.(20.2.2011)

 • gogo76
  ****

  "Aááá, taktika matrix!..." Na úvod pridávam trailer. My mighty princess je typickým kórejským mixom všemožných žánrov, ale oni toto vedia robiť. Prvá polovica je naozaj vtipná, skôr romantická komédia o dievčati s nadľudskou silou, do toho krásna hudba a dokonca scény z hokejového prostredia. Vždy som túžil pohybovať sa tak ako to ukáže silná princezná v úvode. Kadencia vtipov je slušná (ó, suzuki!!) a mňa ten kórejský humor baví. Neskôr pribúda akčnejších a bojových scén, je tu zlo, ktoré treba poraziť a dokáže to iba silná princezná. Ako píše molotov sú to akoby dva filmy v jednom, ale narozdiel od neho si myslím, že to režisér ako tak ukočíroval. Rozprávka, komédia, romantika, kung-film? Všetko možné, no dobre sa na to pozerá, dobre som sa bavil a popri tradične skvelej inštrumentálnej hudbe som prvý krát počul i slušný kórejský rap ,pri ktorom máte chuť skočiť do ringu a rozdávať kopance! 80%.(4.10.2014)

 • tombac
  ***

  Na My Mighty Princess mě hodně zaujala řemeslná úroveň. Kwak Jae-young jejím prostřednictvím opět potvrdil příslušnost k úzké korejské špičce. Nebojí se dynamických záběrů, práce s kamerou je tu příkladná a na film se díky tomu moc hezky dívá. Jenže... Vedle překombinovaného a rozháraného děje MMP shazují zcela překvapivě souboje. Ty příliš často fušují do podprůměrné wuxia kategorie, postrádají razanci a pořádnou choreografii... Ke konci už mě pohled na x-té nenápadité létající šermování vážně nebavil. Na druhou stranu potěší vtipné odkazy kupř. na Matrix, Kung-fu Hustle, MSG či The Classic... A musím souhlasit s kolegyní, že první rovina story, nasoukaná především do první poloviny snímku, je slušně zábavná, i když by nebylo na škodu, kdyby Jae-young na ulítlých scénách trochu ubral... Ve Windstrucku režisér tlačil až moc na pilu, v MMP spíše vsadil na nesprávnou kartu. Ale stejně jsem nadále zvědav, co předvede v Cyborg Girl...(21.10.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace