poster

Murim yeodaesaeng

 • Jižní Korea

  무림여대생

 • anglický

  My Mighty Princess

Drama / Romantický

Jižní Korea, 2008, 119 min

 • tombac
  ***

  Na My Mighty Princess mě hodně zaujala řemeslná úroveň. Kwak Jae-young jejím prostřednictvím opět potvrdil příslušnost k úzké korejské špičce. Nebojí se dynamických záběrů, práce s kamerou je tu příkladná a na film se díky tomu moc hezky dívá. Jenže... Vedle překombinovaného a rozháraného děje MMP shazují zcela překvapivě souboje. Ty příliš často fušují do podprůměrné wuxia kategorie, postrádají razanci a pořádnou choreografii... Ke konci už mě pohled na x-té nenápadité létající šermování vážně nebavil. Na druhou stranu potěší vtipné odkazy kupř. na Matrix, Kung-fu Hustle, MSG či The Classic... A musím souhlasit s kolegyní, že první rovina story, nasoukaná především do první poloviny snímku, je slušně zábavná, i když by nebylo na škodu, kdyby Jae-young na ulítlých scénách trochu ubral... Ve Windstrucku režisér tlačil až moc na pilu, v MMP spíše vsadil na nesprávnou kartu. Ale stejně jsem nadále zvědav, co předvede v Cyborg Girl...(21.10.2008)

 • Sysel_CZ
  ****

  Tak nebýt té wuxia linie, tak to pro mě nemělo chybu. Celá ta civilní část, romance i vtípky a nadlidské schopnosti mě dokonale bavily. Ovšem jakmile se začne poletovat po lesích a mávat meči, je zle. Pokud by to zůstalo na 'obyčejné' rovině, neměl bych co řešit - jako romantická komedie to u mě prostě pracuje - ale ty prvky mi to prostě trošku okyselily. Jinak gut.(27.12.2008)

 • Vavča
  *****

  Mně se to velmi líbilo, dobře pomalejší rozjezd to má, pak se ale ovšem velmi dobře rozvine romantická linie a uvidíme spoustu promakaných soubojů. Je tu několik dobrých vtípků a odkazů na různé věci. Dobrý ost také dělá svoje. Wuxia romance v téměř normálním prostředí, ale se vším co k tomu patří. Dokonalost se skrývá v detailech. Jae-young Kwak ovládá detaily dokonale, spousta vizuálních a audiovizálních vychytávek mě poslala do kolen. To jak umí mistrně zpracovat dynamické a akční scény, o závěrečném souboji nemluvě, to hned tak neuvidíte. Já se bavil skvěle, pětku nedám jen kvůli tomu, že si momentálně cvičím skromnost, ale pořád to patří tento film špičce, stejně jako jeho režisér. Min-a Shin je roztomilá, a On Joo-wan odvádí svůj part Ilyeonga také dobře. Otce So-whi si zahrál Choi Jae Seong, hvězda seriálu Time between dog and wolf (Mao). Po letech stále můj oblíbený titul, kde slabiny nenacházím...(2.3.2009)

 • May
  ***

  Kwak Jae-yeong se vratil v plne sile. Bohzuel jen misty. Vazne uzasne, vtipne, inteligentni a rozkosne sceny a la My Sassy Girl stridaji ty skutecne podivne a tak nejak... naprosto zbytecne po cele dve hodiny a clovek si rika "Co to sakra je? A proc?". Na jednu stranu se tu odviji pribeh mlade divky ovladajici bojova umeni na sci-fi urovni a hokejisty zamilovaneho do o moc starsi zeny, na druhou stranu tneto usmevny pribeh neustale prolinaji bojove sceny z ruznych podivnych stavenist ci zbouranist. Nejsou zcela nelogicke, to ne, ale zbytecne ano. Aspon mne se tam vylozene nehodily. Kvalita a zabavnost filmu tak neustale kolisa od maxima k minimu a zase zpatky a to az do chvile, kdy to cloveka zacne vice ci mene stvat a cely film mu to rozdeli do dvou nesourodych polovin, o kterych opravdu tezko rict, co si myslet.(12.8.2008)

 • Shit
  ****

  Min-a Shin mam rád a když jsou ve filmu ještě prvky fantasy, tak to mam ještě radši, ale tohle je takový divně rozháraný, že to občas baví, občas to jen přešlapuje na místě a jediná opravdu skvělá scéna se odehraje až na konci ,kdy je naprosto nádherně nasmínanej a natočenej wuxia souboj, za ten prostě musim hvězdičku přidat, jinak se tady ale moc wuxia nebo fantasy člověk nedočká(7.12.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace