Murim yeodaesaeng

무림여대생

My Mighty Princess

Drama / Romantický

Jižní Korea, 2008, 119 min

Abych řekla pravdu, tolik jsem od tohoto filmu ani nečekala. Min-a Shin mi do své role ohromně padla (ne že by mi někdy někam nepadla). Všechny ty její obličeje, trapasy a pohyby mě moc bavily. Nadšená jsem také z hudby, která se mi okamžitě dostala pod kůži. Romantická stránka je podle mého gusta, flashbacky byly hezké zpestření. Jediné, co mě trochu nudilo byla linie wuxia otců. 4,5*(28.10.2012)

Tak nebýt té wuxia linie, tak to pro mě nemělo chybu. Celá ta civilní část, romance i vtípky a nadlidské schopnosti mě dokonale bavily. Ovšem jakmile se začne poletovat po lesích a mávat meči, je zle. Pokud by to zůstalo na 'obyčejné' rovině, neměl bych co řešit - jako romantická komedie to u mě prostě pracuje - ale ty prvky mi to prostě trošku okyselily. Jinak gut.(27.12.2008)

Má to svoje silná místa, ale režisér jako by točil dva fimy najednou a vůbec se nevěděl rozhodnout, co chce vlastně natočit. Je to takový podivný guláš z příměsí, které sami o sobě jsou fajn, ale dohromady to moc nechutná. Je úplně jedno, kterou ze dvou linek vyhodit, ale hlavně se měl rozhodnout. Jako bych si každých dvacet minut přepnul kanál v televizi a koukal se na jiný film ze stejnými herci. A to dvouvteřiné cameo Cha Tae-hyeona je vážně úlet.(20.2.2011)

"Aááá, taktika matrix!..." Na úvod pridávam trailer. My mighty princess je typickým kórejským mixom všemožných žánrov, ale oni toto vedia robiť. Prvá polovica je naozaj vtipná, skôr romantická komédia o dievčati s nadľudskou silou, do toho krásna hudba a dokonca scény z hokejového prostredia. Vždy som túžil pohybovať sa tak ako to ukáže silná princezná v úvode. Kadencia vtipov je slušná (ó, suzuki!!) a mňa ten kórejský humor baví. Neskôr pribúda akčnejších a bojových scén, je tu zlo, ktoré treba poraziť a dokáže to iba silná princezná. Ako píše molotov sú to akoby dva filmy v jednom, ale narozdiel od neho si myslím, že to režisér ako tak ukočíroval. Rozprávka, komédia, romantika, kung-film? Všetko možné, no dobre sa na to pozerá, dobre som sa bavil a popri tradične skvelej inštrumentálnej hudbe som prvý krát počul i slušný kórejský rap ,pri ktorom máte chuť skočiť do ringu a rozdávať kopance! 80%.(4.10.2014)

Na My Mighty Princess mě hodně zaujala řemeslná úroveň. Kwak Jae-young jejím prostřednictvím opět potvrdil příslušnost k úzké korejské špičce. Nebojí se dynamických záběrů, práce s kamerou je tu příkladná a na film se díky tomu moc hezky dívá. Jenže... Vedle překombinovaného a rozháraného děje MMP shazují zcela překvapivě souboje. Ty příliš často fušují do podprůměrné wuxia kategorie, postrádají razanci a pořádnou choreografii... Ke konci už mě pohled na x-té nenápadité létající šermování vážně nebavil. Na druhou stranu potěší vtipné odkazy kupř. na Matrix, Kung-fu Hustle, MSG či The Classic... A musím souhlasit s kolegyní, že první rovina story, nasoukaná především do první poloviny snímku, je slušně zábavná, i když by nebylo na škodu, kdyby Jae-young na ulítlých scénách trochu ubral... Ve Windstrucku režisér tlačil až moc na pilu, v MMP spíše vsadil na nesprávnou kartu. Ale stejně jsem nadále zvědav, co předvede v Cyborg Girl...(21.10.2008)