Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Pavlík
  **

  10. 10. 2013 (221.); bourat své dílo se nikomu moc nechce(14.10.2013)

 • Aluska88
  ***

  SebaStan keeps breaking my heart. Příběh (ne)jednoho sídliště a jeho obyvatel. Z obsazení září mladičká Hayden Panettiere a její postava a příběh je pro mě druhá nejzajímavější, hned po té, jíž ztvárnil ten úchvatný Rumun:) Jo, když to člověk moc dlouho všechno v sobě dusí, následky pak bývají mnohdy nedozírné. Při "Brokeback Rooftop Shag" jsem si říkala, jestli někdy vznikne nová verze Zkrocené hory, tak tam chcu vidět Sebastiana:) A ten jeho monolog v závěru po oné tragické události... Jesus Christ. Do toho ta hudba. Ten klavír. Ta melodie. Strongly hit into the feelings. Architekt je možná malým filmem, ale za svou jakoby nenápadností, skrývá i přesto silně zpracovanou generační zpověď. Realistické, kruté a bolavé. Už jen kvůli postavě, jíž Sebastian ztvárnil.(15.10.2016)

 • Tommassi3
  **

  "Chováš se jako blázen !!" - "Tohle mi neříkej !!" - "Jen blázen může uprostřed noci rozhazovat květináče po zahradě.." - "Tomu ty nemůžeš rozumět !!" ;)(12.3.2015)

 • Mortifera
  *****

  Uh, asi je na místě se vysvětlit: Zdánlivě banální film, který ale dokáže během svých 80 minut hodně překvapit. A tím zrovna nemyslím prezentovanou bromance (i když samozřejmě well played, boys). Nacpat toho do necelé hodiny a půl tolik je buďto skvěle zvládnutá práce, nebo naprosté šílenství. No, možná, že to druhé. Velké množství emocí a poměrně málo času na to, aby je divák vstřebal, poměrně málo prostoru, aby postavy obhájily své jednání. Architekt toho zkrátka nedá mnoho zadarmo, ani konec. Well, screw it. Tohle všechno do sebe nakonec zapadá, zdánlivě hluchá místa rezonují a vytváří působivou odezvu. Můžete jednoduše říct, že Julia "má krizi", že Christina je obyčejná naivní puberťačka, že Martin se pravda ještě úplně nenašel a Leo se dost přeceňuje. A nebo je to všechno trochu jinak? Každý uvnitř tiše křičí, jak to, že je nikdo neslyší? Jak to, že nevidí, jak se navzájem celá léta nevědomky zraňují? A to bydlí v tom krásném prostorném ideálně navrženém domě, že? Ne, že by to na sídlišti, bylo růžovější, ale Tonya se aspoň se svým strachem rozhodla bojovat. Má na to právo, píchá tak však špendlíkem do už dávno přefouklého balónu rodiny architekta – mají Watersovi na to to ustát?(3.10.2019)

 • Rehooo
  ****

  Od začátku jsem byl v napětí a sledoval jak se všechno pomalu rozmotává. Film co ukazuje krutou realitu života obyčejných lidí, je většinou loterie. Tentokrát se to však povedlo. A zajímavá zápletka to jen podtrhuje.(29.8.2008)