• Moogwi

Film se skládá ze dvou částí. První část-Eduard Cupák si povídá nahoře v zámečku s V.Jandákem, zatímco (pozor druhá část filmu) několik dívek si povídá ve sklepě zámečku, kde jsou zavřené. Toto se prosím děje 83 minut filmu, aby ke konci dívky utekli a v nejzajímavější scéně filmu, kdy běží přes most, byli zastřeleni. Esesáci následně zemřou střelbou Rusů kteří zrovna přijíždějí. Smysl tohoto filmu mi uniká.(29.6.2007)

• dr.fish

Tady je to hodnotit fakt těžký. Skvělý námět- poslední hodiny pobytu německých SS na našem území v květnu 1945. Navíc z pohledu německých vojáků zaseknutých kdesi v Sudetech, snažících se zoufale dostat k Američanům, vyhnout se ruskému zajetí. Co jim v té chvíli katastrofální porážky asi táhlo hlavou, těm nejhorlivějším z horlivých, když jejich Říše ležela v troskách spojeneckých náletů? Skvělý námět, výtečný tandem Cupák a Jandák. Jeden problém tu ale je. Antonín Kopřiva se nesnažil natočit příliš lidský příběh, civilní drama, ale "umělecky" prokládá film podivnými záběry, prostřihy, kterými se snaží nám přiblížit minulost postav, ale to řešení je nešťastné až blbé, a do historického dramatu se moc nehodí. Asi toužil natočit něco jako Svobodovo Svět nic neví, jenže to zůstalo zcela napůl cesty. A mohla to být pecka. 60%(10.12.2014)

• fantoci

Myslím si, že je škoda, že tento film není úplně povedený. Přitom má poměrně výborný námět i průběh. Sledujeme osudy několika postav odehrávající se na sklonku druhé světové války. Každá z nich nám útržkovitě vypráví něco o sobě a o své minulosti. Ať už jsou to nacističtí padouši v podání Jandáka a Cupáka, či německé a německo-české dělnice. Filmu ubližuje křečovité a prvoplánovité zpracování. Sledujme tedy osudy všech hrdinů až do úplného jejich konce.(6.3.2008)

• drankeryth

Drama na sklonku druhej svetovej vojny odohravajuca sa v jednej velkej budove, kde velky priestor dostali dialogy, ktore vykresluju osudy zien a nemeckych vojakov pocas celeho filmu. Az pri konci filmu sa uskutocnil malinkaty boj na nevinne zeny, ktore sa snazili prejst cez most na druhu stranu. Dokonca v bleskovom zablesku aj ukazali ruske tanky, ale ani raz z nich nevystrelili, nechapem. Radsej Sovieti zavolali letecku podporu a znicili tak gulometne hniezdo, ktore im branilo v ceste cez most. Vybuch bomby z lietadla len ukazali v takom nie moc dobrom zabere, co si asi vysvetlujem tym, ze to asi nedokazali preniest do filmu a tak to zakryli hlupym pohladom zo spodu, kde ani nebolo poriadne vidiet, ako tam dopadla bomba. Dej filmu nebol spatny, ale samotne prevedenie, ake ho mam moznost vidiet v tomto filme aj mohlo byt natocene lepsie a s troskou viac akcie, co by ma urcite viac potesilo:)(26.2.2012)

• Georgex

Málo známé české válečné drama, na které jsem narazil pouze náhodou a nutno dodat, že námět tohoto snímku mě velmi zaujal, není moc českých filmů, které se dívají na druhou stranu barikády na osudy vojáků Wehrmachtu. Tento snímek nahlíží na skupinu německých vojáků, které při zběsilém úprku přepadne spojenecké letadlo a zničí jím transportní vlak, malá skupina vojáků se rozhodne vzít do zajetí skupinu dělnic a opevnit se na zchátralém zámku. Hitler je mrtví, jejich šance žádné, sny a naděje se rozplynuly a jediné čeho se bojí více než smrti je strach z ruského zajetí a pomsty sovětských vojáků za zločiny, které páchali. Jediná jiskřička naděje je jejich plán výměny zajatých dívek za slib předání do amerického zajetí. Rázem začíná psychologické drama jednotlivých postav, které si promítají své životy a přestože Třetí Říše byla poražena, někteří ji zůstávají věrni. Nutno podotknout, že tato část filmu je zajímavá a herci dobře zvládnutá, nicméně postupně se začíná film měnit v nudnou frašku, která se až příliš snažila sžít se s charakterem jednotlivých postav, což snímku v konečné podobě ubližuje. Herecké výkony hlavních představitelů Eduarda Cupáka a Vítězslava Jandáka jsou slušné, bohužel ostatní herecké výkony působí negativním dojmem. Na filmu je znát, že jeho rozpočet nebyl vysoký a to snímku v některých chvílích ubližuje. Celkově hodnotím film jako zajímavé válečné drama, které rozhodně nepatří do spodního šuplíku české kinematografie, ale bohužel naplno nevyužilo svůj potenciál. Moje hodnocení 45%(24.5.2012)