Temná zákoutí

Susan si nepřeje nic víc než otěhotnět a žít pak s manželem a rodinou spokojený a šťastný život. Jenže taková existence by byla příliš jednoduchá a krásná. Susan začínají pronásledovat noční můry, v nichž se probouzí coby Karen Clarkeová, žena zatížená hrozivou minulostí a bez naděje na lepší budoucnost, navíc pronásledovaná tvory z té nejzazší temnoty. Zpočátku Susan dokáže cizí realitě vzdorovat, ale s postupem času se hranice smazávají a brzy přestává být zřetelné, co je ještě skutečnost a co už jen špatný sen připomínající hrozivý očistec. A hlubiny duše hlavní hrdinky jsou stále temnější stejně jako atmosféra britského hororového thrilleru, s nímž v roce 2006 debutoval režisér Ray Gower. V hlavní roli se můžete těšit na půvabnou Thoru Birchovou, známou u nás především z multioscarové Americké krásy. (oficiální text distributora)

Adramelech

Přečetl jsem si recenze uživatelů a mrknul jsem na hodnocení filmu. Usoudil jsem, že to nebude nic moc, ale přesto jsem si ten film pustil. Skoro hned na začátku mě zaujal rozhovor muže se ženou. Muž se ptá, jestli by se s ním žena vyspala, kdyby se inkarnoval jako pes. Žena odpoví záporně. „A co kdybych byl klokan?“ naléhá muž. „S klokanem bych si to rozdala,“ míní žena. Muž na to: „To jsem si mohl myslet.“ Anebo: Muž s ženou plánují dítě. Žena má podstoupit umělé oplodnění a obává se, že se to nepovede. Muž: „V tom případě je tady plán B. Adoptujeme dvě sedmnáctileté Švédky.“ Podobně zářných příkladů, jak s ženou elegantně konverzovat, zde uslyšíme víc. – Ve filmu se vize z ženiných nočních můr prolínají s realitou a posléze obojí téměř splývá. Je to jak v té čínské bajce: Zdálo se filosofovi, že je motýlem, nebo se zdálo motýlovi, že je filosofem? V kategorii mysteriózních hororů slušný průměr, nicméně chápu, že ne každému se to musí líbit. ()

cariada

Poměrně slušně natočení horor, s dobrým nápadem. Dívka co trpí ńoční můrou, v kterých ožívá ona jako by v jiném světě mnohem ponurejším. Celý film sledujeme jakoby dva souběžné děje a čekáme , který z nich je vlastně ten pravý. Pointa je poté trochu překvapivá.(né sice úplně originální) , ale sem se velice dobře hodí. Někdy se už i člověk ztrácí co je realita a co jen sen a nebo vize. Ps-scéna s penisem v márnici mě hodně pobavila. ()

Morholt

Atmosféra temné strany se mi líbila a v kontrastu s blonďatým světem se dá označit za perfektní. Výborná byla i Thora Birch a špatná nebyla ani režie, která mě nechávala v nejistotě, takže jsem prakticky až do konce netušil, co je sen a co realita. Těšil jsem se na konec, ale po něm mi výraz zkysnul. Prostě jsem to nepochopil. A ať o tom přemýšlím z jakékoliv, pořád se nechytám. Proto jen 50%. ()

Pavlínka9

Takovouhle s*ačku jsem dlouho neviděla :D :D Nesmyslné, nepřehledné a ještě ke všemu příšerně natočené a ty interiéry :D Byla jsem ráda, že jsem to měla za sebou :) A to jsem si ten film pustila ještě ke všemu omylem, páč jsem se těšila na Temná zákoutí, ale pořád jsem si říkala, že se to rozjede a ono ne :D Jediné z čeho jsem měla radost, ale zároveň si nejsem jistá, zdali se tím dá vůbec chlubit - že hudební skupina Limp Bizkit se nechala inspirovat tímto snímkem a v podobně laděném duchu natočila svůj videoklip i s hlavní představitelkou Thorou Birch. A je to na moji nejoblíbenější píseň a zároveň můj nejoblíbenější klip :) ()

Teardown

Co je sen a co vlastně skutečnost? Tahle neustálá oscilace mezi realitou a světem plných prapodivných bizardností mě zprvu zmátla natolik, že jsem sám nevěděl, zda se mi to celé jen nezdá. Po nějaké chvíli, ale začal tenhle neustálý kolotoč brutálně nudit a já čekal jen na závěrečný finále, které mimo jiné stálo za starou bačkoru. ()