Koro no dai-sanpo

Hajao Mijazaki

Hajao Mijazaki

Júdži Nomi

Tošio Suzuki

Viděno v mini-kině Ghibli Muzea, Mitaka, Tokio. Po zhlédnutí jsem usoudila, že se sice jedná o roztomilý snímeček z rukou samotného Miyazakiho, avšak z nějakého důvodu mě nechytl za srdce, ani se mě nijak nedotknul. Myslím, že vinu můžu příkládat tomu, že hlavní postavou je zde pes. A protože jsem z těch lidí, co nemají psy v lásce, tak ať se jedná o jakýkoliv film, pokud je hlavní postava pes a tématem je láska k tomuto stvoření, nějak to na mě nepůsobí. Ovšam to je můj osobní problém. Jinak bych to označila za pěkný krátkometrážní film pro děti a snad i některé dospělé. ~(2,7)~(29.8.2010)

Jednoduchý a vyloženě dětský příběh o zatoulaném štěnátku by dospělého diváka (mě ^^) nijak výrazně neupoutal, kdyby se neodehrával v místech, která dobře znám, neboť jsem v jejich blízkosti rok skoro denodenně chodil do školy. Když jsem, nic netušící, viděl "svou" vlakovou stanici a trať, "svůj" potok, "svůj" kopec a park, hopsal jsem na sedačce vzrušením a bedlivě zkoumal každý snímek filmu. Higaši-koganei rulez! :)(19.9.2007)