Zubař Doug, nešika Dudley, podpantoflák Bobby a právník Woody, který přišel o veškeré peníze, prožívají krizi středního věku. Jsou obklopeni ženami, které je nechápou nebo rovnou opouštějí, dětmi, které je nerespektují, a pracemi, které je neuspokojují. Tito čtyři muži nacházejí jediný oddech v pravidelné jízdě na motorkách do místního baru a zpět. Woody ale nutně potřebuje změnu a navrhne, že by si mohli opepřit svůj nudný život na předměstí a vydat se na motorkářský výlet napříč Amerikou. Ani jeden z nich nemá tušení, že se během cesty za svobodou a volností setkají se skutečným motorkářským gangem Del Fuegos a že dojde k odhalení překvapivých tajemství ve vlastních řadách. (TV Nova)

Lima

Motorkářský způsob života mi říká velký kulový, ale kurňa, musí to být velká pohoda, vrazit si do uší AC/DC, sednout na harleye a vyrazit po Route 66. Proto ze začátku měli „divočáci“ mé sympatie (v případě pseudokomika Martina Lawrence však se skřípěním zubů) a asi tak půlku stopáže mi to vydrželo, pak se ale celá story překlopila do klišovité komické frašky, kterou jsme už viděli asi stokrát. Pokračování s těmi sympaťáky bych se nebránil, ale pouze s mnohem lepším scenářem. ()

Lacike

Ked som film videl prvykrat, tak som bol sklamany, lebo som vdaka skvelemu traileru a ustrednej stvorky zlozenej z mojich oblubencov, cakal ultimativnu komedialnu pecku namiesto ktorej som dostal priemernu komediu. Na druhy pokus som sa najskôr bavil rovnako ako prvykrat, ale uz som vedel jak malo ocakavat, takze tentoraz sklamany nie som a som rad aj za tych niekolko scen, ktore ma rozosmiali. Humor je sice primitivny a az pubertalny, ale niektore vtipy su fakt vydarene. Postavy mohli byt prepracovanejsie a chemia medzi ustrednou stvorkou silnejsia (snaha o nejaku tu dojimavejsiu scenu vôbec nefunguje), ale film drzia nad vodou sympaticki herci svojou charizmou, co celkom staci. Motorky su tiez pekne. Chybali tu uz len pekne baby. Obstarozna Marisa Tomei to nevytrhne. Takze vysledkom je prijemna jednoducha komedia, ktora niekolkokrat rozosmeje. 5/10. ()

silentname

So správou o smrti Raya Liottu som si hovoril, že by bolo fajn si ho niečím pripomenúť. A myslím si, že z filmov čo som ja videl mi asi najviac utkveje v pamäti práve z "Wild Hogs", v role vodcu bajkerov, ktorý našim hrdinom znepríjemňoval život. Pravdou totiž je, že momentka ako naši hrdinovia dojdu do baru, a Jack (Liotta) sa k nim posadí a začne ich spovedať som vždy považoval za jeden z highlightov filmu. Je to tak komické, že to stojí za to vidieť. A Ray Liotta je tak vážny a súčasne "nevážny" v tej role, že s ním bola dobrá dávka komédie. Okrem toho ale mám rád aj našich hlavných hrdinov. Jeden z filmov, kde mi Martin Lawrence absolútne neprekáža a okrem toho s Allenom, Travoltom a Macym fungujú ako dobrá štvorka. A človek sa teší na tie momentky, kedy sadnú na tie motorky a vydajú sa na cestu. Hneď v úvode je úžasná momentka ako vyhodia všetci jeden druhému mobily a proste idú bez akýchkoľvek rušivých vplyvov. Takisto je úžasná momentka s býkom. To som nevidel asi nikde inde. A vie to prekvapiť. Plus to má aj celkom solídne bajkerské bojové finále. A pár dobrých hlášok. Najmä keď bajkeri zistia, že "Divočáci" majú gule. Pre mňa, čo sa komédií týka skvelá klasika, ktorá síce miestami skočí do trápnosti, ale vďaka solídnemu obsadeniu vždy funguje. Škoda, že nikdy nevzniklo pokračovanie, pri ktorom som si bol istý, že by sa písalo samo od seba. Proste potenciál na skvelú sériu ostal niekde pochovaný. Určite by to dopadlo lepšie ako s "Hangover", ktoré sa dočkalo dvoch. Hodnotenie: B+ ()

Lateef

Jako fakt v pohodě movie. Parta borečků si vyrazí prohnat svý žihadla. Prostě easy rider. Šátek přes hlavu, koženou černou bundu, plnou nádrž benálu a uhánět od všech starostí. This is FREEDOM! Supr motorkářský songy, chyběla jen vypalovačka Born to Be Wild. Fajn komický situace a povedený dialogy, na pohodu herci. Všem to mega sekne. A samozřejmě je třeba trochu rozhejbat pokérovanýho šéfa gangu, ať to má nějaký grády. Jasný, že pár momentů jsem viděl už hafokrát, ale nevadí mi to, protože je to prostě zábava. Prostě coolec filmec. Jo a waitněte si na závěrečný title, je tam good scéna a možná přijde i dojatý Liotta. 70% 253 miliónů dolarů(výdělek celosvětově) ()

LaciLC

Pravdupovediac som od režiséra priemerných teenagerských komédií nečakal, že by s nadhľadom a rozumne dokázal natočiť príjemný a nenásilný filmík, ktorý by pobavil všetky vekové kategórie a zároveň aj dokázal niečo povedať mužom po štyridsiatke, ale na moje počudovanie sa z toho vykľula prinajmenšom výborná pánska jazda okorenená láskavým humorom a samozrejme - sympatickými hereckými výkonmi. Za mňa dávam jednoznačne palec hore pre (opäť) skvelého Williama H. Macyho, ktorý z môjho pohľadu tentokrát zatienil všetkých jeho hereckých partnerov. Príjemnú atmosféru filmu na mnohých miestach zase zdatne dotvárala skvelá road muzika pozostávajúca z chytľavých songov, vďaka ktorým si túto svižnú jazdu možno ešte viac užijete. Pravdepodobne jediná slabá stránka filmu sa skrýva v nie príliš originálnom scenári, ja osobne som však klišé s chuťou prehliadal, lebo celé to nesporné kúzlo filmu leží niekde úplne inde - ja som nad mieru spokojný... ()

• Když Blade (Peter Fonda) říká Divočákům, aby zahodili hodinky, odkazuje tak na svůj film Bezstarostná jízda z roku 1969, kde jeho postava na začátku filmu zahodí hodinky a vydá se na cestu. (CliffLee)
  • Maggiina (Marisa Tomei) restaurace byla postavena jen pro účely filmu, ale po skončení natáčení byla renovována a stala se z ní restaurace skutečná. (CliffLee)

Po Divočácích přijdou Staří psi

Po Divočácích přijdou Staří psi

26.06.2007

Souvislost mezi komediemi Wild Hogs a Old Dogs je evidentní. Opět je tu studio Walt Disney Pictures, vrací se režisér Walt Becker i hlavní hvězda (ačkoli s nynější hvězdností Johna Travolty to není… (více)