Vdáš se, a basta!

• Belgie

Komedie / Romantický

USA, 2007, 98 min

• lennyd

Daphne Wilderová (Diane Keaton) má tři dcery, a neleží jí na srdci nic jiného než jejich štěstí. Poté, co se dvě dcery šťastně vdají, zůstává mladá Milly (Mandy Moore) stále osamělá. A tak si Daphne vytkne najít jí uspokojivého životního partnera - dokonce přes inzerát. Nakonec se v jejích osidlech někdo uchytí, ale tak nějak to není jeden, ale jsou dva. A oba dva Milly přitahují. A nastává další rozhodování - bohatého a úspěšného nebo radši milého a hodného? ... Na tomto filmu jsme byli i s manželčinými rodiči, a všichni svorně jsme si notovali, že jsme se našli sami, bez zásahu shůry. Při sledování filmu už jsme tak svorní nebyli - zatímco manželce a tchýni se docela líbil, mně moc ne. Přišlo mi, že se pan režisér není schopen rozhodnout, kterému tématu se má věnovat, tak to tam práskal jedno přes druhý (narozeniny matky, její vztah, vztahy mladé Milly) a celkově z toho vznikl zmatený propletenec. Ještě že se na konci všichni vzali a všechno šťastně skončilo. Diane Keaton je (i ve svém věku) skvělá, holky (včetně Mandy Moore) jí jen přicmrndávaly..(2.7.2009)

• Renton

Scénář: Karen Leigh Hopkins, Jessie Nelson .. Hello mom? Limonádově natočené žvatlání tří dcer a jejich patetické matky. Mnoho otravných dialogů je vedených skrz mobilní komunikaci nebo při tradičním nakupování a na výjimku se probírají jen čistě ženské věci, které ovšem postrádají jakýkoliv humor. K tomu romantická dějová linie, která je prostinká a předvídatelná až hanba. Pro mě za neškodných třicet procent, ale kdo má podobné zkušenosti či zbožňuje Diane Keaton jako křepčící matku, tak si směle může přičíst body k dobru. 30%.(6.6.2007)

• Millanium

Občas je dobré kouknout se i na nějaký oddychový béčkový film. Buď v případě, kdy chcete vypnout svůj mozek a nebo jen proto, aby ty dobré pak opravdu vynikly. Bohužel u tohoto filmu se žádný oddych nekonal a ikdyž jsem se snažil vypínat mozek co nejvíc, blbý příběh a stupidní hlášky mi daly tak zabrat, že jsem se musel několikrát pěemáhat, abych film vůbec dokoukal. Zklamala bohužel i Diane Keaton. 25%(29.6.2008)

• Morganela

Treba uznať, že sa na to dobre pozerá - chlapi sú sympatickí (Ale zároveň radikálne rozdelení do charakterových škatuliek); ženy majú fajn účesy i ošatenie (Diane Keaton však rozhodne nemá 25 rokov) - avšak ako sa človek z pekného, no prázdneho taniera nenaje, tak ani pekné tváričky nezachránia mdlý scenár, snahu o "odlišnosť" a otravnosť rodičovskej bunky.(30.12.2009)

• Slarque

Děs! Ježibaba v podání Diane Keaton je na zabití od začátku do konce a já mám věřit, že hned dva pohlední mladíci se seznámí s ní a teprve potom se chtějí seznámit s její nezadanou dcerou? Proč??? Chtějí nejhorší tchýni ve městě?! A jak tam ty ženské pořád žbrebentily, začala mi lézt na nervy i ta její dceruška v podání Mandy Moore. Ubožejší pokusy o komedii snad nevznikají ani u nás (10%).(26.12.2010)

• - Jména dcer Maggie (Lauren Graham), Milly (Mandy Moore) a Mae (Piper Perabo) pochází z básně, která začíná rýmem: "Maggie and Milly and Molly and May went to the beach to play one day" (Maggie a Milly a Molly a May si jednoho dne šly hrát na pláž). (HappySmile)

• - Ve scéně na pohovce, kde se Daphne Wilder (Diane Keaton) a Joe (Stephen Collins) líbají, si Daphne rozváže suk na šále a políbí Joa. Když ale vstane z pohovky, suk na její šále je stále zavázaný. (Terkamer)

• - Dorty, které ve filmu uvidíte, vytvořila společnost Cake Divas, která vyrábí dorty pro řadu filmů a seriálů - např. Buffy, přemožitelka upírů, Čarodějky, Arrested Development, Soudkyně Amy, Pohotovost a mnoho dalších. (HappySmile)