Trable prcka Binka

Bink v meste

Binkove dobrodružstvá

Rodinný / Komedie / Krimi / Dobrodružný / Drama

USA, 1994, 99 min

Nejkrásnější pohádko-film mého dětství. Sledovala jsem to tak do 6 do 15 let pravidelně a prostě toho prcka zbožňuju!!! Teď jsem si to pustila po několika letech a říkala si, jak moc to asi bude trapné. Naopak mě to velmi příjemně překvapilo. Sice tam pár trapných momentů bylo, ale to mi nevadí, protože i tak jsem se místy smála jak blázen. Mám k tomu jednoduše srdcový vztah a miluju to dítě. :) Navíc obdivuju, jak to bylo natočené a jak moc talentovaný chlapeček to musel být. Muselo to být náročné natáčení a to si myslím taky zaslouží slušné hodnocení. Vím, že je blbost, že by si nikdo nevšimnul batolete jak si to plazí přes silnici nebo na chodníku, ale co... občas je třeba některé věci brát s nadsázkou a položit se opět do dětských let a užívat si krásný dětský smích patří mezi nejhezčí věci v životě. :o)))(15.6.2013)

• filmator

Intelektuálnější zábava než Teletubbies, labutí píseň filmů s dítětem vzdorujícím zlodějům, kde zloději bývají stokrát sympatičtější než fracek v hlavní roli. Zde dotaženo do absurdna. Batole utíkající trojici zlodějů přes město... Některé scénky jsou zábavné, ovšem lepší by bylo natočit film pouze se třemi přiblblými padouchy a možná by to byla větší legrace, protože bychom tam neměli přeslazené mimino a jeho nejbližší včetně příšerné chůvy, ze které se později vyklubala jedna ze stars Sexu ve městě (asi ta nejméně sympatická :-) Nejlepší část je asi, když se trojice únosců ptají policisté na špatně zaparkované auto, zatímco Bink Mantegnovi podpaluje zapalovačem rozkrok. "Někdo tu griluje." následováno hasením "plápolajícího" rozkroku tak jak "jsme se to učili ve skautu."(15.12.2005)

• castor

Tak holt každému se líbí něco jiného. Producent a scénárista John Hughes měl kdysi čuch na výdělečné látky, takže stál nejen za Kevinem, který zůstal Sám doma, ale i za Beethovenem, Dennisem, který byl postrachem pro okolí, nebo Kudrnatou holkou. Tentokrát jeho malý hrdina nikoho nemrzačí úmyslně, ale jaksi mimochodem. Pamatujeme si, jak pořád někam leze, okolo něj všichni (samozřejmě hlavně jeho únosci) padají, a divák se vlastně docela nudí. Navíc Hughes tehdy nepotvrdil, že má nos na kasovní trháky.(20.1.2017)

Film, na který blahodárně vzpomínám hlavně v mém útlejším věku, mě bavil vždy, když jsem si ho znovu pustila! Nepopírám, že starší bavit nebude, ale ohodnotit film jen z pohledu dospělé osoby je pro mě do jisté míry sobecké.. Nedá se brát jinak než s určitým nadhledem, má v sobě něco, co člověka upoutá, ale asi to není ten typ filmu pro každého.. Námět se mi líbí, film působí lehkomyslně a v některých věcech nereálně a to k němu patří. Herecké výkony považuji za dobré, vždyť většina herců v něm je hvězdami dodnes. Proč to vysoké hodnocení? Protože si myslím, že film nepatří někam k těm odpadům dneška!(3.3.2010)

• Ocelotr

Bezkonkurenční hovadina. Největší problém s tímhle filmem mám, že je to jednak rip-off HOME ALONE, THE THREE STOOGIES a já nevím čeho všeho ještě a druhak, že na komedii to N E N Í V Ů B E C V T I P N É. Ale ani trošku. Teda pokud nehledáte zábavu v tom, že někdo dostane tvrdým předmětem přes koule, nebo v té hrozné scéně kdy BiNK koule mačká jednomu z únosců. WTF ? Vážně tohle dali do dětského filmu ?(1.3.2012)

• - Scéna, kdy tlustá žena upustí tašku s Binkem, byla ve filmu sestříhána tak, aby nebylo vidět, jak Bink praští hlavičkou o chodník. V traileru však záběr zůstal. (L_O_U_S)

• - Banda únoscov jazdila na automobile Van General Motors G-Series z roku 1994. (Raccoon.city)

• - Postavu malého Binka hráli ve skutečnosti dvojčata Adam Robert Worton a jeho bratr Jacob Joseph Worton. V nebezpečných záběrech v ZOO a na stavbě byla použita mechanická loutka. (jexik)