Organizm (TV film)

Living Hell

Peklo na zemi

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA, 2008, 90 min

Když Vám řeknu, že v nějakym zašpuntovanym formaldehydu je nějaký hnus a že "to" určitě "nemáte" otevírat, co uděláte? Přesně tak, uděláte pravej opak a dostanete zápletku Organizmu. Hlavní plusy: námět měl potenciál, scéna s hysterickou matkou, atmosféra základny. Hlavní mínusy: slabší efekty, děj po základně naprosto mimo. S minimálním očekáváním slabší průměr.(14.10.2011)

Living Hell nie je zďaleka taký prúser, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať... Pravda, za $4,5 mega sa v dnešnej dobe dá natočiť kvalitný akčný sci-fi horor asi iba ťažko a na Organizme (výstižnejší názov než zavádzajúci Living Hell) je to dosť cítiť. Najviac si to pochopiteľne odniesla vizuálna stránka filmu - väčšina použitých CGI efektov nestojí za nič, vraziť však do tohto príbehu viac peňazí, tak by z toho mohol byť celkom slušný mazec v štýle Slizu či The Ruins.(8.6.2010)

• SOLOM.

Film má docela dobře rozjetý začátek, který se tvůrcům povedl, ale vše dobré pomalu končí vypuštěním organismu na svobodu. Do té doby si tenhle scifi horor dokázal udržet poměrně slušnou atmosféru i efekty, ale to co později následovalo byl už jen děs. Stupidní chování postav, podprůměrné herecké výkony, hodně slabé digitální efekty zapříčinili pád o několik příček v mém hodnocení směrem dolů. Mrzí mě, že tvůrci nedokázali udržet počáteční tempo a film se zvrtl v jednu velkou frašku. Když jsem uviděl jakým způsobem začali bojovat proti organismu, tak mě brali mrákoty. Tenhle film je zřejmě určený pro 12-16 leté. Jde vlastně o takovou pohádku s dobrým koncem.(8.6.2010)

• Filatov

Začátek filmu byl hodně slušnej a jel si na docela dobrým tajemnu na kvalitu TV filmu. Byl tu docela zajímavý námět a i pár slušných lekaček při otevírání oné komory nebo krypty, ale co Organizm sráží jsou opravdu žalostné efekty jak u rostoucího organismu, tak u ohně ale i u vrtulníků u kterých jsem se musel jenom smát. Nebýt tak špatných triků sáhl bych asi i pro trojku, takhle jenom za dvě a ještě že hereckej tým byl docela sympatickej.(4.4.2013)

• J*A*S*M

Čekat od jakéhokoli filmu spadajícího pod Sci-Fi Channel kvalitativně alespoň průměrnou podívanou je bláhové. Living Hell (aka Organizm) je opravdu hodně špatným filmem, jehož jediným pozitivem je, že zas až tak moc nenudí. Televizní zpracování se znatelně podepsalo jak na hercích, tak hlavně na speciálních efektech, které působí spíš jak z nějaké starší počítačové hry, než z moderního filmu. Těžko můžu tenhle výtvor někomu doporučit, ale k sehnání jsou i větší zhůvěřilosti. 20%.(24.2.2008)

• - Film byl za 4 500 000 amerických dolarů natočen za 29 dní. (Terva)

• - Natáčelo se v USA ve městech Belen a Santa Fe va státě Nové Mexiko. (Terva)