Rovnice smrti

Waz

(neoficiální název)

Horor / Thriller / Krimi / Drama

Velká Británie / USA, 2007, 100 min

Tak som milo prekvapeny z tohto filmu. Pride mi dost mimo porovnavat tento thriller z filmami ako je SAW alebo dokonca Sedem. Tento film je jednoznacne o pomste a ani jeden zo spominanych filmov takuto myslienku nemal. Bol som spokojny asi po vsetkych strankach tohto thrilleru ci sa to uz tyka atmosfery alebo pribehu. Jedna jedina vec mi vsak nesedela a to je Selma Blair. Ona nie je zla herecka a vo vela filmoch sa mi naozaj pacila. Skor si myslim, ze postava ktoru hrala v tomto filme jej proste nesadla. Ale tak ci tak z filmom som viac ako spokojny a mozem ho len odporucit. Jedna sa o nadpriemerny thriller,ktory aj ked mozno nie je tak dobry ako Sedem a nie tak sokojoci ako SAW, ale milovnikom zanru by sa mohol pacit.(21.9.2009)

Příjemný thriller, kterému by prospělo, kdyby základní myšlenka v podání oné 'rovnice smrti' byla alespoň trošku logická nebo přinejmenším vysvětlena tak, aby byla uvěřitelná. To se bohužel nestalo a kazí to dojem z filmu ve kterém se mi v trošku atypické roli velice líbil S. Skarsgard. Oproti Mamma Mia neskutečný nárůst kvalitně zahrané role. Na jeden páteční večer dobrý film...(23.1.2011)

Na přebalu dvd se píše něco o mixu SEDM a SAW a tomuto přirovnání bych se po zhlédnutí filmu skutečně nijak nebránil. To, že je film levný, má nevyvážené obsazení (Blairová je těžký omyl) a příliš rutinní režii je věc jiná. Navíc ve světle takového kusu, jako je Fincherovo SEDM, bledne i nejeden ambicióznější snímek. Nevím, jaké ambice měli tvůrci tohoto filmu, z mého pohledu jim nejvíce uškodilo zbytečně brzké vyložení karet a nepřijatelně neomylné vystupování hlavní “hrdinky“. Skarsgårdovu exhibici by se jednoduše zasloužil propracovanější snímek. II Scénář: Clive Bradley. 50%(13.8.2011)

• cariada

Tohle jsem moc nepobral. Hodně jsem se ztrácel v příběhu o co ,že tam jde? Ano o vraždy, kdy je jedne krutě mučen a má prstxy na vypínači elk proudu a musí se rozhodnout nechat se umučit nebo osobu sobě blízkou nechat usmažit. Hodně bizardní jenže celé je to vidět až na konci, kdež to celý je to o vyšetřování někde v drogovým doupěti, tak že tam člověk docela nevyzná kdo je kdo. Poldové jsou taky elita, který nejsou zrovna elita národa a jeden z nich je do případu zapletem víc než by si sám přál. Pouze mladá policitka se tomu snaží přijít na kloub. Na můj vkus příliš nepřehledné, závěr byl solidní, ale už to nezachrání.(2.3.2009)

Temný thriller s motivem "zabij svoje nejbližší, nebo zažiješ peklo". Není to sice úplně nové téma, nicméně je poměrně málo využívané, takže to bylo v rámci žánru něco relativně neokoukaného, což je většinou plus, pokud se nenajde nějaký manták, který to celé nezkoní. A to se tady díky Bohu nestalo. Dalším plusem bylo obsazení v čele se Skarsgårdem, který odevzdal tadičně vysoký standart a potěšila i Melissa George. Naopak mi příliš nesedla Selma Balir, ačkoliv jinak mám tuhle herečku docela rád. To, co film sráží dolů, je řada hluchých míst a místy příliš pomalý styl vyprávění, ale i přesto je mé celkové hodnocení pozitivní. Nic, co bych si chtěl v budoucnu zopakovat, ale na druhou stranu můžu s klidným srdcem doporučit. 60%(30.1.2014)

• - Ve scéně, kdy je Eddiemu (Stellan Skarsgård) zatloukáván hřebík pod nehet, můžeme dobře vidět při zpomaleném záběru, že Eddie má na prstu přidaný umělý nehet. (Rocky62)