Rovnice smrti

Waz

(neoficiální název)

Horor / Thriller / Krimi / Drama

Velká Británie / USA, 2007, 100 min

Tak na úvod skonštatujem, že Donnie Wahlberg je taká mladšia verzia Stellana Skarsgarda. Napadlo ma to kvôli jeho briadke a spomienke na nejaký klip NKOTB spred pár rokov. Rovnica smrti je ďalší ponurý, pochmúrny a beznádejný triler, ktorý má však tú výhodu, že nie je prezentovaný ako filozofický triler roka. Nikto nemá partnera a ak ho aj mal, tak je ťažké dokázať, či sa jednalo o skutočnú lásku. Hold podľa rovnice tu prezentovanej máme svoje vlastnosti dané a nič s tým neurobíme. Režisér sa snaží filozofovať, čo by mu mohlo pri aspoň trochu lepšom scenári aj fungovať. Ale ako hovorím, čo neprepáčime vyhypovanému mainstreamu, to sa dá pardónovať pri takýchto menších filmoch, po ktorých ani pes neštekne. Pokiaľ máte pocit, že Tom Hardy je v The dark knight rises záporák, tak aspoň z tohoto dôvodu vám doporučujem Waz zhliadnuť. Zaujímalo by ma, či bol Stellan do tejto úlohy vybraný na základe pôvodnej švédskej Insomnie.(21.8.2014)

• EvilPhoEniX

Velmi slabý pokus na způsob Saw! Kdo byl vlastně Cílová skupina tohodle filmu ?? Celé je to utahané, nudné, nezajímavé, ani Hardy to nezachránil.. Spíše se film zaobírá vyšetřováním, takže to byla spíše Detektivka než li Horror. Má rada tedy Zní Vyhněte se tomu ! Je plno jiných a zajímavějších filmů ..(30.1.2013)

Temný thriller s motivem "zabij svoje nejbližší, nebo zažiješ peklo". Není to sice úplně nové téma, nicméně je poměrně málo využívané, takže to bylo v rámci žánru něco relativně neokoukaného, což je většinou plus, pokud se nenajde nějaký manták, který to celé nezkoní. A to se tady díky Bohu nestalo. Dalším plusem bylo obsazení v čele se Skarsgårdem, který odevzdal tadičně vysoký standart a potěšila i Melissa George. Naopak mi příliš nesedla Selma Balir, ačkoliv jinak mám tuhle herečku docela rád. To, co film sráží dolů, je řada hluchých míst a místy příliš pomalý styl vyprávění, ale i přesto je mé celkové hodnocení pozitivní. Nic, co bych si chtěl v budoucnu zopakovat, ale na druhou stranu můžu s klidným srdcem doporučit. 60%(30.1.2014)

Na první pohled docela tuctová jednohubka, klon k nerozeznání od typově podobných filmů, jenže zhruba v polovině se to zlomí takovým způsobem, že se vám dost možná udělá nejednou nelehko od žaludku, seznamování s přítomnými a s celkovým případem totiž vystřídá těžká, depresivní a celkově taková odosobněná atmosféra, ne nepodobná na posteru zmíněnému legendárnímu Se7en (samozřejmě ne tak sofistikovaná). Filmy o policistech, pro které se stala jejich práce rutinou a jejich nadšených mladých kolezích, jenž jí vidí pořád přes růžové brýle (např. slavný Training Day) mám prostě v oblibě a Rovnice smrti patří určitě k tomu lepšímu, nehledě na místní hodnocení.(20.9.2013)

• wampire23

Chcel som. Veľmi som chcel. Vážne. Ale nebolo začo. Musím ostať pri lepších dvoch hviezdičkách. Úvod je vcelku dobrý, divák sa postupne namotáva, ale potom zistí, že to celé bolo akési nemastné, neslané. Prirovnanie k Saw mi príde ako dosť veľká absurdita. Tieto filmy toho veľa spoločného nemajú. Pozitívom tohto filmu je moj obľúbenec Skarsgard, ktorý snáď nemôže byť zlý. Naopak sklamaním bol výber Selmy, ktorá zas k mojim obľúbenkyniam nepatrí. Koniec bol kvazi predvídateľný. Takže v súčte pekných 50%.(10.10.2008)

• - Ve scéně, kdy je Eddiemu (Stellan Skarsgård) zatloukáván hřebík pod nehet, můžeme dobře vidět při zpomaleném záběru, že Eddie má na prstu přidaný umělý nehet. (Rocky62)