Po stopách zabijáka

• USA Primeval (více)
Trailer

Skupina novinářů se vydá do Jižní Afriky po stopách desetimetrového krokodýla, který ohrožuje místní obyvatele. Na jednom břehu řeky je čeká lidožravý krokodýl, na druhém znepřátelené kmeny v ničivé občanské válce zuřící v džungli... (TV Prima)

Trailer

flanker.27 odpad!

To jsem zas měl jednou něco puštěné jako kulisu. I tak mě tupost v jednání geroju amerikanskych (přesně řečeno scénáristova) dovedla tak zvednout ze židle, že jsem musel film vypnout. Po chvíli jsem to zase zapnul s tím, že když už, tak ten konec doklepu, ale bylo to nadoraz. Naprosto se míjím s logikou typu schováme se před krokodýlem v chýši v proudu řeky apod. K tomu přihodíme pár rádoby hlubokomyslných šamanových keců, skupinu typu muž s traumatem, černý hláškař, vnadná reportérka, místní chlapec se snem o zemi za velikou louží a samozřejmě teleportující se monstrum. Pche. ()

BadoXXII

Primeval patrí k tomu najlepšiemu, čo o krokodíloch na filmovom plátne vzniklo. Pravdaže veľkú konkurenciu film nemá. Vačšina podobných filmov je totiž absolútne blbá a nepozerateľná. V roku 2007 vznikol aj Rogue, ktorý je rozumnejší, uveriteľnejší a aj vo všetkom ostatnom kvalitnejší ako jeho kolega a je to absolútna špička hororov o týchto veľkých zubatých plazoch. Primeval má pekný vizuál a spád. Má však aj prekombinovaný dej a občas naozaj divné nápady (krokodíl šprintujúci ako gepard, síce tieto plazy behať rýchlo naozaj dokážu, ale len na krátku vzdialenosť a len malé jedince, nie 10 metrový ťažkopádny obor) ()

LIVINGDEAD

Primeval mne opravdu překvapil. Pěkné prostředí africké divočiny, zajímaví herci, skvěle počítačově vytvořený krokodýl. Napětí, akce ....a hlavně skvělá hudba. Jednou jsem tak vykřikl, že mne až píchalo u srdce. Hraje libozvučná africká hudba, slyšíte "hujá huja hujá huja....hujaja" .. až skoro zaspáváte a najednou z vody vyskočí krokodýl! A vy se z toho málem posere--! :-) ()

DaViD´82

Málo Gustava versus hodně moc gejzíru trapnosti ze strany Purcella. Má to spád, agresivní střih, ne úplně špatké CGI efekty a spousty barevných filtrů. Po technické stránce není moc co vytýkat. Což se nedá říci o dějové stránce či originálních nápadech. Těchto indegriencí se zde zoufale nedostává. Ovšem v rámci tohoto specifického subžánru jde o podařenější záležitost. Avšak žádný zázrak se rozhodně nekoná. ()

tron

„Ty byť z Amerika?“ – Jasné, bráško.“ – „A ja sa tam ako dostať?“ – „Moji rodičia sa tam dostali na otrokárskej lodi, ale dnes už to také ľahké nie je. Chceš Tic-Tac?" Každým ďalším pozretím sa mi to páči viac. A to napriek tomu, že kasting nie je dokonalý, triky sú miestami príšerné, u finále už máte dojem, že by to fakt mohlo skončiť a niekedy je scenár plný predvídateľných momentov a klišé, kedy postavy s nulovými streleckými schopnosťami vedia dokonale ovládať pušku. Avšak veľa tomu dáva zvláštny, no fungujúci mix obžaloby afrických vojnových zverstiev s krokohororom (napriek viacerým horším momentom vidno, že to písala dvojica stojaca za vcelku šikovnými vecami ako Sieť, Hra alebo T3). Potešil ma aj sympatický vzťah medzi kamošmi Purcellom a Jonesom, z nich ten prvý síce nevie hrať a druhý je otravný, ale je to v súlade s charaktermi postáv. Mrazivá je ústredná zápletka o skutočnej africkej legende Gustavovi a skvelý nápad o „veľkom“ a „malom“ Gustavovi. Mnohé scény sú intenzívne, výborné a atmosférické. Momenty postupného odumierania postáv v sebe majú niečo realistické, na čo tak skoro neprestanete myslieť. O tri roky starší dokument o Gustavovi. ()

• Ačkoliv krokodýl dokáže hlasitě prskat a syčet, díky absenci hlasivek není schopen hlubokého řevu, jak lze slyšet ve filmu. (Conspi)
  • Ve scéně, kdy im (Dominic Purcell) podává Stevenovi (Orlando Jones) pivo, je možné zahlédnout, že mu podával skleněnou flašku. Když však Steve pije, drží v ruce plechovku. (Terva)
  • Krokodýl z úvodu skutečně existoval a měl na kontě několik desítek zabitých lidí. Ani 7 let od premiéry filmu nebyl chycen. (Chrustyn)