Po stopách zabijáka

Johnny Breedt

Kostýmy:

Diana Cilliers
  • duklak2

Tento snímek jsem si pustil hodinu po zhlédnutí filmu Návrat do krvavé laguny, což byla asi chyba. Nutilo mě to porovnávat. Uznávám, že se to nesluší, poněvadž je to jak když porovnáváte Spidermana se Supermanem:-) Už bez legrace. Chybou filmu je to, že vlastně vůbec nenahání strach. A obsahuje pár komických scének, zvláště když krokodýl běhá skoro jako Bolt:-) Nepotěší ani výkony herců. Po zhlédnutí divák cítí zklamání.(2.6.2010)

"AFRIKA KÁMO. TADY TO VŠECHNO ZAČALO" ....A pro některé z našich hrdinů to zde i skončí. Osobně jsem čekal, že když "Drákula co utekl z vězení" Purcell pojede s Orlandem "Evolucí" Jonesem honit krokodýla, tak to bude zábava, A taky, že byla. Krokodýl je fakt pěkně udělanej a opravdu obrovskej plus fakt, že je to inspirováno skutečností a dodnes ho nechytili také na klidu nepřidá. Osobně jsem takhle hezky udělaného krokodýla viděl snad jen ve filmu JEZERO a to už je nějakej ten pátek. Film je hodně napínavej a scéna kdy Orlando běží doslova a do písmene o život s gigantickým monstrem za zády je pro mě osobně EPICKÁ. Opravdu úžasně natočená, ve svém žánru pro mě naprosto bezkonkurenční a já si jí musel pouštět stále dokola...Uteče? Neuteče? I v tom Vás rejža nechá docela solidně napnout a já tleskám. Bylo by to za čtyři, ale díky tomuto pro mě skvostu dávám plnou palbu. PS : Po shlédnutí tohoto filmu až příště s někým budete mluvit a on Vám zničeho nic nabídne TIC TAC...tak asi chytíte depku :-)(5.8.2014)

Jako opravdu povedenější B-čko a méně povedený "brácha" Anakondy s JLo.... Za mě teda. Solidní obsazení. Fajné africké záběry i mi seděla hudba. Nejde úplně o animal-horor, ale dost se to blíží. Velké mínus je navlečení příběhu na skutečné události a naprosté nevyužití potenciálu. Naopak se z toho udělá americká blbárna... to mě asi mrzelo nejvíc. No a uřvaný krokodýl je kapitola sama pro sebe... jinak ty efekty nebyly tak zlé ...(21.7.2019)

Není to zas taková hodadina, jak by se z námětu zdálo - režisér má nakoukáno a zná a používá většinu klišé, ale na druhou stranu umí připravit pořádnou akci i krvavou scénu a dát do filmu celkem fajn postavy (hláškující černoch je klišé jak sviňa, ale hláškuje vcelku slušně). Mezi plusy počítám i krátkou stopáž a spojení zvířátkového hororu s akčním filmem (v tomto případě bojem a uíkáním před místními povstaleckými bojůvkami) - díky čemuž má film spád i atmosféru a může se v pohodě řadit mezi béčkové kinoklasiky typu Chobotnice nebo Anakonda 1.(24.10.2010)

„Ty byť z Amerika?“ – Jasné, bráško.“ – „A ja sa tam ako dostať?“ – „Moji rodičia sa tam dostali na otrokárskej lodi, ale dnes už to také ľahké nie je. Chceš Tic-Tac?" Verím na víly. Verím, že ak padne tma, je lepšie nechodiť do lesa. Verím, že v starobylo-modernej krajine, zmietanej niekoľkoročnou genocídou, sa medzi tisíckami obetí vojny ľahko stratí zopár stoviek ľudí, ktorých zabilo hocičo, len nie vojna. PRVOTNÉ ZLO – PRIMEVAL je jeden z najlepších krokodílích hororov, aké boli kedy nakrútené... čo v konkurencii béčok typu ALIGÁTOR či KROKODÍL ale bohužiaľ nie je nič prekvapivé. Zo začiatku nádejné: parádne atmosférické a v rámci možností dokonca inteligentné a príjemne civilné. Scenáru samozrejme mimoriadne pomáha to, že sa venuje kultovému africkému Gustávovi, každopádne ak tvorcovia tvrdia, že je to podľa skutočných udalostí, pohybujú sa týmito zavádzajúcimi tvrdeniami na veľmi tenkom ľade. Africká výprava prekvapivo nenudí (a to ju vo filmoch nemám rád), herci sa dajú (najmä Prochnow a prekvapivo Orlando Jones) a niektoré scény v dobrom nepríjemné (v štýle „nechcel by som práve namiesto hrdinu plávať v mútnom nočnom jazere, kde zrejme pláva obrovský krokodíl ľudožrút a nad hlavou mi bičujú blesky“). Bohužiaľ, okrem priemerných hercov v hlavných rolách (ťažko povedať, kto z nich nevierohodným skautským správaním rozčuľuje viac...) na tom má podiel zbytočne prekombinovaný scenár (pripadá vám ako dobrý nápad spojiť HOTEL RWANDA s ALIGÁTOROM 2: MUTÁCIOU?), predpotopné počítačové efekty a smiešne rýchleho krokodíla (krokodíl určite nie je výlučne vodný živočích a na zemi sa pohybuje šokujúco rýchlo, ale toto bolo prehnané). Dobre rozbehnutý pôsobivý krvák o malých a veľkých Gustávoch tohto sveta je ku koncu čoraz viac sťahovaný ku dnu (napriek provokatívnej, ale logickej, otázke „Čo ak sme netvora stvorili my – ľudia?“).(9.12.2007)

• - Poslední zpráva o pozorování krokodýla z tohoto filmu je z roku 2008. Přisuzuje se mu údajně na 300 lidských obětí. (Žralok)

• - Ve scéně, kdy im (Dominic Purcell) podává Stevenovi (Orlando Jones) pivo, je možné zahlédnout, že mu podával skleněnou flašku. Když však Steve pije, drží v ruce plechovku. (Terva)

• - Krokodýl z úvodu skutečně existoval a měl na kontě několik desítek zabitých lidí. Ani 7 let od premiéry filmu nebyl chycen. (Chrustyn)