Past na žraloka

Reef, The

Animovaný / Rodinný

USA / Jižní Korea, 2006, 77 min

• Psema

Napůl vykradené Hledá se Nemo s animační techonologií tak o 15 let zpátky, kdy všechny postavy s výjimkou sličné Kordelie vypadají jako by to byla jen první fáze postaviček vyslaná rovnou do kina. Občas jsem měl dojem, že autoři ukradli první návrhy Nema. Chybí kvalitní textury, reálný pohyb (všichni se pohybují stejně) a hezké prostředí (širý oceán je černý jako motorový olej?!). Vtipů člověk taky moc nenajde a většina je navíc veskrze trapná (především narážka na Zachraňte Willyho a starwarsovské " I am your father"). Dokonce i děti se nudily, což už něco značí. 1* za krátkou stopáž a docela svižné akční pasáže.(15.2.2007)

• L3G1ON4R

Originální šméčko na lidi, asi tak se dá charakterizovat tenhle animák. Poměrně nudná zálěžitost z podmořského světa točící se maloměstským životem z útesu. Animačně základní provedení není na škodu pro děcka, které lákají na pohled stejně barvy a pohyby podmořských rybek. Dějová tragédie s možnými následky není vyloučena, v lepším případě začnete prostě usínat. Ať se měl konat nějaký remake Příběhu žraloka, nebo mělo jít o napodobeninu Hledá se Nemo, tak nekvalitní podívaná je slušně znát i mezi potomky, kteří vám radši pustí výše zmíněné filmy.(24.1.2010)

• anais

Animace děsivá, každou chvíli přímo bijí do očí špatné textury... Často jsem vzpomínal na chvíle, kdy jsem na základce hltal časopis Klan a byl jsem uchvácen dokonalou grafikou tehdejších počítačových her... Jenže to už je deset let, a autory Pasti na žraloka očividně minul raketový vývoj, který animované filmy od té doby prodělaly. Film měl nízký rozpočet, to ho ale neomlouvá. Když už se někdo rozhodne natočit film, tak pořádně. Špatnou animaci bych asi přežil, jen kdyby byl nějaký děj! Jakýkoliv, alespoň jeden nápad, vtípek, který by pobavil! Kde nic, tu nic! V sále se mnou sedělo mnoho malých dětí, a že bych od nich slyšel nějaké radostné juchání, to taky ne. Marně hledám alespoň jednu věc, která se mi líbila. Marně.(17.2.2007)

• bassator

Začalo to skvělým Nemem, pokračovalo dobrým Příběhem žraloka a skončilo podprůměrným tímto. Už by měly tyto podobnosti přestat točit, aby napříště neskončily v černých hodnoceních... - 40%(22.3.2012)

• tom88

Pasca na žraloka nie je ani zďaleka taká vykrádačka známejších filmov aj keď istá podobnosť tu je. Animácia tiež nie je až taká hrozná aj keď chvíľami pôsobí moc lacno, no zopár záberov je graficky dosť dobrých. Dej je dosť obyčajný, pre decká ako stvorený. Vtipy sa sem tam nejaké vyskytnú, no je to nič moc. Pre deti je to určite výborná vec, pre dospelých je to už horšie sústo. Nedá sa povedať, že tu nič nefunguje, ladí spolu všetko pomerne dobre. Je to slabší animák, no nie je to katastrofa, je to niekde medzi 2 a 3*. Pre menších určite viac. 45%(22.7.2008)