Past na žraloka

Pasca na žraloka

Animovaný / Rodinný

USA / Jižní Korea, 2006, 77 min

• finy_cz

Hledal jsem jedinou věc, kterou bych na tom filmu ocenil. Našel jsem: titulky byly čitelné i z 10ti metrů na 15" monitoru. Ale k čemu jsou velký titulky, když mě po téhle katastrofě zajímá jen to, čím si teď spravím chuť? Strašná animace, příšerné „trapné“ vtipy, hrozné dialogy a k tomu všemu mě ani děj neupoutal. Nelíbilo se mi to, takže dávám 1/5 (10%) za snahu. PS: divím se, že se s tímhle dílem tvůrci dostali do plusu (rozpočet/ tržby). a PPS: ani distributor se na to nemohl dívat, jinak by napsal jiný obsah než to, co tu čtu :-D.(25.11.2012)

Po všech těch negativních reakcí na netu a v časopisech jsem čekal katastrofu.A ejhle ono to nebylo až tak špatné.Dokonce mohu říct že mě to bavilo.Samozřejmě musím uznat že tak slabou animaci u 3D animáku jsem ještě neviděl a příběh je neoriginální a poslepovaný ze spousty jiných filmů,ale to mi vůbec nevadilo.Na animaci sem si po pár minutách zviknul a bavil jsem se rozhodně víc než u Divočiny,která je zaprvé od Disneye(takže bych čekal kvalitu) a má kvalitní animaci.V Pasti na žraloka naštěstí nebyl infantilní,křečovitý humor jako u předem zmiňovaného filmu a to se mi líbilo.Past na žraloka je průměrný animák,který nenadchne,ale ani neurazí...teda pokud jste ochotni spolknout již zmiňovanou slabou 3D animaci.(17.2.2008)

• kaylin

Už vás někdy napadlo, co by se stalo, kdyby se vzaly filmy "Hledá se Nemo" a "Příběh žraloka", spojily by se do jednoho, vymazalo by se z nich kouzlo, vtip i hezký příběh, a navíc to natočili Američani spolu s Korejci? Tak jestli vás tohle někdy napadlo, podívejte se na film "Past žraloka", protože to je přesně to, co od snímku můžete čekat. Jsou tu nějaké ty ne až tak roztomilé rybky, které se snaží dokázat, že mají na to, aby předvedly velký příběh, je tu další souboj se žralokem jako ve filmu "Příběh žraloka", kde si to prcek rozdá s Goliášem, no a samozřejmě nesmí chybět rodinné drama ve stylu "Hledá se Nemo". "Past na žraloka" je hodně špatným pokusem, jak udělat něco velkého, ale skončit jen u toho, že jsem viděl vážně pěkné filmy a pak jsem je vykradl a udělal podle nich něco, o čem si myslím, že je to parádní, ale pořád je to jen vykrádání ostatních. "Past na žraloka" nemá žádné zvláštní kouzlo, člověk se ani nedočká nějaké krásné animace, je to místy docela obyčejné. Mělo by se to přece jen nechat na schopnějších studiích jako Pixar. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/06/past-na-zraloka-21-jump-street.html(20.2.2013)

• anais

Animace děsivá, každou chvíli přímo bijí do očí špatné textury... Často jsem vzpomínal na chvíle, kdy jsem na základce hltal časopis Klan a byl jsem uchvácen dokonalou grafikou tehdejších počítačových her... Jenže to už je deset let, a autory Pasti na žraloka očividně minul raketový vývoj, který animované filmy od té doby prodělaly. Film měl nízký rozpočet, to ho ale neomlouvá. Když už se někdo rozhodne natočit film, tak pořádně. Špatnou animaci bych asi přežil, jen kdyby byl nějaký děj! Jakýkoliv, alespoň jeden nápad, vtípek, který by pobavil! Kde nic, tu nic! V sále se mnou sedělo mnoho malých dětí, a že bych od nich slyšel nějaké radostné juchání, to taky ne. Marně hledám alespoň jednu věc, která se mi líbila. Marně.(17.2.2007)

Nevadila by mi ani tak animácia - skôr film má problém po Nemovi a Príbehu žraloka (nezabudnime ani na Malú morskú vílu) v oblasti morských rybacích animákov nejako ohúriť, resp. vôbec nejak zaujať. Pre decká to bude na krátky čas ok, tie moje to videli a nejako nepýtajú repete (ako normálne býva zvykom). Na škodu je hneď na začiatku tragická scénka - malému onému ulovia rodičov - čo je výsadou aj mainstreamových animákov (Nemo, Leví kráľ, Dobrý Dinosaurus), neviem prečo majú scenaristi v tomto záľubu - ide predsa o film pre deti, nie o drámu - tej si decká v dospelosti užijú aj bez kina(15.5.2016)