Past na žraloka

Pasca na žraloka

Reef, The

Animovaný / Rodinný

USA / Jižní Korea, 2006, 77 min

Myslím, že každého při koukání čeká chtě nechtě porovnávání se zápletkově takřka totožným Shark Tale. Zápletka podobná a je to taky o rybách, ale tím podobnost končí. Shark Bait je podle mě ještě daleko prímovější kousek než jeho kolega, animace si mě získala... no, nebylo to hned, až za chvilku. Ale pak už nepustila. Vtípky jsou vtipné, napínavé scény napínavé a celé je to tak strašně roztomilé a zábavné, že pět málem nestačí.(10.2.2008)

• kaylin

Už vás někdy napadlo, co by se stalo, kdyby se vzaly filmy "Hledá se Nemo" a "Příběh žraloka", spojily by se do jednoho, vymazalo by se z nich kouzlo, vtip i hezký příběh, a navíc to natočili Američani spolu s Korejci? Tak jestli vás tohle někdy napadlo, podívejte se na film "Past žraloka", protože to je přesně to, co od snímku můžete čekat. Jsou tu nějaké ty ne až tak roztomilé rybky, které se snaží dokázat, že mají na to, aby předvedly velký příběh, je tu další souboj se žralokem jako ve filmu "Příběh žraloka", kde si to prcek rozdá s Goliášem, no a samozřejmě nesmí chybět rodinné drama ve stylu "Hledá se Nemo". "Past na žraloka" je hodně špatným pokusem, jak udělat něco velkého, ale skončit jen u toho, že jsem viděl vážně pěkné filmy a pak jsem je vykradl a udělal podle nich něco, o čem si myslím, že je to parádní, ale pořád je to jen vykrádání ostatních. "Past na žraloka" nemá žádné zvláštní kouzlo, člověk se ani nedočká nějaké krásné animace, je to místy docela obyčejné. Mělo by se to přece jen nechat na schopnějších studiích jako Pixar. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/06/past-na-zraloka-21-jump-street.html(20.2.2013)

Ani neviem akým omylom sa u mňa doma ocitol tento filmík a tak som si ho hneď pustil (aby som mal túto pôvodne predpokladanú somarinu čím skôr za sebou). Tvorcovia zhutnili a poskracovali na minimálny čas, čo sa dalo a spravili to perfektne, lebo na viac, než 70minút čistého času tento banálny príbeh ani nemá. Preto stačí pobaviť aby som sa poriadny chytil do pasce, no po pár minútach z nej aj vyplával. Taká slušná jednohubka. A grafika bola to posledné, čo by mi malo vadiť. 60%.(21.2.2008)

• habertek

No tak úplně hrozný jak to tady někteří popisují to není. Je pravda, že grafika je jako ze hry na počítači, ale je koukatelná! Příběh nijak vyjímečný a jak už tu bylo řečeno nějaké ty prvky z Hledá se Nemo a Příběh žraloka tu jsou. Sem tam se člověk i zasměje (je to modelka...byla už i na přední stránce Animal planet...dvakrát! - asi nejpovedenější vtip...). Celkové hodnocení 40%, protože příběh ani zpracování nebylo nijak úžasné.(12.8.2010)

• L3G1ON4R

Originální šméčko na lidi, asi tak se dá charakterizovat tenhle animák. Poměrně nudná zálěžitost z podmořského světa točící se maloměstským životem z útesu. Animačně základní provedení není na škodu pro děcka, které lákají na pohled stejně barvy a pohyby podmořských rybek. Dějová tragédie s možnými následky není vyloučena, v lepším případě začnete prostě usínat. Ať se měl konat nějaký remake Příběhu žraloka, nebo mělo jít o napodobeninu Hledá se Nemo, tak nekvalitní podívaná je slušně znát i mezi potomky, kteří vám radši pustí výše zmíněné filmy.(24.1.2010)