poster

Kasandřin sen

 • USA

  Cassandra's Dream

 • Velká Británie

  Cassandra's Dream

 • Francie

  Le Rêve de Cassandre

 • Slovensko

  Kasandrin sen

 • Austrálie

  Cassandra's Dream

 • Nový Zéland

  Cassandra's Dream

 • Kanada

  Cassandra's Dream

Krimi / Drama / Thriller / Romantický

USA / Velká Británie / Francie, 2007, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • honajz
  **

  No dobře, Woody se zaměřil na morální drama ve stylu svých oblíbených antických tragédií. Jenže to celé natočil jak pro puberťáky, kdy závěrečná scéna je "vysvětlovací" tak, až brní uši. Žánrově nic extra, podobných snímků existuje spousta a líp odvedených, snad jen atmosféra městečka a přístavu s věčně zachmuřenou oblohou má jakousi atmosféru. Jinak nudný film, jehož zápletku a zákruty zkušenější divák odhalí hned u první scény u rodinného stolu.(6.1.2009)

 • Matty
  **

  Dva bratři, velký dluh a nabídka, která se neodmítá. Woody si po Match Pointu staví další pomník ve stylu antické tragédie. Nepříliš okázalý, z jen naoko kvalitních materiálů. S těžkým srdcem musím konstatovat, že je to nejhorší ze třiceti režijních počinů, které jsem od Allena viděl (na záda mu dýchá Alice). Dva herci bez velkého talentu pronášejí věty, jež by docela pěkně vynikly na papíře nebo v nějaké rozhlasové hře, ale pro filmové účely jsou zcela nevhodné, příliš doslovné. Neustále (naprosto zbytečně) podtrhávají právě viděné. Těch vět je hodně. Vlastně to jsou pouze ony, které popohánějí tuto zbrkle odvyprávěnou moralitu. Dilema Iana a Terryho působí trapně a banálně. Na všechny otázky dostaneme jednoznačné odpovědi, gordický uzel je v závěru rozetnut hrubou silou, bez špetky invence. Možná Allen vážně neusiloval o další Zločiny a poklesky, o další inteligentní vykrádání Dostojevského, ale Cassandra’s Dream nefunguje ani jako přímočarý thriller. Snad to byla má lhostejnost k protagonistům příběhu, snad režisérova žánrová nezkušenost, která zapříčinila naprostou absenci napětí dokonce i v těch dvou klíčových scénách. Mimořádně nezáživný, velmi nenápaditý a prkenně zahraný, takový je zatím poslední film Woody Allena, který při manipulaci se svými postavami tentokrát zachází příliš daleko. Jako absurdní komedie by Cassandra’s Dream (alespoň ten název dává vzpomenout, jak chytrým režisérem umí Woody být) mohl fungovat. Občas. 50% Zajímavé komentáře: Eddard, nunka, Cushing, dormouse(20.8.2008)

 • B!shop
  ****

  Po slusnym Match Pointu se Woody znova vrhnul na thriller a dopadlo to snad jeste lip. Pribeh sice na prvni pohled nepusobi kdovijak originalne, navic je to porad ten ukecanej Woody, takze se ani vetsinu casu nic moc nedeje a tim padem tady neni ani kdovijaka gradace deje, protoze tu proste neni co gradovat. Ale pak tam je par tak paradnich scen, ktery jsou skvele vygradovany a napinavy a celej film skvele ozivi. Prvni asi pulhodinku je to jen takova misty zdlouhava predstavovacka, pak se to preklopi konecne do ty thrillerovy roviny a nekdy pul hodinu pred koncem, kdyz uz to vypada, ze to pojede v klisovitejch neoriginalnich kolejich, zacne Woody prekvapovat. Navic to cely pusobi pekne realisticky a film se muze oprit o dva skvely herce, McGregor a Farrell jednak oba hrajou fantasticky a navic k sobe jako brachove perfektne sednou. Celkove mozna misty zbytecne rozvlacny, ale ve vysledku paradni drama s prichuti thrilleru.(29.1.2009)

 • sportovec
  ***

  Nástup Allenova osmého životního decénnia jakoby ochromil umělcovy síly; naplňuje se věk a život nebo naopak nastupuje zoufalá touha nestárnout? Jisté je, že jak příběh, tak výběr protagonistů i režie ze všeho nejvíc připomínají hodně vycucaný citrón. Vše - pohybujeme-li se v obvyklých allenovských uměleckých standardech - jakoby bylo vylisováno v pomyslných herbářích. Papír v takových případech snad víc šustět nemůže. Otázka, zda herci v takto chatrných námětových kulisách mají co hrát, je to do další, co nám vytane na mysli, pohlédneme-li do těchto vyprázdněných obrázků stříbrného plátna. A tak Allenovi poněkud nekasandrovsky přeji, aby se z tohoto intermezza co nejrychleji zotavil a vrátil svému oddanému divákovi to, co mu v tomto případě viditelně dluží: rozvernou neurotickou rozkňouranost protagonistů svých skvělých příběhů a dějem a nápady prosycené portréty dalších postav. Tvůrčí neopakovatelnost svého výrazného uměleckého zjevu.(26.3.2011)

 • Webb
  ***

  Zajímavý film Woodyho Allena vyprávějicí o dvou bratrech, kteří mají rozdílné povahy a každý se staví jinak k životní situaci. Nebýt vlažného průběhu děje a jednodušího, lehce nepřirozeného příběhu, šel bych s hodnocením ještě výše stejně jako to bylo u Match Pointu 65%(14.5.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace