Kasandřin sen

• Austrálie

• Kanada

Krimi / Drama / Thriller / Romantický

USA / Velká Británie / Francie, 2007, 108 min

Jestliže Woody zamýšlel vytvořit drama podobné antické tragédii (paralela k názvu filmu), tak se mu to dokonale podařilo. Ani předposlední Match Point nebyl takové dramčo. Herecky ani scénáristicky se filmu nedá nic vytknout (Ewan McGregor i Colin Farrell opravdu excelují), přesto film na mě zapůsobil jaksi nedodělaně – např. občasné násilné střihy mezi jednotlivými scénami, příliš přímočará a klišovitá psychologie postav (Ianova přítelkyně – „rádoby“ herečka a mrcha jdoucí po penězích, Terryho přítelkyně – hloupoučká a naivní holka z předměstí apod.). Jakoby to vzal Allen z rychlíku jako přestupní stanici mezi dvěma filmy (což asi opravdu udělal, jeho další film je už skoro dokončený). Já osobně dávám přednost Allenovým komediálním kouskům.(11.1.2008)

Dva bratři, jeden chybný krok. Stejně jako v Match Pointu téma zločinu a trestu, ale jinak. Ewan McGregor a Colin Farrell byli opravdu přesvědčiví filmoví bráchové a Farrell se zde asi připravoval na roli v McDonaghových Bruggách. Tragédie vystupňovaná, avšak ne tak, jako v Match Pointu. Stále ale nadprůměr.(1.1.2009)

Málo na veľkom priestore!!!! Ťažko sa mi tento Woodyho film prijíma. Rozmýšľam, či to schválne malo byť tak nedynamické, nepodnetné, rozvláčne alebo Woody už trpí únavou materiálu. Intelektuálna práca s humorom sa zvrtla na moralistické odkazy - to by som mu ešte odpustila. No samotný scenár mal toľko hluchých miest a navyše rýchlo zbúchaný koniec, nevyvážený s prvou polovicou filmu sa už odpúšťa ťažšie. Pozornosť pútal zvláštne zafarbený Londýn, kontrastný s tým ako ho všeci poznáme a špinavé nechty neurotického Colina Farrella, ktorého výkon bol snaživý, ale toho si radšej pozriem napríklad v Phone Booth. Cassandra's Dream nie je najvydarenejšie dielo, dovolím si povedať, že jedno z najslabších. Je to však veľmi netradičné drama, od netradičného režiséra. Hollywood ending bol posledný tradičný Woody, snáď ma pripravovaný film "Vicky Cristina Barcelona" presvedčí o opaku.(15.6.2008)

Woody na staré kolena chrlí filmy, jako by každou chvíli čekal zubatou návštěvu. A to přitom tvrdí, že ho nezajímá nesmrtelnost dosažená životním dílem :) No, k filmu. Nejsem moc nadšený, ale v zásadě povedý film. Farell s McGregorem mi přišli jako moc velké hvězdy na film takhle komorního rozsahu - měl jsem co dělat, abych jim jejich postavy uvěřil. Příběh samotný potom v mnohém připomíná Match Point, přišel mi ale méně elegantní a kompaktní. Allen je schopný režisér ať už vezme do pacu jakýkoli žánr - a má po těch letech komediální živnosti samozřejmě plné právo, natočit pár tragédií. Vtip je v tom, že třebaže jeho komedie můžou být výjimečné, tragédie (zatím to tak aspoň vypadá) pouze kvalitní. Uvidíme, co předvede v Madridu. 60%(31.5.2008)

Scénář: Woody Allen .. Další hutná Allenovka, na hony vzdálená jeho slavným komediím, která je sice provařenou moralitou v rovině přímočarého děje, ale ani tak neztrácí osobitým podáním pana režiséra na své působivosti. Ewan McGregor i Colin Farrell jsou herecky excelentní, jako bratrská dvojice funkční a skvěle k sobě pasují. Lepší než Match point.(5.4.2008)

• - I když se původně měl film natáčet v Paříži, nakonec vznikal od 10. července do 22. srpna 2006 v Brightonu a Londýně. (Tygrys)

• - Ian (Ewan McGregor) nosí hodinky značky Omega Seamaster Chronograph. (dyfur)

• - Sally Hawkins (Kate) si obarvila vlasy na blond pro tento film. (CliffLee)