Reklama

Reklama

Kasandřin sen

  • USA Cassandra's Dream (více)
Trailer

Bratři Ian a Terry se topí po krk v dluzích. Nečekanou záchranu jim nabízí bohatý strýček Howard. Věc má však háček. Jeho peníze nemají zrovna nejčistší původ a jeho aktivity jsou předmětem policejního vyšetřování. Ian a Terry by pro něj mohli udělat "laskavost", za niž se jim štědře odmění. Dokážou bratři odolat nabídce, která je sice za hranicemi legálnosti, zato však velmi lákavá? (H.C.E.)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (362)

Matty 

všechny recenze uživatele

Dva bratři, velký dluh a nabídka, která se neodmítá. Woody si po Match Pointu staví další pomník ve stylu antické tragédie. Nepříliš okázalý, z jen naoko kvalitních materiálů. S těžkým srdcem musím konstatovat, že je to nejhorší ze třiceti režijních počinů, které jsem od Allena viděl (na záda mu dýchá Alice). Dva herci bez velkého talentu pronášejí věty, jež by docela pěkně vynikly na papíře nebo v nějaké rozhlasové hře, ale pro filmové účely jsou zcela nevhodné, příliš doslovné. Neustále (naprosto zbytečně) podtrhávají právě viděné. Těch vět je hodně. Vlastně to jsou pouze ony, které popohánějí tuto zbrkle odvyprávěnou moralitu. Dilema Iana a Terryho působí trapně a banálně. Na všechny otázky dostaneme jednoznačné odpovědi, gordický uzel je v závěru rozetnut hrubou silou, bez špetky invence. Možná Allen vážně neusiloval o další Zločiny a poklesky, o další inteligentní vykrádání Dostojevského, ale Cassandra’s Dream nefunguje ani jako přímočarý thriller. Snad to byla má lhostejnost k protagonistům příběhu, snad režisérova žánrová nezkušenost, která zapříčinila naprostou absenci napětí dokonce i v těch dvou klíčových scénách. Mimořádně nezáživný, velmi nenápaditý a prkenně zahraný, takový je zatím poslední film Woody Allena, který při manipulaci se svými postavami tentokrát zachází příliš daleko. Jako absurdní komedie by Cassandra’s Dream (alespoň ten název dává vzpomenout, jak chytrým režisérem umí Woody být) mohl fungovat. Občas. 50% Zajímavé komentáře: Eddard, nunka, Cushing, dormouse ()

Renton 

všechny recenze uživatele

Scénář: Woody Allen .. Další hutná Allenovka, na hony vzdálená jeho slavným komediím, která je sice provařenou moralitou v rovině přímočarého děje, ale ani tak neztrácí osobitým podáním pana režiséra na své působivosti. Ewan McGregor i Colin Farrell jsou herecky excelentní, jako bratrská dvojice funkční a skvěle k sobě pasují. Lepší než Match point. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Woody Allen a jeho jeden film ročně už někdy od sedmdesátých let. Továrna na výborné příběhy a geniální dialogy tady přesto trošku strádá. Woody najal výborné herce: Ewan McGregor a Colin Farrell. Každopádně se ale pustil do trošku jiného tématu, než u něj obvykle bývá. Tak za prvé tady chybí vztahy, se kterými dycky na plátně kouzlí. A druhá věc je ta, že se ve filmu neobjeví žádná krasavice, které se kolem Woodyho filmového života a nejen toho, motaly. Tady prostě kde nic, tu nic. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet £13miliónovTržby USA $973,018Tržby Celosvetovo $22,658,532║ Woody Allen dokáže vytvoriť pri svojich komornejších thrilleroch dosť chladnú atmosféru, čo už dokázal nejeden krát, to mu fakt ide náramne, herci zahrali pod jeho vedením veľmi dobre /70%/ ()

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Drama dvou bratrů, kteří si mají vybrat mezi vzájemnou rodinou výpomocí se svým strýcem nebo strávením zbytku svých životů po krk v dluzích, v režii Woodyho Allena? Na první pohled rozhodně zajímavé. Když se k jménu režiséra přidají ještě dva herci, kteří ztvární oba bratry, a to Ewan Mcgregor a Colin Farrell, očekávání jsou skoro dvojnásobná. Bohužel se nenaplní podle mého přání. Drama je rozehráno velmi vlažně, ale s přehledem a Allen udržuje oba herce ve velmi kvalitních výkonech. Přesto jakoby autor nevěděl, co chce říct. Oba bratři jsou velmi rozdílní, každý se z počátku projevuje různě, v určité chvíli filmu se jakoby obrátí a každý se chová opačně, což působí prazvláštně. To trochu ubírá na přirozenosti a poté následuje poměrně očekávaný průběh snímku, který ještě více potápí skvělé herecké duo. I díky své "správné" délce jde určitě o kvalitní snímek, který se však nerozhodl jaké poselství by chtěl říct a působí rozvlekle. Přesto silnější 3* místo slabších 4. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (12)

  • I když se původně měl film natáčet v Paříži, nakonec vznikal od 10. července do 22. srpna 2006 v Brightonu a Londýně. (Tygrys)

Reklama

Reklama