poster

Kasandřin sen

 • USA

  Cassandra's Dream

 • Velká Británie

  Cassandra's Dream

 • Francie

  Le Rêve de Cassandre

 • Slovensko

  Kasandrin sen

 • Nový Zéland

  Cassandra's Dream

 • Irsko

  Cassandra's Dream

 • Austrálie

  Cassandra's Dream

 • Kanada

  Cassandra's Dream

Krimi / Drama / Thriller / Romantický

USA / Velká Británie / Francie, 2007, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Sofia
  ***

  Jestliže Woody zamýšlel vytvořit drama podobné antické tragédii (paralela k názvu filmu), tak se mu to dokonale podařilo. Ani předposlední Match Point nebyl takové dramčo. Herecky ani scénáristicky se filmu nedá nic vytknout (Ewan McGregor i Colin Farrell opravdu excelují), přesto film na mě zapůsobil jaksi nedodělaně – např. občasné násilné střihy mezi jednotlivými scénami, příliš přímočará a klišovitá psychologie postav (Ianova přítelkyně – „rádoby“ herečka a mrcha jdoucí po penězích, Terryho přítelkyně – hloupoučká a naivní holka z předměstí apod.). Jakoby to vzal Allen z rychlíku jako přestupní stanici mezi dvěma filmy (což asi opravdu udělal, jeho další film je už skoro dokončený). Já osobně dávám přednost Allenovým komediálním kouskům.(11.1.2008)

 • Ilicka
  ****

  Dva bratři, jeden chybný krok. Stejně jako v Match Pointu téma zločinu a trestu, ale jinak. Ewan McGregor a Colin Farrell byli opravdu přesvědčiví filmoví bráchové a Farrell se zde asi připravoval na roli v McDonaghových Bruggách. Tragédie vystupňovaná, avšak ne tak, jako v Match Pointu. Stále ale nadprůměr.(1.1.2009)

 • nunka
  ***

  Málo na veľkom priestore!!!! Ťažko sa mi tento Woodyho film prijíma. Rozmýšľam, či to schválne malo byť tak nedynamické, nepodnetné, rozvláčne alebo Woody už trpí únavou materiálu. Intelektuálna práca s humorom sa zvrtla na moralistické odkazy - to by som mu ešte odpustila. No samotný scenár mal toľko hluchých miest a navyše rýchlo zbúchaný koniec, nevyvážený s prvou polovicou filmu sa už odpúšťa ťažšie. Pozornosť pútal zvláštne zafarbený Londýn, kontrastný s tým ako ho všeci poznáme a špinavé nechty neurotického Colina Farrella, ktorého výkon bol snaživý, ale toho si radšej pozriem napríklad v Phone Booth. Cassandra's Dream nie je najvydarenejšie dielo, dovolím si povedať, že jedno z najslabších. Je to však veľmi netradičné drama, od netradičného režiséra. Hollywood ending bol posledný tradičný Woody, snáď ma pripravovaný film "Vicky Cristina Barcelona" presvedčí o opaku.(15.6.2008)

 • Eddard
  ***

  Woody na staré kolena chrlí filmy, jako by každou chvíli čekal zubatou návštěvu. A to přitom tvrdí, že ho nezajímá nesmrtelnost dosažená životním dílem :) No, k filmu. Nejsem moc nadšený, ale v zásadě povedý film. Farell s McGregorem mi přišli jako moc velké hvězdy na film takhle komorního rozsahu - měl jsem co dělat, abych jim jejich postavy uvěřil. Příběh samotný potom v mnohém připomíná Match Point, přišel mi ale méně elegantní a kompaktní. Allen je schopný režisér ať už vezme do pacu jakýkoli žánr - a má po těch letech komediální živnosti samozřejmě plné právo, natočit pár tragédií. Vtip je v tom, že třebaže jeho komedie můžou být výjimečné, tragédie (zatím to tak aspoň vypadá) pouze kvalitní. Uvidíme, co předvede v Madridu. 60%(31.5.2008)

 • Renton
  ****

  Scénář: Woody Allen .. Další hutná Allenovka, na hony vzdálená jeho slavným komediím, která je sice provařenou moralitou v rovině přímočarého děje, ale ani tak neztrácí osobitým podáním pana režiséra na své působivosti. Ewan McGregor i Colin Farrell jsou herecky excelentní, jako bratrská dvojice funkční a skvěle k sobě pasují. Lepší než Match point.(5.4.2008)

 • - I když se původně měl film natáčet v Paříži, nakonec vznikal od 10. července do 22. srpna 2006 v Brightonu a Londýně. (Tygrys)

 • - Ian (Ewan McGregor) nosí hodinky značky Omega Seamaster Chronograph. (dyfur)

 • - Sally Hawkins (Kate) si obarvila vlasy na blond pro tento film. (CliffLee)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace