poster

Kasandřin sen

 • USA

  Cassandra's Dream

 • Slovensko

  Kasandrin sen

Krimi / Drama / Thriller / Romantický

USA / Velká Británie, 2007, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • claudel
  ****

  Božský Woody se po tradiční bláznivé komedii Sólokapr pustil do vážnějších vod. Cassandra´s Dream v něčem nápadně připomíná Match point a to zejména dva hlavní hrdinové - u postavy Colina Farrela jsem nalezl styčné body s postavou Scarlett Johansson v Match point, zatímco postava Ewana McGregora se podobá záletníkovi Rhys-Meyersovi. Woody chce asi dokázat a dokazuje, že umí natočit nejen komedie plné vynikajícího humoru, ale také lidská dramata. Napětí opravdu graduje a sám jsem netrpělivě čekal, kam příběh dospěje. Nemohu v zásadě příběhu nic vytknout, přesto mě Match point chytnul víc. A nyní vzhůru na Vicky Cristina Barcelona!(18.10.2008)

 • Renton
  ****

  Scénář: Woody Allen .. Další hutná Allenovka, na hony vzdálená jeho slavným komediím, která je sice provařenou moralitou v rovině přímočarého děje, ale ani tak neztrácí osobitým podáním pana režiséra na své působivosti. Ewan McGregor i Colin Farrell jsou herecky excelentní, jako bratrská dvojice funkční a skvěle k sobě pasují. Lepší než Match point.(5.4.2008)

 • nunka
  ***

  Málo na veľkom priestore!!!! Ťažko sa mi tento Woodyho film prijíma. Rozmýšľam, či to schválne malo byť tak nedynamické, nepodnetné, rozvláčne alebo Woody už trpí únavou materiálu. Intelektuálna práca s humorom sa zvrtla na moralistické odkazy - to by som mu ešte odpustila. No samotný scenár mal toľko hluchých miest a navyše rýchlo zbúchaný koniec, nevyvážený s prvou polovicou filmu sa už odpúšťa ťažšie. Pozornosť pútal zvláštne zafarbený Londýn, kontrastný s tým ako ho všeci poznáme a špinavé nechty neurotického Colina Farrella, ktorého výkon bol snaživý, ale toho si radšej pozriem napríklad v Phone Booth. Cassandra's Dream nie je najvydarenejšie dielo, dovolím si povedať, že jedno z najslabších. Je to však veľmi netradičné drama, od netradičného režiséra. Hollywood ending bol posledný tradičný Woody, snáď ma pripravovaný film "Vicky Cristina Barcelona" presvedčí o opaku.(15.6.2008)

 • T2
  ****

  Rozpočet £13miliónovTržby USA $973,018Tržby Celosvetovo $22,658,532║ Woody Allen dokáže vytvoriť pri svojich komornejších thrilleroch dosť chladnú atmosféru, čo už dokázal nejeden krát, to mu fakt ide náramne, herci zahrali pod jeho vedením veľmi dobre /70%/(27.12.2008)

 • gudaulin
  ****

  Kasandřin sen není běžná kriminálka nebo detektivka, je to spíš psychologické drama o dvou ambiciózních mladících, jednom byznysmenovi v rodině a jedné osobě, která překáží rodinnému štěstí. A především je to film o vyrovnávání se s vlastní vinou, taková svérázná varianta Viny a trestu. Woody Allen se v tomto období odklonil od svých starých neurotických komedií a pokračuje v linii nastolené dramatem Match Point - Hra osudu. Není to tak silné jako jeho předchozí snímek s kriminální zápletkou, ale jako psychodrama o morálce funguje dobře a Woody Allen si uchovává vysoký standard své tvorby. Navíc, a to se v tomto případě opět potvrdilo, pracuje s hereckou elitou. Oba herci v hlavních rolích odvádí to nejlepší, co umí, a považují svou účast na projektu Woodyho Allena za čest. Celkový dojem: 75 %.(4.1.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace