Reklama

Reklama

Eddie Schneider je úspěšný vedoucí kreativního týmu ve významné newyorské reklamní agentuře a zrovna požádal o ruku Judy, dceru svého zaměstnavatele Russela Birka. Vedle toho ale má ještě milenku, kterou drží striktně v tajnosti. Jeho bezstarostný život v luxusu a absolutním sebevědomí je otřesen, když jeho kolegyni a dlouholetou kamarádku Angelinu Sableovou znásilní sadistický Anthony Birk, Eddieho kolega a nastávající švagr. Anthony rozlícenému Eddiemu přiloží nůž na krk, když ho začne vydírat, že pokud nezmění svou výpověď v případu v jeho prospěch, vyzradí své sestře jeho nevěru. Z této premisy rozvádí vyprávění psychologické drama zkoumající jednak Eddieho morálku, ale v prvé řadě také ožehavou otázku znásilnění a jeho následků pro ženy. Bestiální akty sexuálního násilí na ženách zůstávají velkým tabu civilizované společnosti. Ačkoli snímek téma pojímá s jistou dramatickou licencí, daří se mu na prostoru spletitého morálního dramatu předestřít problém časté beztrestnosti násilníků, ale také potřebu společenské debaty o hrůze a ohavnosti sexuálního násilí. Jen tak totiž mohou oběti dojít zadostiučinění a současně to napomůže, aby k podobným věcem snad nedocházelo. Snímek vznikl v produkci světoznámého německého herce Tila Schweigera, který zde také ztvárnil hlavní roli. Do epizodních partů se tvůrcům podařilo angažovat proslulé americké charakterní herce Erica Robertse či Michaela Clarkea Duncana. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (43)

Jamal 

všechny recenze uživatele

Po nepříliš vhodném začátku z úvodu filmu, který se mi do snímku až tak nehodil se začalo klubat pěkné drama, u kterého jsem se rozhodně nenudil. Til v roli Eddieho společně s Lauren Lee Smith v roli znásilňované Angeliny zahráli naprosto přesvědčivě. Ostatní herci mě tolik nenadchli a Michaela Clarka Duncana v roli Generála jsem absolutně nepochopil. Přesto se zde emoce a zápletky míchají tak rychle jak jen můžou a vůbec to není na škodu, jak v jiných filmech. Opravdu slušný snímek, který se vydal dobrým směrem jen škoda těch pár drobností co tu nemusely vůbec kazit dobrou podívanou. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"Je to poprvé, kdy jste někoho takhle obvinila?" Nikdy nechci stát před volbou, zda bych dosvědčil znásilnění kamarádky, i kdyby se přitom měla provalit má nevěra. Asi proto nejsem nevěrný. Ovšem kariérista Eddie stoupl tak vysoko, že si klidně zasouval, kam neměl a já bych mu jeho problém asi měl přát. Jenže jsem mu ho nepřál, protože Eddie byl proti Anthonymu pořád ještě celkem sympaťák. A taky mě ten životní pád celkem bavil, i když nejlepší byla pomsta za pomoci paruky, drog, umělého penisu a pistole. To na mě zabírá vždycky. ()

Reklama

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Napínavé drama bez akčních prvků. 1) Kdo hledá akční honičky, exploze a střílení, tomu se film líbit nebude. Nebude se líbit tomu, kdo nerad přemýšlí o morálce, ani tomu, kdo nemá v oblibě nejednoznačné příběhy. To vše totiž snímek nabízí v poměrně hojné míře. 2) Spoiler! Nedá mi to, abych neshrnul podle diskuse na IMBH, co se diváci naučili z filmu. Když nějakou znásilníte, vrátí se vám s obrovským dildem v ruce. Poté, co požádáte ženu o ruku před tváří její rodiny, jděte ošukat jinou...a užijte si. Přijít pozdě na schůzku a chovat se jako debil k potenciálním klientům vám přihraje nové kšefty. Berete-li antipsychotika, přestaňte s tím, když vám to přikáže černošský generál. Pokud vás někdo znásilní, neváhejte a zabte ho; budete se cítit báječně. Jeptiškám nevěřte, lžou stejně jako ostatní. A rozhodně, dodávám za sebe, nečtěte komentáře teenagerských mudrlantů. 3) Zaujal mě neobyčejně přitažlivý 34letý Kanaďan Sebastien Roberts (hlavní padouch Anthony Birk). Tomu bych se ani moc nebránil... ()

nascendi 

všechny recenze uživatele

Ani pri výsluchu na úradovni ŠTB by som nedokázal objasniť, prečo som neskoro v noci pozeral tento film. A to dokonca do konca. Asi ma zaujal čierny anjel pomsty oblečený v uniforme generála U.S. Army. Aj improvizácia pri prezentácii sa mi páčila a keby som vedel, ako to bude pokračovať, tak to v tom momente vypnem. Nevypol som a tak sa nemôžem čudovať. Pridelené dve hviezdičky sú viac ocenením môjho bezdôvodného ponocovania, než kvalít filmu. ()

borsalino 

všechny recenze uživatele

Film dávali na ČT se začátkem v 00:05. Už toto značí, že ani ČT nepovažuje tento film za hit číslo 1. V podstatě jde o běžné drama, což by nebylo nijak špatné. Nicméně film má zásadní tři vady - vůbec nevtahuje do děje, pořád jsem byl v obýváku a film jsem sledoval jako by z povzdálí. Druhá věc jsou dějové podivnosti, zejména Eddieho zatčení a uvěznění, to mi připadlo celé jako hodně nesmyslné (obviněvní na základě to, že byl jediným podezřelým), stejně jako účast Angeliny na pohřbu týpka, který ji před tím znásilnil, úplně přeskočeno bylo vyšetřování vraždy tohoto týpka a nalezení nějakých stop až po dosti překvapivý závěr. Třetí věcí byla celkové délka filmu. Celkově je to trochu škoda. ()

Galerie (13)

Zajímavosti (1)

  • Při scéně, kde Eddieho (Til Schweiger) vyzve manželka, aby se šli proběhnout, hraje píseň kapely Placebo "Song To Say Goodbye". (lskala)

Reklama

Reklama