Tady Reed Fish

I'm Reed Fish

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2006, 93 min

Jak mě zaujal začátek, tak mě bohužel zklamal prostředek a konec. Tohle je ten typ filmu, který má velice atraktivní obal a po prvním ochutnání chutná výborně, ale bohužel když se člověk dostane k náplni, tak se dostaví zklamání a zbytek této jinak vypadající atraktivní pochutiny hodí do koše. Pokud někoho pohoršilo mé přirovnání tohoto filmu k pochutině, tak se omlouvám, ale zde se opravdu tato metafora nabízela. Během prvních 20 minut jsem ten film naprosto žral, příběh vynikající, atraktivní prostředí amerického maloměsta, atraktivní herci, prostě pohoda, nic nenasvědčovalo tomu, že by se mi tento film nelíbil. Jenže jakmile došlo k té scéně s výpadkem zvuku a já se dozvěděl, že tohle je jen film hlavního hrdiny, tak to celé šlo do háje. Příběh mě začal nudit, chvílemi jsem dokonce místo filmu přemýšlel o jiných, s tímto filmem nesouvisejících věcech, dostavilo se i zívání a chvílemi jsem dokonce myslel, že usnu. Musel jsem tedy s hodnocením docela dolů, ale nakonec tenhle film hodnotím jako docela stravitelný, který zase není tak dlouhý, abych ho nemohl dokoukat, ale jinak od té zhruba 23. minuty nebylo o co stát. Hlavně za první čtvrtinu filmu a potom za atraktivní prostředí a zajímavé herce tedy uděluji docela solidní tři hvězdy.(5.5.2010)

• rikitiki

Začalo to jako pohádka z idylického maloměsta, kde každý zná každého, všichni se mají rádi a pomáhají si. Pak se idyla přeměnila v maloměstský teror, když se jeden z místních zachoval proti předem plánovanému a městečkem schvalovanému životnímu směřování. V tu ránu se spoluobčané na odpadlíka vrhli jako hejno sršňů, aby ho náležitě poučili, že nalajnovaný osud se nesmí měnit. Ale pak divák z ničeho nic zjistí, že jen sleduje film o předešlých událostech. Zcizovací prvek se povedl – film se mi okamžitě odcizil. Když k tomu ještě připočtu nepříjemnou povahu hlavního hrdiny, který neví, co chce a pořád to mění podle toho, aby zapadl do momentální situace, tak mi místo vzdoru proti maloměstskému teroru vyšla z vyprávěnky jen nepochopitelná patlanina, která už se ke konci dala sledovat jen jako vytrvalostní trénink.(22.2.2016)

Přítelkyně čekala na titulky k tomuhle filmu dost dlouho, nakonec se dočkala dokonce i české verze. Jenže jak se těšila na Alexis Bledel, která je na obrázku, a vypadalo to, že bude mít jednu z důležitých rolí, nehrála tam skoro vůbec. Krom toho celý film byl dost obyčejnej. Skoro to vypadalo, jakoby to tvůrci tušili a tak to chtěli udělat zajímavý a koncem to trošku rozsekli a přidali, že je příběh podle skutečné události a skutečný Reed Fish si k filmu napsal i scénář.(1.5.2010)

Musím souhlasit s ostatními, začátek vypadal docela slibně, i téma filmu ve filmu mohlo být docela dobře zpracované, ale když jsem přišla na to, že hlavní postavy vlastně nejsou ty hlavní postavy, trošku mě to namíchlo. A po tomto odhalení už to byla opravdu trochu nuda. Tři hvězdičky dávám jen díky Baruchelovi.(17.4.2011)

Průměrný, pohodový snímek. Týpek, kterého bych po shlédnutí filmu asi nazvala děvkařem se má ženit, ale nějak se zakouká do jiné holky, kterou znal ze střední. Potom mu obě dvě (nečekaně) dají košem a konečně se dočkáme rozuzlení. Musím ale říct, že jsem se párkrát zasmála, navíc Jay Baruchel a Alexis Bledel jsou zajímaví herci, kteří scénář oživují.(4.4.2010)