Vlci

Skinwalkers - Fluch der Wölfe

Súboj vlkolakov

Akční / Fantasy / Horor / Thriller

Kanada / USA / Německo, 2006, 110 min

Rozpočet $-miliónovTržby USA $1,018,965Tržby Celosvetovo $3,269,736Tržby za predaj DVD v USA $35,519,096 //počet predaných kusov 1,944,598(11.3.2010)

• gouryella

Blbost, ale docela koukatelná = 50%. Rozhodně daleko lepší než třeba Krev jako čokoláda.....(17.8.2007)

Soundtrack Andrew Lockington: 1. Forest Presence [1:26] ,2. Cabin Meeting [4:00] ,3. Raising Timothy [2:49] ,4. Huguenot [2:37] ,5. Varek Arrives [1:50] ,6. Gunfight [3:45] ,7. Legend [4:10] ,8. Feeding [2:41] ,9. Lake [3:04] ,10. Hospital Battle [5:49] ,11. Red Moon [4:11] ,12. Can't Go Back [1:55] ,13. Cat Returns [1:35] ,14. Jonas' Trap [2:34] ,15. Midnight [5:28] ,16. Transformation [2:09] ,17. Epilogue [1:45] ,18. Destitutional - Braintoy [3:32],(13.5.2011)

• Viktooorka

hvězda za prcka Scotta Andersona a druhá za námět, z kterého mohl být skvělej film.. chtěla jsem tomu dát i třetí hvězdu, ale už jsem nenašla žádný jiný důvod a i když Jason Behr byl fakt kus a nechala bych se od něj klidně sežrat, dneska nechám své hormony doma a zůstanu u těch hvězd dvou :-) ale pokud si chcete jen odpočinout u filmu, který obsahuje trošilinku akce, hon na Vlky může začít :-)(2.11.2009)

• obitus

Spolu s romantickou zrůdností Blood and Chocolate představují Skinwalkers naprostou skázu kdysi skvělého subžánru. Debilní příběh o tom jak hodní vlkodlaci chrání malého chlapce před zlými vlkodlaky umocňují představitelé VŠECH rolí, už dlouho se mi nestalo, že bych ve filmu nevyděl jedinou sympatickou postavu. Hvězdička je za celkem retro masky, ktere místy upomínají Howling 2.(4.9.2007)

• igi B.

Vlkodlak vlkodlaku člověkem aneb jak si jedna specifická (sakryš - proč už se jednou lidstvo nemůže za ty desetitisíce let shodnout, kdo-co je vlastně vlkodlak, jaké má vlastnosti, schopnosti a potřeby a jak na něj... ;-) americká odnož téhle rasy navzájem jde po kůži... Škoda, že si po svižném (téměř westernově akčním) úvodu tvůrci neodpustili zbytečné tlachání a místy notně nesmyslné chování postav, kterýmižto chtěli zjevně napravit nedostatky ve scénáři a (ne)schopnost režie přes horromantizující žánrové záběry vytvořit skutečně horrorovou atmosféru jako takovou. Prostě jde jen o další z řady historek na vlkodlačí témata, nikterak objevnou a bohužel ani nijak výjimečně působivou. Film nakonec dopadne nad očekávání očekávaně, následně >lidskodlačí< (!?!) rodinka se stane úspěšnými léčiteli téhle "genetické" (sic! - ovšem viz. trailer) poruchy a víc už nic. Tedy vlastně ještě jedno halloweenské (zcela zbytečné) odlehčení. Tak aspoň, že nám bylo dáno popatřit pár pěkných měsíčních scenérií... . . . Čistočisté dvě hvězdičky (jedna - či odpad - zde často udělované mi přece jen připadá v kontextu žánru trošku nefér nízké hodnocení) a k tomu ještě zamyšlení se nad už snad geneticky danou pitomostí tvůrců českých názvů tuzemského distributora filmu (HCE): Proč jste prosím přejmenovali tento film na "Vlci", když s vlky zde společného nemá nic snad ani to vytí na měsíc... (???) :-/ - - - - - (Poprvé viděno 31.8.2008 na dvd, komentář zde jako osmadvacátý - 31.8.2008)(31.8.2008)

• Falko

Na zaklade negativnych hodnoteni tohto filmu na CSFD som bol pripraveny na najhorsie, ale nastastie som videl aj horsie filmy. Akcie tu zas az tak malo nebolo, avsak najväcsi kamen urazu je vo viacerych chvilach, ked maju zli vlkodlaci chlapca, ktoreho chcu zabit prilozeneho ako na tanieri a oni vecne akymsi zazrakom tu sancu prepasnu. Take nieco sa moze stat iba v rozpravkach pre deti, ale nemalo by sa to diat v takychto filmoch, akym je tento... 24.06.2010 _______ Jason Behr - (Varek) +++ Elias Koteas - (Jonas) +++ Rhona Mitra - (Rachel Talbot) +++ Natassia Malthe - (Sonja) +++ Kim Coates - (Zo) +++ Sarah Carter - (Katherine) +++ Tom Jackson - (Will) +++ Rogue Johnston - (Grenier) +++ Hudba: Andrew Lockington +++(24.6.2010)

• castor

No, tak, co dodat? Malý chlapec jako rozhodující článek mezi dvěma znepřátelenými smečkami vlkodlaků.. Nikdo nečekal nějakou logiku nebo nápaditost scénáře, nicméně Skinwalkers jsou jen neopepřenou slitinou s průměrnými maskami (Special Effects Studio nedávno zesnulého držitele deseti oscarových nominací Stana Winstona), která nefunguje ani jako ujeté béčko.(21.8.2008)

• MM_Ramone

Ako som tu už párkrat napísal, som dlhoročným, nadšeným fanúšikom horrorovej kinematografie. Pozerám všetko, čo sa jej týka. Nech som v obraze. Od starých, zabudnutých, čiernobielých snímkov až po horúce novinky. Nevyhýbam sa žiadnemu subžánru: zombie, slasher, werewolf, occultism, violence, vampire, ghosts, animal, gore, asia, psycho, sci-fi, cannibal... No a pre mizerné sračky, akou je aj film "Vlci", som si vytvoril vlastnú špecifickú kategóriu - stupid cool kinder horror. Príbeh o dvoch znepriatelených skupinách vlkodlakov, čo jazdia na Harleyoch, strieľajú po sebe z revolverov a brokovníc, popri čom sa naháňajú za akýmsi vyvoleným trinásť ročným smradom, naozaj nie je nič pre mňa. *(2.2.2010)

Vlkodlačí gang motorkárov – 4ks, tí zlí vs. vlkodlaci z malého mestečka, tí dobrý bojujú o chlapca ktorý je vyvoleným a o 3 dni podľa proroctva sa niečo stane. Dobrý budú zachránený (ak prežijú) a tí zlí budú mŕtvy (ak všetkých dobrých nepozabíjajú). Scenár je hlúpučký ako sa na poriadne béčko patrí, ale na druhej strane slušne obsadené (hrajú tu aj dve kočky z podľa mňa ešte hlúpejšieho DOA Dead or Alive), celkom priemerne zrežírované (stále sme v rámci B kategórie), čo čakať od tvorcu Horror Show (resp. House III) a Jason X. Strieľa sa tu obrovskými Desert Eagle, aj obojruč, aj starká je čiperná, brokovnica tiež povie svoje (nikoho strieborné guľky netrápia a policajta neuvidíme ani jedného) a na rozdiel od takého Blood and Chocolate sú tu naozaj vlkodlaci ktorý sa nehrajú na niečo sophisticated. A tak keď príde noc a vykukne mesiac, premenia sa, spravia bordel potom si zašukajú (ak majú s kým) a ráno pokračujú vo svojej misii. Myslite si o tom čo chcete ale niečo také som od toho aj očakával a čo je hlavné film mi ubehol úplne v pohode.(20.9.2007)

Gang vlkodlaku na chopperech? Zed's dead, baby. Zed's dead.(26.9.2007)

• Ruut

jsem vůl a kajuje se za to, aneb z mé šcfd pošty: Nazdar! Neznám Tě, a Ty neznáš mne, ale chtěla bych Tě na něco upozornit. Psal jsi v komentáři pod filmem Vlci (2006), že se Ti tam líbila Rhona Mitra. Taky jsi psal, že chodila v tom filmu v bikinách a motorkářském ohozu, jenže to nebyla ona. Rhona hrála tu Timothyho mámu. Tuhle vlkodlačí motorkářku hrála Natassia Malthe. Ne že bych chtěla poučovat, ale udělej si jasno v tom, která sexy kočka se Ti tam líbila! :-) ------------- původní koment: Rhona Mitra - Rhona Mitra je sexy dračice - Rhona Mitra se celý film producíruje před kamerou v sexy bikinách a motorkářské bundě - Rhona Mitra je fakt kus. Jo a taky pitomý scénář, zbytečně dlouhá představovačka a vysvětlování a neobratné akční scény. A taky zjištění že měsíc po prvních podívání jsem si chtěl tento film pustit znova, protože jsem si vůbec nepamatoval že bych na něj už koukal ...(6.11.2008)

• 2-Xtreme

Keby som ja vedel do čoho idem... Neoriginálne, nudné, zbytočné. Len zriedka sa vydarí horor s vlkodlačou témou, tento k ním rozhodne nepatrí. To najhoršie čo som za tento rok videl(v rámci hororu) no, ked nepočítam Hood of Horror :)(22.8.2007)

• Sobis87

Skinwalkers vizuálně připomínají televizního Herkulese, akorát ten byl jistým způsobem i celkem zábavný, což se o téhle vlkodlačí blbosti nedá říct. A vypadá to, že si Kevin Sorbo založil vlastní školu herectví, protože všichni herci ve Skinwalkers hrají stejně otřesně jako on. Skinwalkers mají být akčním filmem s příměsí hororu, ale akce je zde nehorázně statická a nudná, že by za to režiséra zkopal i Chuck Norris. A pokud jde o hororovou složku, film je asi tak strašidelný a napínavý jako mexická telenovela. Tenhle film je hnus a nedokážu pochopit, jak se dostal do kinodistribuce, když například takový Crash jsme měli možnost shlédnout až na DVD.(16.9.2007)

• hladass

Naprostá zhovadilost zcela degradující žánr vlkodlačích filmů...(22.5.2010)

Průměrný snímek , kterému jsem dal za 3 jenom kvůli tomu, že filmů o vlkodlacích je v poslední době strašně málo.Ve filmu není ani špetka originálnosti film nijak nepřekvapí ale taky nijak zvlášť nezklame. Je to klasické zpracování. Pár honiček, pár lekaček a trocha toho zabíjení ( které není nejak zvlášť vydařené). Masky vlkodlaků jsou spíše podprůměrné. Film na jedno zkouknutí, nic víc.(27.6.2011)

• Campbell

No původně jsem chtěl dát 1* ale z milosti dávám 2*. Isaac je špatný režisér, jediný snímek z jeho filmografie se mi líbí, a to je vše. Tenhle film ale je asi jeho nejhorší něco tak nudného a blbého, se jen tak nevidí. Opravdu slabota a přestřelka s babičkou je jedno velký LOL.(22.12.2010)

• klerik

Taká hovadina ako WAY OF THE VAMPIRE to síce nebola, ale od dobrého filmu to malo dosť ďaleko. To už radšej pretrpím oba UNDERWORLDY ako si znova pozrieť toto. Masky Stana Winstona sú tu ešte biednejšie ako v PACHU KRVI, akcia je mdlá, scenár sa dá zhrnúť do jednej vety, logika dostáva kopance od začiatku (aby motorkárom ušiel z pred nosa kamión a oni ho celý film naháňali je samo o sebe infantilné). Samozrejme je tu krásna Rhona Mitra, ale až na pár štylizovaných záberov, je väčšinu filmu v úzadí. Pred uvedením filmu sa rozprávalo o tvrdej R-kovej záležitosti, napokon je to však slabota. Aj vďaka hláške, ktorá tu zaznie pri zhasnutí svetla "Asi poistky, hneď som späť", je jasné, o čo tu ide. Carpenterovi béčkoví UPÍRI ostávajú na poli lacnej zábavy neprekonaní... Po neuveriteľne zábavnom JASON X kopanec do vajec pre všetkých fandov brakových hororov...(1.11.2008)

• duklak2

Béčko jako Brno, musím snížit původní hodnocení a jednu hvězdičku bohužel ubrat. Film má velkou chybu v tom, že hned vyšumí z paměti. A přitom to tak nadějně začalo. Film jsem viděl před dvěma dny a už teď si z něho moc nepamatuju! Myslím si, že se autoři filmu zaměřili spíše na velmi pěkný DVD obal :-)(18.8.2008)

• Pítrs85

Hrozná kravina s televizní výpravou (to už epizoda z Buffy má lepší drajv), bezpohlavním námětem, nudnou doprovodnou muzikou, a výkony herců(?)- ehm jaksi nezúčastněné, jako kdyby jim během natáčení došlo, do jaký sračky se to vlastně dostali (přitom herecký ansábl není zase tak úplně dementní a mít to pod palcem režisér, co není totální retard, mohlo z toho vzejít i cosi docela zajímavýho). 1* za sexy Rhonu Mitru a tu vlčici v podprdě, jinak zívačka k uzoufání a k prostřelení stříbrným nábojem do řepy (nebo ty platěj zas pro změnu na vampíry? To je fuck).(16.3.2013)

• Ouwen

Nejradši bych dal odpad !(2.1.2011)

• fcreading

Čo akože toto malo byť. O horore ani není pochyby, masky samotných vlkodlakov sú smiešne a na Howling ani zdaleka nedosahujú no a o deji ani netreba hovoriť. To už tak vyzerá keď sa tohoto ujme Isaac ( Jason X, House III) 10 percent.(23.1.2009)

• SOLOM.

Máme tady další film o vlkodlacích,ale stejně jako Krev a čokoláda se moc nepovedl. Nápad vytvořit dvě skupiny vlkodlaků bojujících proti sobě byl dobrý,ale hůře to dopadlo s jeho filmovým provedením. Přeměna vlkodlaků byla ještě celkem slušná, ale nesmyslné až směšné přestřelky a výkyvy v ději, kdy postavy přejížděly z místa na místo (následovala zase přestřelka) hodně filmu uškodily. Hudbu jsem tam skoro ani nepostřehl. Některé scény byly zbytečně dlouhé, nudné a kdyby tam nebyly, nic by se nestalo.(29.4.2010)

• Marek1991

Zatiaľ som tých hororov nevidel až tak veľa, ale väčšina z nich bola riadne amatérska. Ako horor s vlkodlačou témou to nevyšlo a bolo to skôr podivné. Neviem, či tam bolo niečo, čo sa mi páčilo, ale myslím, že asi nič. Veľmi sa mi k tomu nechce vyjadrovať, lebo takýchto filmov sa dá vyrobiť veľa a ak je to odfláknuté, len s cieľom zarobiť tak to nestojí skoro ani za komentár. Pri takýchto veciach to nazývam: "Zabitý horor!"(15.4.2012)

• Ridick

maly tim je vynimocne dieta, kt. moze zrusit kliatbu vsetkych skinwalkerov, ale to sa nepaci zlej odnoze tohto druhu, preto nastava honba za timikom. tak primitivny dej, a tak primitivne spracovanie a este ta drzost dodat rodinne vztahy...no pfuuuj... po case budete len odkukavat kolko este minut zbyva a pri pohlade na tie masky vam zide na um: "nepozeram to ja navrat na planetu opic?"...velmi slabulinke dielo...25%(10.9.2007)

• JASON_X

Už po pár minutách je zkušenému divákovi jasné, že něco je špatně a že to něco bude špatně celý film. Takže už brzy po začátku otrávené koukání po časomíře a nadávání si typu "co já debil jsem si to zase pustil". A jakmile se na scéně objeví otravný vlkodlačí spratek, je to definitivní konec všem nadějím. Skinwalkers svým slabomyslným obsahem, banálními dialogy, nezajímavými herci a nevábným "televizním" zpracováním připomíná všechny ty Tvajlajty a podobné sajrajty (tedy popravdě Twilight ani moc neznám, ale šel mi dobře do rýmu se sajrajtem). Z celého třeskutě blbého a nezábavného filmu je asi nejlepší obrázek na jeho papírovém DVD obalu. Řeknu to jasně, krátce, výstižně, spisovně a přísně kinematografickologicky - je to prostě nuda k posrání a sračka na entou. A zakončím to jako obvykle - jedna hvězda za to, že jsem viděl ještě mnohem větší sračky, třeba Kolju.(18.5.2015)

• fmash

Lákavé téma, naprosto nenaplněná očekávání. Mraky klišé, málo momentů, kterými by byla jejich přítomnost vykoupena.(19.6.2011)

• corpsy

To najlepšie na filme sú kvalitné masky. Film chce silou mocou vyzerať efektne akčný a cool, ale nedarí sa mu to, a to ho kazí. Režijne a scenáristicky nezvládnutý. A potenciál tu bol.(8.8.2010)

• Dannysek4U

Ten napad neni spatnej, ale zpracovani je naprosto otresny. Stejne jako vlkodlaci masky. Fakt se neni co divit, ze to k nam nakonec ani neslo do kin. Mitra pekna, ale jinak co minuta, to kiks, a cely to vypada jak spatnej serial :o((7.11.2007)

• Wiikii

Námět zajímavý, ale má to tolik trhlin a nedokonalostí, že nakonec se uchýlíte k překlikávání a odcházení na záchod jen aby jste si dali chvíli pausu od toho. .... HODNOCENÍ: 20% (1*)(29.10.2015)

• 4daPeace

Verdikt: Tím, ž tad nic nenapíši, udělám pro zájemce o tento film největší službu. Bylo by to totiž zbytečné, stejně jako koukat na tento film.(18.10.2007)

• Maty85

Nebylo to až tak špatný jak sem čekal. Naopak vizuálně docela povedený. R. Mitra se na tyto role hodí a je plus tohoto filmu. Celkově ovšem dost primitivní filmek, škoda...(12.1.2009)

• TomikZlesa

Sympatické céčko s pěknými maskami, které bohužel naprosto ztroskotalo na přestřelkách typu "Klidně se neschovávej, já tě stejně z metru netrefím" . Jediný díky čemu se to dá dokoukat je sexy Rhona Mitra. A navíc efekt ala Reno Rejns je hodně trapný.(27.3.2009)

• Rodriguez

"Pro jedny jsem spásou, pro druhé zkázou!"(23.1.2009)

• KatanaCZ

Mám rád filmy s upírskou, vlkodlačí a podobnou tematikou, tento film je však opět pouhá slátanina, která podobně jako Rise: Blood Hunter či Blood like Chocolate vypadala z prvopočátku slibně, ale dopadlo to jak to dopadlo. Vlkodlaci na mě působí dá se říci až směšným dojmem, dějová linie je hodně mizerná, občas se něco stane a pak jen nuda a nuda, chybí tomu cosi co francouzi nazývají.... a libido, the right stuff, nádobíčko, esence života....prostě šťáva!(1.9.2007)

Film rozhodně není nijak složitý- dobro a zlo, tyto dvě strany chtějí zachránit respektive zabít chlapce, který je strůjcem jejich osudu. Musí zemřít nebo přežít do půlnoci svých 13. narozenin. Tak zvítězí buď kolečkáři nebo hvězdičkáři. Je pravda, že takových filmů jako je tento jsem viděl nespočet. V ničem nepřekvapí, nemá neočekávané zvraty, prostě průměr. Ale v každém případě lepší než hity typu Stmívání. Zhruba na úrovni Wolfmana s Del Torem. Takže taky 50%(19.9.2011)

• t_gon

Nejsměšnější tlupa vlkodlaků si to štráduje na plátna kin (respektive DVD). Abych to vysvětlil, tak Frajírek (Lorenzo Lamas hadr), jeho „žárlivá šlapka“, hipisák a hulič zastupují jednu tlupu Vlků a ubrečení a tupí vesničani (za všechny scéna v náklaďáku, kdy se jednou rukou nelze nijak odvázat…) zase tu druhou. Tyto dvě frakce karikatur na vlkodlaky se budou neúnosných 90 minut vybíjet kvůli 13-letému frackovi, který dovršením tohoto věku „aktivuje“ klíč ve své krvi, který je vysvobozením/destrukcí pro všechny ostatní. Pusťte si k filmu trailer, na to dvojtý nášup Wisemanovic Underworldu a pak zapomeňte že by Isaac po Jasonovi X něco natočil…(7.8.2007)

• Danny F.

Další pokus o vlčí válku? Nic extra jsem neshledal. Příběh je totálně syrový a jakási vlčí divokost zde taky chybí. 35%(29.5.2008)

• Sabrewulf

Kdyby alespoň ti vlkodlaci měli vlčí tlamu (viz Howling apod.), tak by se ta neuvěřitelná nuda na jednu nebo dvě hvězdičky vytáhnout dala. Jenže tahle vizáž ze starých černobílých hororů ve mně vždycky vzbuzovala spíš smích.(5.9.2008)

• Barvoj

Nápad dobrý, ale to zpracování... ach jo... prostě jsem tomu filmu neuvěřil, škoda.(20.6.2010)

• vesper001

Lykantropie jako nemoc i historická skutečnost mě velmi zajímá a stejnou měrou mi jdou na nervy filmařská znásilnění vlkodlačího tématu. Scénář Vlků sice měl jistý potenciál – vlkodlaky dělí na „nemocné“, toužící po vykoupení, a „narkomany“, kteří se dobře baví; jedni žijí jako spořádaní občané, druzí jsou motorkáři (*). Tím ale klady končí. Okaté dítě v ohrožení vede hitparádu megaklišé, a vůdce zlých sice dramaticky pohazuje kadeřemi, jenže naneštěstí vypadá, jakoby po nocích raději navštěvoval Modrou ústřici, než vyl na měsíc. Triky a výprava jsou k pláči a o hereckých výkonech nemůže být vůbec řeč. V panoptiku prapodivných figurek v yettiovských maskách je obzvlášť nesnesitelná postava matky roku, kolem které musí skoro hodinu lítat kulky a chlupy, než jí dojde, že její potomek je spasitel dvojí krve a fakt, že o něčem v životě neslyšela, nebo tomu nevěří, neznamená, že to neexistuje. Což vlastně platí i tak všeobecně. ;)(11.3.2013)

Vůbec ne špatné, v celku i pěkně koukatelné. Efekty jsou celkem podařené a i vlkodlaci byli dle mého vkusu mnohem lépe udělání než například v Psích Vojácích. Dialogy - nemůžeme očekávat žádné zázraky, jde pouze o horůrek nikoli o drama stavěné na logičnosti rozhovorů a myšenkovou dokonalost. Někdo drbe dost originální pojetí vlkodlaků, ale já tohle filmu zazlívat nemůžu - dle mě nikdo nemá právo na to jak má a nemá vypadat fantastická nestvůra a to že někdo postaví vlkodlaky proti sobě mi vůbec nevadí. Dokonce se mi i líbilo to jak se naplnilo poselství a zápletka s chlapcovím otcem tomu také dodává šťávu, ale ten konec film trochu degraduje - kdyby to skončilo alespoň trochu lépe mohl se tento horůrek vyšvihnout i na celé 4 hvězdy...(16.9.2008)

• Scar

To, čo by bolo pred dvadsiatimi rokmi kultovým filmom je teraz jasný podpriemer. Niektoré zábery sú fakt zaujímavé, ale je to málo. Ani jeden herecký výkon film nepodržal na hladine priemernosti, ani efekty či hudba. Jedna žena v podprsenke ešte kvalitný film neurobila.(4.11.2008)

• Looser

Dost velká tragédie, jako hallmark TV show bych to ještě pochopil ale jako celovečerní film je to opravdu úpadek. Obsazení, scénář, triky i masky jsou jak z výprodeje.....(17.8.2007)

• Soweek

To si ze mě chtěli udělat prdel nebo co????(8.12.2007)

• sedm.1

Špatné béčko tovřené špatnými maskami a špatnými herci!Kvalitnější se mi zdáli snad jen přestřelky,které měli šťávu,zbytek byl opravdu ale jen nedobře natočený film.S horrorem to každopádně nemá nic společného.Námět mě původně docela lákal,boj mezi vlkodlaky by se dal využít v ať už pořádná jatka,tak nebo v alespoň superakční jízdu,autoři z toho ale vytvořili jen prachbídnou televizní inscenaci.(16.10.2008)

• zolo23

A toto čo bolo? Takýto suchý ,otrepaný scenár by napísal aj začiatočník na filmovej škole umenia, alebo ako sa to volá... Proste hrôza na entú.(8.3.2010)

• piserius

No tak příběh nic moc, herecké výkony také takové. Těšil jsem se, že alespoň masky budou pěkně propracované, ale kde nic, tu nic... Takže spíš takový lehčí podprůměr.(21.7.2008)

• Šakalík

Ukázkové béčko s velmi slabým příběhem, ve kterém sice není o akční momenty nouze, ale jinak je to spíše k pláči. Scénář je z logického hlediska děravý jak řešeto, některé dějové veletoče působí velmi těžkopádně a vůbec celý koncept boje dvou vlkodlačích skupin o jednoho chlapce, který kdovíproč má moc zbavit tuhle populaci jejich prokletí, či daru (to záleží na úhlu pohledu), mi přišel takový ušmudlaný, protože na to, jak zásadní roli tento chlapec pro vlkodlaky představuje, se celého souboje zúčastní asi jen deset z nich. A pak ty vzájemné vztahy. To, že vůdci znepřátelených táborů jsou bratři, bych ještě možná ustál, ale když – pozor SPOILER – velitel záporáků zjistí, že onen chlapec je jeho syn, to jsem už kroutil hlavou, protože tohle je prostě děsný kýč. A tak je na celém filmu zajímavá snad jen závěrečná pasáž ve fabrice, která mi nápadně připomněla konec jednoho legendárního filmu (schválně, co vám to říká – matka, ozbrojená brokovnicí, chrání svého syna před ne-člověkem, přičemž jí pomáhá druhý ne-člověk a celé se to odehrává v továrně. Nevíte? A co třeba tohle? :-))(19.8.2011)

• Kalper

Tohle ani Rohona Mitra nezachránila. Naprostá demence scénáře zabila celý film.(5.3.2009)

• VanTom

Zase tu máme nevinného vyvoleného chlapce, o kterého se rvou dvě frakce vlkodlaků, protože podle legendy bla bla bla. Debilní scénář doráží mizerně zrežírovaná akce.(28.2.2014)

• iXtr3m3

Slabota. Triky neurazili, ale obsah určite. Na dve hviezdy to vytiahli len tri mená Behr, Koteas a Mitra. Ostatné nestálo za reč. Ani poriadny horor o vlkodlakoch, ani sci-fi, ani fantasy a aj akcie bolo málo. To si radšej xkrát pozriem akúkoľvek časť Underworldu ako toto.(1.1.2019)

• Zombi

Dvě bandy vlkodlaků bojují o život kluka který je může od jejich prokletí osvobodit, jedna ho chrání, druhá jej chce zabít, většinu času vypadají jako lidi, zlí jezdí na motorkách a působí rádoby drsně, hodní působí… hodně :o) Střílej po sobě z klasických zbraní a na konci se poškádlí i ve vlkodlačích podobách. Nejzábavnější mi přišla poslední scéna s falešnou kostrou, když pominu to, že z té ženské je najednou drsňačka. Vyhněte se tomu, logika se tohoto natáčení nezúčastnila a ani zábavný to není, vlkodlaci chodí jako lidi a vlkodlačice má podprsenku… stačí?(25.12.2007)

• Illy

Ne e. Demence na entou. Filmy o vlkodlacích mám rád, ale spolu s Krev jako čokoláda mi přechází chuť.(9.1.2008)

• Eldoth

Kromě dvou technicky slušně zvládnutých a dobře nasnímaných přestřelek ...a jedné zajímavé, taktéž velmi dobře nasnímané soulože, nenabízí tento horor nic zajímavého. Atmosféra u bodu mrazu ...Kde nic, tu nic ...(5.11.2008)

Jo, hodně slabé. Takové jako fakt průměrné B-čko. R. Mitra je teda sexy jako vždycky. Ale tohle moderní pojetí filmového lykantropismu je opravdu hodně nepovedené. Ale hrají tam pěkné ženy, problém dokoukat jsme neměl. Film na **, ale * pro Rhonu.(18.10.2010)

• doddo2012

Rhona Mitra je asi to, čo ma zaujalo na filme najviac. Zas vlkolaci, na ktorích sa nedá pozerať a ide z nich skôr smiech ako strach. Prečo sa už režiséri nedokážu zhodnúť na tom, ako by mali vyerať. Mohli by si napríklad brať príklad z Van Helsinga. Inak dej nebol ničím okrem Rhony zaujímavý.(21.9.2011)

• killerbean

Dve skupiny vlkodlakov. Jedna dobrá a jedna zlá. Avšak obe sú rovnako trápne. Zlí vlkodlaci vyzerajú ako vyslúžilé rockové hviezdy a dobrí ako vystrihnutý z nejakého náboženského magazínu. Tak neuveriteľne gumených nesympatických a ťažko zapametateľných hercov som už dlho nevidel. Príbeh, nech sa snaží tváriť akokoľvek vznešene, je predvídateľný a nezáživný. Zo sľubovaných súbojov dvoch znepriatelených skupín ostalo iba pri dvoch divokých a drsne pózerských prestrelkách a keď sa konečne dostaneme k jedinému súboju vlk vs. vlk je to hrôza. Jediným plusom sú masky, ale tie tento film určite nespasia. 40 %(3.11.2008)

• chalp

Po Underworlde začiná celá ta subkultúra hororov s upírmi a vlkodlakmi pomaličky zomierať...mali by byť chránene niejakým trademarkom, aby sa k ním retardi ako napríklad James Isaac nemohli dostať.Hviezdička za mojho obľúbenca Kima Coatesa, inač som tu fakticky nijaké pozitívum nevidel.(10.2.2009)

• Matros

Někdy si řikám co to do háje udělali filmaři s vlkodlaky a upíry (ano, Stmívání).... Totální splácanina, masky děs, příběh klišé a nuda. Ale ta přestřelka na začátku je super.(26.2.2009)

• Filmárik

Takže vlkodlakom už nestačia tesáky a pazúry .Oni už musia mať aj búchačky a harleye.Filmy o vlkodlakoch mám v podstate rád ale toto bolo dosť chabé.Filtre sú síce pekné,Rhona "Croft" Mitra tiež ale celkovo to bola skôr módna prehliadka pre gothicov ako horor.* za pekný plagát ,druhá za námet.(1.2.2008)

• Xsi

Nezajímavý a zdlouhavý film plný všech představitelných žánrových klišé a otřepaných frází, navíc s ubohým otravným happyendem, který neznamená nic, znamená pouze ještě o něco větší mínus... Vlastně zdaleka nejhezčí jsou na tomto filmu první dvě minuty titulků.(26.12.2009)

• LordBeeDoO

Podprůměrný nudně akční snímek s rádoby vlkodlačí tématikou. Už samotný úvod a zápletka na začátku naznačí, že žádný kvalitní záčitek očekávat nemáme. Ale následující nudnost a fádnost každé minuty snímku až do samotného konce mě opravdu překvapila. Člověk se opravdu nemá jak pobavit (a to ani nad blbostí filmu, jako u některých opravdových odpadů).(31.10.2010)

Celkom zaujímavé Béčko. Zo začiatku som si myslel, že to bude hovadina, a vôbec som ani netušil, o čo tam vlastne ide. Jedna parta ľudí uctieva nejakého chlapca na videu a druhá sa snaží toho chlapca nájsť a niečo s ním spraviť (a určite to nebude nič dobrého). Chlapec žije v mestečku s asi „10“ obyvateľmi a zdá sa, že tu panuje kľud a pokoj. No kravina, pomyslel som si. Má to byť film o vlkoch, tak kde sú? Ale rýchlo som zmenil názor. Jedného dňa pricestuje do nášho mestečka už spomínaná parta „zlých ľudí“. Chlapca treba stoj čo stoj ochrániť, a čuduj sa svete, ľudia z mesta nie sú až takí bezbranní. Ba naopak. Ozbrojení až po uši. Takže všetci vycerme zubiská a boj na život a na smrť môže začať... Pre malý rozpočet mi chýbajú vo filme boje vlkodlakov typu „telo na telo“, takže sa musíme uspokojiť len lietajúcim olovom. Ale veď žijeme v modernej dobe, takže hádam nebudeme čakať, že sa budú biť ako dajakí barbari, no nie?:) Ale na konci filmu sa to rozbehne a jedna väčšia bitka už za to stojí. Premeny na vlčíkov sa tiež objavujú len občas, a radšej to strihne kamera do inej scénky. Zato ale podoby vlkodlakov vyzerajú dosť zaujímavo, najmä u ženského pohlavia:) Ale čo už, rozpočet je rozpočet a treba šetriť. Dokonca v niektorých krajinách zrušili premietanie na veľkom plátne a film išiel rovno na DVD. No ale aj tak to bolo pre mňa prekvapenie. Čakal som zas nudný warewolf film, ale toto je niečo iné. Je to troška iný pohľad na našich vlčíkov. Možno sa budete čudovať, ale ja dám 4 hviezdičky, nech trocha zdvihnem hodnotenie, lebo chcem pokračovanie. Príbeh sa dobre vyvinul, a možno dvojka už bude zase o niečo lepšia (teda ak vôbec bude), rozpočet by mohol byť zase o niečo väčší, a až potom nastane to pravé orechové, na čo všetci čakáme...(4.8.2007)

• TERRORDROME

Filmy o vlkodlakoch sú zrejme ten úpne najhorší hororový subžáner. Jedna dementná chujovina za druhou, v lepšom prípade len nudná, v horšom nevýslovne stupídna. Toto je dokonalý príklad. Dobrý vlkodlaci vs. zlí vlkodlaci čo chcú zabiť nejakého chlapca, lebo ON je ten vyvolený čo môže vyliečiť vlkodlakov a spraviť z nich ľudí. Zlí vlkodlaci zavýjajú, ksichtia sa, ceria zuby a sú oblečený ako motorkári. Tí dobrí sú proste len uplakaní debili. Ďalšia kokotská mytológia vyhonená z rukávu ( ako ja len neznášam a nenávidím drísty o vyvolených, všetkých ich tak nahádzať do nehaseného vápna... ) a ďalší klinec do rakvy vlkodlačích filmov. A tých klincov je už toľko, že samotnú rakvu ani nevidieť. Ani babička tasiaca brokovnicu uprostred ulice to nespasí, snáď keby tasila metlu a odletela na nej aj so zbytkom vlkodlačej famílie do... do preč!!!(20.9.2010)

Dech mi to nevyrazilo, obyčejný akční horor s partou texaských chlupáčů, kteří rádi maso a holky. Souboj vegetariánů s masojedlíky, kteří se mezi sebou perou a perou a perou a perou..... dokud nenarazí na malého kučíka, který je dokáže roznést na kopytech. Ale pozor!!!! Tady veškerá legrace končííí!! Kučík je synem velkého gaye texasských masojedlíků a přesto jej chtějí sníst za to, že je napůl vegetarián. No humus!!!!! Taká nespravedlnost, ale ono to nakonec dopadne dobře, tatínkova bokovka dopadne jako síto s pár dírama navíc a táta se ne/uzdraví.(8.5.2013)

• Dárius

Jen co se týče přeměny člověka ve vlkodlaka.Lepší než v "Krev jako čokoláda",a nesrovnatelné s "Underworldem".Čekal jsem že děj bude zasazený spíš do historie,ale vlkodlaci-motorkáři-to jsem zas jednou trefil vedle.(27.12.2008)

• Heroine

Horůrek o vlkodlacích s mesiášským posláním? Docela v pohodě. Je to zvláštní kombinace, ale vlkodlaky mám celkem ráda. Tady jsou dost dobře namaskovaní, má to takový seriózní děj, žádný trapně "brutální" látající střeva a stříkající krev, a ještě tam hraje Rhona Mitra, takže se mi to spíš líbilo. V mezích přiblblého horůrku.(10.8.2012)

• LukeSharp

No to byl zase skvost.Nevím jestli si v tom filmu všichni dělali srandu nebo jsem to nějak špatně pochopil,ale tady se někdo musel zbláznit.Přenesl sem přes srdce babičku,která by hravě do kapsy strčila i Johna McLanea,přežil sem vlkodlaky,kteří byli tak neskutečně tupí(vykosí celou hospodu a pak je zabije každá kravina),přežil sem i toho malého haranta,který jak už to u malých harantů bývá na co sáhne,to posere(i když nechápu proč zrovna 13-letý spratek musí být ten,který spasí svět),ale ten naprosto stupidní konec to už na mě bylo moc.Je to prostě sračka!!! Celá vesnice chrání malého chlapce,aby se pak při první přestřelce všichni jakoby někde vypařili. Pak se zbytek obětuje aby se nakonec zjistilo,že je všechno vlastně k hovnu a jenom se tak otevřela cesta k pokračování,které upřímně doufám nikdy nikdo nenatočí.20%(16.8.2007)

• MIRAS133

Nejlepší na celým filmu je Rhona Mitra a její zduřelý bradavky jinak je to nahovno film, ikdyž mám filmy s vlkodlakama celkem rád, tak toto sem v některých nudných částech proklikával. Hvězdičky dávám jenom za Rhonu, kterou bych nejradši viděl v trošku jiným filmečku :D you know what i mean ;-)(28.12.2012)

• Jeremiasz

Jednim slovem tragedie. Ja od filmu nevyzaduju hluboke myslenky, skousnu i drobne nelogicnosti, ale co predvadi reziser a scenarista tady, to se jentak nevidi. Naprosto uboha zapletka, zcela nepochopitelny zpusob zabiti vlkodlaka, 4 punkoidni "zli" vlkousi nejdriv vyhladi temer celou vesnici a po zbytek filmu pronasleduji 6 "hodnych" vlkousu ale nedokazi si s nimi poradit i kdyz se snazi, sec jim tesaky staci. Plytke posouvani deje, tragicka kamera zkousejici zarucene zabery z westernu, hororu a akcnich filmu (lec marne to jsou pokusy, vskutku zcela marne) a nepochopitelne vyusteni posouvaji tento vyplod na hranici odpadu. Co mne drazdilo ale ze vseho nejvic je vyvrcholeni. Aby jste rozumeli, hodni vlkousi zenou svoji dodavku, za kterou by se nemusel stydet zadny hippie, k jakesi "pevnosti", kde ma nejdulezitejsi postava filmu, 13letej spratek, ktery vzniknul zcela nahodnym skrizeni cloveka a vlkouse (jak originalni, scenarista pravdepodobne shlednul Bladea), preckat pulnoc a tim jakoze vsechno vyresit (i kdyz nikdo nevi, jestli to bude stacit, nebo co ma vlastne udelat, ale vite jak - rika to legenda, tak to musi bejt pravda). No abych vas nenapinal (pozor, ted prijde prozrazeni konce, takze jestli tento des opravdu chcete videt, dal nectete).......ctete dal? ok, vase vec - inu ona pevnost je vlastne polorozpadla fabrika a jeji jedinou vyjimkou oproti ostatnim polorozpadlym fabrikam je hustacka hardcore klec svarena z ocelovych mrizi, ktera ma maleho vykupitele ochranit az do pulnoci pred vsim osklivym tam venku. Svarec ale odvedl dost mizernou praci s vrchnim dilem klicky, takze prumerne zdatnemu vlkousovi na ni staci trosku dupnout a propadne se dovnitr do teto nedobytne cely. No proste hlava to nebere a mozek pri koukani na tento film vysila zoufale signaly ocim, aby se zavrely. Davam tomuhle paskvilu 2 body. prvni za Natassiu, jediny ucel jeji role je vypadat dobre, coz se ji dari. Druhy bod davam temer zaverecnym 10 sekundam v hotelu, kdy jsem se opravdu pousmal, nebot to bylo i vtipny. Trochu me desi hodne otevreny konec, snad proboha nevznikne druhy dil, protoze kdyby sel ve slepejich tohoto, mohli by s nim mucit vezne na Guantanamu. Pokud nutne musite vide kvalitni snimek s lykantorpickou tematikou, tak prosim Kocici lidi nebo Vlka, pokud chcete vic akce, je rozhodne lepsi volba Underworld. Celkem (jak uz jsem rekl) 2/10(30.8.2007)

• unrocker

docela dobře koukatelné béčko, sice masky hrůza, ale tvůrci se docela snaží!(2.7.2010)

• Weirdman

Nemám slov... Absolútny trash... (●)(19.12.2008)

• moviefan4

No najlepšie to ani z ďaleka nebolo ale ani najhoršie. Akčné sceny v pohodičke, masky boli tiež fajn a dej bol už klišé o tom že jedno výnimočné dieťa zachráni svet, ale dalo sa na to pozerať. Skorej ma sklamalo to že film má názov Skinwalkers ale skôr sú vo film obyčajný vlkodlaci než Skinwalkers. Škoda toho. Za mňa ale príjemné B-čko pri ktorom vypnem a neriešim.(13.3.2018)

• Petrozkoz

Proč vůbec někdo točí takový filmy? Několik patetických rádoby vlkodlaků, masky vyrobené pomocí pradědova umělého chrupu, starého koberce a trochy Herkulesu, přiblblý téměř 13-ti letý chlapec, který bude klíčem ke spáse a jeho dezorientovaná matka. A nakonec se stalo uplný prd. Scénář, režie, dialogy, hudba, všechno je strašný. Strašidelnější je i reklama na zmrzlinu Koral...(22.8.2007)

• Johny93

Jediný plus je, že ve filmu hraje Rhona Mitra ale ani tohle nestačí na hvězdičku(10.5.2009)

• Stanford

Ani sem se na ten film nedodíval, jaká to byla blbost. Dávám hvězdičku za akční scény...jinak nuda. Prostě Isaac..už mě zklama s Jasonem X a s tímhle taky(24.8.2009)

• veverysiak

Predpokladám, že chlapi nemali oscarovské ambície, lebo ich prístup k tomuto kúsku to vo všetkých oblastiach vyvrátil, ťažko povedať, čo sa tu nepoondialo a je vlastne zázrak, že z toho neurobili nepozerateľnú sračku, v čom tkvie toto kúzlo však nedokážem vysvetliť, takže 40%.(27.11.2010)

• MFZB

Dneská mám fakt šťastiue na takéto kokotské filmy. No čert mi to bol dlžen toto pozerať. O filme už viem dosť dlho ale nikdy som nemal nejakú chuť ísť do toho, ale dnes mi padol celkom vhod na rýchlejšie prejdenie času, ale keď sa tak nad tým zamyslým mohol som tento čas aj zmysluplnšie využiť. No a teraz k filmu: Od filmu som asi neočakával nič a tým pádom sa mi ani nič nedostalo. Horor? ani náhodou, možno trošku, ale fak, krvi tam bolo strašne poskromne a z vlkolakov starch veľmi nešiel, takže neni o čom. Skôr by som povedal, že ide o nejaké akčné fantasy to bude tá správna kombinácia žánrov. Fakt, film som pozeral kvôli Natassii Malthe, ktorá, hlavne v tomto filme, je dosť sexi a v jednej scéne som už aj veril, že nám kozičky ukáže, nuž nestalo sa a škoda, že jej účasť bola minimálna v porobnaní napr. s BloodRayne 2. Píše sa tu, že 110 minút, tak keby to malo takú stopáž tak asi zomriem od nudy pri tomto diele. Ďakujem, neprosím...(21.9.2011)

• djtotal

Musel som sa premahat, aby som to dopozeral dokonca. V podstate cisty blud. Nie, ze by pribeh o dobrych a zlych vlkodlakoch nebol dobry napad, ale to spracovanie a herci, to je ako zly vtip. Mozno to vyjde na druhy pokus. Ale ak bude tocit zase ten isty team, tak nech rovno poslu prachy mne a pojdem sa za ne opit. :)(13.11.2011)

A mě se to líbí!!(31.3.2012)

• brasek

Atmosférou a napätím patrí tento snímok medzi to podpriemerné, celková myšlienka snímku je ešte na tom horšie.(15.3.2014)

• tom05

Tak tohle je průser. Horor? To těžko . Vlkodlaci? Ani omylem! A těch nesmyslů tam bylo i na mě příliš , a to už je co říct ( proč , proboha nepřivážou , pokousanou dceru jako první - to se mi fakt sevřelo všechno co se sevřít mohlo !!! ). Neočekával jsem nic světoborného , ale tohle bylo opravdové utrpení.(7.1.2008)

Tak jo,máme tady dvě smečky vlkodlaků,jedni už nechtějí být vlkoldaky,tak chrámní bájného kluka,který je má nějakým způsobem zachránit,pak druzí vlkodlaci,kteří chtějí zůstat vlkodlaky a zabít chlapce... a co vše uvidíme? Hezké herce,kteří pálí jednu stříbrnou kulku za druhou,masky které sice nejsou moc obstojné a reálné ale zato příjemný děj,který má hlavu i patu i příjemnou atmosféru.(7.9.2008)

B horror, ale nenudil jsem se, takže to je za 3*(3.5.2009)

• Naranyan

Tak to bylo velice slabé a nezachrání to ani nádherná Rhona Mitra. Zlatý Van Helsing.(29.9.2009)

• Xpat

Šmarjápano. Dnešní zpracování vlkodlaků je opravdu žalostné. Čím dál více vypadají jak přerostlé opice. Ne, ne, ne!(12.10.2010)

• Saren

Asi není úplně v pořádku, když vám horor způsobí záchvaty smíchu namísto strachu.(28.11.2012)

Můj osobní guilty pleasure, protože přeci jenom uznávám, že je to pitomina, ale mě to prostě čas od času baví. S Underworldem se to třeba vůbec nemůže srovnávat, ale i přesto jde o docela dobrou zábavu. Pravda akční scény, kde se střílí cool na všechny strany tahají za oči svou umělostí a drsností, která má být, ale není a v spíš vypadá trapně, ale čert to vem. Pokud u toho nechci myslet, svůj účel film splní a to i přes logické kiksy, které zde taky můžeme vidět. Náznaky dobrého filmu tu jsou, ale jsou nedotažené, jinak by se jednalo o velmi dobrý film, kdyby se vše rozvedlo (téma otec - syn, původ Skinwalkerů atd.) K tomu si připočtěte Rhonu Mitru a Natassiu Malthe a je vymalováno :-) No a stejně si myslím, že Skinwalkers je lepší název než český překlad "Vlci". :-)(1.11.2013)

• Mark1983

Lehký podprůměr.(18.10.2015)

• uprchlice

Film "Vlci" režiséra Jamese Isaaca z roku 2006 je pouze pro diváky, kteří si nepotrpí na luxus a spokojí se pouze s podpruměrnými herci, špatným scénářem, nulovým dějem a především s žádnou akcí. Krev tam nestříkala proudem a vlci vypadali jako z počítačové hry doby kamenné. Takovýto propadák natočit to muselo chtít hodně sil, jelikož tvůrci ho odbili nelítostným způsobem a opravdu zneuctili horory s vlkodlaky. Kamera se všelijakým způsobem otáčí sem a tam, ale nezabírá tu správnou akci. Prostředí ve kterém byl film natočen je sice zapadákov, ale vlastně je to hloupočký pokus o "originalitu". Stejně tak celý děj o chlapci, který dokáže zrušit proletí vlkodlaků. Tvůrci neměli nejmenší tušení, jak natočit správný horror s vlkodlaky a tak raději, než, aby od filmu ustoupili, vymysleli tuto "vlčí hovadinu". Jedinou pozitivní věcí bylo obsazení Jasona Behra, který sice nehrál originálně, ale ve filmu působil lepší dojem, než ti ostatní. "Vlci" jsou jednoznačný propadák, ale oproti filmu "Vlkodlak" z roku 2007 je to "oscarový velkofilm".(9.3.2016)

• Zedus

Všem kdo uvažují o shlednutí tohoho filmu doporučuji, aby těch 110 minut využili jinou duležitějši činností například dloubaním v uchu, protože i to je větši horor než tahle ubohost.(15.8.2007)

• elisak

Já jsem odpad ještě nikdy nikomu nedala. Ani Blood and Chocolate, jak už tu bylo zmíněno. Ale větší hloupost jsem v životě neviděla. Ty masky? To jsme snad na maškarním?(26.1.2009)

• Monikasson

Viac bezduchá a miestami blbá strieľačka,ako vlkodlačí lov.Skupinka ostrých chlapov a žena idú po ulici a zrazu "beng,beng,beng" prestrelka znenazdania,záber na malého chlapca a o ničom rečí okolo toho a zrazu sa všetci niekde zavrú lebo ide noc a maminka chlapca zistuje,že ani sama nevie s kým má dieťa.Potom prestrelka v nemocnici a vyvražďovačka v dodávke,ktorú dopĺňajú zase veľmi husté reči a konečne tu máme vlkodlačie finále. /facepalm(20.3.2013)

• Andy.222

Za tu halloweenskou scénu. Jediné čemu jsem se (aspoň) s chutí zasmál.(18.4.2013)

• andy60

Problém tohoto filmu vidím v tom, že nedokáže vybudovat žádnou atmosféru. U hororu by člověka mělo alespoň občas mrazit v zádech, alespoň občas by sebou měl leknutím cuknout. Abych jen nehanil - na hlavní hrdinku se koukalo celkem pěkně.(17.3.2014)