Vlci

Súboj vlkolakov

Akční / Fantasy / Horor / Thriller

Kanada / USA / Německo, 2006, 110 min

• SOLOM.

Máme tady další film o vlkodlacích,ale stejně jako Krev a čokoláda se moc nepovedl. Nápad vytvořit dvě skupiny vlkodlaků bojujících proti sobě byl dobrý,ale hůře to dopadlo s jeho filmovým provedením. Přeměna vlkodlaků byla ještě celkem slušná, ale nesmyslné až směšné přestřelky a výkyvy v ději, kdy postavy přejížděly z místa na místo (následovala zase přestřelka) hodně filmu uškodily. Hudbu jsem tam skoro ani nepostřehl. Některé scény byly zbytečně dlouhé, nudné a kdyby tam nebyly, nic by se nestalo.(29.4.2010)

• MM_Ramone

Ako som tu už párkrat napísal, som dlhoročným, nadšeným fanúšikom horrorovej kinematografie. Pozerám všetko, čo sa jej týka. Nech som v obraze. Od starých, zabudnutých, čiernobielých snímkov až po horúce novinky. Nevyhýbam sa žiadnemu subžánru: zombie, slasher, werewolf, occultism, violence, vampire, ghosts, animal, gore, asia, psycho, sci-fi, cannibal... No a pre mizerné sračky, akou je aj film "Vlci", som si vytvoril vlastnú špecifickú kategóriu - stupid cool kinder horror. Príbeh o dvoch znepriatelených skupinách vlkodlakov, čo jazdia na Harleyoch, strieľajú po sebe z revolverov a brokovníc, popri čom sa naháňajú za akýmsi vyvoleným trinásť ročným smradom, naozaj nie je nič pre mňa. *(2.2.2010)

Celkom zaujímavé Béčko. Zo začiatku som si myslel, že to bude hovadina, a vôbec som ani netušil, o čo tam vlastne ide. Jedna parta ľudí uctieva nejakého chlapca na videu a druhá sa snaží toho chlapca nájsť a niečo s ním spraviť (a určite to nebude nič dobrého). Chlapec žije v mestečku s asi „10“ obyvateľmi a zdá sa, že tu panuje kľud a pokoj. No kravina, pomyslel som si. Má to byť film o vlkoch, tak kde sú? Ale rýchlo som zmenil názor. Jedného dňa pricestuje do nášho mestečka už spomínaná parta „zlých ľudí“. Chlapca treba stoj čo stoj ochrániť, a čuduj sa svete, ľudia z mesta nie sú až takí bezbranní. Ba naopak. Ozbrojení až po uši. Takže všetci vycerme zubiská a boj na život a na smrť môže začať... Pre malý rozpočet mi chýbajú vo filme boje vlkodlakov typu „telo na telo“, takže sa musíme uspokojiť len lietajúcim olovom. Ale veď žijeme v modernej dobe, takže hádam nebudeme čakať, že sa budú biť ako dajakí barbari, no nie?:) Ale na konci filmu sa to rozbehne a jedna väčšia bitka už za to stojí. Premeny na vlčíkov sa tiež objavujú len občas, a radšej to strihne kamera do inej scénky. Zato ale podoby vlkodlakov vyzerajú dosť zaujímavo, najmä u ženského pohlavia:) Ale čo už, rozpočet je rozpočet a treba šetriť. Dokonca v niektorých krajinách zrušili premietanie na veľkom plátne a film išiel rovno na DVD. No ale aj tak to bolo pre mňa prekvapenie. Čakal som zas nudný warewolf film, ale toto je niečo iné. Je to troška iný pohľad na našich vlčíkov. Možno sa budete čudovať, ale ja dám 4 hviezdičky, nech trocha zdvihnem hodnotenie, lebo chcem pokračovanie. Príbeh sa dobre vyvinul, a možno dvojka už bude zase o niečo lepšia (teda ak vôbec bude), rozpočet by mohol byť zase o niečo väčší, a až potom nastane to pravé orechové, na čo všetci čakáme...(4.8.2007)

• Šakalík

Ukázkové béčko s velmi slabým příběhem, ve kterém sice není o akční momenty nouze, ale jinak je to spíše k pláči. Scénář je z logického hlediska děravý jak řešeto, některé dějové veletoče působí velmi těžkopádně a vůbec celý koncept boje dvou vlkodlačích skupin o jednoho chlapce, který kdovíproč má moc zbavit tuhle populaci jejich prokletí, či daru (to záleží na úhlu pohledu), mi přišel takový ušmudlaný, protože na to, jak zásadní roli tento chlapec pro vlkodlaky představuje, se celého souboje zúčastní asi jen deset z nich. A pak ty vzájemné vztahy. To, že vůdci znepřátelených táborů jsou bratři, bych ještě možná ustál, ale když – pozor SPOILER – velitel záporáků zjistí, že onen chlapec je jeho syn, to jsem už kroutil hlavou, protože tohle je prostě děsný kýč. A tak je na celém filmu zajímavá snad jen závěrečná pasáž ve fabrice, která mi nápadně připomněla konec jednoho legendárního filmu (schválně, co vám to říká – matka, ozbrojená brokovnicí, chrání svého syna před ne-člověkem, přičemž jí pomáhá druhý ne-člověk a celé se to odehrává v továrně. Nevíte? A co třeba tohle? :-))(19.8.2011)

• TERRORDROME

Filmy o vlkodlakoch sú zrejme ten úpne najhorší hororový subžáner. Jedna dementná chujovina za druhou, v lepšom prípade len nudná, v horšom nevýslovne stupídna. Toto je dokonalý príklad. Dobrý vlkodlaci vs. zlí vlkodlaci čo chcú zabiť nejakého chlapca, lebo ON je ten vyvolený čo môže vyliečiť vlkodlakov a spraviť z nich ľudí. Zlí vlkodlaci zavýjajú, ksichtia sa, ceria zuby a sú oblečený ako motorkári. Tí dobrí sú proste len uplakaní debili. Ďalšia kokotská mytológia vyhonená z rukávu ( ako ja len neznášam a nenávidím drísty o vyvolených, všetkých ich tak nahádzať do nehaseného vápna... ) a ďalší klinec do rakvy vlkodlačích filmov. A tých klincov je už toľko, že samotnú rakvu ani nevidieť. Ani babička tasiaca brokovnicu uprostred ulice to nespasí, snáď keby tasila metlu a odletela na nej aj so zbytkom vlkodlačej famílie do... do preč!!!(20.9.2010)

• - Natáčení probíhalo v kanadském Ontariu. (Terva)

• - Jedná se o první snímek, který vznikl ve spolupráci společností Lions Gate Entertainment a Constantin Films. (Terva)