Roundhay Garden Scene

Krátkometrážní

Velká Británie, 1888, 1 min

100%; Roundhay Garden Scene je nejstarší film. Pokud je to film. Na počátku filmové historie stojí dvouvteřinový záběr zahrady - včetně několika lidí. Je velmi těžké takový záběr ohodnotit, protože to objektivně není možné. Já jsem na něm hodnotil především historickou hodnotu a pak také dojem, který na mě tak starý filmový záběr zanechal. Chápu, když někdo ohodnotí uměleckou hodnotu odpadem, přesto je neobjektivní srovnávat s dnešní kinematografií, protože to by musely odejít se špatným výsledkem i třeba filmy ze třicátých let...(26.1.2008)

V průběhu filmu jsem pořeboval nutně na záchod, tak jsem to chtěl v polovině stopnout. No nepovedlo se a neustál jsem to..... Smekám před před prvními 2mi vteřinami kinematografie. P.S Stejně to je divný, první co se hýbá je kůň( Sallie Gardner at a Gallop - 1878 ) a hned potom tchýně. K vidění zde: http://www.youtube.com/watch?v=F1i40rnpOsA(16.10.2012)

Jack Rozparovač právě nahání hrůzu v londýnské čtvrti Whitechapel, zatímco někde úplně jinde vzniká toto úchvatné dvouvteřinové dílo. ______ I have the "Director's Cut" DVD edition. It has a whole second of extra footage, director's commentary, a blooper reel, even a behind the scene look at the making of this film (entitled appropriately enough, "Behind the 'Scene'"). It shows the director telling the actors "Hey, don't just stand there, do something!".(14.4.2009)

Který "film" je vůbec ten první na světě? Někdo uvádí právě Roundhay Garden Scene. Nicméně nejde o film, tak jak jej chápeme v dnešním slova smyslu, ale "jen" o první rozpohybované obrázky. Za svoji přelomovost si tohle kraťounké dílko zaslouží i plný počet. Na druhu stranu jde o naprosto běžný záběr, který toho řekne jen velmi málo. Proto tři hvězdy jsou jako průměr akorát.(17.1.2018)

70% / Jak zde již několik lidí zmínilo tak je velmi těžké hodnotit tento film, ba dokonce je nehodnotitelný a to jak kvůli opravdu malé délce dvou sekund tak i kvůli praktické neexistenci děje, ovšem za dvě sekundy se toho fakt moc stihnout nedá, i přes tyto fakty se mi líbí více než 70 % toho co vzniklo za poslední rok.(9.1.2019)

• - Točeno bylo 10 - 12 snímků za sekundu (Kulmon)

• - Režisér Louis Aimé Augustin Le Prince zmizel za podezřelých okolností ve Francii ve vlaku Dijon-Paříž a už nikdy nebyl spatřen. (Kulmon)

• - Vo filme hrajú: Adolphe Le Prince, Sarah Whitley, Joseph Whitley a Harriet Hartley. (T2)