poster

Roundhay Garden Scene

Krátkometrážní

Velká Británie, 1888, 1 min

 • Elrond88
  *****

  100%; Roundhay Garden Scene je nejstarší film. Pokud je to film. Na počátku filmové historie stojí dvouvteřinový záběr zahrady - včetně několika lidí. Je velmi těžké takový záběr ohodnotit, protože to objektivně není možné. Já jsem na něm hodnotil především historickou hodnotu a pak také dojem, který na mě tak starý filmový záběr zanechal. Chápu, když někdo ohodnotí uměleckou hodnotu odpadem, přesto je neobjektivní srovnávat s dnešní kinematografií, protože to by musely odejít se špatným výsledkem i třeba filmy ze třicátých let...(26.1.2008)

 • Nettrass
  *****

  V průběhu filmu jsem pořeboval nutně na záchod, tak jsem to chtěl v polovině stopnout. No nepovedlo se a neustál jsem to..... Smekám před před prvními 2mi vteřinami kinematografie. P.S Stejně to je divný, první co se hýbá je kůň( Sallie Gardner at a Gallop - 1878 ) a hned potom tchýně. K vidění zde: http://www.youtube.com/watch?v=F1i40rnpOsA(16.10.2012)

 • Hellboy
  ****

  Jack Rozparovač právě nahání hrůzu v londýnské čtvrti Whitechapel, zatímco někde úplně jinde vzniká toto úchvatné dvouvteřinové dílo. ______ I have the "Director's Cut" DVD edition. It has a whole second of extra footage, director's commentary, a blooper reel, even a behind the scene look at the making of this film (entitled appropriately enough, "Behind the 'Scene'"). It shows the director telling the actors "Hey, don't just stand there, do something!".(14.4.2009)

 • Zagros
  ***

  Který "film" je vůbec ten první na světě? Někdo uvádí právě Roundhay Garden Scene. Nicméně nejde o film, tak jak jej chápeme v dnešním slova smyslu, ale "jen" o první rozpohybované obrázky. Za svoji přelomovost si tohle kraťounké dílko zaslouží i plný počet. Na druhu stranu jde o naprosto běžný záběr, který toho řekne jen velmi málo. Proto tři hvězdy jsou jako průměr akorát.(17.1.2018)

 • Hornet.CZ
  ****

  70% / Jak zde již několik lidí zmínilo tak je velmi těžké hodnotit tento film, ba dokonce je nehodnotitelný a to jak kvůli opravdu malé délce dvou sekund tak i kvůli praktické neexistenci děje, ovšem za dvě sekundy se toho fakt moc stihnout nedá, i přes tyto fakty se mi líbí více než 70 % toho co vzniklo za poslední rok.(9.1.2019)

 • - Točeno bylo 10 - 12 snímků za sekundu (Kulmon)

 • - Režisér Louis Aimé Augustin Le Prince zmizel za podezřelých okolností ve Francii ve vlaku Dijon-Paříž a už nikdy nebyl spatřen. (Kulmon)

 • - Vo filme hrajú: Adolphe Le Prince, Sarah Whitley, Joseph Whitley a Harriet Hartley. (T2)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace