poster

Válka rozumu a cti

 • Česko

  Souboj stratégů

 • Hongkong

  Mo gong

 • Hongkong

  墨攻

 • Hongkong

  Muk gong

 • anglický

  A Battle of Wits

 • Slovensko

  Súboj bojovníkov

 • USA

  Battle of the Warriors

Historický / Akční / Válečný / Drama

Hongkong / Čína / Japonsko / Jižní Korea, 2006, 133 min

Režie:

Jacob Cheung

Hudba:

Kendži Kawai

Střih:

Chi-Leung Kong

Scénografie:

Zhenzhou Yi, Zhen Wu
(další profese)
 • gogo76
  ****

  Koprodukčný čínsko-kórejsko-japonský historický film plný stratégie a boja je celkom slušný, hoci herecké výkony ma nejako extra nezaujali, ale zato obsahuje kvalitnú hudbu a dobré bojové scény napriek tomu, že by ich mohlo byť viac. Pripomenú niečo z podstatne kvalitnejšieho Scottovho Kráľovstva nebeského. K dokonalosti mu chýba trochu surovosti, autenticita doby a realistických, krvavých záberov v bojových scénach a aj to lepšie čo bojové scény ponúknu, zhodí napr. viditeľne digitálny kôň, ktorý skončí v plameňoch. Ak je historický film, to čo vám chýba, tak je dosť veľká pravdepodobnosť, že vás to zaujme. 70%(6.2.2009)

 • Fr
  ***

  Protiválečná idea je hlavním posláním snímku. Tím, že je zasazena do doby 370 let před Kristem získává na zajímavosti. PŘÍBĚH:*** válka, strategie, láska, strategie, čest. Když se nejednalo o věcech válečných, ztrácel příběh na síle. Nebyla to nuda, jen to nebylo ono. A nemyslím si, že TA SÍLA musí těžit z válečných útrap./ HUMOR:0 pokud se nebudete bavit na ,,kreténském" chování některých postav./AKCE:*** válečné vřavy jsou zajímavě zpracovány. Nechybí davové scény. Všemu vévodí strategie. Ovšem krvelačné a silně militaristické publikum nemusí být ukojeno. Ostatně. Je to příběh spíš pro pacifisty./ NAPĚTÍ:0 nehodnotím, ale přesto přiznávám, že jakési ,,vnitřní" napětí ze snímku vychází. Hlavně z té strategie (zase) a z protiválečných myšlenek. Taková velká šachová partie... Jde jen o to, co od ní očekáváte.(15.2.2008)

 • HAL
  ***

  Dvou a půl hodinové dobývání města v ne-až-tak eye candy akci jak by se slušelo, to bude prostě utahané ať už to ozdobíte jakýmikoli zajímavostmi ze středověké taktiky, takže na rozdíl od většiny lidí tady kolem jsem radostí příliš nevýskal. Postavy a minimalistický příběh působí spíš jako laciná a nekonzistentní agitka než něco živelného a uvěřitelného, navíc vlivem vskutku zoufale nezvládnuté režie je to celé časem i dost zmatené... a ubíjející. Vynikají výprava tak nemá moc co zachraňovat, měl to být film, ne cvičení v komandování armád komparzistů. 6/10(10.11.2013)

 • Cervenak
  ****

  Prvú hodinu viac príručka dobývacích a obranných ranostredovekých taktík než naozajstný príbeh, ale potom sa to začne komplikovať, postavy dostávajú hĺbku a v dosiaľ celkom chladnej sekanici dostanú priestor aj emócie. Príjemne realistické, škoda že podobne ako vo Válečníkovi tvorcovia nepritlačili aj na krvavosti. Drsnejšia fazóna by to ešte lepšie zakotvila v krutej dobe kedysi dávno pred Kristom.(2.3.2008)

 • Anderton
  ****

  Vojna rozumu a cti nie je veľkofilm typu Kráľovstvo nebeské, kde sa dve hodiny filozofuje a končí to monumentálnou bitkou. 100 tisíc bojovníkov to rozbehne hneď od začiatku a ich útok trvá niekoľko dní (možno dlhšie) a prinesie so sebou viaceré zvraty a nečakané úmrtia. Priznám sa, že po taktickej stránke bitky som sa dosť strácal, takže som bol viac nútený sa sústrediť na postavy a ich osudy. Tá hlavná na môj vkus filozofuje trochu polopaticky a ani sa potom nevidím, že je ostatným mužným veliteľom tak trochu na smiech, aj keď má pravdu. V jeho názoroch tkvie nadčasovosť a aktualizácia tohto historického filmu, v ktorom sa stále niečo deje. Akcia je rytmicky vyvážená počas celého filmu a na jeho konci dostáva tak obľúbený filmový pojem "hrdinstvo víťazov (alebo porazených)" poriadne na frak.(4.7.2015)

 • - Podkladem pro vznik filmového snímku se nestala jen velmi populární japonská historická novela 'Bokukō' ('Mohist Attack') japonského spisovatele a novelisty Ken'ichi Sakemi, ale rovněž úspěšná eponymní manga série, původně vycházející v době od roku 1992 do roku 1996, jejímž autorem je japonský manga spisovatel Hideki Mori ('Umizuru', 'Aozora Shot'). (Conspi)

 • - Ge Li (Andy Lau) a velitelka jezdectva Yi Yue (Fan Bingbing) jsou přistiženi při pozorování nepřátelského vojska v noci, ale hned v dalším záběru před vojáky utíkají za jasně slunečného dne. (JoranProvenzano)

 • - Snímek se skládá z 1531 záběrů, průměrná délka záběru je 5 sekund, nejkratší záběr trvá 0,3 sekundy a nejdelší pak 124,5 sekund. (Wisborg)