Nastala chyba při přehrávání videa.
 • T2
  *****

  Rozpočet $75miliónovTržby USA $66,661,095Tržby Celosvetovo $119,512,771Tržby za predaj DVD v USA $17,618,149 //počet predaných kusov 989,728║ prekvapujúcu šikovne zostavený film, kde upúta téma aj herecké obsadenie, má to nadhľad, svoju ľahkosť, vtip aj určitú seba-satisfakciu /95%/(3.1.2009)

 • klerik
  ****

  Páčilo sa mi to. Príjemná práca s proamerickosťou, s geniálnym záverom. OBCHODNÍK SO SMRŤOU sa mi páčil viac, ale Nichols tu opäť raz ukázal, ako vie účelne využívať chladnosť svojho prístupu. Pravdou je, že Hanks ma pri svojej snahe o "hravosť" úplne nepresvedčil, ale téma bola dostatočne zaujímavá a dobre zrežírovaná, aby mi to neprekažalo... Navyše je tu úžasný Philip Seymour Hoffman...(28.10.2010)

 • misterz
  ***

  Dosť priemerný príbeh. Na mňa tam proste bolo až moc politiky, avšak na druhú stranu snímok je obohatený výbornými hereckými výkonmi, takže, aspoň v mojom prípade, nebol priestor na nudu. Tom Hanks dokáže každej svojej postave vdýchnuť akési ťažko definovateľné čaro osobnosti, a to je zároveň aj najväčší klad tohto filmu. 65/100(21.1.2017)

 • Gilmour93
  ***

  Rambo 3: Behind the curtain… Nicholsova neškodná satira vyžaduje jistou znalost politické situace 80.let, jinak v ní budete plavat jak sjetá prostitutka v bazénu kongresmana. Rozhodně jí nelze upřít pár konverzačních perel probleskujících pod hladinou stojatých vod mainstreamu, výborného P.S.Hoffmana, jenž je v těchto partech zcela neomylný a taky pravdivou myšlenku, že konat ušlechtilost je v politice většinou jen záminka k dosažení osobního prospěchu. A co se týká raketového kompletu Stinger, který dostal Charlie Wilson darem od mudžahedínů - tak alespoň u tohoto konkrétního si teď mohou být Američané jistí, že neposlouží k sestřelení jejich vrtulníku..(16.1.2012)

 • Lima
  ****

  „Charlie, nikoho nesere nějaká škola v Pakistánu.“ – „V Afghanistánu.“____Pokud se člověk neztratí v přehršli košatých dialogů, vychutná si Nicholsův cynický pohled na to, jak netakticky vedou USA svůj boj o šíření vlivu ve světě. Jak jde o posílení armády – zde konkrétně afghánských mudžahedínů - neváhá vysolit třeba i miliardu na protiletadlové střely a zbraně všeho druhu, ale přitom tom druhém, mnohem závažnějším kroku – poválečném vybudování infrastruktury, škol, zdravotnictví atd. – chybně škudlí jako strýček Skrblík, což se pak obrací proti ní samotné. Současné události v Iráku svědčí o tom, že ne tak zcela se administrativa Spoj.států z afghánsko-sovětské války poučila, závěrečná Wilsonova slova pak mluví za vše. Hanks jako požitkářský kongresman byl dokonalý.(16.6.2008)

 • - Emily Blunt natočila své scény za dva dny. (HappySmile)

 • - Filmy Toma Hankse a Julie Roberts jen v Americe vydělaly 5,5 miliardy dolarů, tedy zhruba stejně, kolik Charlieho Wilsona stálo vyhnat Rusy z Afghánistánu. (Siriuss)

 • - Mezi sestřelenými sovětskými letadly byly i F-4 Phantom a F-16 Fighting Falcon, které jsou americké výroby. (Cheeker)