Tak přesně tyhle filmy miluji. Chytré dramaticko-satirické komedie o věcech, které sice vypadají neuvěřitelně, ale doopravdy se staly. Soukromá válka pana Wilsona nabízí scénář plný extra suchého humoru, okouzlující trojici hlavních postav (lepší představitele vybrat nešlo), skvělé scény jako první setkání Wilsona a "Guse", rozhovor v koupelně, audienci u pákistánského prezidenta, návštěvu uprchlického tábora i sestřelování vrtulníků... Filmu dávám čtyři a půl hvězdy, které zaokrouhluji nahoru, protože se mi zkrátka chce. Jo a taky za to vytřískané okno v kanceláři a za závěrečný citát.__P.S. Na DVD jsou sice jen dva dokumenty, z toho jeden (Kdo je Charlie Wilson) je ale překvapivě zajímavý.(24.7.2010)

Rozkošně ironický a výborně obsazený satirický šleh! Vlastně jsem ani nečekal, že podobné téma lze zpracovat natolik vtipně a neotřele (i když drobné srovnání s Obchodníkem se smrtí se nabízí samo), přičemž se nikam nevytratila ta potřebná prostořeká trefnost. Philip Seymour Hoffman a Tom Hanks jsou jako vždy bezchybní a některé jejich hlášky aspirují na zkultovnění (potlesk pro scénáristu!). A nakonec - byl bych se oháněl i vyšším hodnocením, ale ten (hvězdy a pruhy) začátek konce nebo spíš konec začátku, jak je libo, oslavující dalšího z amerických hrdinů je příliš neotesaný a sebeoslavný. Také smůla, že kdyby nebylo několika zeleninových kadeřnických úletů, ani bych nepoznal, že se s libertinem Charliem pohybuji 80. léty...:)(20.5.2008)

No o nic extra se nejedna, nicmene splnilo to ucel a 100 minut jsem se slusne bavil. Tenhle film je takovy ani drama, ani komedie a kombinuje to sem tam vtipnou scenku s vaznejma vecma a dojde i na masakrovani v Afghanistanu, ktery je perfektne natoceny. Celkove celej film je velmi pekne natocenej a ma pohodovou atmosferu. To, na cem tenhle film ale stoji, jsou herci. Julie je fajn, nicmene vcelku zbytecna, Hoffman jako sprostej agent je taky v pohode, ale celej film tahne charismatickej Tom Hanks, kterej je tady fakt paradni. Obcas jsem se nudil, obcas bavil, ale 4* to da.(26.2.2008)

Páčilo sa mi to. Príjemná práca s proamerickosťou, s geniálnym záverom. OBCHODNÍK SO SMRŤOU sa mi páčil viac, ale Nichols tu opäť raz ukázal, ako vie účelne využívať chladnosť svojho prístupu. Pravdou je, že Hanks ma pri svojej snahe o "hravosť" úplne nepresvedčil, ale téma bola dostatočne zaujímavá a dobre zrežírovaná, aby mi to neprekažalo... Navyše je tu úžasný Philip Seymour Hoffman...(28.10.2010)

Pomalu plynoucí a chvílemi docela nudný film, který sází hlavně na herce než na příběh. Ve filmu válí překvapivě spíše Hoffman než Hanks avšak jelikož na Hanksovi stojí celý film rozhodně nezůstává pozadu a co se týká Julie Roberts tak ta zde překvapila jen novou (nepěknou) vizáží a netypickou rolí. Film má pár povedených a vtipných situací ale jak celek to tak ohromné není a po skončení v divákovy nezanechá nějaký neobyčejný pocit. Ale konec trochu zamrazí když si člověk uvědomí k čemu to všechno směřovalo.(4.9.2008)

• - Ke konci filmu dostane Charlie Wilson od Afghánců darem jeden Stinger za to, že jim pomohl získat tyto zbraně na obranu. V rozhovoru skutečný Charlie Wilson řekl, že tento Stinger stále má, je to jedna z jeho nejcennějších věcí a je v jeho domě na čestném místě. (HappySmile)

• - Náušnice a prsten, které ve filmu nosí Julia Roberts stály dohromady 3,5 milionu dolarů a herečku kvůli nim na natáčení doprovázeli dva bodyguardi. (Reiniš)

• - Snímek byl inspirován stejnojmennou knihou amerického novináře Georga Crilea. (Olík)