Rozpočet $75miliónovTržby USA $66,661,095Tržby Celosvetovo $119,512,771Tržby za predaj DVD v USA $17,618,149 //počet predaných kusov 989,728║ prekvapujúcu šikovne zostavený film, kde upúta téma aj herecké obsadenie, má to nadhľad, svoju ľahkosť, vtip aj určitú seba-satisfakciu /95%/(3.1.2009)

Páčilo sa mi to. Príjemná práca s proamerickosťou, s geniálnym záverom. OBCHODNÍK SO SMRŤOU sa mi páčil viac, ale Nichols tu opäť raz ukázal, ako vie účelne využívať chladnosť svojho prístupu. Pravdou je, že Hanks ma pri svojej snahe o "hravosť" úplne nepresvedčil, ale téma bola dostatočne zaujímavá a dobre zrežírovaná, aby mi to neprekažalo... Navyše je tu úžasný Philip Seymour Hoffman...(28.10.2010)

Dosť priemerný príbeh. Na mňa tam proste bolo až moc politiky, avšak na druhú stranu snímok je obohatený výbornými hereckými výkonmi, takže, aspoň v mojom prípade, nebol priestor na nudu. Tom Hanks dokáže každej svojej postave vdýchnuť akési ťažko definovateľné čaro osobnosti, a to je zároveň aj najväčší klad tohto filmu. 65/100(21.1.2017)

Rambo 3: Behind the curtain… Nicholsova neškodná satira vyžaduje jistou znalost politické situace 80.let, jinak v ní budete plavat jak sjetá prostitutka v bazénu kongresmana. Rozhodně jí nelze upřít pár konverzačních perel probleskujících pod hladinou stojatých vod mainstreamu, výborného P.S.Hoffmana, jenž je v těchto partech zcela neomylný a taky pravdivou myšlenku, že konat ušlechtilost je v politice většinou jen záminka k dosažení osobního prospěchu. A co se týká raketového kompletu Stinger, který dostal Charlie Wilson darem od mudžahedínů - tak alespoň u tohoto konkrétního si teď mohou být Američané jistí, že neposlouží k sestřelení jejich vrtulníku..(16.1.2012)

„Charlie, nikoho nesere nějaká škola v Pakistánu.“ – „V Afghanistánu.“____Pokud se člověk neztratí v přehršli košatých dialogů, vychutná si Nicholsův cynický pohled na to, jak netakticky vedou USA svůj boj o šíření vlivu ve světě. Jak jde o posílení armády – zde konkrétně afghánských mudžahedínů - neváhá vysolit třeba i miliardu na protiletadlové střely a zbraně všeho druhu, ale přitom tom druhém, mnohem závažnějším kroku – poválečném vybudování infrastruktury, škol, zdravotnictví atd. – chybně škudlí jako strýček Skrblík, což se pak obrací proti ní samotné. Současné události v Iráku svědčí o tom, že ne tak zcela se administrativa Spoj.států z afghánsko-sovětské války poučila, závěrečná Wilsonova slova pak mluví za vše. Hanks jako požitkářský kongresman byl dokonalý.(16.6.2008)

• - Emily Blunt natočila své scény za dva dny. (HappySmile)

• - Filmy Toma Hankse a Julie Roberts jen v Americe vydělaly 5,5 miliardy dolarů, tedy zhruba stejně, kolik Charlieho Wilsona stálo vyhnat Rusy z Afghánistánu. (Siriuss)

• - Mezi sestřelenými sovětskými letadly byly i F-4 Phantom a F-16 Fighting Falcon, které jsou americké výroby. (Cheeker)