Barbar Conan

Neporaziteľný Barbar Conan

Conan the Barbarian

Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2011, 110 min

Akce tam místama byla hodně slušná, jen mě mrzelo, že nebyla tam na konci ještě větší. Třeba hned ta na začátku se mě líbila, když byl ještě malý. Prostě jsem tam postrádal něco, z čeho by mě mrazilo po zádech. Když to porovnám s původním Conanem, tak tenhle mě bavil o hodně víc. Ode mě to dostává lepší tři hvězdy.(27.12.2011)

• LIVINGDEAD

Tak hnusný ksicht, jsem už dlouho neviděl. Z toho hlavního hrdiny mi bylo na zvracení. Zlatý Arnold Schwarzenneger. Celkově herecké obsazení bylo vzato z nějakého Obludária. K tomu nudný příběh, ubohé hollywoodské efekty. Prostě katastrofa. Jak někdo napsal na csfd, máte pocit, že se díváte na "bulharský film"! 20% a už tento film nechci nikdy více spatřit!(5.11.2011)

Nečekal jsem, že by tohle mohlo překonat pravého Conana a možná proto jsem byl z filmu příjemně překvapen. První půlku opravdu dost! Film vsází na "špinavost" a to mu vychází. Prostředí, herci, vše je tak krásně stylizované do těch temných dob… zkrátka, u první půlky jsem si říkal, že to je sakra dobrý film a velké překvapení. Bohužel, druhá půlka mě vrátila zpátky na zem, film začal strašně nudit a konec byl protáhlý o dobrých 20 minut! Abych to nějak shrnul, Mamoa - v pořádku (na Arnieho nemá, ale to jsem ani nečekal), Lang - skvělý záporák, Perlman - parádní výkon, McGowan - opět čarodějka. :-) K tomu první polovina filmu má vážně něco do sebe… Nový Conan není zklamání, je to jen film, který do průměrnosti shazuje posledních 20 minut. 60 %.(15.6.2012)

• gogo76

Nie, nebol som nadšený. Starý, dobrý Barbar Conan s Arnoldom je proste klasika, ktorá žiaden remake nepotrebuje a už vôbec nie od "Babráka Conana" - M. Nispela. Miliusov Conan mal úžasnú atmosféru, jeden z najlepších ak nie najlepší soundtrack všetkých čias a vychádzajúcu megastar- Arnolda. Nispelov Conan ponúka hromadu akčných scén a krvi, postavy bez duše a hlavne tupého a nesympatického hlavného predstaviteľa. Stačí porovnať záver. Arnold v temnej atmosfére odfaklí dvoma troma údermi zloduchovi hlavu a je vymaľované. Spolu s hudbou a atmosférou to má čosi do seba. V novej verzi sa Conan oháňa mečom asi 10 minút, stále niekde letí a padá( samozrejme bez zlomenín a škarabancov), z klipového strihu bolí hlava a ja sa neviem dočkať konca. Takýto bezduchý je nový Conan takmer celý. Mimochodom, videl niekto z vás v kameňolome makať modelky hore bez? 40%.(13.11.2012)

• TeeAge

|| Scenár: Thomas Dean Donnelly, Joshua Oppenheimer, Sean Hood / Based on Conan the Barbarian by Robert E. Howard | Hudba: Tyler Bates | Produkcia: Fredrik Malmberg, Avi Lerner, Boaz Davidson, Joe Gatta, George Furla, John Baldecchi, Les Weldon | Distribúcia: Lionsgate | Štúdio: Nu Image Films, Millennium Films, Paradox Entertainment | Rozpočet: 90 miliónov $ | Tržby: 41,118,000 $ || Ďaľší prípad, keĎ je úvod silnejší, než záver. Neprehladnosť a nelogickosť akčných scén je priam iritujúca, svojou tmavosťou pripomína Proyasov Dark City, tam to ale naopak malo svôj oprávnený význam. Postavy sú ešte ako tak charakterovo vykreslené, no scenár ja tak tupý (hlavne v závere), že by sa za to malo zabíjať. Škoda preplýtvaného potenciálu hlavných predstaviteľov.(19.8.2011)

• - Rozpočet činil 90 milionů amerických dolarů. (Čiban)

• - Conan je už druhá "barbarská" úloha Jasona Momou. Prvou bol Khal Drogo zo seriálu Hra o tróny (od r. 2011). (Macejko)

• - Ron Perlman, ktorý hrá Corina, nadaboval samotného Conana vo videohre "Conan" (2007). (m.a.t.o.)