poster

Poslední kouzlo (TV film)

Pohádka

Česko, 2006, 59 min

 • eagle-eye
  *

  I přes účast Lábuse se tentokrát bohužel žádné překvapení nekonalo ba naopak. Hrozný blábol a slátanina, že jsem se v tom sám přestal orientovat, natož chudák nějaké děcko... Takže pohádku jsem dokoukal spíš ze zvědavosti, jestli Jitce Čvančarové vykoukne bradavka nebo ne... Ač už to každou chvíli vypadalo, tak logicky to nepřišlo. Škoda, baba je to pěkná...;-)(26.10.2009)

 • honajz
  *

  Dějově skutečně nic moc - princezna má ráda holuby a žije v jednom království, princ má rád holuby a žije v jiném království, a mezitím se dvě strašidla mezi sebou hádají. Po hodině konečně strašidlům dojde, že ti dva by přes holuby mohli v sobě nalézt zalíbení. Do té doby to nedojde překapivě nikomu - ani princeznině komorné, která dojde na ples místo princezny, a když jí princ sdělí, že má rád holuby, komorná nevyhrne: "Jejda, vy taky? To je jako naše princezna!", ale naopak vykulí oči, že ona živé holuby nerada, neb jsou nepořádní. A pak se koná ples zase u princezny, a oběma je zakázáno o holubech mluvit... Achich ouvej. Aby mohla přijít a zaúřadovat strašidla, která se sem odběhla pitvořit z Troškovy Princezny ze mlejna. Pohádka na to nic, co nabízí, musela být docela drahá (exteriéry, stavba strašidelné chatrče, triky, letecké záběry), navíc je proložená písničkami, které přišly vtipné možná tvůrcům, hercům je z nich evidentně trapně a diváky jen tahají za uši. Odpad nedávám jen za slušnou kameru a střih a parodické a přehnané kreace uherské princezny v podání Bebarové a německé echt deutsch princezny Hybnerové.(1.3.2015)

 • Ezis
  **

  "Co když má neštovice? Anebo ještě hůř... co když má pihy?" Celkem i originální a vtipné, ale není to moc pohádka, spíš komedie. Potěšila mě cimbálka a naopak stereotypy o Slovácích, Němcích a Maďarech mně dost vadily. A nejvíc mně vadilo, že to bylo ukřičené a uhádané. Ondřej Kepka kupodivu o rok později natočil Začarovanou lásku, což je naopak pohádka velice klidná.(16.10.2011)

 • Pitryx
  *

  Ta hudba, to byl tedy děs. Dějově budiž, jen to mělo být pro děti jednodušší. Princ byl zralý na ránu pěstí mezi světla, o jeho sluhovi nemluvě. Nakonec to jakž takž tahala Lucka, ale ani ta toho v hloupém scénáři moc neudělala. Přesto dvacku dám za občasné hlášky Bosky a jejího partnera. Zbytek nestál za nic.(21.8.2017)

 • Mylouch
  ***

  Hodně vyhublý příběh, který se tvůrci na kýženou stopáž pokusili vycpat řáděním Lábuse a Blanarovičové, pseudoslovenskými výpůjčkami a (občas najazzle) hudebním čísly. Potěší kameramanský vizuální styl (zase mistr Špelda !!) s řadou výpravou hezkých studiových scén, vše je ale pro scénář trochu nadbytečné. Navíc alchymie postav (nejen vinou prince) nějak nefunguje. Ptačí linie ale vyznění naštěstí podpoří.(1.3.2015)

 • - Natáčelo se na zámku Veltrusy a na hradě Český Šternberk. (rakovnik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace