poster

O malíři Adamovi (TV film)

Pohádka

Česko, 2006, 58 min

 • Rodriguez
  ***

  "Královská dcera bude kralovat a malíř zase bude malovat".(17.5.2009)

 • kocik1
  **

  "Jestliže se odtud dostanu žívý, ani nehlesnu." pravil malíř Adam. Zato jestli mrtvý, budu mít keců plnou hubu.To je ta logika (některých) českých pohádek:-))(30.4.2015)

 • Olík
  **

  Až příliš nápadně odbitá záležitost.....takové potřebujeme honem hodinovou pohádku - tak jo, do zítřka jí máte. Zlo to je především po herecké stránce.....a přitom Štepnička, Zahájský, Brejchová nebo Maurer - to není úplně obsazení k zahození........ale ani ti zkušení se příliš nesmažili. A co teprve mladí? Hlavní hrdina (Bohadlo) děs a hrůza....taky se stačí podívat jaké jsou o té doby jeho herecké příležitosti před kamerou - téměř nulové. Celkově spíchlé horkou jehlou, příběh tuctový,herci jedou na 20%....na druhou stranu nejde o ojedinělý případ - nemůže být každá televizní pohádka Princeznou ze mlejna.(11.4.2016)

 • Elyssea
  *

  Velká slabota. V princezně, v hlavním hrdinovi, v zápletce i rozuzlení. Slabota.(8.5.2009)

 • Jezinka.Jezinka
  **

  Prospějte ptáčkům, odmění se vám nejenom svým zpěvem. Taky ještě těm, co omezují vaši osobní svobodu, nadělají něco nepěkného na hlavu. Když sám nemáte prozíravosti a ohledů na ostatní ani co by se za nehet vešlo, dobré je seznámit se s někým laskavým a rozumným, kdo vaše průšvihy zas napraví a zachrání vaši nehodnou kůži. A pokud k té omezené schopnosti přemýšlet potkáte tu správnou princeznu bez sociálních předsudků, víte už jistě, jak to s vámi dopadne.(10.4.2011)

 • - Natáčelo se na zámku Frýdlant v Čechách. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace