O Šípkové Růžence (TV film)

Pohádka

Česko, 2006, 57 min

Obrazově i scénáristicky trochu zbrklá pozvánka na zámek Žleby, která se jako pohádka nevyrovná ilustracím v mojí dětské knížce. Hudba usnula v operetním župánku, verše především tempu příběhu škodí, herecky překvapivě vyniká Šoposká a hyzdící přebujelé náletové dřeviny. "Dceruško, jde ti o život !" - "Ach!" Základní verze pro nejmenší. 2-3*(31.12.2013)

Náhodou. Mne sa táto rozprávka páčila. Celkom nápadito boli dialógy zostavené do veršov. Okrem toho ten král bol skvelý. Herci hrali celkom dobre. Páčilo sa mi tam napríklad to, že neboli zvyčajné trápne čarodejné triky. Veľmi milé a pozerateľné. Videla som už aj sto krát horšie rozprávočky, pre túto:55%(9.11.2008)

• otík

Moderní verze Šípkové Růženky dopadla naprosto tragicky. Zcela nevýrazní herci, hlavní hrdinové jsou spíše až nesympatičtí, zcela zprzněný původní námět klasické pohádky, digitální růže, nesmyslná kouzla kouzelných tetiček, ... no hrůza, děs, hnus, bída, katastrofa. Dokonce ani hudbu neskládal žádný skladatel. Nikdy více. Hudební režie: Václav Fiala(27.9.2012)

• quixote

Naprosto zbytečný projekt. Proč točit Růžku, když byla zfilmována x-krát předtím a x-krát líp? Jedinou inovací je motiv falešného prince, ale i ten je dost otřepaný. Verše pohádku spíš potápějí, nejsou ani poetické, ani vtipné (”Kdekdo mi tu pořád říká, že máš ráda zahradníka.” Ha ha). Kostýmy vypadají jako z nouze ctnost z fundusu ČT a do neogotického zámku se absolutně nehodí; hudební motiv po deseti minutách nudí. Jedna hvězdička za herce, i když ani ti se moc nepředvedli, snad s výjimkou M.Šoposké.(29.7.2012)

• helianto

Já si tak strašně přála, aby se mi to líbilo. Mám pohádku o Šípkové Růžence ráda, tak jsem to moc chtěla. Ale to nešlo, ať jsem dělala, co jsem chtěla, to nešlo. To bylo hloupé, tak strašně hloupé. Kdyby to aspoň nebylo ve verších … Ale Jiří Žáček snad nenapsal hloupější verše než tyhle. Ta jedna hvězda je za krásné exteriéry zámku Žleby, což je můj zamilovaný zámek. A ze soucitu s účinkujícími. Jinak jsem byla zoufalá z toho, jak to bylo špatné :o((6.4.2015)

• - Pohádka byla natočena na zámku Žleby. (rakovnik)

• - Když zahradník Janek kouká klíčovou dírkou, vidí ležet princeznu Růženku v posteli, po otevření dveří ale leží Růženka za dveřmi, takže by ji nemohl vidět. (M.B)