Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tři víly, Týna, Mína a Vesna přivádějí na královský ples své dvě mladé schovanky, Isabelu a Felicii (L. Krobotová), kterou si král (D. Švehlík) vybere za nevěstu. Ta druhá, Isabela (H. Vagnerová), přísahá pomstu. Kletbu, kterou vyřkne nad kolébkou malé princezny Růženky, naštěstí zmírní moudrá víla Vesna (S. Postlerová). Zrušit ji ale nedokáže. A tak celé království žije v obavách před blížícím se dnem šestnáctých narozenin princezny Růženky (M. Šoposká). Přes všechna důmyslná opatření Isabela svého cíle dosáhne a celé království upadne do hlubokého spánku. Naštěstí existuje kouzlo mocnější než všechna ostatní – láska. Probudit Růženku se vydají dva zachránci: zahradník Janek (D. Volný) a princ Matyáš (M. Slaný)… Filmové a veršované zpracování klasické pohádky vzniklo na zámku Žleby podle scénáře básníka Jiřího Žáčka. (Česká televize)

(více)

Recenze (67)

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Buďme rádi alespoň za to, že to není klasická studiová pohádka, plus bod. Originalita v podobě veršů se taky cení. Nicméně Šípková Růženka je zcela přepracovaná a to není moc výhodou této pohádky. Vždyť dvojice se nemusí ani pořádně prosekat ke své vyvolené, neboť jim pomůže víla, což platí i o závěrečném zlikvidování podvodníka. Mám pocit, že zrovna pohádky, které by měly patřit primárně dětem, se pro nejmenší netočí, nebo se přinejmenším zapomíná na to, že pohádky jsou pro pro ně. Jak ale řekl ve včerejším rozhovoru na TV Prima Z. Troška, dnešní pohádky, ať jsou jakékoli, se točí spíše pro střední a starší generaci diváků. Ty mladší a děti nevyjímaje, zajímají tablety, X-meni, Avengeři a SpongeBob. Smutné, ale je to realita 21. století. Ovšem takto průměrné pohádky na tom nic nezmění. ()

otík odpad!

všechny recenze uživatele

Moderní verze Šípkové Růženky dopadla naprosto tragicky. Zcela nevýrazní herci, hlavní hrdinové jsou spíše až nesympatičtí, zcela zprzněný původní námět klasické pohádky, digitální růže, nesmyslná kouzla kouzelných tetiček, ... no hrůza, děs, hnus, bída, katastrofa. Dokonce ani hudbu neskládal žádný skladatel. Nikdy více. Hudební režie: Václav Fiala ()

Reklama

Véronique 

všechny recenze uživatele

Tři + - pohádku jsem znovu viděla s odstupem téměř dvou let a musím říci, že uzrála jako víno. Ne výjimečné, ale pozoruhodné kvality. A to se týká především scenérií, hlasu vypravěče (krásný "doplněk") a hudby. Ta dělá pohádce čest. Příběh je samozřejmě slabší, což je předem dané samotnou formou příběhu. Ale veršování je v pohádce moc milé. Vytváří to takovou milou pohádkovou atmosféru. Je jasné, že "druhá Princezna se zlatou hvězdou už nebude", přesto zde veršování beru jako plus. 65% ()

zdeny99 

všechny recenze uživatele

Trapné televizní zpracování Šípkové Růženky, které se od ostatních adaptací odlišuje jen svojí veršovanou podobou. Ta jediná se dá kladně hodnotit, ale ten zbytek je fakt trapnost nad trapnost. Král s královnou jsou jen o pár let starší než Růženka, samotná královna možná i tak jen o dva, tři roky, a to má být její matka... Růženka není vůbec pěkná a vysvobodí ji zahradník, který kdyby měl místo rýče v ruce hokejku, tak je to celej Jiří Hudler. Tady je tedy pozměněný děj, což de facto oceňuji, ale zase ten princ, co zalhal, že dal Růžence tu pusu a probudil ji... To byl tak slizskej kretén... Opravdu obsazení herců se Zelenkovi vůbec nepovedlo, stejně jako navodit atmosféru tak známé pohádky. Nechápu, proč ji opět točili, když starší Vorlíčkova verze patří mezi naše nejlepší pohádky. [983. hodnocení, 64. komentář, 44%] ()

Bozvav 

všechny recenze uživatele

Pohádka byla to milá, libezná, kdo prince od lháře rozezná? Verše plynuly v růžovém opojení, Růženku hlídali strážní ozbrojení. Kletba zlá uspala princeznu na mnoho dní, ve spánku na lůžku snad o lásce sní. Kdo se jí zastane, až její čas nastane, kdo ji osvobodí, kdo kletbu přemůže? Tetičky víly pomohly, zlou Isabel kouzlem přemohly. Láska a statečnost pak dílo dokonná. Svatba pak všechno zlé veselím překoná. Nejsem přes pohádky docent, nicméně dávám 65 procent. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (2)

  • Pohádka byla natočena na zámku Žleby. (rakovnik)
  • Když zahradník Janek kouká klíčovou dírkou, vidí ležet princeznu Růženku v posteli, po otevření dveří ale leží Růženka za dveřmi, takže by ji nemohl vidět. (M.B)

Reklama

Reklama