poster

O Šípkové Růžence (TV film)

Pohádka

Česko, 2006, 57 min

 • quixote
  *

  Naprosto zbytečný projekt. Proč točit Růžku, když byla zfilmována x-krát předtím a x-krát líp? Jedinou inovací je motiv falešného prince, ale i ten je dost otřepaný. Verše pohádku spíš potápějí, nejsou ani poetické, ani vtipné (”Kdekdo mi tu pořád říká, že máš ráda zahradníka.” Ha ha). Kostýmy vypadají jako z nouze ctnost z fundusu ČT a do neogotického zámku se absolutně nehodí; hudební motiv po deseti minutách nudí. Jedna hvězdička za herce, i když ani ti se moc nepředvedli, snad s výjimkou M.Šoposké.(29.7.2012)

 • honzic
  *

  Poměrně slabá pohádka, kterou nezachrání ani netradiční herecké obsazení a hezký námět, nepovedená animace a slabé herecké výkony, trapná režie a provedení, prostě oproti dřívějším ztvárněním nesahá toto ani po kotníky. Ještě štěstí, že se to nepokusili natahovat na kinostopáž a stačilo jen televizní zpracování. Někdy je lepší se do osvědčeně natočených pohádek již raději znovu nepouštět. Bohužel další důkaz, že Zelenka točit pohádky neumí. Hodnocení: 30 %(2.1.2010)

 • HonzaBez
  ***

  Verše Jiřího Žáčka mi na této pohádce rozhodně nevadili. Naopak mi v tomto směru přišlo, že jinak dost známý námět obohatily. Na začátku pohádky moji pozornost upoutala hudba, abych postupem času zjistil, že jde o další ze Zelenkových pohádek s hudbou ze "second handu" (nejsem si jistý z jakých všech jiných pohádek byla hudba převzala, ale v závěru jsem rozhodně identifikoval motiv z Nesmrtelné tetu), což mě docela otrávilo. Hudba totiž pro mě představuje v jakémkoliv filmu (i v televizní pohádce) dost důležitou složkou.(2.5.2017)

 • Jezinka.Jezinka
  ****

  Chtěla jsem to sem hodit ve verších, ale nebudu zbytečně machrovat. Veršovaná Růženka s krásnou Růženkou, poměrně pohledným zahradníkem, zatraceně sexy králem (incest bych chápala, ale pak už by to nebyla pohádka) a královnou která nepohoršuje (jsem se hodně snažila říct o ní něco pozitivního). Verše někdy malinko tahají za uši, ale pohádka je roztomilá, inovovaná větší aktivitou postav, které se obvykle jen mihnou a vyjedí královskému páru spižírnu (sudičky se prostě normálně vyskytují jen na oslavách, vyžíračky obecné) a tak člověk odpustí i ty triky, které se v pohádkách Zdeňka Zelenky poněkud notoricky opakují.(27.7.2012)

 • kulyk
  *

  Zahradník vypadá jak Hudler. Což ničemu nepomáhá. A Jezdící Ječinka má příšerný vkus na chlapy! He he.... A nyní spolu s W+H - ,,To je ve verších, celý ve verších." ,, Celý? Aha. Tak to JE tragédie" ...... A nad Růženu bych se taky radši moc nenaklápěl. Hezký to není, hrát to neumí, kouká to jako uskřípnuté sele.(8.5.2013)

 • - Pohádka byla natočena na zámku Žleby. (rakovnik)

 • - Když zahradník Janek kouká klíčovou dírkou, vidí ležet princeznu Růženku v posteli, po otevření dveří ale leží Růženka za dveřmi, takže by ji nemohl vidět. (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace