Ferda Mravenec

Animovaný / Loutkový / Rodinný
Československo, (1977–1978), 57 min (Minutáž: 10–17 min)

Epizody(4)

Všichni znají šikovného Ferdu Mravence, který si ví rady s každou prací a nezištně pomáhá všem zvířátkům z broučí říše. je s ním legrace, ale dokáže také potrestat hloupost a nespravedlnost. na svých cestách se Ferda setkává s Beruškou, s vážkami, pavoukem, nenasytným potápníkem, dostane se do nebezpečí v mraveništi plném zrzavých mravenců, zažije velký broučí ohňostroj, bude zachraňovat mravenčí miminka... A co teprve brouk Pytlík – nejnešikovnější chytrák pod broučím sluncem? Tentokrát se brouk pytlík popere a ocitne se ve vodě, z niž mu pomůže štika, a zmáčeného na břehu jej najdou dvě včelky, které ho vezmou s sebou do včelího úlu. To si však dají. (oficiální text distributora)

Recenze uživatele Kmotr76 k tomuto seriálu (1)

Ferda Mravenec (1977)

Ta plochá až moc barevná animace mi prostě nesedí. Mnohem víc se mi líbil Ferda z roku 1943 (režírované též Hermínou Týrlovou). Obecně preferuju trochu záhadnější animaci, která podněcuje fantazii...Jako to mu je třeba u Pojďte pane, budeme si hrát. Ocenit musím hudbu Zdeňka Lišky a dabing Františka Filipovského. ()