Ferda Mravenec

Animovaný / Loutkový / Rodinný
Československo, (1977–1978), 57 min (Minutáž: 10–17 min)

Epizody(4)

Všichni znají šikovného Ferdu Mravence, který si ví rady s každou prací a nezištně pomáhá všem zvířátkům z broučí říše. je s ním legrace, ale dokáže také potrestat hloupost a nespravedlnost. na svých cestách se Ferda setkává s Beruškou, s vážkami, pavoukem, nenasytným potápníkem, dostane se do nebezpečí v mraveništi plném zrzavých mravenců, zažije velký broučí ohňostroj, bude zachraňovat mravenčí miminka... A co teprve brouk Pytlík – nejnešikovnější chytrák pod broučím sluncem? Tentokrát se brouk pytlík popere a ocitne se ve vodě, z niž mu pomůže štika, a zmáčeného na břehu jej najdou dvě včelky, které ho vezmou s sebou do včelího úlu. To si však dají. (oficiální text distributora)

Recenze uživatele Víteček k tomuto seriálu (2)

Ferda Mravenec (1977)

Mně se tenhle styl animace a celkový grafický styl prostě vůbec nelíbí. A ta hudba z toho dělala přímo nepříjemný zážitek. Vzhled bych klidně nazval ošklivým a spolu s hudbou to pro mě byl nepříjemný zážitek. Jediný lepší byl v tomhle ohledu poslední díl, který není hudebně tak nepřátelský a navíc ji doplňuje dabingem. 30 %. ()