poster

Temná hmota

 • USA

  Dark Matter

Drama

USA, 2007, 88 min

Režie:

Shi-Zheng Chen

Scénář:

Billy Shebar

Scénografie:

Dina Goldman
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (14)

 • Fr
  **

  ,,99% vesmíru tvoří TEMNÁ HMOTA. Nevidíme ji a proto ji nikdo nevěnuje pozornost. Ale já ji vidím. Díky matematice.“.... Talentovaný student se stává pravou rukou profesora a má před sebou vidinu, že si splní své nejen vědecké sny. Pak však začne řešit problém, JAK UCHOVAT SVÉ VLASTNÍ MYŠLENKY, když pracuje pro někoho jiného? A z následné názorové rozepře se ,,nezberchá“. Vytratí se z něho mladické nadšení, ten oheň, který žene vědce v před. ŽIVOT NENÍ JEDNODUCHEJ! A co já s tím? Nejde o střet kultur, ale o teorie, kterým nerozumím a vyloženě jen o ten okamžik zlomu. Prostě nuda. A konec je pro mě stejně překvapivej jako nepochopitelnej. Prostě vědci.. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Potřebuju vysvětlit význam slov ,,už budu“. 2.) Chci vidět Galaxii v hrníčku. 3.) Stále ještě si myslím, že temná hmota je ukrytá v lebce. PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ne NAPĚTÍ *(11.1.2011)

 • sochoking
  ****

  1. Meryl Streep môže po tomto filme veselo apelovať na komparz do Romerových zombie movies. 2. Laurence, Cindy a malý Noel je typický obraz čínskej rodinky. Pravej čínskej rodinky ! (Tie ich mená ! )(25.2.2011)

 • bassator
  ***

  Opravdu nečekaný pro mne až šokující průběh příběhu se zbytečně tragickým koncem... - 2011 - 60%(2.1.2012)

 • anderson

  ČESKÁ DVD PREMIÉRA: H.C.E. = 19.12.2010 - Vydanie "do pošetky". (12.12.2010)(12.12.2010)

 • Padme_Anakin
  *

  Neoslovilo. Napojení neaktivováno. Nadmíru nudné. Nic nového. Nerespektuješ „ne“, neposloucháš, následuje nakládačka. Nedoceněnému nedochází nutné. Nápor nezvládne. Násilí neschvaluji. Nehumánní.(21.6.2014)

 • Sheldra
  **

  Díky za návod, jaký zvolit postup, až mi zamítnou dizertačku. O čem to proboha bylo?(29.7.2011)

 • dawe04
  ***

  Pomalé drama o americkém snu, který skončil dříve, než mohl vůbec začít. Ospalým vyprávěním se setkáváme s čínským studentem kosmologie, který dostane jedinečnou šanci dostudovat na americké univerzitě. Kulturní i sociální rozdíly se začnou projevovat hlouběji, až vyústí v nešťastnou událost. Herci slušní, postava milovnice čínské kultury Joanny v podání Streep alespoň částečně svou laskavostí smazává bariéru mezi západním a východním smýšlením. Egoistický profesor s mocí naprosto potopit něčí život na sebe přivolá nečekaný ortel. Samotný vrcholný akt hlavního hrdiny může být z našeho pohledu diskutabilní. Mimo nebo možná(?) včetně onoho činu je třeba dodat, že žádný americký film (který jsem doposud viděl - a mnoho jich tedy není) zabývající se čínsko-americkou otázkou (i když o ni na první pohled nejde) nepodal tak znepokojivě pravdivé vyobrazení.(23.10.2012)

 • lennyd
  **

  Čínský student Liu Xing při studiu astronomie na fakultě USA zároveň pracuje ve firmě profesora Reisera, kterého bezmezně obdivuje. Hrozně rád by u svého profesora došel k uznání s objevem, který učinil - jenže ten se cítí mladým studentem ohrožen, a tak jej v jeho úsilí všemožně brzdí. Ale nepočítá s tím, že v čínské kultuře je zrada něčím, co se neodpouští ... Z filmu jsem trochu zklamaný, protože jsem čekal o něco víc. Námět je sice docela zajímavý (i když samotný objev, a hlavně to jak k němu Liu Xing došel je trochu k smíchu). Zároveň mi přijde, že celý námět filmu byl potopen rolí extravagantní Meryl Streep - teda ne že by to bylo zahráno nějak špatně, ale člověk si musel chvilkama klepat na hlavu, jestli toto opravdu myslí autoři úplně vážně...(18.10.2011)

 • Pavlík
  **

  23. 05. 2011 (181.); Liu Xing mohl situaci lépe vyřešit(24.5.2011)

 • aLPaC
  ***

  Konec jsem teda vůbec nečekal! Až do té doby mi byl ale ten čínský student/génius sympatický a škoda, že ty hodný kluci to maj v životě těžší.(3.9.2017)

 • FeiNike
  ****

  Vyvrcholenie skutočnými udalosťami inšpirovaného príbehu o nadanom čínskom štipendistovi pôsobiacom na prestížnej americkej univerzite naplnilo svoj zámer [ teda v mojom prípade určite ] - intenzívne ma zasiahlo svojou tragickosťou a podnietilo k zamysleniu sa nad niekoľkými znepokojivými a ťažko jednoznačne zodpovedateľnými otázkami..Okrem toho film perfektne funguje v poukazovaní na výrazne kontrastné rozdiely medzi čínskym a americkým spôsobom života a myslenia..Ye Liu, jeden z najtalentovanejších mladých čínskych hercov podáva tradične výborný herecký výkon..Režisér sa síce tu a tam nevyhol samoúčelnosti [ napr. rozdelenie deja na kapitoly zem voda oheň, zábery na Meryl Streep ako cvičí tai-či na pozadí dramaticky zamračenej oblohy atď.. ] ale musím priznať že nejak výraznejšie ma to neiritovalo..Pozoruhodný scenár tohto filmu má naozaj veľký potenciál - zaujme ľudí, ktorí sa zaoberajú výskytom rôznych "dark matters" v súčasnej spoločnosti, ako aj tých ktorí tento pojem skúmajú z hľadiska kozmológie..(28.2.2009)

 • cuneus
  ****

  Neschopný profesor, co se za každou cenu snaží potopit vše, co by mu mohlo přerůst přes hlavu. Jeho obětí se stane i mladý doktorand z Číny, který přišel s převratnou teorií kosmologie. Naneštěstí pro oba nakonec vše skončí tragicky. Okrajově jde i o střet a nepochopení dvou odlišných kultur. Ve vedlejší roli Meryl Streep v postavě trochu potrhlé amatérské sinoložky. Pěkná podívaná po skončení Olympiády :-)(25.8.2008)

 • mimozakon
  **

  Čínsky študent sa dostane na vysokú školu v USA na PhD štúdium pod profesora, ktorý mu nechce dovoliť rozvinúť v akademickej obci svoju teóriu o čiernej hmote vo vesmíre, čo sa nakoniec končí tragicky.(5.8.2008)

 • Vig
  ***

  Zajímavý počin ze života mladého studenta, který se snaží integorvat do amerického způsobu myšlení a života....talentovaný Ye Liu to zvládl na jedničku, stejně jako Meryl ve vedlejší roli sinoložky, která si začvičí tai-či.(1.4.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace