Jak jíst smažené žížaly

Thomas Rockwell (kniha)

Bob Dolman

Mark Johnson

Scénografie:

Caty Maxey, Carla Curry (set dekoratér)

Kostýmy:

Kathy Kiatta
  • spiritus

Nepochopil jsem, co je zajímavého na filmu, kde banda teenagerů nutí jiného, požírat smažené, či jinak "lahodně" upravené žížaly. Detailní záběry, jak kroutící se žížali padají na rozpálenou pánev, či jak si ji "hlavní hrdina" dává do pusy až praskne a "sliz" ostříkne všechny, jsou opravdu "úchvatné".Bohužel jsem u filmu snídal a dvakrát mi to apetit nezvedlo. Jestli se tímto druhem zábavy, baví Americká mládež, tak to no nazdar. Teď nemyslím pojídání žížal, ale koukáním se na takovéto sračky.(27.10.2008)

Nemůžu říct, že to byla blbost a taky nemůžu říct, že to byl supr film. Místy to bylo obojí. Každopádně mi námět přišel originální. A hlaně, zamilovala jsem si Billyho, pěkně to těm fuckanům natřel! Smrádci jedni malí, kdo to kdy viděl, aby si někdo diktoval podmínky přijetí do kolektivu? Nakonec všechno dobře dopadlo a film má ode mě (krásných) 50%.(29.3.2013)

Vtipné, praštěné, dětské, odporné. Byla to sranda. Kluk co zvrací snad ze všeho se vsadí, že sní deset žížal. Výborné. Ze začátku má člověk pocit, že se asi pozvrací. A já, jako biolog znající žížalu i z její vnitřní stránky a složení orgánů, jsem se jen bavila. Opět je vidět jak je Amerika skvělá a že i největší rivalové se mohou stát nejlepšími přáteli.(11.1.2009)

• Crawler-D

Jakmile se z filmu stane pořad o vaření ala deset způsobů, jak připravit žížalů, ztratí se napětí a náboj. Když už spořádá první dvě a všechno je vlastně v pohodě, málokdo bude pochybovat, že mu ostatní dají zabrat. Navíc tvůrcům chybí větší nápaditost v dramaturgii takového klání. Jinak musím zmínit kreslené titulky, které mohly ozvláštnit koncept celého filmu, ale tvůrci jej využijí pouze jednou, a pak jen v titulkách. A já se ptám: PROČ? Marnivé a zbytečné.(31.12.2009)

• Pepy

Já vůl, proč jsem dnes ráno zapínal televizi! Zrovna na nově, dávaly tenhle slabý a ubohý film o malých chlapcích, co se rozhodli, že budou jíst smažený žížaly. Nuda bez ničeho, není tam skoro nic pozitivního. Už z hodnocení je nám jasné, že 40% asi úspěšnost není. No jo, malý děti a hned jak by chtěly do showbyznysu.(13.11.2010)