Jak jíst smažené žížaly

Ako jesť smažené dažďovky

Komedie / Rodinný

USA, 2006, 80 min

• P1tr

Nechutné, stupidní, dětinské, nezábavné....samá negativa se dají řící o tomto snímku, který jen těžko zabaví děti starší 5ti let. Ve svých 18ti letech jsem u filmu vydržel sedět 15 minut a u toho ještě obědval, což považuji za heroický výkon. Za odměnu si film pošlu do odpadu a za pár dní už si na něj nevzpomenu. Díkybohu.(6.9.2008)

• Pepy

Já vůl, proč jsem dnes ráno zapínal televizi! Zrovna na nově, dávaly tenhle slabý a ubohý film o malých chlapcích, co se rozhodli, že budou jíst smažený žížaly. Nuda bez ničeho, není tam skoro nic pozitivního. Už z hodnocení je nám jasné, že 40% asi úspěšnost není. No jo, malý děti a hned jak by chtěly do showbyznysu.(13.11.2010)

• Crawler-D

Jakmile se z filmu stane pořad o vaření ala deset způsobů, jak připravit žížalů, ztratí se napětí a náboj. Když už spořádá první dvě a všechno je vlastně v pohodě, málokdo bude pochybovat, že mu ostatní dají zabrat. Navíc tvůrcům chybí větší nápaditost v dramaturgii takového klání. Jinak musím zmínit kreslené titulky, které mohly ozvláštnit koncept celého filmu, ale tvůrci jej využijí pouze jednou, a pak jen v titulkách. A já se ptám: PROČ? Marnivé a zbytečné.(31.12.2009)

Neskutečná zábava pro celou rodinu. Příběh si zvlášť asi vychutnají kluci prvního stupně základní školy. Žížalky jsou obzvláště vypečené a děti hrají dost přesvědčivě. Převedení knižní předlohy do filmu považuji za dobrý nápad a protože ve filmu více než o dešťovky samotné jde o hledání svého místa a přátel v novém prostředí, hodnotím tak vysoko, jak hodnotím.(20.9.2007)

Spratci jsou to, všechny bych je postavil do řady a po "staročesku" by pár schytali, ať si sociální pracovnící, psycholožky a Džamila Stehlíková říkají, co chtějí. Možná jsou to jen přehnaně expresivně napsané postavy, aby dětští herci měli při svých omezených schopnostech co hrát, i tak je to ovšem varování před americkou výchovou dětí. Přes tuhle hrůzu je však snímek, narozdíl od žížal, celkem chutný. Bez sebemenšího problému a zanechání hlubší stopy vámi propluje. Taková ideální odpolední filová pohodička.(23.12.2007)