Drama / Romantický

USA / Mexiko, 2006, 91 min

Film som videla vo filmovom klube, a tam aj patrí. Tvorcovia chceli filmom niečo povedať, a myslím si, že sa im to podarilo. Niektoré časti menej dobré, niektoré dobré, film ma vcelku bavil. Štvrtú hviezdu dávam za Eduarda, ktorý v dlhých vlasoch, brade a v tých lajdáckych handrách vyzeral úplne ako boh :-), ja by som si to kvôli nemu pozrela kľudne ešte raz.(15.10.2013)

Rozpočet $3,3miliónaTržby USA $8,070,537Tržby Celosvetovo $10,962,804Tržby za predaj DVD v USA $5,919,179 //počet predaných kusov 317,739(6.12.2008)

Práve som dopozerala tento krásny film. Chcela by som toho toľko povedať, ale vlastne ani neviem, čo skôr...veľa emócií a málo slov.. Určite ale súhlasím s tým, že film nehodnotí a nekritizuje. Nebolo to len o potrate, či dieťati a adopcii, nebolo to len o jednom dni strávenom v New Yorku. Ja som tam videla všetko, skoro všetko, čo v živote zažívame - my ľudia. Nešťastie, lásku, priateľstvo, pochopenie, radosť, spolupatričnosť, rodinu, obyčajnosť a hĺbku ľudskej duše.. Alejandro Gomez Monteverde je režisér, ktorého nepoznám, ale po zhliadnutí tohto filmu si rada počkám na jeho ďalšie dielo. A Eduardo je nielen krásny chlap, ale aj zaujímavý herec. Jedna hviezda len pre neho..(9.4.2011)

Tento film je průser, kterého je mi fakt líto. Hráno nehvězdami ale perfektně. Kamera jak víno. Příběh neskutečně silný a lidský. Oba představitelé hlavní role nesmírně sympatičtí a také nesmírně problémoví. Prostředí hispánské rodiny nesmírně zajímavé až hezké. Bohužel na závěr Alejandro Gomez Monteverde zkurvil celý význam tohoto díla. Ať jsem bádal jak jsem bádal, chybí byť jen náznak vysvětlení, proč matka dítě opustila a jak to vlastně bylo s tou adopcí.(13.2.2012)

Podivnou náhodou sa mi dostal do rúk tento film vydaný ako súčasť podielu pre členov Spolku Svätého Vojtecha na rok 2012. Takže som od neho nečakal nijak vysokú umeleckú kvalitu, či zručnú filmárčinu. Skôr som bol pripravený na lacne natočený, moralizujúci snímok s neprehliadnuteľnými odkazmi na propagáciu kresťanstva. No v tomto prípade som sa mýlil. "Bella" je pomerne zaujímavá dráma zaoberajúca sa témou interupcie. Mladá žena, servírka Nina, je prepustená z práce, má finančné problémy, nemá žiadnu rodinu, ani životného druha a je tehotná. Ocitla sa vo veľmi ťažkej životnej situácii. Pomôcť sa jej správne rozhodnúť ako ďalej sa snaží kolega, kuchár José. Pomaly sa tak odkrýva aj jeho neveselý životný príbeh. Keby sa takejto silnej témy chopil skúsenejší režisér, tak by sa z toho dalo vyťažiť omnoho viacej emócií a tým pádom aj viac vtiahnúť diváka do deja. ***(3.12.2011)

• - Nakrúcanie filmu Bella a mnohé udalosti ovplyvnili život herca (Eduardo Verástegui) tak, že sa obrátil na vieru, radikálne zmenil svoj život a začal odmietať úlohy propagujúce sex a násilie. Eduardo sa aktívne zúčastňuje aktivít Pro-life a Pro-family podporujúcich ochranu života pred narodením a práv rodiny. (L´Aura)

• - Eduardo Verástegui (José) o svojom obrátení počas nakrúcania filmu povedal: „Neobrátil som sa ani v Lurdoch, ani vo Fatime, ale priamo v Hollywoode. Odvtedy denne pristupujem k svätému prijímaniu, raz za týždeň sa spovedám a za celé tie roky som nemal žiadnu ženu.“ (Eoin)

• - Dej príbehu sa odohráva v New Yorku, ale José a jeho rodina sú mexicko-portorikánski emigranti. Vo filme preto okrem angličtiny môžeme počuť aj veľa španielčiny. (me3x®)