Drama / Romantický

USA / Mexiko, 2006, 91 min

• Hamaradža

Proti filmom založeným na emóciách nemám nič, proti kresťanstvu nemám nič ale tento gýčový vykalkulovaný patos je po filmárskej stránke úplne na minime, dúfam že to nebolo myslené vážne. A potraty sú omnoho komplikovanejšia téma ako len jednoduché "Neberte ďeťom život", čo ak si matka dieťa nemôže dovoliť alebo ho jednoducho nechce a nieje mu schopná poskytnuť starostlivosť? To je zjavne úplne jedno, vidím to tak že scenárista zobral tri vety z biblie a zbúchal k nim nejaký telenovelový grc, inak si tento trapas vysvetliť neviem, hviezdička za dobrý úmysel. :)(28.10.2013)

Film som videla vo filmovom klube, a tam aj patrí. Tvorcovia chceli filmom niečo povedať, a myslím si, že sa im to podarilo. Niektoré časti menej dobré, niektoré dobré, film ma vcelku bavil. Štvrtú hviezdu dávam za Eduarda, ktorý v dlhých vlasoch, brade a v tých lajdáckych handrách vyzeral úplne ako boh :-), ja by som si to kvôli nemu pozrela kľudne ešte raz.(15.10.2013)

Bella na mě působila celkem rozporuplně, někderé scény mě přímo nadchly, jiné mi přišly umělé a vykonstruované. Výkony hlavních herců mě nijak neurážely, naopak se mi hlavní představitel moc líbil :). Jediné, s čím mám trochu problém, je samotný účel filmu, který má poukázat na důležitost narození, nebo jak to nazvat, a s tím se já tak úplně neztotožňuji. Celkově průměrný film, který neurazí, ale ani nezaujme...(27.8.2013)

Podivnou náhodou sa mi dostal do rúk tento film vydaný ako súčasť podielu pre členov Spolku Svätého Vojtecha na rok 2012. Takže som od neho nečakal nijak vysokú umeleckú kvalitu, či zručnú filmárčinu. Skôr som bol pripravený na lacne natočený, moralizujúci snímok s neprehliadnuteľnými odkazmi na propagáciu kresťanstva. No v tomto prípade som sa mýlil. "Bella" je pomerne zaujímavá dráma zaoberajúca sa témou interupcie. Mladá žena, servírka Nina, je prepustená z práce, má finančné problémy, nemá žiadnu rodinu, ani životného druha a je tehotná. Ocitla sa vo veľmi ťažkej životnej situácii. Pomôcť sa jej správne rozhodnúť ako ďalej sa snaží kolega, kuchár José. Pomaly sa tak odkrýva aj jeho neveselý životný príbeh. Keby sa takejto silnej témy chopil skúsenejší režisér, tak by sa z toho dalo vyťažiť omnoho viacej emócií a tým pádom aj viac vtiahnúť diváka do deja. ***(3.12.2011)

Tento film je průser, kterého je mi fakt líto. Hráno nehvězdami ale perfektně. Kamera jak víno. Příběh neskutečně silný a lidský. Oba představitelé hlavní role nesmírně sympatičtí a také nesmírně problémoví. Prostředí hispánské rodiny nesmírně zajímavé až hezké. Bohužel na závěr Alejandro Gomez Monteverde zkurvil celý význam tohoto díla. Ať jsem bádal jak jsem bádal, chybí byť jen náznak vysvětlení, proč matka dítě opustila a jak to vlastně bylo s tou adopcí.(13.2.2012)

• - Menšiu rolu si vo filme zahrala aj známa modelka a MISS Amerika 1996 Ali Landry. (me3x®)

• - Po filme obdržal Eduardo Verástegui (José) veľa poďakovaní od žien, ktorým Bella pomohla pri rozhodnutí sa pre život ich dieťaťa. (Eoin)

• - Nakrúcanie filmu Bella a mnohé udalosti ovplyvnili život herca (Eduardo Verástegui) tak, že sa obrátil na vieru, radikálne zmenil svoj život a začal odmietať úlohy propagujúce sex a násilie. Eduardo sa aktívne zúčastňuje aktivít Pro-life a Pro-family podporujúcich ochranu života pred narodením a práv rodiny. (L´Aura)