Past na Ježíška (TV film)

Krátkometrážní / Komedie

Česko, 2006, 14 min

Karel Janák

Karel Janák

Martin Šácha

Zvuk:

Roman Čapek

Možná budou mnozí další uživatelé pochybovat o mé příčetnosti, ale já se za to, že se mi tato drobná hříčka líbila, nestydím. Líbila se mi ta retro stylizace, líbila se mi dvojakost rodičů, kteří se na děti křečovitě usmívali a snažili se zachovat slavnostní a pokojné dekórum, zatímco na sebe byly jako, nu, jako nervózní rodiče. Líbil se mi ten dětský komplot proti Ježourovi i ten ohled na rodiče, aby při tom všem nepřišli k úhoně. A v neposlední řadě se mi tady líbí Kuklová. Jde snad o její nejlepší roli. :o(25.12.2010)

• igi B.

Nevím tedy, co je EBU, ale tohle byla bída. Umělecký projev K&K i přes jejich ksichtění je unylý, jak po litru spacího čaje, dětičky jsou předpokládám řádně celebřitní, leč vzorně sekundující svým dospělým protějškům a nebýt toho "hajdom hajdom tydlidom"... Ale co, ještě že ten Jéžišek nosí dárky. Možná měl i mistru Janákovi více toho talentu nadělit... - - - P.S. Se špetkou jízlivosti - ještě tomu chybí žánrová kategorie "mysteriózní" , jak je dnes v kraji nadužívaně zvykem... :o))(24.12.2006)

• honajz

Hm, to je fakt originální námět. Past na Ježíška. Ježiš, kolikrát jsme to viděli ve vánočních amerických komediích v milionech variací? Od odpadu to zachraňují jen Kříž s Kuklovou, jinak je to přeslazené i na černý vtip a přetažené stopáží neskutečně i na tak prostý vtip. A bylo to vlastně vtipné? Pro mne ne.(2.10.2009)

• monolog

Nudná komedie, kde je ta humornost vytvářená hlavně zrychlováním pohybu a snahou o skopičinky, jako dělali Laurel a Hardy. Možná je to tím, že Kříž není Laurel a Kuklová není Hardy, a tak jejich pitvoření nepůsobí vůbec tak směšně, jako přihlouplý Stanův úsměv a Hardyho vztekání. Vlastně je tato, dalo by se říct spíš groteska než komedie, dějově naprosto o ničem. Jinak, obrazově a používáním barevných filtrů a i tím, že vypravěčem byl Petr Štěpánek se mi zdálo, že se tvůrci snažili napodobit Amelii z Montmartru. No, aspoň že ten Ježíšek nebyl červenolící dědek s fousama a panděrem, ale podle posledních záběrů malý dítě tak, jak má správně u nás být.(25.12.2006)

Krátká vánoční blbina o tom, jak dvě děcka chtějí chytnout Ježíška, ale první musí udělat něco s rodiči, aby ty pasti mohli nastražit. Jak já vždycky v těch filmech obdivuji ty děcka, jaké pasti dokáží vymyslet. Počínaje Kevinem ze SÁM DOMA, konče těmito dvěma kujóny. Kříž s Kuklovou byli také úžasní. První jak ukázkoví rodiče, Kuklové to hodně slušelo a pak vypadali jak zhulení a na závěr tak roztomilí. [338. hodnocení, 22. komentář, 54%](26.12.2019)