The Scribbler

Scénografie:

Kathrin Eder

Kostýmy:

Anthony Tran

No, lehce podprůměrná a zapomenutelná ptákovina, která za cool lookem schovává režijní sterilitu... Na druhou stranu se to ale dá koukat bez újmy nebo nasranosti a je z toho cítit, že uvnitř toho všeho, někde v jádru je pár jednoduchých ale zajímavých nápadů a funkčních myšlenek, takže 3 abych nebyl za škarohlída :)(31.1.2015)

• Morholt

Pořádně nevím, co si mám myslet. Na jedné straně výborný vizuál a koukatelný výkon Katie Cassidy, u kterého se dalo přehlédnou i to, místy až příliš okaté, přehrávání. Na straně druhé schizofrenní psychotický zmatek, který mi většinou nedával symsl, byť se režisér ve světlých chvilkách snažil poskytnout nějaké vodítko. Smysl to nakonec celé dávalo, ale dal bych přednost méně experimentálnímu zpracování. 40%(7.12.2014)

Tohle vůbec nebylo špatné! První polovinu hodnotím velmi nadprůměrně. Scribbler má úžasný vizuál, perfektní temné prostředí jakéhosi ústavu pro mentálně a sociálně nestabilní lidi, kde každou chvíli někdo vyskočí z budovy. Potěší i kvalitní herecký cásting, kde jedna herečka vedle druhé se objevila alespoň ve dvou známějších béčkových hororech. Až na ty sci-fi prvky, které mi příliš nesedly a možná potenciál nebyl plně využit, jelikož někteří lidé z ústavu mohli dostat více prostoru, ale nevadí nenudil jsem se. 65%(24.9.2014)

Dobre ujetá haluz. Napadlo mi, či by to takto nejak nevyzeralo, keby vznikol celovečerný film z tej časti Fight Clubu, kde si Tyler Durden užíval s Marlou Singer v tom dekadentnom baráku. Herecky to bolo však podstatne diskutabilnejšie. Aj keď obsadenie je práve jedna z vecí, kvôli ktorým sa to pozerať oplatí. A žánrovo je to celkom nevyspytateľné, v závere príde komiksový sci-fi part, aby mohol epilóg zase pôsobiť ako motivačné video pre psychicky nevyrovnaných.(19.1.2015)

Snímku se rozhodně nemůže vzít, že se snaží diváka poměrně zmást. Je to místy absurdní, místy hodně ujeté, trochu stylizované jako "Sucker Punch", ale rozhodně ne tak jednoduše čitelné. Ano, je to divné, o tom žádná, ale musím říct, že se mi tahle místy opět "cool" zpomalovaná podivnost prostě líbila. Takhle by to asi vypadalo, kdyby se Američané volně snažili převést něco, co původně vzniklo v Japonsku. Originální, divné, ne vždy konzistentní, ale rozhodně stojí za alespoň jedno zhlédnutí.(26.9.2014)