The Scribbler je akčný sci-fi triler s noirovou atmosférou o mladej žene Alice (Michelle Trachtenberg), ktorú nedávno prepustili z psychiatrickej liečebne. Aby sa však zbavila svojej alternatívnej osobnosti, musí jej liečebný program pokračovať po prepustení aj naďalej. Alice sa preto nasťahuje do domu pre duševne chorých. Krátko po jej príchode však obyvatelia domu začnú zomierať závratnou rýchlosťou. Podarí sa dievčaťu zabrániť, aby sa stala ďalšou obeťou, a vyliečiť sa? (misterz)

Trailer

hous.enka

Zfilmovaný komiks z prostředí domu na půl cesty, kde bydlí parta holek, co jsou tak trochu magorky. Jo, proč ne. Jen výsledná pointa je... tak děsně pitomá. Celou tu dobu se na The Scribbler kouká velmi dobře. Tajemná atmosféra, mluvící pes, podivné sebevraždy v bezprostředním okolí titulní hrdinky... Jenže pak se to nějak zvrtne (za mě asi moment meditujícího souseda) a souboj dvou koček na střeše to úplně zazdí. Škoda přeškoda, protože film podle komiksové předlohy, kde hraje Sasha Grey a Eliza Dushku, to mohla být sakra pecka. ()

MontyBrogan

Dobre ujetá haluz. Napadlo mi, či by to takto nejak nevyzeralo, keby vznikol celovečerný film z tej časti Fight Clubu, kde si Tyler Durden užíval s Marlou Singer v tom dekadentnom baráku. Herecky to bolo však podstatne diskutabilnejšie. Aj keď obsadenie je práve jedna z vecí, kvôli ktorým sa to pozerať oplatí. A žánrovo je to celkom nevyspytateľné, v závere príde komiksový sci-fi part, aby mohol epilóg zase pôsobiť ako motivačné video pre psychicky nevyrovnaných. ()

EvilPhoEniX

Tohle vůbec nebylo špatné! První polovinu hodnotím velmi nadprůměrně. Scribbler má úžasný vizuál, perfektní temné prostředí jakéhosi ústavu pro mentálně a sociálně nestabilní lidi, kde každou chvíli někdo vyskočí z budovy. Potěší i kvalitní herecký cásting, kde jedna herečka vedle druhé se objevila alespoň ve dvou známějších béčkových hororech. Až na ty sci-fi prvky, které mi příliš nesedly a možná potenciál nebyl plně využit, jelikož někteří lidé z ústavu mohli dostat více prostoru, ale nevadí nenudil jsem se. 65% ()

silentname

Ťažko hodnotiteľný film. Dokonca aj pre mňa. Na jednej strane musím povedať, že hlavná myšlienka je veľmi dobre spracovaná a v poslednej polhodine ju podľa mňa veľmi dobre vysvetlí, film si nezvolil najlepšiu cestu, ako to spraviť. Začiatok je OK, len si myslím, že mohol trošku lepšie navodiť atmosféru. Viac sa snažil urobiť atmosféru prostredím, no to je málo. Stred filmu je podľa mňa tá najhoršia časť. Je to nudné, veľmi pomalé a najmä celý čas človek nemá pocit, že sa film niekam posúva. Okrem toho sú tam neustále scénky výsluchu, kde je síce aj skvelá Eliza Dushku, ale je to hlavne veľmi monotónne a akosi viete odhadnúť kam to všetko smeruje. Keď však príde záver, musím povedať, ten všetko zmenil a dal filmu úplne nový nádych. Záverečné scénky Katie Cassidy s Michelle Trachtenberg sú absolútne fantastické a naozaj stoja za to. Okrem toho tu vyjde najavo aj hlavná myšlienka filmu, ktorá je tiež výborne podaná. Krása človeka nevyplýva len z jeho vonkajška, no dôležité je to, čo je vnútri. Je to síce podané trošku radikálne, ale na druhú stranu veľmi zaujímavo. Problém ale je, že sa človek musí predrať cez hodinu filmu, ktorý nie je zrovna najzaujímavejší a nedáva často moc zmysel. A postupne to začne byť frustrujúce. A je otázne, či budete mať nervy ostať do konca. Ale ak ostanete, myslím si, že to stojí za to. Som rád, že som Scribblera videl, nemyslím si, že by som si to niekedy pozrel ešte raz. ()

honajz

Hvězdička za kameru a výpravu. Jinak jen zmatený pseudoblábol postmoderního světa, který je jak tomu o těchto omalovánek bývá, nejasný, zmatečný, kde hlavní myšlenka je tak okecaná a zabalená, aby vypadala jako nějaká filozofie o tom, že svět bláznů je ten normální, ale celkově z toho spíše vychází, no jo, zase blábol. V podstatě to nemá co nabídnout, celé se to sice pořád tváří ultra cool, ale vlastně se nám ničeho moc nedostane kromě jedné bitky na střeše a osvícení jak ze seriálu Black Books, kde to ale mysleli parodicky. Tohle se bere smrtelně vážně, a o to hloupější je pak celkové vyznění. Nejspíše na ten pseudocool look někdo skočí, ale uvniř je to prázdné asi jako promluvy politiků. ()