Já jsem ty a ty jsi já

It's a Boy Girl Thing

Ja som ty a ty si ja

Komedie / Romantický / Fantasy

Kanada / Velká Británie / USA, 2006, 95 min

Nejsem moc na romantické filmy, a když mi tenhle film byl zavlečen domů, říkal sem si po prvních 10 minutách, že to je jen další "Žába k zulíbání", nebo "Mezi námi děvčaty" . Nevim proč, ale tenle romanťák mi vyloženě sedl. Kdyby mi to tak nepřipomínalo ty dva filmy a konec nebyl tak moc předvídatelný (ten je ale skoro u každého romantického filmu), tak by bylo snad i 5*. Takhle je to 3 a za ty překrásné kukadla Samaire Armstrong jedna navíc.(29.6.2008)

Průměrná komedie, u který jsem se moc nezasmál a odevšad na mě křičelo: "klišé! klišé!". Ale vyhledal jsem ji právě proto, že jsem si chtěl u něčeho odpočinout a nezabejvat se moc tím, co postavy prožívají, jak se cítí a hledat nějakou hloubku. A to jsem circa dostal. Ale toho vtipu mohlo bejt víc a zápletka taky mohla bejt originálnější. No, řek sem si, že nebudu svině a aspoň ty tři tomu dám, páč ta hérečka je pěkná.(7.4.2009)

Milá tínedžerská komédia, ktorá rozhodne neurazí. Výborný nápad o tom, že si muž so ženou, ktorí sa nemôžu vystáť vymenia svoje tela. Páčilo sa mi takisto herecké obsadenie a to najmä krásna Samaire Armstrong. Zo začiatku som aj celkom slušne bavil, lenže približne od polky filmu sa to až príliš zmenilo na romantiku a humor išiel bokom, začo dávam veľké mínus. Takisto záver predvídateľný, kedy ho človek ani nemusí vidieť a bude vedieť akoto celé skončí.(6.5.2015)

• Elyssea

Kevin Zegers brečet umí a dokáže hrát zženštilého kluka. Taky vypadá dostatečně dobře, aby dívčí srdéčko zaplesalo. Samaire Armstrong je o kapku horší, ale přesto ti dva tvoří sympatickou dvojici. Škoda toho závěru. Hlavní hrdina paradoxně přišel o koule nikoli záměnou těl, ale vypouštěním klišoidních "romantických" vět z úst při plesu. Nebýt Kevinovy závěrečné kastrace, bylo by to za 3. Ale vzhledem k scénáristickému úletu se přikláním k horšímu hodnocení.(6.10.2010)

Jednoduchá komedie s motivem záměny těl. Woody, hvězda školního fotbalu, která mimo to, že samozřejmě chodí s hlavní roztleskávačkou, nemá nic jiného na práci než se poflakovat s dalším stejně povedeným kamarádem. Jeho sousedka a zároveň spolužačka Nell má ráda literaturu a ráda by se dostala na prestižní vysokou Yale. Když se tito dva setkají na školní exkurzi v muzeu a ostře si vymění své názory na sebe, stane se něco nečekané. Druhý den ráno mají vyměněná těla, tudíž z Nell je teď vlastně kluk a z Woody najednou holka. Z počátku se oba dva chovají atypicky či podivně pro svoje nynější pohlaví, postupně si ale najdou cestu k sobě a začnou se přijatelněji chovat s přičiněním jednoho tak i druhého. Woody učí Neal, jak hrát fotbal v mužském těle, naopak Nell připravuje Woodyho na důležitý přijímací pohovor. I když to bylo od začátku jasné a předvídatelné, (jak to asi tak může dopadnout) nebylo to zas až tak špatné. Humor je samozřejmě velmi prostý a těží z konfrontace dívčího a chlapeckého prostředí, ale dalo se to v pohodě zvládnout. Konec je už tedy velké klišé, ale i tak se jedná o relativně příjemný film na nedělní odpoledne.(16.12.2017)

• - Přední strana žádosti na univerzitu Yale, kterou má Nell v pokoji, a taky hlavička dopisu, kterou dostane od Yaleu, jsou pravé. (HappySmile)

• - Hřebcovo auto je Buick Roadmaster Estate Wagon ročník 1991 a Woody s Nelly na konci filmu odjíždí v Oldsmobile Cutlass z roku 1971. (Ruuzha)

• - V tomto filmu si zahrála Sharon Osbourne. Během plesu je slyšet písnička jejího manžela Ozzyho Osbournea "Goodbye To Romance" a ve škole jeden student nosí tričko s nápisem Ozzy. (HappySmile)