Já jsem ty a ty jsi já

Ja som ty a ty si ja

• Nizozemsko

Komedie / Romantický / Fantasy

Kanada / Velká Británie / USA, 2006, 95 min

No, na to, že tenhle druh filmů naprosto nemám ráda a vlastně se jim vyhýbám, jak jen to jde, musím teda říct, že to tak strašný nebylo. Docela sem se doma nudila a tak to byla taková znc, ale nakonec jsem ráda, že sem na to jukla. Sice znova to už vidět nemusím, ale nadávat na to taky nebudu a ani sem u toho kupodivu neusnula. ;-)(5.10.2010)

Vynikající námět výměny duší mezi dvěma lidmi umožňuje vznik velkého množství vtipných a zajímavých situací. Zvláště, pokud je tento námět použitý v romantické teenage komedii. Sice nechybí její klasické prvky, jako obdivovaný školní "alfa" pár a celá paleta všech studentských charakterů, nějaká ta párty, nějaký ten sportovní turnaj, vše samozřejmě korunováno závěrečným plesem; jednoduchá, předvídatelná a typizovaná dějová linie. Přesto jsem se ale hodně pobavil. Ve svém žánru nadprůměr.(7.4.2009)

Z filmově ztvárněných amerických středních škol coby romantické komedie se mi tohle zdá poměrně originální a méně otřepané. Alespoň po většinu filmu. Jistě, opět jde o jakési hledání sebe sama, nejspíš "životní" lásky, která vydrží navždy, svého osudu. A ano, opět je tam nějaká slečna nevalné inteligence a skupina lidí, která si myslí, že je něco víc než ostatní. Jak je základní pointa filmu nesmyslná, o to víc je ale všechno ostatní uvěřitelné. Ač se to zdá neuvěřitelné :) Mrzí mě posledních 10 minut, kdy se všechno výše popsané vytratilo a zůstalo klasické klišé.(19.9.2011)

Milá tínedžerská komédia, ktorá rozhodne neurazí. Výborný nápad o tom, že si muž so ženou, ktorí sa nemôžu vystáť vymenia svoje tela. Páčilo sa mi takisto herecké obsadenie a to najmä krásna Samaire Armstrong. Zo začiatku som aj celkom slušne bavil, lenže približne od polky filmu sa to až príliš zmenilo na romantiku a humor išiel bokom, začo dávam veľké mínus. Takisto záver predvídateľný, kedy ho človek ani nemusí vidieť a bude vedieť akoto celé skončí.(6.5.2015)

Zdá se mi, že jakmile film nejde do kin a v televizi běží v době oběda, všichni hodnotící si automaticky vytvářejí mentální blok, který jim zakazuje hodnotit více než třemi hvězdami, a to je špatně. Téma může být třeba stokrát ohrané, ale dokud se výborně bavím úžasnými hereckými výkony dvou hlavních představitelů, vůbec mě nezajímá, kolikrát bylo prohození postav zfilmováno. Kluk se skutečně chová jako holka a holka se skutečně chová jako kluk - to už vyžaduje nějaké to herecké umění. Na Samaire Armstrongovou se navíc dobře kouká. :-) A tamní humor také není nijak odporně vlezlý nebo pubertálně fekální, jak bývá zvykem u podobných "týnejdžrských" komedií. Pokud se vám zalíbí téma záměny a jeho ztvárnění, doporučuji také snímek Mezi námi děvčaty. Docela by mě zajímalo, proč jsou hodnocení těchto dvou filmů tak odlišná, když jde víceméně o to samé a se stejně skvělými herci. Naopak se hodnocení filmu spíše blíží Žábě k zulíbání, kde imho Schneiderovy kreace jsou pro něj typicky přehnané (byť se to dá v klidu dokoukat).(19.6.2011)

• - V tomto filmu si zahrála Sharon Osbourne. Během plesu je slyšet písnička jejího manžela Ozzyho Osbournea "Goodbye To Romance" a ve škole jeden student nosí tričko s nápisem Ozzy. (HappySmile)

• - Hudba, kterou Nell (Samaire Armstrong) používá jako budík a taky ji poslouchá v autě jako Woody, je "Candle In The Wind" od Eltona Johna. Elton John je výkonným producentem tohoto filmu a jeho partner David Furnish tento snímek produkoval. (HappySmile)

• - Hřebcovo auto je Buick Roadmaster Estate Wagon ročník 1991 a Woody s Nelly na konci filmu odjíždí v Oldsmobile Cutlass z roku 1971. (Ruuzha)