Já jsem ty a ty jsi já

Ja som ty a ty si ja

Komedie / Romantický / Fantasy

Kanada / Velká Británie / USA, 2006, 95 min

• Illioplius

Nuž, som príjemne prekvapený, od romantickej komédie pre tínedžerov som čakal niečo omnoho horšie. Možno je to vďaka tomu, že sa tvorby nepodujali Spojené štáty, takže to bolo iné ako je bežný divák zvyknutý. Pokus o sociálnu výpoveď sa cení, čiastočne sa to aj podarilo, hoci miestami to bolo naivné (že by dnes niekto nevedel, čo to znamená, keď je niečo in?). Každopádne, film diváka neuráža, a to ani humorom.(4.10.2008)

• gilmore_girl

Myslim, ze tohle zpracovani je vazne dost slabe, na podobne tema byla natocena spousta lepsich. Plytky dej a prazdne dialogy ale zachranuje Kevin Zegers! Nejen ze ma hezkou tvaricku, ale i velky potencial. Skoda, ze se utapi v takovych podprumernych filmech, protoze kdyz si vzpomenu na Transameriku nebo Lasku podle predlohy, je to uplne jine kafe. Kazdopadne tomuhle filmu zaslouzil hvezdu navic, zvlast scena, kdy cely ubreceny rika, jak prave zjistil, ze prisel o panictvi v privesu, je bozi!(29.9.2010)

Pohodová jednohubka na téma, které není nijak nové ani překvapivé stejně jako mnohokrát použitá dějová kostra, obvyklé rekvizity nebo notoricky známé situace. Není lepší než třeba Freaky Friday, ale netlačí na pilu, neháže ramena, občas potěší slovními výměnami, občas nějakým vtípkem a co je základ, má sympatickou dvojici, která věrohodně zvládla výměnu těl.(22.10.2010)

Zdá se mi, že jakmile film nejde do kin a v televizi běží v době oběda, všichni hodnotící si automaticky vytvářejí mentální blok, který jim zakazuje hodnotit více než třemi hvězdami, a to je špatně. Téma může být třeba stokrát ohrané, ale dokud se výborně bavím úžasnými hereckými výkony dvou hlavních představitelů, vůbec mě nezajímá, kolikrát bylo prohození postav zfilmováno. Kluk se skutečně chová jako holka a holka se skutečně chová jako kluk - to už vyžaduje nějaké to herecké umění. Na Samaire Armstrongovou se navíc dobře kouká. :-) A tamní humor také není nijak odporně vlezlý nebo pubertálně fekální, jak bývá zvykem u podobných "týnejdžrských" komedií. Pokud se vám zalíbí téma záměny a jeho ztvárnění, doporučuji také snímek Mezi námi děvčaty. Docela by mě zajímalo, proč jsou hodnocení těchto dvou filmů tak odlišná, když jde víceméně o to samé a se stejně skvělými herci. Naopak se hodnocení filmu spíše blíží Žábě k zulíbání, kde imho Schneiderovy kreace jsou pro něj typicky přehnané (byť se to dá v klidu dokoukat).(19.6.2011)

Je to celkem pěkně zahrané, ale něco k tomu chybí aby to bylo ještě více zábavné. Byl jsem rád za zkratku v okolních vztazích (otec a otec, Horse a Channel), kdyby to v nich zacházelo do detailů, asi by ten fil dostatečně nenabudil mou zvědavost tím, že by byla předčasně ukojena, a buď bych ten film nedokoukal a nepsal tyto řádky a nebo bych se možná ani nedozvěděl, odkud mi byl otec Nell tak povědomý... :)(7.4.2009)

• - Přední strana žádosti na univerzitu Yale, kterou má Nell v pokoji, a taky hlavička dopisu, kterou dostane od Yaleu, jsou pravé. (HappySmile)

• - V tomto filmu si zahrála Sharon Osbourne. Během plesu je slyšet písnička jejího manžela Ozzyho Osbournea "Goodbye To Romance" a ve škole jeden student nosí tričko s nápisem Ozzy. (HappySmile)

• - Hřebcovo auto je Buick Roadmaster Estate Wagon ročník 1991 a Woody s Nelly na konci filmu odjíždí v Oldsmobile Cutlass z roku 1971. (Ruuzha)