Já jsem ty a ty jsi já

It's a Boy Girl Thing

Ja som ty a ty si ja

Komedie / Romantický / Fantasy

Kanada / Velká Británie / USA, 2006, 95 min

Zdá se mi, že jakmile film nejde do kin a v televizi běží v době oběda, všichni hodnotící si automaticky vytvářejí mentální blok, který jim zakazuje hodnotit více než třemi hvězdami, a to je špatně. Téma může být třeba stokrát ohrané, ale dokud se výborně bavím úžasnými hereckými výkony dvou hlavních představitelů, vůbec mě nezajímá, kolikrát bylo prohození postav zfilmováno. Kluk se skutečně chová jako holka a holka se skutečně chová jako kluk - to už vyžaduje nějaké to herecké umění. Na Samaire Armstrongovou se navíc dobře kouká. :-) A tamní humor také není nijak odporně vlezlý nebo pubertálně fekální, jak bývá zvykem u podobných "týnejdžrských" komedií. Pokud se vám zalíbí téma záměny a jeho ztvárnění, doporučuji také snímek Mezi námi děvčaty. Docela by mě zajímalo, proč jsou hodnocení těchto dvou filmů tak odlišná, když jde víceméně o to samé a se stejně skvělými herci. Naopak se hodnocení filmu spíše blíží Žábě k zulíbání, kde imho Schneiderovy kreace jsou pro něj typicky přehnané (byť se to dá v klidu dokoukat).(19.6.2011)

Vynikající námět výměny duší mezi dvěma lidmi umožňuje vznik velkého množství vtipných a zajímavých situací. Zvláště, pokud je tento námět použitý v romantické teenage komedii. Sice nechybí její klasické prvky, jako obdivovaný školní "alfa" pár a celá paleta všech studentských charakterů, nějaká ta párty, nějaký ten sportovní turnaj, vše samozřejmě korunováno závěrečným plesem; jednoduchá, předvídatelná a typizovaná dějová linie. Přesto jsem se ale hodně pobavil. Ve svém žánru nadprůměr.(7.4.2009)

• Elyssea

Kevin Zegers brečet umí a dokáže hrát zženštilého kluka. Taky vypadá dostatečně dobře, aby dívčí srdéčko zaplesalo. Samaire Armstrong je o kapku horší, ale přesto ti dva tvoří sympatickou dvojici. Škoda toho závěru. Hlavní hrdina paradoxně přišel o koule nikoli záměnou těl, ale vypouštěním klišoidních "romantických" vět z úst při plesu. Nebýt Kevinovy závěrečné kastrace, bylo by to za 3. Ale vzhledem k scénáristickému úletu se přikláním k horšímu hodnocení.(6.10.2010)

Ale je to skôr na 2 a pol. Plusy vidím v neotrieskanej myšlienke a v hereckých výkonoch. Predovšetkým Samaire Armstrong bola v úlohe Woodyho "obalu" fajn, Zegers v podstate tiež. Celkovo mám už ale aj tak dosť amerických teenage komédií, v ktorých hrajú sedemnástky o desať rokov staršie herečky. Rozhodne nič prevratné, ale bolo aj dosť horších.(10.4.2008)

Příběh jsme už několikrát viděli. Všichni od počátku víme, jak to bude vypadat. Taky víme, jak to skončí... Nicméně, i přesto jsem se dokoukal do konce. Není to vyloženě vtipné, jen pár momentů. Pár momentů je zase dojemných. Každopádně je celý film celkově takový milý, že se ani nenudíte a docela vás to baví. Čekal jsem něco horšího, ale v celku spokojenost. Je to spíše takových 50%. Nemůžete čekat žádné zázraky a veledílo, ale z nejhorších to také není. A velké plus je krásný obličejík Samaire. Ten obličej bych si vzal domů... Howgh!(7.4.2009)

• - V tomto filmu si zahrála Sharon Osbourne. Během plesu je slyšet písnička jejího manžela Ozzyho Osbournea "Goodbye To Romance" a ve škole jeden student nosí tričko s nápisem Ozzy. (HappySmile)

• - Hřebcovo auto je Buick Roadmaster Estate Wagon ročník 1991 a Woody s Nelly na konci filmu odjíždí v Oldsmobile Cutlass z roku 1971. (Ruuzha)

• - Hudba, kterou Nell (Samaire Armstrong) používá jako budík a taky ji poslouchá v autě jako Woody, je "Candle In The Wind" od Eltona Johna. Elton John je výkonným producentem tohoto filmu a jeho partner David Furnish tento snímek produkoval. (HappySmile)