Já jsem ty a ty jsi já

It's a Boy Girl Thing

Ja som ty a ty si ja

Komedie / Romantický / Fantasy

Kanada / Velká Británie / USA, 2006, 95 min

Pohodová jednohubka na téma, které není nijak nové ani překvapivé stejně jako mnohokrát použitá dějová kostra, obvyklé rekvizity nebo notoricky známé situace. Není lepší než třeba Freaky Friday, ale netlačí na pilu, neháže ramena, občas potěší slovními výměnami, občas nějakým vtípkem a co je základ, má sympatickou dvojici, která věrohodně zvládla výměnu těl.(22.10.2010)

Ve tři ráno jsem se bavila tak skvěle, že jsem se držela abych nedala ještě vyšší hodocení, a to si to pravděpodobně nezaslouží ani ty tři hvězdičky... Mezi námi děvčaty, kde si vymění těla, matka s dcerou, je propracovanější a vtípky jsou originálnější, ale kdoví proč, tady jsem se bavila víc. Herci byli sympaťáci a to, že člověk od záčátku ví, jak to celé dopadne, patří k žánru:) Nehraje si to na nic hlubšího, což jsem byla ráda, protože ty rádoby hlubší myšlenky ve výsledku působí povrchně a otravují...Někdy není na škodu ušetřit se napětí a oddychnout si u lehké příjemné komedie pro mládež.(24.11.2012)

Nemůžu zapřít to, že se mi to moc líbilo. Sympatičtí herci a ještě k tomu vtipné scény. Samozřejmě dohady mezi klukem a holkou a následuje výměna těl, není nic nového pod sluncem, ale stejně dokáže pobavit a nevyznít tuctově. Škoda že po výměně dochází už k přehrávání situací. Kluk, v těle holky se chová příliš drsně, jak by to ve skutečnosti nebylo a holka v těle kluka je zas příliš citlivá a to nevypadá moc věrohodně, protože před výměnou byla útočná hysterka. To nic, ale nemění na tom, že jsem se skvěle pobavila.(4.12.2009)

• Kurikmoon

Škoda. Hlavná herecká dvojica sympatická (a nehrali to zle), scénar založení na zámene tiel býva polovicou úspechu, ale... Skrátka tentokrát to nestačilo. Klišé, nuda, obohrané fóry. Asi najsilnejšou stránkou bola romantická zložka vzťahu medzi hlavnými predstaviteľmi. Film na odpočinok. Film, pri ktorom na začiatku viete koniec. Ja si z neho v povedomí odnášam osobite príťažlivú Samaire...(21.3.2011)

Úplně obyčejná americká teenage komedie, kterých je mraky navíc s dost provařenou zápletkou výměny těl. Na jednu stranu to má fakt dobré hlášky a jednoduchou, ale funkční romantiku, na tu druhou je to fakt klišé nad klišé. Obsazení je ale sympatické (Zegers hraje holku místy až výborně) a oceňuji absenci trapností a nechutností, takže ty 3* jsou tak akorát. Freaky Friday je ale přeci jen o něco lepší.(28.2.2015)

• - Přední strana žádosti na univerzitu Yale, kterou má Nell v pokoji, a taky hlavička dopisu, kterou dostane od Yaleu, jsou pravé. (HappySmile)

• - Hudba, kterou Nell (Samaire Armstrong) používá jako budík a taky ji poslouchá v autě jako Woody, je "Candle In The Wind" od Eltona Johna. Elton John je výkonným producentem tohoto filmu a jeho partner David Furnish tento snímek produkoval. (HappySmile)

• - Hřebcovo auto je Buick Roadmaster Estate Wagon ročník 1991 a Woody s Nelly na konci filmu odjíždí v Oldsmobile Cutlass z roku 1971. (Ruuzha)