Já jsem ty a ty jsi já

It's a Boy Girl Thing

Ja som ty a ty si ja

Komedie / Romantický / Fantasy

Kanada / Velká Británie / USA, 2006, 95 min

V 80-tych rokoch som videl jeden ruský televízny, tuším 4-dielny, film v ktorom si chirurg vymenil telo so svojim synom (ak si niekto spomeniete na názov, dajte vedieť). Predtým aj potom už táto téma bola spracovaná mnohokrát, preto som od tejto komédie nič neočakával. A aj preto ma príjemne prekvapila svojím pomerne vkusným spracovaním, ktoré až neuveriteľne prirodzene servíruje v súčasnosti asi už nevyhnutný sexuálno - vulgárny podtext. Navyše SAMAIRE je nádherná a pozerať na ňu by som vydržal aj v hlúpejších filmoch. (28.6.2011)(28.6.2011)

// "Nemůžeme prostě hrát fotbal ? Jo, ale nestrkej do mě mýho ptáka !" Ehh, jedna z těch lepších hlášek. Stejně to ale nespraví 100x viděný příběh o vnitřní záměně a vzájemné nenávisti dvou teenagerů, kteří se do sebe nakonec zamilují a všechno skončí klasickým happy-endem. Začínám si na tyhle direct-to-dvd komedie ze střední celkem zvykat. Tentokrát dám tři hvězdy za krásnou Samaire a sympatičtějšího klona Zaca Effrona v né zas tak nudném filmu. It's a Boy Girl Thing - 50%(16.7.2011)

Nemůžu zapřít to, že se mi to moc líbilo. Sympatičtí herci a ještě k tomu vtipné scény. Samozřejmě dohady mezi klukem a holkou a následuje výměna těl, není nic nového pod sluncem, ale stejně dokáže pobavit a nevyznít tuctově. Škoda že po výměně dochází už k přehrávání situací. Kluk, v těle holky se chová příliš drsně, jak by to ve skutečnosti nebylo a holka v těle kluka je zas příliš citlivá a to nevypadá moc věrohodně, protože před výměnou byla útočná hysterka. To nic, ale nemění na tom, že jsem se skvěle pobavila.(4.12.2009)

Ale je to skôr na 2 a pol. Plusy vidím v neotrieskanej myšlienke a v hereckých výkonoch. Predovšetkým Samaire Armstrong bola v úlohe Woodyho "obalu" fajn, Zegers v podstate tiež. Celkovo mám už ale aj tak dosť amerických teenage komédií, v ktorých hrajú sedemnástky o desať rokov staršie herečky. Rozhodne nič prevratné, ale bolo aj dosť horších.(10.4.2008)

• type_B

Další z nudných béček, které vysílala (6.4.09) Nova pozdě večer. Málo vtipný film stavějící na stokrát omletém klišé prohození osobnosti, to vše říznuto americkou neméně klišovatou středoškolskou romantikou. Od černobílé schematičnost postav po třídně-společenské předsudky. Jedna hvězda za opravdu krásnou hlavní hrdinku, jejíž výkon nebyl úplně zlý a druhá za pár povedených joků.(7.4.2009)

• - V tomto filmu si zahrála Sharon Osbourne. Během plesu je slyšet písnička jejího manžela Ozzyho Osbournea "Goodbye To Romance" a ve škole jeden student nosí tričko s nápisem Ozzy. (HappySmile)

• - Hudba, kterou Nell (Samaire Armstrong) používá jako budík a taky ji poslouchá v autě jako Woody, je "Candle In The Wind" od Eltona Johna. Elton John je výkonným producentem tohoto filmu a jeho partner David Furnish tento snímek produkoval. (HappySmile)

• - Hřebcovo auto je Buick Roadmaster Estate Wagon ročník 1991 a Woody s Nelly na konci filmu odjíždí v Oldsmobile Cutlass z roku 1971. (Ruuzha)