Já jsem ty a ty jsi já

Ja som ty a ty si ja

Komedie / Romantický / Fantasy

Kanada / Velká Británie / USA, 2006, 95 min

• dobytek

Možná už fakt začínám s příchodem třicítky pomalu vyrůstat z puberty a nějak ztrácim zálibu v těch teen-komediích. Vydržel jsem asi tak 30 minut, jednou jsem se něčemu zasmál a pak jsem to vypnul. Přišlo mi to jako ztráta času sledovat to další hodinu, když stejně hned během úvodní scény bylo jasný, že na konci se ten týpek s tou buchtou do sebe zamilujou.(21.4.2013)

Nemůžu zapřít to, že se mi to moc líbilo. Sympatičtí herci a ještě k tomu vtipné scény. Samozřejmě dohady mezi klukem a holkou a následuje výměna těl, není nic nového pod sluncem, ale stejně dokáže pobavit a nevyznít tuctově. Škoda že po výměně dochází už k přehrávání situací. Kluk, v těle holky se chová příliš drsně, jak by to ve skutečnosti nebylo a holka v těle kluka je zas příliš citlivá a to nevypadá moc věrohodně, protože před výměnou byla útočná hysterka. To nic, ale nemění na tom, že jsem se skvěle pobavila.(4.12.2009)

Pohodová jednohubka na téma, které není nijak nové ani překvapivé stejně jako mnohokrát použitá dějová kostra, obvyklé rekvizity nebo notoricky známé situace. Není lepší než třeba Freaky Friday, ale netlačí na pilu, neháže ramena, občas potěší slovními výměnami, občas nějakým vtípkem a co je základ, má sympatickou dvojici, která věrohodně zvládla výměnu těl.(22.10.2010)

Nejsem moc na romantické filmy, a když mi tenhle film byl zavlečen domů, říkal sem si po prvních 10 minutách, že to je jen další "Žába k zulíbání", nebo "Mezi námi děvčaty" . Nevim proč, ale tenle romanťák mi vyloženě sedl. Kdyby mi to tak nepřipomínalo ty dva filmy a konec nebyl tak moc předvídatelný (ten je ale skoro u každého romantického filmu), tak by bylo snad i 5*. Takhle je to 3 a za ty překrásné kukadla Samaire Armstrong jedna navíc.(29.6.2008)

• gilmore_girl

Myslim, ze tohle zpracovani je vazne dost slabe, na podobne tema byla natocena spousta lepsich. Plytky dej a prazdne dialogy ale zachranuje Kevin Zegers! Nejen ze ma hezkou tvaricku, ale i velky potencial. Skoda, ze se utapi v takovych podprumernych filmech, protoze kdyz si vzpomenu na Transameriku nebo Lasku podle predlohy, je to uplne jine kafe. Kazdopadne tomuhle filmu zaslouzil hvezdu navic, zvlast scena, kdy cely ubreceny rika, jak prave zjistil, ze prisel o panictvi v privesu, je bozi!(29.9.2010)

• - Hřebcovo auto je Buick Roadmaster Estate Wagon ročník 1991 a Woody s Nelly na konci filmu odjíždí v Oldsmobile Cutlass z roku 1971. (Ruuzha)

• - Přední strana žádosti na univerzitu Yale, kterou má Nell v pokoji, a taky hlavička dopisu, kterou dostane od Yaleu, jsou pravé. (HappySmile)

• - Hudba, kterou Nell (Samaire Armstrong) používá jako budík a taky ji poslouchá v autě jako Woody, je "Candle In The Wind" od Eltona Johna. Elton John je výkonným producentem tohoto filmu a jeho partner David Furnish tento snímek produkoval. (HappySmile)