Já jsem ty a ty jsi já

It's a Boy Girl Thing

Ja som ty a ty si ja

Komedie / Romantický / Fantasy

Kanada / Velká Británie / USA, 2006, 95 min

Zdá se mi, že jakmile film nejde do kin a v televizi běží v době oběda, všichni hodnotící si automaticky vytvářejí mentální blok, který jim zakazuje hodnotit více než třemi hvězdami, a to je špatně. Téma může být třeba stokrát ohrané, ale dokud se výborně bavím úžasnými hereckými výkony dvou hlavních představitelů, vůbec mě nezajímá, kolikrát bylo prohození postav zfilmováno. Kluk se skutečně chová jako holka a holka se skutečně chová jako kluk - to už vyžaduje nějaké to herecké umění. Na Samaire Armstrongovou se navíc dobře kouká. :-) A tamní humor také není nijak odporně vlezlý nebo pubertálně fekální, jak bývá zvykem u podobných "týnejdžrských" komedií. Pokud se vám zalíbí téma záměny a jeho ztvárnění, doporučuji také snímek Mezi námi děvčaty. Docela by mě zajímalo, proč jsou hodnocení těchto dvou filmů tak odlišná, když jde víceméně o to samé a se stejně skvělými herci. Naopak se hodnocení filmu spíše blíží Žábě k zulíbání, kde imho Schneiderovy kreace jsou pro něj typicky přehnané (byť se to dá v klidu dokoukat).(19.6.2011)

• campix

Stále dokola omílané téma různých výměn, proměn a záměn v romantickém hávu. Já jsem ty a ty jsi já je už názvem naprosto jasná nápověda co se bude dít, kdo, co, jak a také už od první minuty víte jak to skončí. Plusem by mohlo být celkem sympatické a pohodové obsazení. Prostě kdybych byl 15ti-letá dívenka, tak bych si film asi královsky užil, ale bohužel nejsem ta dívenka.(19.6.2011)

• MM_Ramone

Usilovná študentka Nell a jej voľnomyšlienkársky spolužiak Woody si po exkurzii v múzeu nechtiac prehodia svoje identity. Ona sa ráno zobudí v jeho tele a on zase v jej tele. To odštartuje celý rad nepredvídaných a vtipných situácií. Snímok "Ja som ty a ty si ja" je stredoškolská romantická komédia, ktorá je vystavaná na nie príliš originálnom, ale osvedčenom námete. Výmena identity, zámena tiel. Bolo to celkom fajn. Dalo sa na to pozreť. Aj som sa pri tom trocha pobavil, avšak vrcholom tohto špecifického komediálneho subžánru u mňa naďalej zostáva film "Freaky Friday". **(12.12.2016)

• LaRhette

Jak se říká, nenávist je jen krůček k lásce. Tím, že milujeme, často taky nenávidíme, jedno bez druhého si jen těžko představit. Hlavní hrdinové tohoto filmu jsou sousedé, nemají ale zrovna nejlepší vztahy. Jednostranně prvoplánové postavy populárního fotbalisty a na druhé straně inteligentní šedé myšky se nemůžou vystát... Dokud už jim nic jiného nezbývá. Jak jinak se smířit s tím, že vám něco přebývá/chybí...? Ve výsledku nic moc zajímavého, podobně jako ostatní filmy tohoto tématu hlavně lpí na stereotypech (viz. V cizí kůži). Nevyužitý potenciál.(19.5.2014)

• _aandyy_

Na to, jak dobrý nápad měli tvůrci, na to, že jsem čekala víc... Hm... No... Vlastně jsem se skoro celou dobu pořádně nezasmála, spíš jen tak "jemně pousmála" a to pro tak nápadité téma prostě nestačí. Dalo se z toho vytěžit určitě víc, ale ono zatím......... Nevím přesně, jak to vyjádřit, ale možná by stačilo: na komedii až moc nemastné a neslané...(29.9.2010)

• - Hřebcovo auto je Buick Roadmaster Estate Wagon ročník 1991 a Woody s Nelly na konci filmu odjíždí v Oldsmobile Cutlass z roku 1971. (Ruuzha)

• - V tomto filmu si zahrála Sharon Osbourne. Během plesu je slyšet písnička jejího manžela Ozzyho Osbournea "Goodbye To Romance" a ve škole jeden student nosí tričko s nápisem Ozzy. (HappySmile)

• - Hudba, kterou Nell (Samaire Armstrong) používá jako budík a taky ji poslouchá v autě jako Woody, je "Candle In The Wind" od Eltona Johna. Elton John je výkonným producentem tohoto filmu a jeho partner David Furnish tento snímek produkoval. (HappySmile)