Žhavé nápady

Bickford Shmeckler's Cool Ideas

Komedie / Romantický

USA, 2006, 79 min

• otík

Už dlouho jsem neviděl tak ujetý a zhulený film. Jeden magor, který si dává za vinu, že při autonehodě zabil vlastním matku, si v psychiatrické léčebně začal psát knihu, která je po odcizení šikovnou blondýnou veřejně rozdávána, což našeho mladíka vede téměř k nervovému zhroucení. Jenže šikovná blondýna naštěstí pro našeho magora umí nejen krást, ale také zná taje lásky a milování. Film, který sice je komedií, ale ne příliš vtipnou, je prošpikován miliony ujetých keců o fyzice, matice, vesmíru a vše je to dáno do různých rovnic. A až na konci začne hrdina mluvit o tom, že je sračka, dojde vám, že se díváte na totální sračku. Jedna hvězda za pár úsměvných scén a totálně vymazaného Matthew Lillarda ve vedlejší roli.(16.2.2008)

Některé mozky by si měly ujasnit, pro jaké filmy se používá hodnocení odpad. Je mi smutno z toho, že má film tak nízké hodnocení. Pravdaže je trochu nedotažený a mohl jít filozoficky ještě dál, ale i tak byl plný zajímavých myšlenek. Já se u sledování bavil a narozdíl od jiných nechápavých přizdisráčů jsem rozpoznal i ty prvky komedie. Z filmu jsem měl mozgasmus a z Olivie Wilde orgasmus. No a Matthew Lillard zde konečně naplno uplatnil svůj magorský potenciál. "Everything is awesome. Fundamentally. "(25.1.2014)

"Je to komunistickej manifest hustejch myšlenek." I já bych chtěl napsat knihu, u které by dámy dostávaly spontánně orgasmus, či jako v tomto případě mozkasmus. A rozhodně bych si ji nenechal ukrást zhulenou kleptomankou Sárou, protože mi nápadně připomněla mou oblíbenou Olivii Wilde a tu bych bez podrobné osobní prohlídky z domu prostě nepustil. Navíc mne poměrně pobavily intelektuální žhavé nápady Bickforda Shmleckera, takže za mne jsou to bezproblémové tři hvězdy a kdyby Olivia zabalená toliko v tóze přišla orodovat za lepší hodnocení, tak by se s tím patrně dalo něco udělat.(30.12.2015)

• masw

V tomto filmu se sice tvůrci snaží natočit teenagerskou komedii jinak a nově. Ale bohužel tento film není ani vtipný a přidat do těchhle filmů inteligentní postavy? Sakra který teenager chce v komedii typu prciček slyšet chytrý kecy? Ten chce vidět prsa, srandu a nechutnosti a tady je rozhodně neuvidí. Ani John Cho to nezachrání.(16.12.2008)

• Cherry_Bomb

Komédiu v tomto filme nevidím a romantiku asi tiež nie. Takže čo sa dá zobrať z tohto filmu? Jedine myšlienka, že si máme dobre premyslieť ako budeme tráviť svoj čas nech nedopadneme ako hlavný hrdina. Za to a ešte ten príbeh s jeho mamou, ktorý sa divák dozvie na konci som uvažovala nad 2 hviezdičkami, ale nie to si nechám pre niečo lepšie.(9.9.2012)

• - Natáčelo se ve městě Santa Clarita (Kalifornie, USA). (BMW12)