Bunty a Babli (festivalový název)

• Indie

Bunty and Babli

(neoficiální název)

Dobrodružný / Komedie / Krimi

Indie, 2005, 170 min

Bonnie a Clyde po indicku. Výborná zábava, těch pár velmi slabých míst si nechám pro sebe a nebudu je popisovat. Příjemný film, který končí naivním happyendem. Ale aspoň zvedne náladu a nezanechá negativní myšlenky. Navíc vynikající písničky a taneční čísla včetně závěrečného rapu. Tleskám a chci nášup!(26.9.2012)

Zde jsem se poprvé seznámila s dvojicí Rani a Abhishek a od té doby jsou u mě vyhledávanými herci :-) I když se mi zdá trošku nepředstavitelné, že by dvojici všechno tak dlouho vycházelo, tak se mi to líbilo a bavilo mě to, dokonce se mi i líbil přechod ze spíše komediálního příběhu na dramatičtější. U některých filmů to totiž na mě působí, jako když se dají dohromady dva různé příběhy jen proto, aby se natáhl čas. Konec byl dojemný :-) Film zahrnoval krásné záběry přírody a úžasné byly i doprovodné songy - chytlavé, rytmické a opravdu moc pěkné.(30.11.2014)

Pohodový film nabitý chytlavými písničkami a se sympatickou ústřední dvojicí. Stejně sympatický mi byl i drsný starý Bachchan, byť jeho pojetí policejní práce je opravdu hodně "filmové", ale o to větší má jeho postava srdce. Co mě ovšem dostalo byla Vimmi a její naivní touha stát se slavnou modelkou. Rani Mukherjee se údajně dostalo nelichotivých kritik za přehrávání a ubrečenost některých scén (a stejný názor tu prezentují i někteří uživatelští kolegové), ale mně se právě ty dohady s rodiči a kňourání líbilo a bylo mi to hrozně k smíchu.(24.12.2013)

Pěkný film. Dobré a vtipné osazení (otec a syn, tak podobní a hrají protivníky), vcelku dobré písničky, svižné tempo a nekonečný proud podvodů, ve kterých hrají velkou roli velmi dobře udělané kostýmy. A zábavy hora. Není to sice film, který bych si chtěla pustit čtyřikrát, ale bavil mě ažaž a to u komedie a k tomu ještě dobrodružné je právě to, co my potřebujeme... proto pět...(30.11.2007)

Kdyby Rani nefňukala jak pětiletá holka, bylo by to jasných čtyři. Bohužel alespoň u mě tento vynucený zbytečný pláč tlačí mé hodnocení dolů, což je škoda, protože oba hlavní hrdinové mi sedli a jinak jde o vcelku svižnou komedii. Po shlédnutí druhé poloviny filmu (tj. CD2) musím smeknout klobouk, protože taneční scéna Amitabh Bachchan vs. Aiswarya Rai Bachchan kde naprosto skvěle sekunduje Abhishek Bachchan je zvládnutá od A až do Z. Nu nakonec i přes zpočátku ufňukanou Babli nemohu jinak než 4. Skvělá zábava s výbornými tanečky - alá Dannyho parťáci po Indicku.(25.2.2011)

• - Indická náboženská skupina Kranti Shiv Sena byla proti tomu, aby Rani Mukherjee nosila šafránovou róbu, kterou prezident skupiny Varun Singh prohlásil za urážlivou a degradující náboženství. Nicméně režisér popřel jakékoli náboženské aktivity ve filmu, což mu přineslo určité problémy. (NinadeL)

• - Hrithik Roshan byl zvažován pro roli Buntyho. Nicméně, při odstrašující vzpomínce na Mujhse Dosti Karoge! by svolil jedině v případě, kdyby film režíroval Yash Chopra nebo Aditya Chopra. Abhishek Bachchan byl osloven posléze a roli přijal. (NinadeL)

• - Retro vzhled Babli odkazuje na indický seriál Jassi Jaissi Koi Nahin (2003). (NinadeL)