poster

Gone, Baby, Gone

 • Česko

  Sbohem, baby

 • USA

  Gone Baby Gone

 • Slovensko

  Zbohom, baby

 • Slovensko

  Žiadna detská hra

 • Velká Británie

  Gone Baby Gone

Drama / Krimi / Mysteriózní

USA, 2007, 114 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Kaka
  ****

  Kvalitní film na jeden večer. Není to oscarový velehit, ani film, který by se dal vidět dvacetkrát a pořád by člověk přicházel na něco nové. Je obyčejný, strohý, technicky jednoduchý a scénáristicky poměrně úderný, především pak v konkrétních momentkách. Zápletka však zase tak propracovaná není a lecos se dá z průběhu snímku odhadnout. Především pak Ed Harris přímo bije do ksichtu. Závěr nekatarzoval tak jak jsem čekal avšak logické vyústění má. Affleck je rozhodně lepší za kamerou, nežli před ní. A to myslím překvapilo nejednoho filmového fanouška. Už třeba proto, že se jedná o jeho režisérskou prvotinu.(9.8.2008)

 • kiddo
  ***

  Kiddo a.s. varuje před spoilery. Policajti se poslední dobou asi hodně nudí nebo jen mají málo konexí, když jim vyťukání čísla sociálky přijde jako cesta pro buzíky. Nebo to tu jen nějaký scénárista po sobě nečetl. Jinak by ho možná napadlo trochu zpřehlednit dějovou linku, nepohrdat logikou a vyškrtat flashbacky s vysvětlováním jak pro debílky (zajímalo by mě, kterého znalce detektivek napadlo do nich zasázet scény, které nejenže divák neviděl, ale kterých se nezúčastnila ani postava, jež na ně vzpomíná). Nebetyčná závěrečná krutost ke svědomí hlavní postavy je sice mňamózní, ale dá se bohužel pociťovat jako do mrti zasloužená, protože sympatie k protagonistovi v horším případě nevzniknou a v lepším odumřou se závěrečným proslovem „nemůžu přenést přes srdce, že nechám dítě žít v milující rodině“. Slušný pokus o neo-noir s názorem, navíc fakt dobře zrežírovaný, ale ve srovnání s Fincherem si Affleck pořád ještě čte Harryho Pottera.(23.10.2009)

 • B!shop
  ****

  Fakt perfektni drama, tohle zvlad Affleck naprosto dokonale. Prvni hodinka filmu je v podstate cely patrani, takze se seznamime s postavama, zacnou vysetrovat a uzavrou pripad. No a behem druhy hodinky se postupne odhaluje par detailu, ktery vnasi vic svetla do pripadu a postupne vyplouvaj na povrch. A obcas to jsou fakt hodne necekany zvraty. K tomu si prictete naprosto paradni a sviznou rezii, perfektni herce v cele s Casey Affleckem a Edem Harrisem a vyjde vam naprosto dokonalej thriller, kterymu nedam tu patou hvezdicku jen o fous a to z toho duvodu, ze v druhy hodince precejen dej misty drhne.(21.3.2008)

 • Enšpígl
  ***

  Na to, že jde o Benův debut, tak to klobou dolů, protože režisérsky se jedná o superkvalitu, problém však nastává s obsahem dlouhé stopáže. Casey s Michelle působí nevýrazně což nejlépe vidíš při vzájemných scénách s Morganem nebo Ed Harrisem, který ač v daleko menších rolí na sebe vždy dokáží strhávat mnohem víc pozornosti, no a druhý minus jsou dialogy , ty jsou vícemeně o hovnu a tak místo aby situace gradovala, přijdeš do finále a je ti to tak nějak jedno i když myšlenková linie případu je velmi silná.(29.8.2016)

 • genetique
  ****

  Nebyť takého rozruchu okolo toho, že sa Benovi podaril taký skvelý debut, asi by som film obchádzal trošku dlhšie. Naozaj, odteraz aj Affleck Bros. už obaja pôsobia veľmi svojským, ale zato vyspelým a sebavedomým dojmom, Casey zatiaľ len pred kamerou, Ben už aj za ňou a s herectvom je aspoň na rovnakej úrovni. Trošku som čakal viac svižnosti, vyšetorvacích akcií, pátrania, ale aj ponúknuté dramatické záležitosti som veľmi dobre prijal, trávili sa ťažšie, ako každý film s podobnými osudmi. Tu je dej lišiacky nepatrne rozdelený na dve časti, inovatívna záležitosť, ale viac prezrádzať nebudem. Po tomto všetkom skvelom ma trošku rozhodil mierne rozpačitý záver, ale potom som si uvedomil, že iný by som asi ani nechcel. 85%.(18.2.2008)

 • - V klíčových rolích Amandiny tety a strýce se objevují na Oscara nominovaná Amy Madigan (manželka Eda Harrise) a uznávaný herec Titus Welliver, který je nejznámější svou rolí Silase Adamse v hitovém seriálu stanice HBO Deadwood. V roli Jacka Doyla hraje Oscarem oceněný Morgan Freeman. S tolika úspěšnými herci bylo od Afflecka velice odvážným tahem obklopit je místními neherci, kteří filmu propůjčují specifickou atmosféru a kouzlo skutečných bostonských dělníků, včetně původních přízvuků. Výsledná směsice amatérů a špičkových hvězd byla sice neobvyklá, ale její zásluhou je film dynamičtější a živější. (Bart)

 • - Podľa DVD komentára, scéna preletu nad kameňolomom je špeciálny efekt, pretože v kameňolome v skutočnosti nie je žiadna voda. (ladko)

 • - Amy Ryan mala počas konkurzu tak presvedčivý bostonský prízvuk, že sa jej režisér Ben Affleck opýtal, z ktorej časti Bostonu pochádza. (ladko)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace