poster

Zametač stop

 • USA

  Cleaner

 • Slovensko

  Čistič

Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2007, 85 min

 • milka
  ***

  Harlin se z té druhé režisérské ligy už asi nevyhrabe, i když tentokrát se fakt snažil. I ten námět sám o sobě je originální. I přes fakt, že Harlin natočil ty úklidy tělních tekutin fakt efektně a že ta kriminální zápletka je docela zajímavá, tak mi tam až moc vadí některá klišé a ta linie s dcerou. Tahle linie to celý hodně nabourává a ničí docela slušnou atmosféru celého snímku. Je to škoda, protože se Harlin fakt docela snažil a Jackson s Harrisem hrají jak z partesu.70%(31.8.2008)

 • T2
  **

  Rozpočet $25miliónovTržby Celosvetovo $5,794,000Tržby za predaj DVD v USA $7,849,931 //počet predaných kusov 406,834║ rozbeh dobrý len dojazd bol akýsi vyprchajúci bez iskry, Samuel L. Jackson klasicky dobrý ale ostatný herci až tak nežiarili /40%/(7.1.2013)

 • JohnSmith
  ***

  Opět jsem se upevnil v dojmu, že Harlin je muž dvou filmů a to Cliffhangera a Smrtonosné pasti 2. Jeho ostatní filmy, ať mají sebezajímavější zápletky, jsou jen rutinními snímky, které pobaví, ale nenadchnou. Stejně tomu je i v případě Zametače stop, kde je slušně rozjetá zápletka, která ovšem vrcholí, dá-li se to tak říci, poněkud nezajímavě a hloupě.(28.2.2015)

 • lennyd
  ****

  Znáte to, stane se nehoda (vražda, sebevražda) a po odjezdu státních složek (záchranka, policie) zůstává na místě činu pěknej borčus - kaluže krve, kusy těl a tak. A kdo by se s tím uklízel, když existuje specializovaná firma, které šéfuje Tom Cutler (Samuel L. Jackson). Po jedné zakázce ale zjišťuje, že jej (a jeho firmu) někdo zneužil k úklidu místa činu, aby vlastní akt zamaskoval. Tom Cutler se s Annou Norcutovou (manželkou onoho zavražděného a uklizeného) a s přítelem policistou Eddiem Lorenzem (Ed Harris) snaží přijít, jak to vše souvisí s odhalením korupce v nejvyšších složkách policie ... Z filmu jsem kapku rozpačitý. Když jsem viděl cca prvních 30 minut, tak jsem byl úplně nadšenej - dokonalý námět i zápletka. Jenže, scénáristům přišel pak film asi příliš krátký (nebo jednoduchý), tak k tomu připsali korupci v policejních řadách, která nejenže s hlavní zápletkou skoro nesouvisí, ale navíc film zbytečně komplikuje - měli zůstat v základní linii, a bylo by to možná i na 5*. Výběr herců se taky podařil, hlavně Samuel L. Jackson je skvělý v roli chlapíka, který se kromě pracovních problémů musí vyrovnat s výchovou své dospívající dcery. Eda Harrise můžu kdykoliv, ten nikdy nezklame. Eva Mendes je tady jen naokrasu a ostatní jsou tam už jen do počtu ...(6.8.2008)

 • Malarkey
  ***

  Ze začátku jsem byl mile překvapen, jak je film originální a nápaditej, protože film o uklizeči míst, flekatých od krve, načichlých pachem vraha, jsem ještě neviděl. Samuel L. Jackson to hrál dobře a parádně mu sekundovali ti ostatní. Jenže se film přehoupsne do druhý půlky a zvrhne se to trošičku jinam, než jsem si představoval. A já si přitom představoval, jak tomu frknu čtyři hvězdičky a budu mít radost, že podhodnocenýmu filmu vrážím tolik. Zametač stop to ale posral, ke konci už to ztrácelo tu atmošku a celkově jsem měl dojem, že už se těší, jak film dotočí a pudou to oslavit do hospody, kde se film také často odehrával. Stále to ale beru, jako vcelku milé překvapení. Čekal jsem daleko horší film.(9.11.2009)

 • - V posledný deň natáčania oslávil režisér Renny Harlin svoje 48. narodeniny. (m.a.t.o.)

 • - Rozpočet: 25 000 000 dolárov. [Zdroj: IMDb] (m.a.t.o.)

 • - Keď Tom hovorí Eddiemu o knihe úplatných policajtov, je možné vidieť pilier, na ktorom je nastriekaný názov hlavného mesta Fínska, Helsinky, čo je odkaz na osobu Rennyho Harlina, ktorý sa vo Fínsku narodil. (m.a.t.o.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace