poster

Zametač stop

 • USA

  Cleaner

 • Slovensko

  Čistič

Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2007, 85 min

 • 4daPeace
  ***

  Verdikt: Velice slabý scénář a střihač pracující pod vlivem halucinogenů jsou největšími slabinami tohoto snímku, který se tak stává záležitostí na jedno rychlé zkousnutí, spolknutí, vyplivnutí a zapomenutí. Samuel L. Dexter se svým týmem to pak už nezachrání. Ale na průměrný snímek to stačí a v TV z toho ještě bude film týdne.(27.7.2008)

 • genetique
  ***

  Harlin ešte zďaleka nemá svoje dni spočítané a s béčkovými scenármi si vie stále slušne poradiť. Nádych moderného spracovania je zreteľný (ale chvalabohu menší ako pri reklamovo pôsobiacom 'The Covenant') a úpadok klasickej atmosféry 90tych rokov sa stále vzďaľuje. Na herecké obsadenie je radosť pozerať, nie preto, že by predvádzali oscarové výkony, ale že sa vôbec stretli v takomto zložení spolu. Takže kto si chce pozrieť neoriginálne originálny thriller so slušnou atmosférou, má šancu práve pri filme 'Cleaner'. 70%.(19.4.2009)

 • Antek
  *

  Tento film je jako jízda po rovné silnici. Nakonec sice dojedete do cíle, ale nejsou zde žádné výmoly, zákruty -- takže je to jízda bez rizika. Nuda. Jackson začíná uvadat a jeho hraní se skládá z neměnícího se výrazu, Harlin je unavený již několik let a Ed Harris by už se taky měl vymanit ze škatulky svých obvyklých rolí (kdo uvidí, pochopí). Jakoby se nijaká energie z účastníků tohoto natáčení přenesla na plátno, které čpí vyloženou nevýrazností. Žádné zvraty, emoce či napětí -- jenom další zbytečná žánrovka. Vypelichaná hračka, která je vycpaná vatou v podobě nefunkčního vztahu mezi otcem a dcerou (WTF?!!!), který se vyřeší bouchačkou a slzemi. Ruce pryč ...(17.1.2009)

 • Isherwood
  ****

  Dobrý námět, zatavený v celofánu s razítkem 90, sice kupí žánrová klišé v dokonalé pyramidě, ale jistota v podobě S.L. Jacksona a Eda Harrise neselhává a Renny Harlin připomíná, že svižně odsýpat může i jednoduché béčko. Sice to už není ten starý pardál, který bořil Washingtonské letiště a krmil chytré žraloky lidským masem, ale natočit uklízení marastu po vystřelené hlavě tak, aby to byla efektní podívaná… sakra, ten chlap mi udělal fakt radost.(8.6.2008)

 • Campbell
  ****

  ZAmetač stop mě mile překvapil. Jde o standartní thriller kterých po světě je milion. A pro svojí jednoduchost se mi možná poměrně líbil. Film příběhem opravdu nevystupuje ze řad těch průměrných thrillerů. Snad jen výbornýma hercema kteří hrály vážně skvěle a JAcksona jsem dlouho neviděl v tak příjemné roli(naposled jsem ho viděl v ne moc dobrém dramatu Země zatracených). Dále je naprosto výborná režie a hlavně hudba která je opravdu geniální. Harlin si vzal povrchní scénář a vymáčkl všechno co z toho jde, a udělal to sakra dobře. Jen škoda tak předvídatelného konce, který kazí celý dojem filmu.(28.5.2010)

 • - Natáčalo sa od 29. januára do 15. marca 2007 v Louisiane, USA. (m.a.t.o.)

 • - Rozpočet: 25 000 000 dolárov. [Zdroj: IMDb] (m.a.t.o.)

 • - V posledný deň natáčania oslávil režisér Renny Harlin svoje 48. narodeniny. (m.a.t.o.)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace