Zametač stop

Cleaner

Čistič

Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2007, 85 min

Typický mainstreamový hollywoodský film, kdy forma vysoko převyšuje obsah. Kamera, střihové přechody a videoklipová estetika jsou skutečně na vysoké úrovni, oproti tomu dějová linka se postupem času začíná odvíjet tak očekávaně, že se vytrácí i potřebné napětí a moment překvapení. Škoda, že scénář nebyl napsán rafinovaněji. Typická je i postmoderní námětová kontroverze, kvůli níž je nutné šokovat, což vede k usazení příběhu do pokud možno co nejbizarnějších kulis - tentokráte do firmy, která čistí místa trestných činů. Je to pulp, ale s hvězdným obsazením a brilantní obrazovou stránkou...(11.6.2008)

Casting parádní a nic bych neměl ani proti jednoduchému a lehce průhlednému scénáři, ale Harlin tady na mě působí i přes krátkou stopáž strašně unaveně a film díky tomu působí zbytečně zdlouhavě. Jako epizoda nějakého z kriminálních seriálů by Cleaner s přehledem obstál, ale na film je to málo. Alespoň k průměru to tahají výhradně herci. 50%(14.7.2015)

Ze začátku jsem byl mile překvapen, jak je film originální a nápaditej, protože film o uklizeči míst, flekatých od krve, načichlých pachem vraha, jsem ještě neviděl. Samuel L. Jackson to hrál dobře a parádně mu sekundovali ti ostatní. Jenže se film přehoupsne do druhý půlky a zvrhne se to trošičku jinam, než jsem si představoval. A já si přitom představoval, jak tomu frknu čtyři hvězdičky a budu mít radost, že podhodnocenýmu filmu vrážím tolik. Zametač stop to ale posral, ke konci už to ztrácelo tu atmošku a celkově jsem měl dojem, že už se těší, jak film dotočí a pudou to oslavit do hospody, kde se film také často odehrával. Stále to ale beru, jako vcelku milé překvapení. Čekal jsem daleko horší film.(9.11.2009)

Souhlasím s tím, že první polovina filmu byla lepší než ta druhá ( a to docela výrazně ). Na druhou stranu se tomuto filmu musí k dobru přičíst zajímavá myšlenka (i když nedotažená), docela dobré tempo a výborné herecké výkony S.L. Jacksona a E. Harrise. Sečteno podtrženo..příjemný krimi thriller od kterého jsem moc nečekal a který mne velice mile překvapil a bavil.(21.9.2010)

• made1

Opravdu mám ráda S. L. Jacksona a nehrál špatně, ale veškeré nadšení žádné. Nudila jsem se, téma dobré ale tak laxně zpracované, že je až škoda použitého materiálu a času. Film přesně určený, aby jel večer, když budete mít návštěvu a nebudete stíhat koukat. Začátek jasný, konec taky. Uprostřed opravdu není nic, co by vám mohlo utéct.(18.4.2010)

• - Rozpočet: 25 000 000 dolárov. [Zdroj: IMDb] (m.a.t.o.)

• - Natáčalo sa od 29. januára do 15. marca 2007 v Louisiane, USA. (m.a.t.o.)

• - V posledný deň natáčania oslávil režisér Renny Harlin svoje 48. narodeniny. (m.a.t.o.)