Zametač stop

Cleaner

Čistič

Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2007, 85 min

Verdikt: Velice slabý scénář a střihač pracující pod vlivem halucinogenů jsou největšími slabinami tohoto snímku, který se tak stává záležitostí na jedno rychlé zkousnutí, spolknutí, vyplivnutí a zapomenutí. Samuel L. Dexter se svým týmem to pak už nezachrání. Ale na průměrný snímek to stačí a v TV z toho ještě bude film týdne.(27.7.2008)

Harlin ešte zďaleka nemá svoje dni spočítané a s béčkovými scenármi si vie stále slušne poradiť. Nádych moderného spracovania je zreteľný (ale chvalabohu menší ako pri reklamovo pôsobiacom 'The Covenant') a úpadok klasickej atmosféry 90tych rokov sa stále vzďaľuje. Na herecké obsadenie je radosť pozerať, nie preto, že by predvádzali oscarové výkony, ale že sa vôbec stretli v takomto zložení spolu. Takže kto si chce pozrieť neoriginálne originálny thriller so slušnou atmosférou, má šancu práve pri filme 'Cleaner'. 70%.(19.4.2009)

• Antek

Tento film je jako jízda po rovné silnici. Nakonec sice dojedete do cíle, ale nejsou zde žádné výmoly, zákruty -- takže je to jízda bez rizika. Nuda. Jackson začíná uvadat a jeho hraní se skládá z neměnícího se výrazu, Harlin je unavený již několik let a Ed Harris by už se taky měl vymanit ze škatulky svých obvyklých rolí (kdo uvidí, pochopí). Jakoby se nijaká energie z účastníků tohoto natáčení přenesla na plátno, které čpí vyloženou nevýrazností. Žádné zvraty, emoce či napětí -- jenom další zbytečná žánrovka. Vypelichaná hračka, která je vycpaná vatou v podobě nefunkčního vztahu mezi otcem a dcerou (WTF?!!!), který se vyřeší bouchačkou a slzemi. Ruce pryč ...(17.1.2009)

Dobrý námět, zatavený v celofánu s razítkem 90, sice kupí žánrová klišé v dokonalé pyramidě, ale jistota v podobě S.L. Jacksona a Eda Harrise neselhává a Renny Harlin připomíná, že svižně odsýpat může i jednoduché béčko. Sice to už není ten starý pardál, který bořil Washingtonské letiště a krmil chytré žraloky lidským masem, ale natočit uklízení marastu po vystřelené hlavě tak, aby to byla efektní podívaná… sakra, ten chlap mi udělal fakt radost.(8.6.2008)

ZAmetač stop mě mile překvapil. Jde o standartní thriller kterých po světě je milion. A pro svojí jednoduchost se mi možná poměrně líbil. Film příběhem opravdu nevystupuje ze řad těch průměrných thrillerů. Snad jen výbornýma hercema kteří hrály vážně skvěle a JAcksona jsem dlouho neviděl v tak příjemné roli(naposled jsem ho viděl v ne moc dobrém dramatu Země zatracených). Dále je naprosto výborná režie a hlavně hudba která je opravdu geniální. Harlin si vzal povrchní scénář a vymáčkl všechno co z toho jde, a udělal to sakra dobře. Jen škoda tak předvídatelného konce, který kazí celý dojem filmu.(28.5.2010)

• - Natáčalo sa od 29. januára do 15. marca 2007 v Louisiane, USA. (m.a.t.o.)

• - Rozpočet: 25 000 000 dolárov. [Zdroj: IMDb] (m.a.t.o.)

• - V posledný deň natáčania oslávil režisér Renny Harlin svoje 48. narodeniny. (m.a.t.o.)