Zametač stop

Cleaner

Čistič

Krimi / Mysteriózní / Thriller

USA, 2007, 85 min

film má niekoľko veľkých kladov a potom pár záporov, ktoré sú tak nešťastne načasované, že skoro vynulujú tie klady: predovšetkým má film veľmi dobrý a pútavý rozbeh, príjemná a hravá expozícia, zamotanie sa do prípadu, ktorý začína vyzerať komplikovane a to všetko podávané síce trochu televízne komorne (no i tak precízne zhotovené a naservírované) no vďaka dobrému obsadeniu všetkých kľúčových postáv príjemne zahrané - Samuel v dobrej forme, Ed Harris s Guzmánom hrajú nerobiac hanbu svojmu talentu a Evička je na pozeranie tiež dobre zvolený prvok . . . ale potom sa prípad zbanalizuje neopomenúc aj ľahko morálny podtext a trochu zanedbane s ohľadom na temporytmus a dramaturgiu "rozuzlí";(6.3.2009)

Kupodivu výbornej thriller, kterej si nehraje na žádný napínavosti, ale dokáže fakt výborně vybudovat celej příběh, kterej po většinu doby působí hodně originálně a dokáže zaujmout, krom toho Samuel L. Jackson a Ed Harris opět skvělý a Eva Mendes taková řešnička na tomhle filmu, druhá věc ale je, že konec je fakt hodně uspěchanej a k celkový propracovanosti příběhu moc nesedne, to už je taková celkem čekaná tuctovka, ale nějak mi to nevadilo(19.5.2008)

Solidní 3*, nějakých 69%. Samuel zahrál vcelku dobře, ale něco tomu prostě chybělo. Až na trochu hluchých míst mě to docela bavilo. Asi se z toho dalo vytřískat více, ale scénář nedovolil. Škoda, kdyby se to nedrželo už ohraného příběhu a více se to zamotalo, bylo by to lepší. Ale koukat se na to dá, to jo, jen nečekejte zázraky :)(15.4.2009)

• made1

Opravdu mám ráda S. L. Jacksona a nehrál špatně, ale veškeré nadšení žádné. Nudila jsem se, téma dobré ale tak laxně zpracované, že je až škoda použitého materiálu a času. Film přesně určený, aby jel večer, když budete mít návštěvu a nebudete stíhat koukat. Začátek jasný, konec taky. Uprostřed opravdu není nic, co by vám mohlo utéct.(18.4.2010)

ZAmetač stop mě mile překvapil. Jde o standartní thriller kterých po světě je milion. A pro svojí jednoduchost se mi možná poměrně líbil. Film příběhem opravdu nevystupuje ze řad těch průměrných thrillerů. Snad jen výbornýma hercema kteří hrály vážně skvěle a JAcksona jsem dlouho neviděl v tak příjemné roli(naposled jsem ho viděl v ne moc dobrém dramatu Země zatracených). Dále je naprosto výborná režie a hlavně hudba která je opravdu geniální. Harlin si vzal povrchní scénář a vymáčkl všechno co z toho jde, a udělal to sakra dobře. Jen škoda tak předvídatelného konce, který kazí celý dojem filmu.(28.5.2010)

• - V posledný deň natáčania oslávil režisér Renny Harlin svoje 48. narodeniny. (m.a.t.o.)

• - Keď Tom hovorí Eddiemu o knihe úplatných policajtov, je možné vidieť pilier, na ktorom je nastriekaný názov hlavného mesta Fínska, Helsinky, čo je odkaz na osobu Rennyho Harlina, ktorý sa vo Fínsku narodil. (m.a.t.o.)

• - Natáčalo sa od 29. januára do 15. marca 2007 v Louisiane, USA. (m.a.t.o.)