(festivalový název)

Velká Británie / USA, 2006, 138 min

Julien Temple

Ben Smithard

Niven Howie

Saturnálie. Bakchanálie. Pohanství. Woodstock každý ro(c)k. Kočovnictví na jednom místě. Jarmark marnosti. Trajbalizace. Vypuštění zvířete z klece civilizace. Protest z nudy blahobytnosti a zodpovědnosti dospělosti. Karneval v cirkuse. Dirty Mary and crazy Larry. Tři dny a tři noci sebehledání i sebeztracení. Trip. Peace no war ve znamení hudby. Zvláštní je, že člověk vpouští do sebe hudbu a vypouští ... odsávání z TOI TOI FRESH, vylévání do nádrže a výsledný hnědý moře je fakt hustý. Lidé se nemění, jen každý rok rostou ceny vstupenek, mohutní oplocení a přibývá kamer. Ale vevnitř je úplná svoboda, to jo. It´s Glastonbury Festival from 1970 to 2005.(9.3.2012)

Flipper má pravdu. Radšej raz zažiť ako x-krát vidieť v TV. Ale takýto prehľad neuveriteľných "máničiek" som videl až tu. Už to nie sú zlaté 70te, ale závan absolútnej slobody ostal. Muzika poctivá, anglická a nie hip-hop či techno. Akurát som väčšinu tých kapiel nepoznal. No a ten bordel, čo tam po 300 000 ľuďoch ostal by som dal vyčistiť našim futbalistom :)(17.10.2011)

Pokus o zajímavě zpracovaný dokument z historie toho nejlepšího a největšího festivalu historie. Části s Michaelem Eavisem jsou OK, záběry z vystoupení OK. Občas mi ale lezly na nervy chaotický prostřihy mezi účinkujícími a diváky. Taky by bylo fajn, kdyby se autor zaměřil trošku víc na současný obyčejný návštěvníky festivalu a nevybíral si jen ty "podivíny". A nevím jak vy, ale na obálce jsou inzerováni mj. The Killers a White Stripes. Já je tam teda neviděl. Původně ***, ale kvůli Bjork a závěru s Davidem Bowiem a Heroes dávám za ****(5.11.2007)

Milujem festivaly a o Glastobury som si toho už pozisťoval až až, ale takýto pohľad stojí za všetky info. Dokument je plný emócií a je spravený dosť dobre. Oceňujem tie pohľady prítonosť vs. minulosť. A ako bonus kopa hviezd s tým najlepším čo vedia ponúknuť. Fanúšik dobrej hudby by to určite nemal prehliadnuť.(10.5.2010)

Glasto je kult. A je to vidět i z tohodle dokumentu. Zorganizovat takovej chaos je určitě těžký a starej Eavis pomalu předává žezlo svý dceři, která se starala o '09. Glastonbury je hlavně o atmosféře, hudba jde trochu stranou (jako na každým megafestivalu). Interpol a Arcade Fire za plnýho slunečního svitu ? To přece nejde dohromady. Přesto se na Glasto chystám a taky na můj nejoblíbenější Rock Werchter (jen doufám že chytim dobrej setlist). Tenhle dokument je taky spíš o atmosféře a organizaci než o samotných hudebních vystoupeních. PS : Holínky a teplý spodky s sebou !!!(24.9.2009)