Zázrak v New Yorku

Zázrak na 34. ulici

Miracle on 34th Street

Rodinný / Drama

USA, 1994, 114 min

Nádherný film s velmi dobrým hereckým obsazením a se skvělou Marou Wilson o tom, že víra alespoň o Vánocích je velmi důležitá. O tom, že když nějaký "chytrý" rodič svému dítěti v předškolním věku řekne, že Ježíšek neexistuje, neznamená to hned, že vyjevil svému dítěti moudrost světa. O tom, že děti a nejen ony potřebují iluze. A o tom, že i americká vláda "In God Trust". PS: Jinak se dost divím celkem nízkému hodnocení. Tak se ptám, jaký by ten příběh měl být, aby rozehřál srdce i těch ostatních.(23.12.2007)

• miligretchen

Musím se přiznat: nepatřím mezi příznivce amerických vánočních filmů, Santa Clause a amerických rádoby tradic obecně.Vidím v tom vždycky prvky kýče a něčeho, co mně hrozně irituje.Ale i přesto měl tento film pár světlých okamžiků, vesměs zapříčiněných charismatem Richarda Attenborougha a malé dívenky, díky nimž tento film nebyl tolik nesnesitelný jako ostatní.Scény ze soudní síně už jsou v americké masové kinematografii taky trochu klišé, takže bych je klidně vynechala, ale nápis na dolarové bankovce: ,,In god believes" byl pro mě jedním z mála světlých momentů.Ale i skrze to - jenom 35%-(4.12.2011)

Milý, vianočný film, ktorý hlavnú devízu (hodnoty Vianoc, morálny rozmer) okliešťuje do amerických rozmerov (romantika, súdny spor). Tie si treba buď osvojiť, odosobniť sa od nich alebo vypnúť televízor. Nakloniť moje hodnotenie do náručia nadpriemeru pomohli dve veci - pán Attenborough a predvianočné obdobie.(22.12.2011)

Když chcete vidět plně americkou vánoční taškařici se Santou. Santa je zde v podobě hodného dědy co rozdává dětem radost a po sléze si myslí že i dárky. Je to celé pohádkové. Když se jakoby Santa dostane k soudu, tak to docela ztratí kouzlo a bylo to i trochu trapné. Prostě taková infantilní dětská pohádka pro převážě americké publikum.Dodatek 14.1. 2016. Viděn oreginál, kdy pro bližší srovnání musím zkouknout znova, ale i tak myslím, že se oreginálu nic nevyrovná.(24.12.2011)

Richard Attenborough ako Santa Claus, práve jemu nechýba skutočná vnútorná charizma čo dodáva príbehu neskutočné čaro, a k tomu dej okorenení súdnym pojednávaním o tom či je Santa skutočný alebo iba výmysel Vianoc. Celý New York na podporu zachovania silnej tradície sa vyhrnie do ulíc, príbehu nechýbajú emócie a podarené vtípky a v neposlednom rade je tu aj neúprosný záporák a súdny obhajca v podaní J.T. Walsha. "Zmeniť sa môže každý!" A v tomto prípade malú zmenu v živote spravila aj jednodolárová bankovka... ║Rozpočet $-miliónovTržby USA $17,320,136Tržby Celosvetovo $46,264,384║ ... a potom nepodplácaj a nezarábaj na Vianočných filmoch.(24.12.2007)

• - Spoločnosť Macy's nedala tvorcom povolenie, aby sa jej obchodná značka objavila vo filme. (m.a.t.o.)

• - Susan (Mara Wilson) sa počas celého filmu zázračne mení dĺžka ofiny. (martin1m2)

• - Susanino stredné meno je Elizabeth. Zhodou okolností stredné meno herečky Mary Wilson, ktorá postavu Susan stvárnila je rovnaké. (m.a.t.o.)