Reklama

Reklama

Zázrak v New Yorku

  • USA Miracle on 34th Street (více)
Trailer

Obsahy(1)

Šestiletá Susan má pochybnosti o existenci Santa Clause. Maminka ji už dávno prozradila tajemství o Ježíškovi a rozdávaní dárečků. Jednoho předvánočního dne však nečekaně uvidí v jednom obchodním domě Santa Clause, který ji přesvědčí, že je skutečný. Malá Susan tak dostává ten nejhodnotnější dáreček ze všech dárků opětovnou víru ve splnění svých snů (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (60)

freddy 

všechny recenze uživatele

Mne se to líbilo. Mám rád vánoční filmy a tenhle měl navíc zajímavý scénář a kvalitní herecké výkony. Film je dobře koncipován a bavil mne po celou dobu, co jsem se na něj díval a byl jsem napnutý, jak to všechno dopadne. Takže můj dojem z této vánoční oddechovky je více než kladný, ale dávám "pouze" tři hvězdičky, a to z toho důvodu, že přece jen už jsem viděl i lepší vánoční filmy. Ale přesto se mi to líbilo a myslím si, že tři hvězdičky jsou dostatečně dobrým hodnocením pro tento film... ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Nádherný vánoční film, a první z těch vánočních filmů pro tento rok, které jsem ještě předtím neviděl. A docela se divím, protože ho televize museli točit o sto šest. Každopádně se na něj moc hezky koukalo...a to i přesto, že do něj Američani narvali jejich oblíbené soudní procesy. Tady to ale bylo oprávněné a hezky se na ten celý příběh dívalo...dokonce i v soudní síni. Kouzlo Vánoc udělá stejně svoje... ()

Reklama

nash. 

všechny recenze uživatele

Americká klasika v "novém" kabátě. O kouzlu vánoc, o snech, a tom jak důležitá je v našem životě víra v zázraky a tradice. Perkins a McDermott mi sice příliš nesedli, ale Mara Wilson je v roli šestileté dívenky v níž svádí souboj touha po zázraku s matčinou pragmatickou výchovou výborná. A Attenborough jako muž, který je nebo alespoň mohl být Santou kolem šíří takové kouzlo, že mu věří nejen malá Susan, ale i my u obrazovky. Koncentrované kouzlo Vánoc, které na rozdíl od řady jiných filmů, funguje i po téměř dvaceti letech. A některé scény mě rozesmávají i při reprízách, jako třeba výpoveď prokurátorovy manželky, a některé mě i při reprízách dojímají, jako třeba scéna s hluchoněmou holčičkou. Mám rád kouzlo Vánoc a věřím v zázraky. Nemohu tedy než se přidat: nash VĚŘÍ! ()

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Má očekávání byla veliká a o to jsem zklamanější. První polovina byla nekonečně rozvleklá a nudná a část v soudní síni sice zábavná, ale do krásné vánoční atmosféry to mělo opravdu daleko. Přesto souhlasím s lasumirem a Faramirem (:D) v tom, že někteří hodnotí zcela neobjektivně - budto je to příliš americké anebo moc krásné (ale se 3*?). Pohádkový dědeček aneb Santa Clause byl každopádně opravdu sympatický, za to bod k dobru. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Richard Attenborough ako Santa Claus, práve jemu nechýba skutočná vnútorná charizma čo dodáva príbehu neskutočné čaro, a k tomu dej okorenení súdnym pojednávaním o tom či je Santa skutočný alebo iba výmysel Vianoc. Celý New York na podporu zachovania silnej tradície sa vyhrnie do ulíc, príbehu nechýbajú emócie a podarené vtípky a v neposlednom rade je tu aj neúprosný záporák a súdny obhajca v podaní J.T. Walsha. "Zmeniť sa môže každý!" A v tomto prípade malú zmenu v živote spravila aj jednodolárová bankovka... ║Rozpočet $-miliónovTržby USA $17,320,136Tržby Celosvetovo $46,264,384║ ... a potom nepodplácaj a nezarábaj na Vianočných filmoch. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (5)

  • Susanino stredné meno je Elizabeth. Zhodou okolností stredné meno herečky Mary Wilson, ktorá postavu Susan stvárnila je rovnaké. (m.a.t.o.)
  • Herec Alvin Greenman (vrátnik) sa v pôvodnom filme z roku 1947 objavil ako Alfred. (m.a.t.o.)
  • Spoločnosť Macy's nedala tvorcom povolenie, aby sa jej obchodná značka objavila vo filme. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama