Zázrak v New Yorku

Miracle on 34th Street

Rodinný / Drama

USA, 1994, 114 min

• blackJag

Americký rodinný film, se všemi potřebnými ingrediencemi, roztažený na příliš velkou plochu na to, aby nezačal nudit. Všechno je tu košer, Santa je dostatečně "coca-cola", ti zlí vlastně nejsou úplně zkažení a všechno se po dojemné soudní závěrečné řeči a fíglu s bankovkou v dobré obrátí. Ok, vánoční patos, proč ne, beru, ale takhle nudně? Stálo mě dost úsilí neusnout a dodívat se do konce. Dost velkým plusem tohoto filmu je v podstatě jen sympatická Mara Wilson. V takto laděném filmu je totiž dost jednoduché sklouznout k protivně spratkovitému podání a to se tu naštěstí neděje. 40%(22.12.2007)

Zázrak v New Yorku je milý, oddychový, sympatický a prostoučký příběh o muži, který je fyzickým představitelem nehmotného symbolu Vánoc, samotného Santy Clause. V celku jde o průměrnou filmovou záležitost s lehce topornými herci a jednoduchým scénářem. Malá Mara Wilson je roztomilá a Richard Attenborough zase charismatický. Zkrátka snímek, který bezpochyby patří ke svátkům klidu a míru, avšak nejde o nic speciálního či nezapomenutelného.(7.7.2011)

Znesiteľný americký vianočný rodinný a neviem ešte aký filmík, ktorý je ale znesiteľný vážne iba počas tých vianočných sviatkov. Ja som ho počas nich videl iba raz, dokonca to bolo myslím na štedrý deň, relatívne som sa pobavil a nemienim sa k nemu ešte niekedy vracať. Jedine že by som bol na Vianoce príliš namäkko. A možno sa mi aj poriadne zapáči, ako sledujem niektoré tunajšie komentáre. Výborná voľba, obsadiť do hlavnej úlohy Attenborougha.(3.1.2013)

Má očekávání byla veliká a o to jsem zklamanější. První polovina byla nekonečně rozvleklá a nudná a část v soudní síni sice zábavná, ale do krásné vánoční atmosféry to mělo opravdu daleko. Přesto souhlasím s lasumirem a Faramirem (:D) v tom, že někteří hodnotí zcela neobjektivně - budto je to příliš americké anebo moc krásné (ale se 3*?). Pohádkový dědeček aneb Santa Clause byl každopádně opravdu sympatický, za to bod k dobru.(25.12.2013)

Mne se to líbilo. Mám rád vánoční filmy a tenhle měl navíc zajímavý scénář a kvalitní herecké výkony. Film je dobře koncipován a bavil mne po celou dobu, co jsem se na něj díval a byl jsem napnutý, jak to všechno dopadne. Takže můj dojem z této vánoční oddechovky je více než kladný, ale dávám "pouze" tři hvězdičky, a to z toho důvodu, že přece jen už jsem viděl i lepší vánoční filmy. Ale přesto se mi to líbilo a myslím si, že tři hvězdičky jsou dostatečně dobrým hodnocením pro tento film...(23.12.2007)

• - Herec Alvin Greenman (vrátnik) sa v pôvodnom filme z roku 1947 objavil ako Alfred. (m.a.t.o.)

• - Susan (Mara Wilson) sa počas celého filmu zázračne mení dĺžka ofiny. (martin1m2)

• - Spoločnosť Macy's nedala tvorcom povolenie, aby sa jej obchodná značka objavila vo filme. (m.a.t.o.)