Zázrak v New Yorku

• USA Miracle on 34th Street (více)
Trailer

Šestiletá Susan má pochybnosti o existenci Santa Clause. Maminka ji už dávno prozradila tajemství o Ježíškovi a rozdávaní dárečků. Jednoho předvánočního dne však nečekaně uvidí v jednom obchodním domě Santa Clause, který ji přesvědčí, že je skutečný. Malá Susan tak dostává ten nejhodnotnější dáreček ze všech dárků opětovnou víru ve splnění svých snů (oficiální text distributora)

Trailer

Malarkey

Nádherný vánoční film, a první z těch vánočních filmů pro tento rok, které jsem ještě předtím neviděl. A docela se divím, protože ho televize museli točit o sto šest. Každopádně se na něj moc hezky koukalo...a to i přesto, že do něj Američani narvali jejich oblíbené soudní procesy. Tady to ale bylo oprávněné a hezky se na ten celý příběh dívalo...dokonce i v soudní síni. Kouzlo Vánoc udělá stejně svoje... ()

T2

Richard Attenborough ako Santa Claus, práve jemu nechýba skutočná vnútorná charizma čo dodáva príbehu neskutočné čaro, a k tomu dej okorenení súdnym pojednávaním o tom či je Santa skutočný alebo iba výmysel Vianoc. Celý New York na podporu zachovania silnej tradície sa vyhrnie do ulíc, príbehu nechýbajú emócie a podarené vtípky a v neposlednom rade je tu aj neúprosný záporák a súdny obhajca v podaní J.T. Walsha. "Zmeniť sa môže každý!" A v tomto prípade malú zmenu v živote spravila aj jednodolárová bankovka... ║Rozpočet $-miliónovTržby USA $17,320,136Tržby Celosvetovo $46,264,384║ ... a potom nepodplácaj a nezarábaj na Vianočných filmoch. ()

hellstruck

Má očekávání byla veliká a o to jsem zklamanější. První polovina byla nekonečně rozvleklá a nudná a část v soudní síni sice zábavná, ale do krásné vánoční atmosféry to mělo opravdu daleko. Přesto souhlasím s lasumirem a Faramirem (:D) v tom, že někteří hodnotí zcela neobjektivně - budto je to příliš americké anebo moc krásné (ale se 3*?). Pohádkový dědeček aneb Santa Clause byl každopádně opravdu sympatický, za to bod k dobru. ()

freddy

Mne se to líbilo. Mám rád vánoční filmy a tenhle měl navíc zajímavý scénář a kvalitní herecké výkony. Film je dobře koncipován a bavil mne po celou dobu, co jsem se na něj díval a byl jsem napnutý, jak to všechno dopadne. Takže můj dojem z této vánoční oddechovky je více než kladný, ale dávám "pouze" tři hvězdičky, a to z toho důvodu, že přece jen už jsem viděl i lepší vánoční filmy. Ale přesto se mi to líbilo a myslím si, že tři hvězdičky jsou dostatečně dobrým hodnocením pro tento film... ()

Anderton

Znesiteľný americký vianočný rodinný a neviem ešte aký filmík, ktorý je ale znesiteľný vážne iba počas tých vianočných sviatkov. Ja som ho počas nich videl iba raz, dokonca to bolo myslím na štedrý deň, relatívne som sa pobavil a nemienim sa k nemu ešte niekedy vracať. Jedine že by som bol na Vianoce príliš namäkko. A možno sa mi aj poriadne zapáči, ako sledujem niektoré tunajšie komentáre. Výborná voľba, obsadiť do hlavnej úlohy Attenborougha. ()

• Herec Alvin Greenman (vrátnik) sa v pôvodnom filme z roku 1947 objavil ako Alfred. (m.a.t.o.)
  • Spoločnosť Macy's nedala tvorcom povolenie, aby sa jej obchodná značka objavila vo filme. (m.a.t.o.)