Reklama

Reklama

Po je mladý nemotorný panda, který vypomáhá otci s roznášením jídla v restauraci, která je vyhlášená svou jedinečnou nudlovou polévkou. Po obdivuje kung-fu, jeho idoly jsou Opičák, Kudlanka, Jeřáb, Zmije a Tygřice, mistři kung-fu, kteří pod vedením mistra Shifua ochraňují Údolí míru. Říkají si Pět postrachů. Jednoho dne má Shifuův učitel, starý mistr Oogwai, vidění, podle kterého obávaný Tai Lung unikne z vězení a přijde se do údolí pomstít, neboť mu velmistr Oogwai kdysi odmítl předat Dračí svitek, o kterém se říká, že obsahuje tajemství nekonečné síly. Je tedy třeba vybrat nového Dračího bojovníka, který by se Tai Lungovi postavil. K všeobecnému překvapení velmistr Oogwai vybere právě Poa. Po tedy začíná s tréninkem. Mistr Shifu se ho nejprve snaží odradit, stejně jako Pět postrachů, neboť se zdá, že Po není schopen se naučit ani základům bojového umění. Pak se však Shifuovi za pomoci motivace jídlem podaří vypaseného Poa naučit sice improvizovanému, ale účinnému bojovému stylu. Když Tai Lung dorazí, Shifu chce vyjevit Poovi tajemství Dračího svitku, ukáže se však, že svitek je prázdný. Mezitím zkouší Tai Lunga zastavit Opičák, Kudlanka, Jeřáb, Zmije i Tygřice, ale silný Tai Lung je jednoho po druhém porazí. V zoufalství nařídí mistr Shifu evakuaci údolí s tím, že se pokusí Tai Lunga zadržet tak dlouho, jak jen to půjde. Po se setká se svým otcem, který mu vysvětlí, že věci se stanou výjimečnými, pokud lidé věří, že výjimečné jsou. Po pochopí, že toto je princip Dračího svitku... (TV Prima)

(více)

Videa (5)

Trailer 5

Recenze (996)

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Nevidím dôvod prečo nedať najvyššie hodnotenie, Kung Fu panda má totiž všetko, čo má obsahovať kvalitný animák - sympatické charaktery na čele s nenažranou pandou, záporáka ako remeň, príjemný humor, príjemnú animáciu, sviežu hudbu a hlavne veľké množstvo kung fu. To posledné síce nutné nie je ale spojenie animovaného filmu a kung fu je mojim snom už oddávna a som rád, že to vyšlo takmer bezchybne. Mierne schématický príbeh síce neprináša v zásade nič nové ale skutočnú silu ukazuje Panda práve v bojových scénach a nie nadarmo je mnohými považovaná za regulérny bojový film. Veľmi ľahko si viem predstaviť aj verziu so živými hercami a aj napriek abscencii zvieracích charakterov by som sa určite bavil rovnako výborne. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $130miliónovTržby USA $215,434,591Tržby Celosvetovo $631,155,295Tržby za predaj Blu-ray v USA $1,658,774Tržby za predaj DVD v USA $146,752,106║ Posledné roky ovládli filmový trh z časti aj CGI rozprávky, pokiaľ ešte pár rokov dozadu ich bolo v priemere v počte tak 2-3 na celý rok a kvalitou nespadali pod priemer, teraz by sa ich dalo narátať veselo cez 10 a kvalitatívne väčšina dopadne dosť podpriemerne, jedná sa hlavne o Európske produkcie, či od menej známych Amerických štúdii ako Warner Bros., Sony. Dokonca aj najväčší konkurent Dreamworks, CGI giganta ako je Pixar, sa dokáže pošmyknúť a ponúknuť len priemer ako bol veľmi očakávaný „hit“ Shrek 3. Teraz od nich prichádza akčne ladená Kung Fu Panda a necháva zabudnúť na slabšiu animačnú nádielku roka 2007 a opäť nastoluje vysokú úroveň prevedenia, či už po technickej stránke ale hlavne aj po obsahovej, k tomu treba spomenúť aj tú pre diváka najpríjemnejšiu čiže humornú. Prvý dojem z tohto projektu ale nebol tak hneď zrejmý, že by sa mohlo jednať o opätovný nástup na popredné miesta medzi špičku v novodobej CGI animácii. V prvom rade dosť odrádzal nijako moc zaujímavý trailer, lebo ten nám ponúkal v zostrihu scénok, len karate kúsky predvádzané zvieratami ako tiger, had, opica a dokonca aj kobylka! Takže môj pocit nadobúdal dojmu, že ide o nejakú nevydarenú paródiu na Kill Bill či iné filmy ladené karate súbojmi. Z mojej strany bol spočiatku o projekt nezáujem, až ma presvedčila komerčná úspešnosť, ktorá sa dá porovnať takmer z Oscarovým hitom Ratatouille. Cesta smer kino, sa nakoniec bohato vyplatila, okrem toho že tvorcovia filmu stvorili svižný príbeh o hrdinstve s prvkami príjemného humoru, bol film navyše obohatení aj o skvelý Slovenský dabing, ktorý nám môžu závidieť aj naši susedia. Príbeh si berie tak trošku vzor zo starých Ázijských kung-fu filmov, spomeniem napríklad takú 36. komnata Shaolinu , kde sa ocitne neskúsený smoliar s vnútorným fandením pre tento druh bojového umenia a vydá sa na ťažkú cestu výcviku. A týmto postupom sa vydáva aj Panda s menom Po aby najprv ako nadšenec spoznala svoje veľké vzory z chrámu na kopci a neskôr sa sama mohla stať obávaným bojovníkom ale aby k tomu prišlo musí podstúpiť v krátkom časovom úseku náročný výcvik pod vedením majstra Tai Lunga. Réžia: Na projekte sa podieľali debutanti Mark Osborne a John Stevenson, ktorý to nemali zrovna kvôli už dosť krát prevarenej téme ľahké, veď si len spomeňte, kedy naposledy si dali Jet Li, Jackie Chan(daboval opicu v originálnej verzii) či Jason Statham pauzu od ich tradičných karate kopancov. V tomto smere teda nieje núdza o tento žáner a teda aj keď máme možnosť sledovať to čo už poznáme z mnohých hraných karate filmov, tu to je dá sa povedať po prvý krát zasadené do zvieracieho sveta a tým to príde aj akési neokukané, lebo karate kúsky na celej ploche príbehu vo svete animácie, pokiaľ ma pamäť neklame ešte neboli doteraz využité. /videl v kine: 90%/ ()

Reklama

JAn 

všechny recenze uživatele

Yesterday is history, tomorrow is mystery and today is a gift. Co že ´sem to ve všech těch animovaných filmech postrádal? Konečně ´sem na to přišel. Kung fu! Obávaný bojovník Tai Lung uprchne s přísně střeženého vězení a za účelem pomsty vyraží do svého rodného kraje. A protože je na něj krátká i legendární Furious Five, je třeba najít bájného Dračího bojovníka, který by Lunga zastavil. Volba padne právě na kuchaře, oddaného své touze stát se mistrem kung fu, panďáka Po. Musím se přiznat, že ´sem původně očekával parodii na klasiky hongkongského matrial arts, po okraj nacpanou odkazy a nejrůznějšími hříčkami, ale právě toho se mi tak nějak nedostalo. Žádný Kung fu Shrek. Nicméně, čím Panda ve skutečnosti vládne, je její "vlastní" humor. Výborné hlášky a vtípky střídají vizuální hrátky a nápady, které skvěle vyplňuje fantastická animace (především výprava), sem tam i nějaký ten odkaz, ale především vévodí úžasný Jack Black, kterému stačí jen jeho jedinečným bas, aby vdechl panďákovi neskutečné charizma (a hlavně díky němu doporučuji vyhnout se dabované verzi). Za to takový Jackie Chan, jehož jméno dominuje ve většině spotů a reklam pronese stěží dvě věty. Dalším velkým plusem ´sou vydařené akční scény, s maximální přehledností, solidní CGI choreografií (útěk z vězení, Poův trénink a obzvláště pak hůlkový souboj o knedlíky) a cool zpomalenými záběry. Za pozornost stojí i Zimmerova hudba, která se za Powellovi asistence konečně vykřesala z rutinnosti jeho posledních děl. Čistá zábava od začátku do konce. Pro mě osobně nejlepší animáč od dob Finding Nemo a nejlepší animáč od DreamWorksu vůbec! Kromě dalšího pokračování bych uvítal i nějaký ten spin-off věnovaný samotné Furious Five, která je na úkor pandy bohužel odsunuta do pozadí. ()

Nathalie 

všechny recenze uživatele

Nebudu zpochybňovat své sympatie k medvědovitým šelmám. k Už jako batole jsem sledovala bílé lední, hnědé huňáče i černobílé pandy a v zoo mě násilím odtrhávali od skla. I tenhle animovaný, obézní, nemotorný exemplář je mi veskrze sympatický. Jen jeho příběh je příliš doslovný a přímočarý na to, aby onen shrekovský humor loser zevluje, loser ruluje vydržel na plné pecky požehnanou stopáž. A pandy stejně žerou bambus. 70% ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Co si budem povidat, kdyby se jednalo o normalni cinskej kung-fu film o velkym zaporakovi a vyvolenym bojovnikovy, tak by se nejednalo o nic extra, pribehove to fakt nijak neprekvapi, jenze v animovanym podani to je skvela zabava. Vetsinou jsou sice forky ve stylu tlusta panda neco zvore, jenze to je vtipny a souboje jsou udelany naprosto fantasticky. A i kdyz se da pribeh celkem dobre odhadnout od zacatku do konce, tak s vyresenim schopnosti pandy me tvurci mile prekvapili. Navic se film muze oprit o paradni animaci a skvelej dabing a jelikoz ma jen 80 minut, tak je to skvela zabava. Ale nic vic. ()

Galerie (43)

Zajímavosti (35)

  • Náklady na výrobu byly zhruba 130 milionů amerických dolarů. (NIRO)
  • Kódové jméno filmu během produkce znělo „Daydreamer“. (HellFire)
  • Rovnomenný soundtrack k filmu, na ktorom sa podieľali Hans Zimmer a John Powell, vyšiel 3. júna 2008. Ázijská verzia soundtracku obsahuje ešte dve ďalšie verzie "Kung Fu Fighting", z ktorých jedna je zložená kórejským spevákom Rainom a druhá filipínskym spevákom Samom Concepcionom. Obe hrajú v ázijskej verzií filmu namiesto originálnej americkej pesničky. (Blackberry)

Související novinky

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (více)

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

Michael Clarke Duncan zemřel ve věku 54 let

04.09.2012

Jeho nejvýraznější rolí byl bezesporu dobrácký obr Coffey ze Zelené míle, za jehož ztvárnění získal nominaci na Oscara. Jeho mohutná přítomnost (výška 196 cm) však byla nepřehlédnutelná v jakémkoli… (více)

Spolupráce Cameron + Fincher + Snyder?

Spolupráce Cameron + Fincher + Snyder?

09.06.2009

Malý test na úvod: Slavný komiksový tvůrce a momentální majitel a šéfredaktor prestižního žánrového magazínu Heavy Metal Kevin Eastman je: a, konzumentem nějaké velmi kvalitní návykové látky; nebo b,… (více)

Zamilovaný Mínotaurus?

Zamilovaný Mínotaurus?

17.05.2009

Momentální posedlost Hollywoodu starořeckými mýty už prosákla i do romantických komedií. Adaptace románu Stevena Sherilla The Minotaur Takes a Cigarette Break pracuje s předpokladem, že netvor z… (více)

Reklama

Reklama