První sníh

Prvý sneh

Drama / Thriller

USA / Německo, 2006, 101 min

• MareT.

Moc nepovedený kousek, který nedokázal dostat z námětu, co by mohlo být dostáno! Ta jedna * je za Guye Pearce, který dokázal to, abych vydržel do konce, jak to teda všechno bude! Ale finále bylo ještě horší než vše předešlé! Žádné finále, pořád se jenom na něco čekalo a bohužel nepřišlo nic! Ztráta času!(29.2.2008)

• Gilmour93

Demento Guye Pearce. Marná snaha o jakési volně plynoucí existenciální drama, které nezachránilo ani velmi solidní obsazení. Upřímně řečeno, nemohl jsem se dočkat, až konečně napadne ten první sníh - jako pětileté dítko, co dostalo na blátivé Vánoce od Ježíška sáňky. A to přitom na věštce věřím! Nedávno jsem volal do pořadu na Primě a ta paní mi předpověděla, že mě v nejbližší době potká neočekávaný finanční výdaj spojený s jistým druhem komunikace. A pak se za měsíc dívám na účet za telefon a ono to fakt vyšlo..!(22.12.2011)

Začátek je hodně slabý, vpodstatě se nic neděje. Začátek zkrátit o 15 minut, trochu to víc natlačit na sebe ať nejsou hluchá místa a bude to jeste o fous lepší. Závěr už nebyl tak špatný. Možná to chtělo zasadit do jiného prostředí, více do hor. prostředí mi přišlo hodně sterilní a podle mě to filmu uškodilo. Apropo Piper Perabo je pěkná kočka :) Moto: jseš-li na tom aspoň trochu dobře, nechtěj znát svou budoucnost, pokud jsi totálně na dně, tak je to jedno.....(16.7.2008)

• castor

Ach jo.. Pokud chce člověk pořádnou dávku filmového zážitku, tak musí hledat jinde. Je jedno, jestli padá nebo nepadá.. Nezajímavé zpracování, výrazně průměrné herectví (Guy Pearce mě zatím nikde zásadněji neoslovil), zbytečná dramatizace, zoufalá snaha překvapit, řada scén utápějíc se v nudě, unylé tempo.. Pojmout téma „vyhnout se nešťastně určenému osudu“ trochu jinak je sice chvályhodné, ale jinak ještě neznamená lépe!! Jednou a dost..(11.7.2009)

Tak Guy Pearce (svojou vysušenou muskulatúrou tradične idéalna voľba pre kdejaké trosky) dostal svoju malú Insomniu. Atmosférou a ospalým tempom je First Snow velice podobný práve mrazivej Nolanovke, ale novic Fergus nie je Nolanov kaliber (zatiaľ) a tak servíruje všehovšudy štandart. Ano, občas zablafuje, aby do diváka pumpol trochu neistoty a ten premýšlajúc nezaspal. Len škoda, že puk nakoniec dostal do brány tak nemastne-neslane. Momentov hodných žánrovej elity je naozaj poskromne, ale díva sa na to príjemne. 70% s unavene privretými očami.(3.5.2007)