První sníh

Prvý sneh

Drama / Thriller

USA / Německo, 2006, 101 min

• castor

Ach jo.. Pokud chce člověk pořádnou dávku filmového zážitku, tak musí hledat jinde. Je jedno, jestli padá nebo nepadá.. Nezajímavé zpracování, výrazně průměrné herectví (Guy Pearce mě zatím nikde zásadněji neoslovil), zbytečná dramatizace, zoufalá snaha překvapit, řada scén utápějíc se v nudě, unylé tempo.. Pojmout téma „vyhnout se nešťastně určenému osudu“ trochu jinak je sice chvályhodné, ale jinak ještě neznamená lépe!! Jednou a dost..(11.7.2009)

Poměrně předvídatelný závěr, poněkud filosofický začátek a k němu se obloukem vracející konec (známý trik pro zvýšení estetické hodnoty výtvoru, užívaný téměř všude), ale ten prostředek byl poměrně nudný. Když nemáte kvalitní scénář, horkotěžko se z toho vytváří něco lepšího - Marcu Fergusovi se to v rámci možností podařilo, nicméně film zůstal u průměru - bez nosné myšlenky, báječných hereckých výkonů i výborného celkového zpracování (taky hudba nic moc) a taky bez osobního dopadu na mě. Škoda, nápad (co udělat před svou smrtí) sice ne nový, ale pojatý pro mě novým způsobem, což je dobře, ale o hodně větší dramatičnost by neuškodila. Slabší tři.(16.2.2010)

Začátek je hodně slabý, vpodstatě se nic neděje. Začátek zkrátit o 15 minut, trochu to víc natlačit na sebe ať nejsou hluchá místa a bude to jeste o fous lepší. Závěr už nebyl tak špatný. Možná to chtělo zasadit do jiného prostředí, více do hor. prostředí mi přišlo hodně sterilní a podle mě to filmu uškodilo. Apropo Piper Perabo je pěkná kočka :) Moto: jseš-li na tom aspoň trochu dobře, nechtěj znát svou budoucnost, pokud jsi totálně na dně, tak je to jedno.....(16.7.2008)

Z počátku velmi dobré paranoidní drama s opět výborným Guyem Pearcem, který zde má roli trochu podobnou jako v úžasném Nolanově Mementu. Tentokrát je jeho krásnou družkou Piper Perabo. Příběh se točí okolo jednoho arogance a nadřazenosti hlavní postavy, která jednoho dne zjistí svůj osud. Bylo mu předpovězeno několik věcí, které slouží jen jako detaily, díky kterým si má uvědomit pravdivost předpovědi, ale také důležitá věc a to důvod proč se má obávat prvního sněhu. Ten mu totiž přinese smrt... Paranoidní jízda má pomalejší tempo než by se hodilo a některé okamžiky jsou příliš zbytečně zdramatizované. Bohužel ke konci je citelně znát neschopnost scénáristy vložit do zbytku filmu něco překvapujícího a tajemného. To sráží celý, poměrně dobře natočený, film do průměru. Ovšem jako režisérský debut pro Marka Ferguse to není vykročení vůbec špatné, snad se příště vyvaruje slabších okamžiků.(11.7.2007)

• Gilmour93

Demento Guye Pearce. Marná snaha o jakési volně plynoucí existenciální drama, které nezachránilo ani velmi solidní obsazení. Upřímně řečeno, nemohl jsem se dočkat, až konečně napadne ten první sníh - jako pětileté dítko, co dostalo na blátivé Vánoce od Ježíška sáňky. A to přitom na věštce věřím! Nedávno jsem volal do pořadu na Primě a ta paní mi předpověděla, že mě v nejbližší době potká neočekávaný finanční výdaj spojený s jistým druhem komunikace. A pak se za měsíc dívám na účet za telefon a ono to fakt vyšlo..!(22.12.2011)