Chaos (TV film)

Drama / Komedie

Slovensko, 2000, 80 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (5)

Skvělá televizní inscenace, na které je poznat režijní ruka Milana Lasici. Vždy znovu se přesvědčuji, že komedie z Ruska umí nejlépe Češi a Slováci. Docela dost ruské duši rozumějí a přitom netrpí záchvaty nacionalismu jako sami Rusové, takže mají k humoru mnohem otevřenější dveře.(28.5.2017)

Nenápadné, ovšem tím více kvalitní televizní inscenace mají pod Tatrami skutečně obrovskou tradici, táhnoucí se desetiletími. Milan Lasica o tom ví nepochybně své a do této obrovské mlýnice přispěl i coby režisér. Roztomile chaotická konverzačka se švejkovskými prvky z období ruské revoluce. Čas, kdy i nemožné se stává možným a vše, krom skutečnosti, může být pravdivé. Trochu jsem se obával herectví, nicméně i tentokráte mě slovenští tvůrci přesvědčili o svém přirozeném umu, jehož tradici také nelze opomínat. Za všechny musím rozhodně zmínit excelentního Žida Goldmana v podání Mariána Zednikoviče a oddanou revolucionářku Marty Sládečkové. Já se bavil nadprůměrně.(22.11.2016)

Zabudnutý skvost domácej televíznej tvorby, dokonale revolucionársky, správne nad vecou, bezchybne obsadený, permanentný osemdesiatminútový úsmev. Občas sú herci dramatickejší než je treba, ale odpúšťam. Najsilnejšou zložkou diela je každopádne jeho text, v dnešnej dobe zdá sa aktuálnejší než kedykoľvek inokedy....(aktualizované 18/11/2016).(18.11.2016)

• Martin741

Lasica je mozno dobry herec ale priserny reziser . 5 %(22.11.2016)

Chaos v láske, chaos v revolúcii. Našlo sa dosť vtipných momentov s podarenými ruskými postavičkami, ale viac času som strávil čakaním pri dlhých dialógoch. Lasicov humor je typický, záver má tiež niečo do seba, ale zostal mi len pocit priemernej inscenácie. –––– Rusko má 130 miliónov obyvateľov a z toho milión revolucionárov. Postrieľajme ten milión, a máme pokoj.(14.2.2015)