Sonic Outlaws

(festivalový název)
  • USA Sonic Outlaws

Slavný film analyzující význam a rozsah autorských práv a nakládání s audiovizuálními materiály poté, co vstoupily do veřejného prostoru. V ironické eseji zkoumá kulturu přisvojování obrazů, zaměřuje se na kontroverzní případy duševního vlastnictví v současném umění, v komodifikované mediální krajině. Vychází z případu, kdy kapela Negativland vytvořila skladbu recyklující písničku skupiny U2 a útržky nadávek moderátora Casey Kasema, načež se s kapelou velká nahrávací společnost Island Records pustila do nerovné soudní pře. (MFDF Ji.hlava)

Isherwood odpad!

Audiovizuální pirátství je správné, ano? Půlku stopáže jsem hledal smysl v obrazové kakofonii, jejíž zvukový doprovod mi sledování nijak neulehčoval. Neodpírám nikomu hluboce intelektuální zážitek, ale poprvé v životě jsem odešel z kina s tím, že to prostě nedávám a ani nechci. ()

HenryS.

Průměrný uživatel čsfd by zkrátka měl přestat jezdit na filmové festivaly, nedejbože na ty s přesahem. Nacpat je všechny do čsfd sálu na tu nejblbější sračku a tam budou držet hubu! ()